0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
1 yaşına kadar her şeyi yiyen bebem 1 yaşından sonra cins bi çocukk oldu yaw. Meyve yemez. Ağzına alınca tükürür. Yumurtanın beyazını yemez tükürür. Geçici mi bu durum Allah aşkına :( sadece muz ve elma yiyo kuruyemiş tüketiyo ama meyve yemiyor nasıl yedirebilirim :( 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki seni bile yerdi dediğin gibi yaşından sonra yediği şeylerden tiksinir oldu çocuk ağzına aldığı an ögürür ederdi. Bu ara yiyor şükür nazar etmeyeyim de 
(636 puan) tarafından
Maşallah canım. Benimki hala reddediyor
tarafından
Düzelir canim ısrar edince de tiksiniolar
-Reklam-
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Kaç aylık veya yaş ? Bı oyun gördüm meyve tahmin etme diye annesi veriyor çocuk tahmin ediyor böylece meyve de yemiş oluyordu büyükse uygulayabilirsin 
(636 puan) tarafından
19 aylık canım öyle oyunlar yapmıyor ya. Çatalla kendi yemek istiyo takıyo kendi çatala. Ağzına götürüyo geri tükürüyo
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Benimki 23 aylık elma üzüm tek seviyordu şimdi hiç birini yemiyor mecburen püre yapıp yediriyorum napim 
(636 puan) tarafından
Akşam benimde aklıma o geldş. Yarın ben de püre yapaym artık
(12,492 puan) tarafından
Başka çare yok valla napalım
0 oy
(1,650 puan) tarafından
ben her meyveden azar azar doğrayb catalı eline veriyorum her yediyinde aferiin diyib alkıslıyorum öyle azar azar yiyor sende dene belki yer
(636 puan) tarafından
Çoook denedim. Kendi yemeye hevesli. Kendisi çatala Takıyo ağzına götürüyo sonrs tükürüyo.
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yani bazen eline veririm elmadir muzdur yer bazen yapmadığım kalmaz yine de bi kere ısırmaz öyle olunca bende rendeliyorum mesela elmayı üstüne biraz mandalina yada portakal sıkıyorum  bis ekilde yediriyorum.  Hurma meyvesi geçen almıştım eline verdim rezil etti nimeti onuda tabağa koydum hafif ezdim hemen saldı zaten kendini öyle yedirdim . Geçici sanırım bazı dönemler.  Bi ara yumurtayı cok severdi peynirli olsun omlet sade olsun geçen bi ara bildiğin zorla yedirdim  şükür şimdi yine başladı yemeye 
(636 puan) tarafından
Ben de yarın püre denicem canım. Hasta çocuğum. Biraz vitamin bari alsn ya.
(1,207 puan) tarafından
Aynen canım yemeyince napican mecbur yiyebileceği şekilde ver yarasın şifa olsun
(636 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok sağol
0 oy
tarafından
Bilgim yok canım ama oyun yaparak falan versen denedin mı bilmiyorum gerçi de
(636 puan) tarafından
Çook denedim. Karşısında yedim emojili kaşık çatal aldım tabak aldım yok yemiyo. Atıyo yere. Suyunu çıkarıyor parmağını sokuyo. Bazen kendi ağzına götürüyo sonrw geri tükürüyo
tarafından
Peki suyunu içse meyve suyu yapsan onada mı yok diyor
(636 puan) tarafından
Yarın sabah sıkcam suyunu canım. Mandalin portakal falan deniym bi.
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bence püre olarak yap tadını güzelleştir o şekilde yer bence . Üstüne ceviz falan da rendele çok besleyici de olur 
(636 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Benim kızımda öyle oldu yhaa şimdi seçici herşeyi yemiyo

(636 puan) tarafından
Napcaz biz bu bebelerle ya :) yumruk kadar başlarıyla bizi talan ediyolar valla :)
0 oy
(812 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle cnm pasta yapıyorum bol bol içine katıyorum dün mesela rulo pasta yaptım içine muz koydum krema da girince hepsini yedi waffle yapıyorum tüm.meyveleri koyuyroum ne yerse kar 
(636 puan) tarafından
Maşallah canım ben de deneyeym bi
0 oy
(629 puan) tarafından
Cani. Meyve suzgecli emzik var cok iyi tavsiye ederim
(636 puan) tarafından
Kız onu koparır o bütün dişleri çıktı yine de bi deneyeym teşekkğr ederm :)
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Elma ve kızı eline veriyorum hep kendi yemek istediği için. Mesela mandalinayi dilimlere ayırıp tabağa koyuyorum kendi nerde yemek istiyorsa orda yiyor zorlanıyorum surda ye diye yeter ki yesin :) mesela arabalı bölmeli tabak var ona koy meyveleri kesip ver çatalı bir de öyle denesin
(636 puan) tarafından
Aynısı var canım denedim mıncıklıyo resmen sonra suyuna elini vuruyo yemiyo inada bindi çocuk resmen :)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 216 göst.
14 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 175 göst.
15 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 227 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 224 göst.
28 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,887 soru

11,372,195 cevap

34,855 kullanıcı