0 oy
794 göst.
Aile kategorisinde tarafından

3 aylikken dil bagi var dediler ama çok kucuk dediler 3 yasinda istersen keseriz dediler ustune duşmedik

Şuan 19 aylik olacak

Ama sadece dedigi kelimeler baba mama meme fu (su) banada deyda diyor ismim derya bunlari işine gelirse söylüyor

Genelde içinden mırildanıyor ıhh diyor yani içinden konuşur gibi yapyor 

Konuşuyorum oynuyorum dişari cikariyorum ama baska kelimesi yok 

Evde sadece ikimiziz eşim gelir hemen yemegini yer yatar

Kaynanamin surekli gorumcemin cocugunu övmesinden skldim bana anneanne diyor dayi diyor falan falan diyip durdu oglmdan 3 ay kucuk o

Gorumcem bakmiyor bakicisi var bakicisinin 3 tane cocugu var

34 Cevaplar

+2 oy
(17,886 puan) tarafından
Canım daha çok küçük farkındamısın yazık değilmi o çocuğa rahat bırakın şu bebeleri ay konuşur 
(17,886 puan) tarafından
Bırak onların görevi sinir zıplatmak zaten sen kendini çocuğunu düşün boşver konuşur daha çok küçük benim oğlum 2 yaşında bütün kelimeleri diyo çok azını birleştiriyor ama herseyin zamanı var Okan 3 yaşında konuştu mesela ama konuştu napıyım millete laf anlatmam
tarafından
Tek konuşsunda isterse 4 yasinda konuşsun yeterki konuşsun
(17,886 puan) tarafından
Konuşur kuzum yaa takılma sen
tarafından
Insallah canm dua et konussun
(17,886 puan) tarafından
Tabi ki ederim ne demek Allah onların minicik kalplerinin yüzü suyu hürmetine dillerini çözer inşallah ❤️❤️
-Reklam-
+1 oy
(1,066 puan) tarafından
Benim oğlum 3 buçuk yaşında konuştu hiç bir sorunu da yoktu her çocuk bir değil canım geç konuşabilir benim oğlum anne bile demiyordu 
tarafından
Cevremdeki kaynanam varya o yetyo bana
(1,066 puan) tarafından
Bırak kaynanayı falan canım milletin ağzı torba değil ki büzesin onlar konuşsun dursun
tarafından
Öyle.canim haklsin
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım bazı çocuklar geç konuşuyor benim kızımda 24 aylık 1 ay öncesine kadar sadece baba gel gel hadi başka hiçbişey demiyordur şimdi benimle 5e kadar sayıyor ona hayvanları öğreniyorum kitabı aldım beraber hayvanları sayıyoruz MaşaAllah nazar değmesin tilki aslan tedi mamun balık at ayı hepsini söylüyor artık merak etme öğrenir o herşeyi kaydediyor şuan benimki maşaAllah şuan her dediğimi tekrarlamaya çalışıyor. 
tarafından
Anne diyorum aksama kadar yok anam hic demiyo anne diye surekli gel git çiş dedirtmeye calisiyorum ama demyo kacyor hep
(2,323 puan) tarafından
Merak etme diyorum ya kızım 23 aylığa kadar 3 kelime tek biliyordu şimdi MaşaAllah nazar değmesin sayı sayıyor oyuncaklarını sayarak diziyor ☺️ dörde ak diyor ama ☺️☺️
tarafından
Insallah darisi bize canim
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Benim oğlum da 19 aylık oda bu kadar konuşuyor ne ağlıyorsun bunun için bende hiç bir şey demiyor sandım kaynana de ki benle sen nasıl fsrkliysak çocuklarda birbirinden farklı sanki 3 4 yaşlarında gibi davranmsin daha küçükler 
tarafından
Ya canm öyle bi övuyoki bide herkesin icinde övüyor üzüluyorum ister istemez
(14,036 puan) tarafından
Sende ver canım cevabını
tarafından
Ne deymki canm
(14,036 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi farklı dicen
0 oy
(578 puan) tarafından
Canım 2 gün önce 1 buçuk yaşında yazmışsın eğer 1 bucuksa normal yanj her çocuk bir değil benim kızımda 14 aylik Baya kelime söylüyor ama disi yok meslela kaynanam dili ayağı hızlı der farklı yani her cocuk
tarafından
Benm oglum mesela 9 aylikken yurudu 9 aylikken cikti dişleri ama konuşmasi geride kaldi
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Oğlan TV yi çok izliyomu benim kız kardeşimin de aynı da bide kaynana yı takma illa kaynanalık yapacak sen kötü annesin förümcen iyi anne demeye getiriyor galiba deli kaynana
tarafından
Yok izlemez ki hic aksama kadar ev işi yemek derken tvyi acmiyorum eşim gelince acar ama oglum arada reklamlara bakar ama dalip gtnez oyle
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bacım çocuk daha ne desin o aydakilerin çocuğu öyle emin ol ama dili engel olduğunu sanmam dert etme emin ol benim oğlum 2 yaşından sonra konuştu bağı olmadığı halde çevremdeki çoğu arkadaşlarımın çocuguda öyleydi
tarafından
Saol canim eşim de diyor sen ogretemiyosun diye uzerime geldi hepsi
(2,055 puan) tarafından
Kıyamam ya sen kimseye bakma İnan benim öğretmen arkadaşımın oğlu 2.5 yaşındaydı konuştuğu şeyler 4-5 taneyi geçmezdi bak düşün öğretmen evin tek çocuğu benim oğlumda öyleydi ilgilenirdik ama ne yaparsan yap ben 5.5 yaşında komşunun torununun daha birçok kelimeyi çıkaramadıgi gördüm o da özel kreşlerde büyüdüğü halde yani kimseyi dinleme bacım sen çocuğunla ilgilen vakti zamani gelince onlar bülbül gibi şakiyorlar
tarafından
Elimden geleni yapmaya calisiyorum bide bu aralar oruc tutuyorum borcum cokk ramzana yetişeyim diye oruc oluncada biraz halsiz oluyorum ister istemez ev işi yemek cocuk derken akşama yigilip kaliyorum
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Boşuna kendini yıpratıyorsun. Çocuk daha çok küçük. Ve zaten kullanabileceği kelimeleri kullanıyor yaşına göre gayet iyi. İki yeğenim var seninkiyle aynı aydalar. Onlarda bu kadar konusabiliyorlar. Sen bebeğinin konusmamasina değil kaynananın konuşmasına aglamissin.
(6,047 puan) tarafından
Yahu ne alakası var şimdi eşine sayacagim. Daha çok küçük bebek. Ne bekliyorlar çocuk saatlerce muhabbet mi etsin onlar la. Bu ayda çocuklar bu kadar konuşur zaten.
tarafından
Insallah ilerde bülbül gibi şakir yavrum hepsini şaşrtir
(6,047 puan) tarafından
Olur olur tabiki. Benim kızım da 4 ysinda adam akıllı konuşmaya başladı. Kelimeleri çok yutuyordu. Benimde bir eltim başka bir çocuk vardı akrabamız kızımdan 6 ay büyük o kızla kiyasliyordu sürekli. O herşeyi konuşuyor Duru hala konusmadi diye. Bende dedim ki kızım edepsizce konuşacağına geç konuşsun daha iyi. Diğer çocuk büyük bir insan gibi. Hakaret falan da ediyordu yakınlarına onlarda bununla bulup eğleniyorlar.  Kızım 4 yaşından sonra Arap atı gibi açıldı.
tarafından
Maşallah kuzuya terbiyede cok onemli cocugun yaninda ne soylersen cocukta onu soyler canim
(6,047 puan) tarafından
Çok şükür kızım çok kibar çok hanım hanımcık konuşur. İzinsiz asla telefonumu da almaz buzdolabinjn bile kapağını açıp birşey almaz. Biz çok uzaktayiz yakinlarimiza başka şehirde oturuyoruz. Eminim bizde onlara yakın otursaydik kızımda o ovdukleri çocuk gibi davranırdı diye düşünüyorum. Çünkü genel olarak oradaki çocuklarımız hepsi öyleler.
0 oy
(2,565 puan) tarafından
KONusur canım sen bi sakin ol önce sıktıkça geri teper benim Oğlumda 21 aylık tek tük konuşuyor her çocuk bir olmaz 
tarafından
Haklsn canm
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Kız bunun için aglanir mı,benim de bebeğim 18 aylık senin ki gibi, kimseyi kafana takma eşimin annesi de bu çocuk dilsiz mi konuşamayacak mi gibi şeyler söylüyor devamlı ne yapayim söyler söyler geçer, oğlumla yaşıt akrabasının kızı var devamlı onla kıyaslar takmam bile,bu benim oğlum çünkü 
tarafından
Benm kaynanamda cok kyaslyor
0 oy
tarafından
Benim oğlum 21 aylık sadeca baba dede diyor onuda bazen şimdi ben kendimi öldüreyim ozman herkes soruyor niye konuşmuyor bizimkisi şu kelimeleri söylüyor doktora götürdünüz mu fln diye he diyorum geçiyorum kafama asla takmıyorum canı ne zman konuşmak isterse ozman konuşur diyorum yani bu kadr herseyi kafaya takmayın yoksa kafayı yersiniz 
tarafından
Yedim zaten 23 yaşndaym ama daha buyuk duruyorm
0 oy
tarafından
Canim aslinda konusmamasi sorun degil onemli olan seninle goz kontagi kuruyor mu, bir oyunu birlikte oynadiginiz da oyunu anlayip katiliyor mu, eger bunlarda bir sorun seziyorsan bir doktora gotur ama sadece konusmadi diye  ustelik cok buyuk de degilmis yavas yavas artar. Havalar sogudu parkta kimse olmaz ama cocuklarla vakit gecirebilecegi ortamlara sokabilirsin olmazsa bir oyun grubuna gotur
tarafından
Evet oynuyoruz top atmaca oynariz arabalari dizeriz ben onu pedalli bisikletinde surerim cok eglenir oynarken oyunu brakrsam gelir elimden tutar yine oyuna goturur beni

Ben her ay kontrole goturuyorum canm
tarafından
E tamam ne guzel masallah kuzuya yakinda konusur annesi zaten bi terslik olsa anneler anlar icin rahat olsun
0 oy
tarafından
Canım üzülme ya daha cook küçük o .bisey dicem belki yanlış sin diyen olur ama benim oğlum telefonda çizgi film izledi öyle herşeyi öğrendi sen de eğitici şeyler ac ver bakalım 
tarafından
Evet bu arada başladim bende muzik indirdim cocuklar icin acip onu dinliyor zıplyor dinlerken
tarafından
Inşallah konuşacak üzme kendini canım. Sonra ne cok konuşuyor diyecn
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Daha çok küçük oğlum iki yaşından sonra konuşmaya başladı şimdi hiç susmuyor her kelimeyi cümleyi rahatça kuruyor sohbet edebiliyoruz 
tarafından
Darisi bize insallah
tarafından
Kendi kendinemi konusty yoksa sen biseyler yaptnmi
(12,861 puan) tarafından
Kendi kendine konuştu canım robot değiller ki her çocuk farklı her yetişkinin farklı olduğu gibi böyle düşün
0 oy
(69 puan) tarafından
Canım bebeğin erkek mi
(69 puan) tarafından
Ah kuzum benim öyle şeylere takılma olur mu benim oğlumda bidahaki ay 2 yaşına giricek şunu unutma erkek çocuğu çok geç konuşur bir kitapta okumuştum söyle düşün kadın erkeğe göre daha çok konuşur dimi ama erkek on cümleden ikisini konuşur yaradılış gereğide kadın daha çok konuşuyor erkekler az konuşmayı sever bu bebeklerimiz icinde geçerli
tarafından
Konuşsunda tek canim cani sagolsun
(69 puan) tarafından
Konuşur meraketme sıkma canını
tarafından
Insallah kuzum dua edermisin ismi deniz kaan
(69 puan) tarafından
Ederim tabi. Canım :)
0 oy
(465 puan) tarafından
Ogluna çekmiştir de sende
tarafından
Valla öyleymiş eşimin tarfi gec konusurmus
(465 puan) tarafından
Ee tamm iste bak o kaynanaya söyle yarin birgün allah ona dermansiz dert verir kimseyle kiyaslanmaz bile akilli olsun
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Çocuğun kendi yaşına yakın konuşan çocuk görmesi önemli bence ya. Çocuk çocuktan kapıyo. Fizyolojik bi sıkıntı yoksa genetik falan hikaye. Çocuklu ortamlara sokmaya çalışın.

Ben de bu durumdan muzdaribim. Dediğim şeyi gördüm hep çevremde.
tarafından
Canm kimsem yokki oyle yasit cocugu olan parka gidincede kimse yanaştrmyor hepsi kendi kendine oynuyir kadinlarda ocü gibi bakiyolar yaklaşinca
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Dalga mı geciyorsun 19 aylık çocuk iki yaşına kadar çocuklar çok nadir cümle kurup konuşur kelime olarak da yeterli söyledikleri hayır ben de çocuğun konuşması gereken yaşı geçmiş diye üzülüp posta girdim benim oğlum 18. Aya kadar anne baba bile demedi hiç 20.  Aylarda aniden konuşmaya başladı şimdi yetişkin düzeyde cümleler kuruyor yani demem o ki daha erken bacım korkma ama iki yaşına kadar anne süt su istiyorum gibi basit cümleler kurmazsa doktora götür dil baği da basit bir şekilde kesiliyor hemen tadavi ettir çoksa engeli varsa ilk üç yaş konuşmak için kritik dönem 
tarafından
Giturcem canm bu hafta goruscem bi doktorla belki alirlar
(1,856 puan) tarafından
Hemen git aldır eğer engel değilse az bir şeyse almazlar da çoksa alirlar
0 oy
(566 puan) tarafından
Çok normal ya ne kadar konuşma bekliyn bebek bu ya 3 yaşa kadar anca konuşmayı söküyorlar takma bu kadar bence kim ne derse desin
tarafından
Takmadan duramiyorumki cok kiziyorum kendime
(566 puan) tarafından
Yavrunu Allah sağlık versin gerisi boş canım banada zayıf süt yetmiyormu yaramıyormu çok dediler boşver takma
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım 18 aylık hiç konuşmuyor verilen komutları yerine getiriyor eliyle gel diyor bende konuşsun diye çabalıyorum ama yok millettin lafı hiç bitmiyor takmamaya gayret ediyorum 
tarafından
Evet bebekler konuşmayinca konusmuyor npalm kendileri isteynce konusurlar

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 331 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (879 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 651 göst.
1 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gokefram (7,991 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 755 göst.
3 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gokefram (7,991 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 534 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Gokefram (7,991 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...