0 oy
1,010 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Diyet değilde sağlıklı beslenme diyelim bide emziriyorum diye ne var ne yok yemeye başladım sağlıklı beslencem ve spor uapıcam sizden başlıcak olanlar var mı ? Artık o kadar kiloluyumki psikolojim bozuluyor eski halime dönmek istiyorum. Bebekten spora ne ara fırsat kalır bilmiyorum daha geçen hafta serdiğim çamaşırları toplayamadım fırsat bulup ama napıp edip araya sıkıştırcam olmadı bebeği kucağıma alır squat yaparım

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi

En İyi Cevap

image

image

image

image

image

İki hafta sonra iki ay olacak diyet ile 15 kilo verdim. 6 aylık bebeğim var emziriyorum . Tost yiyordum , menemen, omlet

tarafından
Ne diyeti bu hemen istiyoruz :))
tarafından
Emzirme diyetiydi benimki diyetisyen ile devam ettim bir ay sonra da kendim devam etmeye başladım.
(9,117 puan) tarafından
Of nası yaptın bunu. Kaç kiloydun bir de
tarafından
79 kiloydum canım .
(2,052 puan) tarafından
Maşaallah darısı başımıza nasıl verdin okadar kiloyu neler yaptın lütfen hemen anlatirmison
tarafından
Canım sen listeyi atabilir misin birebir uyamayız ama en azından fikir sahibi oluruz
(9,117 puan) tarafından
Ben de 65 kiloyum şu anda. Bebeğim 4 aylık oldu. Doğumdan önce 50 kiloydum. 55 filan olmak istiyorum ama kendimi durduramıyorum sürekli bişiler yiyorum :(
tarafından
Tabiki atarım hatta önceki podyumda paylaşmıştım ben her şeyi yiyerek zayıfladım az yedim şık yedim öğün sayım fazlaydı.
tarafından
Kızlar anlatıyorum hazır mısınız ☺️
(9,117 puan) tarafından
Hazırızzzzzzzzzz
tarafından
At kuzum bekliyorum çok sevinirim
tarafından
Anlat bekliyorummm
(9,117 puan) tarafından
Çok heyecanlandım :D
tarafından
Kalbim pıt pıt :)))
(2,128 puan) tarafından
Banada bana da atın :(
tarafından
Şimdi buraya atacak bence
(9,117 puan) tarafından
Hadi bekliyoruz nerde :(
tarafından
Başta çok zorlandım ama pes etmedim yeri geldi pasta börekte yedim ama ne olsa diyetim bozuldu demedim ertesi güne kaldığım yerden devam ettim ekmeği çıkardım hayatımdan sebze ve et ürünleri tükettim porsiyon ile yedim örneğin 9 Kasık bulgur pilavı 4 Kasık kuru fasulye sınırsız yeşillik
Sabah kahvaltisinda iki yumurta 10 zeytin yeşillik salatalık domates ve bir dilim beyaz peynir yedim ekmek olarak tam buğday ekmeğinden bir dilim yedim bazı günler hiç yemedim . Ara öğünlerimde meyve ve kuruyemis vardı ben bunları yemedim aç kalmayim diye yemeklerden üç kasik fazla yedim. Bir litre suya bir tüm salatalık iki çubuk tarçın ve 4-5 taze nane atıp bir gün dinlendirin günde iki bardak içtim fazlası emzirenlere zararlı. Tatlı krizlerim Cok oluyor insülin direnci var puding yedim tatlı yemek istediğim zaman tatlı yersem meyve yemiyordum. Yulaf ezmesi yedim kahvaltılarda cok severim. Yürüyüş cok önemli ama ben pek yuruyemedim. Ac kalmadım yani kısır yedim hem süt yaptı hem yok tuttu. Akşam 5.30 dan sonra bişey yemiyordum sadece kahve içiyordum. Suyu az içiyorum ama en az 3 litre içilmesi gerekiyor hergun tartilamadim haftada bir tartildim . Diyette. Bağımsız takıldım ama dengeledim hep
tarafından
Kaç kilosunun kaç kilo olmanız lazım
tarafından
Size diyet listemi atacağım kızlar bulayım da
tarafından
Şuan 64 kiloyum hedefim 58
(1,253 puan) tarafından
Nasil dayaniyorsun ya ben deli gbi acikiyorum.emzirdikten sonra elim ayağım titriyor banada soyle nolur
tarafından
Boncuk teşekkür ederim ya çok iyi anlatmışsın üşenmeyip yaparsak veririz işte
tarafından
Benimde gözüm doymuyor ne yalan söyleyeyim aklım sürekli yemekte tok olsam bile
tarafından
Bebeğim mama ağırlıklı besleniyor . Çikolata abur cubur bunları haftanın bir günü yiyordum birine karar verip yedim pirinç yemedim. Canım durum isterse onu yerdim ertesi güne diyetime çok özen gosterirdim ama
tarafından
Bu listede süt yapan şey ne peki kızlar ben tam bilmiyorum hala ne süt yapıyor şeker yapıyor dediler bende çikolataya abandım
tarafından
Bende öyle Oluyorum canım tok olsam dahi yiyorum bu da cok fazla tatlı tükettiğim için oluyor.
tarafından
Şeker süt yapmaz kilo yapar bulgur süt yapar incir Kuru yemiş ve yeşillik süt yapar
tarafından
Yaptı zaten kiloyu çuval gibiyim
tarafından
Listeyi ekledim
(2,128 puan) tarafından
Özel diyetisyenemi gittin canım
tarafından
Cnm en üstteki hurma kuru üzüm greyfurt falan onlar ne ara öğün mu
tarafından
Boncuk ben emzirmiyom bende yapsammi bide kilo alırsam benn üstüne senle aynı kilodayım eski kilonda
tarafından
O bir anne ara öğünlerimde o meyvelerin bir tanesini yiyebiliyordum. Ondan
tarafından
May00 bebeğin kaç aylık ?
tarafından
Teyzemin arkadaşıydı online üzerinden o teyzeme attı . Online diyetisyenler daha uygun 100₺ye de var
tarafından
Kızlar her akşam post açıcam diyet nasıl geçti diye. Ama unutmayın emzirenler kendini aç bırakmasın biz yemek zorundayız ama abur cubur u ekmeği keselim diyet programına uyabilen uysun uyamayan kendine göre az ve sağlıklı yesin akşam yeni açacağım postta görüşürüz
tarafından
Kısır yiyin kizlar sütüm 10cc zor çıkıyordu iki gündür kısır yiyorum 60cc oldu. Hem yok tutuyor hem de sütüm oldu
(2,128 puan) tarafından
Tamam canım postunda gorusmek uzere benimde 5 aylik kizim var emziriyorum başladım hayırlısıyla
tarafından
Boncuk kısír i kaç kaşık yiyorsun cnm
tarafından
Ben bi tencere yerim ya yine diyet miyet kalmaz :)
tarafından
Sen kac kilosun cnm
(2,128 puan) tarafından
Banamı sordun canım bilmiyorum ama 69 şuanda ama 76 dan indim dogumdan sonra baya dikkat etmiştim hedefim 62 bakalım
tarafından
9 Kasık yiyorum bazen sütüm hiç olmayınca iki tabak yediğim bile oluyor bugün yedim iki tabak
tarafından
Rukiye bende 82 idim 2 ayda 72 ye indim az yedim. Ben 71 72 de kalsam yeter.
Boncuk kısiri bol yesillikli yap yoksa cok yersen kilo yapabilir
tarafından
Evet canım yeşilliğin çok yapıyorum . Bugün kaçamak yaptım 7 kaşık pirinç pilavı ve 4 tane eti cin yedim.
tarafından
Boncuk kızım 10 aylık emzirmiyom bende yapsam mı bu diyet i
tarafından
Canım 6 aydan sonra diyet yapıliyor zaten ki doğum kilosu verilmezse kalıcı hale gelir demişti bana doktorum ben 4 aylıkken başladım diyete
tarafından
Ben kilo almamıştım doğumda sonradan aldım bı 3 dagumum diyer ikisinde vermistim bunda aldım inşallah veririmm biraz psikolojik sanirsamm
tarafından
Kilo Verdiren Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi'nin Malzemeleri
1 tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi
Çay kaşığının ucuyla yani çok az toz tarçın
1 fincan soğuk su bunu deneyeceğim ben
tarafından
Ben zaten kahveyi çok severim boncuk böyle denicem  ekmek yemden abur cubur veririm ben gerisi bide çok su icsem olucak bu iş inşallah
tarafından
Ben günde üç bardak suyu zor içiyorum bende bu kahveyi deneyeceğim inşallah kurtuluruz kilolardan
tarafından
Bu kahveyi ogleden sonra icin diyorlar cnm. Tok tutuyormus. Aciktikca git su ic cnm oyle oyle iciliyor
tarafından
Biraz önce içtim akşam 4-5 arası içmek daha iyiymis akşam yemeğini az yediriyormus
tarafından
Kızlar yeni postu açıyorummm
-Reklam-
+1 oy
(4,060 puan) tarafından
Bacım diyete spora gerek kalmiyacak bu gidişle aç kalacaz zatn iğne iplik oluruz hepimiz ☺️
(2,052 puan) tarafından
Çok haklısın Büşra abla artiliyorum seni,bu arada nasılsın
(4,060 puan) tarafından
İyi diyelim iyi olalım canım bbemim sen nasılsın
0 oy
tarafından

Ben varımmmmm<3 

tarafından
Ya süper bozmak. Yok ama kesin başla
tarafından
Tamamdır ama öyle aç kalamam sadece sağlıklı beslenme bende bebek emziriyorum :)  Günaydın bu arada
0 oy
(58 puan) tarafından
Benn gel birliktw başlayalim 10 günde bi tartilalim cnm
(58 puan) tarafından
Tam kizlar insallah 10 gün sonra bulalım birbirimizi
(2,052 puan) tarafından
Kilonu tam biliyormusun Selma abla yoksa ona göre yarın dartilalim öyle basliyalim
(58 puan) tarafından
Evde tart var cnm biliyorum
tarafından
Bende geldimm kızlar yukarıdaki diyete goremi yapacaksınız 78 kiloyumm
(2,052 puan) tarafından
Yani ona uymaya çalışacaz çünkü emziriyorum ben sütümün azalmamasi lazım ve bu kilolu halimi de sevmiyorum midem doysa gözüm doymuyor sanki hep acim
0 oy
tarafından

Burdan Bi arkadaş var kaderim neredesin oda diyete başlıyor kahve ile 8-):D

tarafından
Emzirirken kahve içemiyorum ben ya zaten bebek uyumuyor iyice uykusu açılır diye elimi bile sürmüyorum :))
tarafından
Zayıflama kahvesiymiş ne bilim
0 oy
tarafından
Çok istiyorum ama emziriyorum 

Bir kere denedim sütum azalır gibi oldu cesaret edemiyorum yeniden
tarafından
Hangisine başlayınca öyle oldu sağlıklı beslenme mi spor mu
0 oy
(9,117 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık. Ben de zayıflamak istiyorum. Bulduğum herşeyi yiyorum. Emziriyorum diye de vicdanımı rahatlatmaya çalısıyorum :(
tarafından
2 aylık ama nerdeyse hamilelik kiloma dönğcem emziriyorum diye iyice abarttım
(2,052 puan) tarafından
Sen kaç kilosun ece abla
tarafından
70 im canım sen
(2,052 puan) tarafından
Bende 75 im:((
0 oy
tarafından
1. Buçuk haftadır 3 kilo verdim ihtiyacim yok ama insilun direncim yüksek düşürmek için cabaliyorum canim
tarafından
Yeni mi doğum yaptın başta bende vermiştim sonra git gide aldım
tarafından
Hayır yeni yapmadım 56 kiloyum zaten zayıfım ama insilun direncim yüksek çıktı 5 kilo verirsen düşer dedi. Doktor herşeyi yiyorum sadcee şeker ekmek kestim hızlı kilo veriyorum ben çok canim
tarafından
Bnde şeker ekmek yiyorum deli gibi
tarafından
Benim ki hstalik diyeti keşke kilo sorunu olsaydi :)
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Yarin olurmu kız pazartesi baslar,salı biter diyet dediğin :devil:

tarafından
Bebekten günleri unuttum gitti hangi gündeyiz nerdeyiz napıyoz hiçbiri yok bende :))
(14,428 puan) tarafından
Sali bu gün taze bitti diyet
Sjsjsjsjsjsjs
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Pazartesi değil ki yarın :p 
tarafından
Bozmıcaz o yüzden:))
(5,132 puan) tarafından
Hadi inşallah
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Bende girmek istiyorum diyet niyet ediyorum sonra geri bir yiyecek görünce canm cekiyor sütüm çekiyor diyip yiyorum 75 kiloyum,1.63 boyundayim 3 buçuk aylık bebegim var 
tarafından
Hemen hemen aynı boy aynı kilodayız 2 aylık benimde. Valla sütümü sağlıklı şeylerle getircem artık napim
0 oy
tarafından

23 gündür diyetteyim 

(2,052 puan) tarafından
Valla bravo kaç kilo gitti kader abla
(2,052 puan) tarafından
Ve neler yapıyorsun diyetinde
tarafından
6  kilo gitti kuzum yasaklı şeyleri yemiyorum yağ şeker un. Ve çok dikkat ediyorum
(2,052 puan) tarafından
Ama bütün yemekleri yağla yapiyoruz:((
tarafından
Ben hiç yağ kullanmıyorum yha haşlama yada fırınlama yapıyorum kuzum
0 oy
(446 puan) tarafından
Sana eşlik edicem bende emziriyorum ve hiç vaktim yok ama elimden geleni yapıcam hatta hergun post aç diyet yapanlar olarak haberleselim nasıl gidiyor diye kimler kaç kilo verdi konuşalım birbirimize destek olalım gaza getirelim yoksa ben yine bozarimm:)
tarafından
Aynen çok iyi fikir her akşam açıcam
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Yarın pazartesi mi ki? A hahaha. 
0 oy
tarafından
Ece ben emzirmiyom yapsammi bunu bide kilo almiyim benn
tarafından
Kendine göre ayarla canım birebir yapmak zorunda değilsin ama az çok ne yemen gerektiğini görüyosun listeden oranlarını kendin ayarla

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 849 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 552 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 510 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 341 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu

397,132 soru

11,877,761 cevap

35,994 kullanıcı

...