+1 oy
174 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Benim bebegim taneli seyleri daha cok sever ne yaptiysam corba sevdiremedim icse bile bi kac kasiktan sonra istemez ama tavuk suyu corbasina bayiliyo masallah bir kaseyi bitiriyo. Bilenler vardir ama bilmeyenler icin tarif birakiyorum

Bir but hasladim suyunu suzdum tavuklari didikledim tencerenin dibine 2 kasik tereyag 2 kasik siviyag koyup tereyag eriyince 1 kasik un koydum. Unun kokusu cikinca tavuk suyunu koydum kaynamaya baslayinca bir cay bardagi tel sehriye ve tavuklari koydum. Sehriyeler pisince terbiyesini yaptim. Bir kasede yarim limonun suyunu ve yumurtanin sarisini karistirip bir kepce corbadan koydum sonra tencerenin icine döktüm tuzunu pulbiberini karabiberini en son da ince ince kiyilmis maydonozunu koydum ben kendimiz de yiyecegimiz icin maydonoz koyuyorum bebegime yedirirken ayiriyorum. Minik bebislere afiyet olsun:kissing:

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tarifi aldım canım çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canm sifa olsun minige
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde yapıyorm kuzum böyle afiyet şifa olsn inş
tarafından
Insallah canm ben normalde yapmazdim nefis yemek tariflerinde gordum deneyim dedim bebegim sevince devamini getirdim biz de cok sevdik
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Benim oğluma ne yaptıysam içmedi en son yediğim yemeklerden yedirdim yedi
tarafından
Tuz koymayin diyolar ama tatsiz tuzsuz yemiyolar gercekten ben de koyuyorum yapacak bisey yok yeter ki yesin
0 oy
(173 puan) tarafından
Yaaa benim bebeğim de yemiyo bişey inşallah sever bu tarifi teşekkür ederim :)
tarafından
Insallah sever canm sifa olsun :))
0 oy
tarafından
7 aylık bebek yiyebilir mi erken mi yoksa
tarafından
Yiyebilir canm benimki de 9 aylik zaten
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  o şekilde  yapıyorum  yumurta ve maydanoz  koymuyorum  sadece 
tarafından
Ben normalde bu corbayi yapmazdim nefis yemek tariflerinde karsima cikti tarif boyleydi cok da guzel oluyo maydonoz bizim icin koyuyorum bebegime verirken ayiriyorum
0 oy
tarafından
Afiyet bal şeker olsun şifa olsun et olsun ❣
tarafından
Sagol canim benim❤❤❤
0 oy
tarafından
Afiyet şifa olsun canım 
tarafından
Sagol canim❤

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 216 göst.
14 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 219 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 167 göst.
30 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aynur236 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 175 göst.
6 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde OznurY (210 puan) tarafından soruldu

379,491 soru

11,360,494 cevap

34,838 kullanıcı

...