0 oy
658 göst.
Diğer kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Kızlar bilen var mı niye herşeye zam yapıyorlar inanın şaştım kaldım bı şampuan 50 TL olmuş daha geçen ay 34 e almıştım bu zamları neden yapıyorlar bilen var mi

23 Cevaplar

+6 oy
(17,659 puan) tarafından
Çünkü bitti ekonomi Tayyip beyin hanımı diyor ya insana yakışır şekilde yiyelim içelim porsiyonlarımızı küçültelim vırt zırt diye zırvalıyo ya biz bittik sizde nereye kadar dayanırsanız diyo Tayyip Bi markete gitti maaşını 100bine çıkardı çok pahalı diyo millet ne yesin ne içsin dalga geçiyo resmen bizimle halkı enayi yerine koyuyo ve bişey söyleyim mi sokağa dökülme zamanı bu memleket o adamı ordan indirmezse daha çoooook şey gelir başımıza çünkü Türk halkını sevmeyen bir rumdur kendisi hee yol yaptı He baktık çok güzel onuda yapsın Bi zahmet 
(4,698 puan) tarafından
Ya zaten artık birikimler gidiyor barınmaya beslenmeye artık kimse kıyıda köşeye para atamıyor anandan babandan bir ev arsa kaldıysa yine bir adım öndesin sıfırdan başlayıp ev araba almak mümkün değil
(12,264 puan) tarafından
Aynen öyle kuzu aynen öyle keşke bir şeye yatırım yapabilmiş olsaydık
Şuan belki iyi olurdu bizde evlenir evlenmez habire çocuk pirtlattik ☺️☺️hahahahha
tarafından
22 yaşındayım hiç oy kullanmadım bencede hiçbiri müslüman değil siyasetçilerin ancak milletin dini inancını kullanıyorlar. Herhangi birine oy vererek şuan zor geçinen bende dahil hiçbir müslümanın hakkına giremem
(4,403 puan) tarafından
1000 tane artim olsa sadece bu yoruma verirdim
(17,659 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım gerçekleri söyledim
-Reklam-
+1 oy
(1,352 puan) tarafından
Batıyoruz da birazcık :) olsun Amerika bizi kıskanıyor
(1,108 puan) tarafından
Ben üzülüyorum ya millettende ses çıkmıyor bu zamlar ne demiyor hayret bişey herkes milyoner yada kimseye dokanmiyor zamlar :()
tarafından
Ses cikarsak n'olacak ki o kadar twit atılıyor ama hepsi geri kapanıyor kadın cinayetlerinde de aynı konu oldu İstanbul sözleşmesi yaşatır dedik ama tık yok biz kimiz ki
(1,352 puan) tarafından
Sesini çıkaranların kapısına dayanıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Konuşma özgürlüğü bile yok
0 oy
tarafından

Neden mi? Dolar ve euro ya bakarsanız çok açık neden olduğu. Halimiz harap

(1,108 puan) tarafından
Ekmek de mi dolar endeksli geliyor biz kendi bugdayimizi üreten bı ülkeyiz ya :( herşeyi dolara bağlayıp zamliyolar
(434 puan) tarafından
Malesef evet dolar yukseldımı gıbı ekmek cuvalına zam yapıyolar yag vermiyorlar ya suan piyasada yag bulamıyoruz ne pogaca yagı ne dıger yagdan hergun pasta malzemelerine zam gelıyo adam resmen soyle soyluyo erdogn yenı bır destek dıye bırsey cıkarm ıs ihracat yapanlara bılmem kac destek adam resmen malını dıs ilkeye gondermek ıcın can atıyo
(1,108 puan) tarafından
Piyasa da yağ ve şeker bulalamamniz çok normal yıl başından sonra zam gelecek diye stok yapıyorlar
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ekmek 4-5 lira olacak diye kizmayalim adamlar yol yaptı arkadaşım ☺️ 

Gün gün daha da dibe batıyoruz sonumuz hayır olsun demekten başka söylenecek söz de kalmadı ekmek artık gerçekten aslanın agzinda 
(1,108 puan) tarafından
Ekmek artık aslanın ağzında filan değil canım direk midesinde :(
tarafından
Artı verdim canım dimi sonuçta yol yaptılar ama sorun şu ki arabaya koyacak benzine bile zam yaptılar millet artık araba kullanmak istemiyor
(1,105 puan) tarafından
Çok haklisin bu ışıltıli hayatı bazılarımız seçti bizde 19 yıldır yaşıyoruz malesef
(1,105 puan) tarafından
Zaten herşey parası olan insanların yaşam standartlarını yükseltmek için yapılmıyor mu dar gelirliyi kim düşünüyor ki yollar paralı benzin zamlı parası olmayan eski yolları kullanir dedi zaten bir milletvekili ☺️ yazık halimize
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin inşaAllah. 
(1,108 puan) tarafından
Amin :(
0 oy
tarafından
Sadece batıyoruz 
0 oy
tarafından
Halimiz *tten beter keyfimiz paşa da yok
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Böyle bişey yokmuş

image

(1,108 puan) tarafından
Olmasın da abla ama yinede herşeye fazla fazla zam yapıyorlar dalga geçer gibi her gün benzine motorine 50 Kr zam
(434 puan) tarafından
O oyle soylesın bır fırın sahıbı olarak soylemek ısterım ocak da zam gelıck yıne cunku hergun mesaj gelıyo 8 tl zamn 9 tl zamn geldı hergun hemde unun çuvalına zamn gelıyo sadece un deıl kı onun yanında herseye zamn gelıyo artık kırmızı odeyemz hale geldik ıstanbulun gobegınde ıkı tane fırınımız oldugu halde
(1,108 puan) tarafından
Asgari ücretle geçinenlerin de durumu aynı yılda herşeye 10 kez zam yapilrken maaşlara 1 kez yapılıyor bu mu adalat sözde adaletle kalkınma partisi ben ülkede adalet goremiyom bebeğimin ihtiyaclarina yetemiyorum hep açıkta gidiyoruz
(2,702 puan) tarafından
Ahhh ahhh ne diyeyim bilmiyorum artık bu herşey çok güzel olacak diyene
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Biri buna dur demeli ama millet sustukça o ekmek 10 lira da olur allah sonumuzu hayır etsin inşallah 
(1,108 puan) tarafından
Amin :(
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Millet hepten aç kalsın birbirini öldürsün diye yapılıyor
0 oy
tarafından
Sonumuz nereye gidiyor inan çok merak ediyorum 
0 oy
tarafından
Çalışamayan iş bulamayanlar var. Hadi biz neyse çok şükür geçiriyoruz da. Askari ücret alanlar ne yapsın kırayı mi, faturaları mi ödesin yoksa karnını mi doyursun. Allah sonumuzu hayır etsin
(1,108 puan) tarafından
Biz asgari ücretle geçiniyoruz eşim biraz fazla para alabilmek için mesailere kalıyor adamın yüzünü görmüyorum bile bitkin geliyor eve ne bebeğini sevmeye halı kaliyor ne benimle ilgilenmeye hakkkimi helal etmiyorum bu duruma getirenlere
tarafından
Babam da öyle ewde 5 çocuk annem babam ve asgari ücretle geçiriyorlar kendimi bildim bileli babam mecburi olmasa(kara yağmur pandemi ) olmasa 1 gün keyiften ewde kaldığını hatırlamıyorum. Hep geçinme derdinden. Helal etmemekte çok haklısın. Allah yardımcımız olsun
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ekmek 10 lira olsun da belki israf etmekten vazgeçerler 

Bazı insanlar 

Ama diğer şeyleri almakta çok sıkıntı çektiğimiz kesin 

Kıtlık kapıda 

Mehdî çok yakında gelecek 
(1,108 puan) tarafından
Bence daha o en kotu günleri yaşamadık bunlar iyi günlerimiz gibi
(12,264 puan) tarafından
Virüs çıktığı zaman Nihat Hatipoğlu şu sözü kullandı bu iyi günler alışın. O Kelime herşeyi özetliyor zaten
0 oy
(1,703 puan) tarafından
3,5 TL ye aldım dün ekmeği daha geçen gün 2 , 5 du
(1,108 puan) tarafından
Bizim burda 1 75 di
0 oy
tarafından
Simdi oy veren arkadaşlar vardır burda birdahikine yine oy verirler sonra ağlanirlar burda 
(1,108 puan) tarafından
Ben oy kullanmayacağım sinir oluyorum başımızdaki kere de başımıza geçecek olanlara da
tarafından
Böyle cahil cuheyla insanların yüzünden bu ülke bu millet ekmeğe 10 lirada verir hiç merak etme :D hepsinin açlıktan ağzı kokar ama hala da iktidara tek laf etmezler cahillik değilde nedir bu
(1,105 puan) tarafından
İşte en büyük sorunumuz da bu bizim halkımızın ülke yönetim sekline bakmıyorlar resmen adam bunları büyülemis gibi adamın şahsına veriyorlar bundan 7 -8 ay once açlık sınırının 8 bin olduğunu açıkladılar ama millete asgari ucreti dayadilar bu arkadaslarda hiç sorgulamadi 8 binse biz neden asgari ücret alıyoruz
tarafından
Yok bacim anlatamazsın işte boşa ceneni yorarsın adam dini kullanarak bunları büyüledi resmen sanki biz dinsiziz teröristyiz oy vermeyince oyuzden ben artık anlatmaya çalışmıyorum Allahtan dua ediyorum böylelerine akıl fikir versin diye gözlerini acsinlar  diye :)
(1,105 puan) tarafından
Bende her seferinde aynı şeyi düşünüp anlamıyorlar kendimi yormayacagim diyorum ama sonra sinirime yenik düşüyorum canım ☺️
0 oy
(119,151 puan) tarafından
olurmu olur valla
0 oy
(245 puan) tarafından
Daha dün 2 liraya aldigm ekmek bu sabah 2 buçuk olmuş şaka gibi . Her hafta herşeye zam geliyor 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bu ülkede olan hiç bişey e şaşırmıyorum artık
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Bu kadar şey oluyo herkes susuyo bende ona şaşırıyorum valla Rabbim yardımcımiz olsun ne diyim diyecek bişey yok 
0 oy
(774 puan) tarafından

Bizi enayi yerine koydukları için yapıyorlar başka da bisey yok:ninja:

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 1,399 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 258 göst.
28 Şubat 2022 Aile kategorisinde sevgil (852 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 192 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (328 puan) tarafından soruldu
+2 oy
35 cevap 928 göst.
7 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sarakurak (899 puan) tarafından soruldu

378,360 soru

11,325,130 cevap

34,777 kullanıcı

...