0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (398 puan) tarafından
kızlar 27 aylık oğlum var uyku saatlerini düzene sokmaya çalışıyorum hatta o kadar düzensizdi ki 3 te yatıyodu 11 12 gibi kalkıyodu falan çok düzensizdi uykuya kolay geçsin diye baybay night aldım hatta geceleri veriyorum falan neyse sabah 10a doğru uyanıyor öğlen uykusu 2 de oluyor kaçta uyansa normal olur sizinkiler nasıl ? akşam 11 buçuk gibi uyutmaya başlıyorum

10 Cevaplar

0 oy
(2,741 puan) tarafından
Biz daha 16 aylığız ama sabah 9 gibi kalkıyor. Öğlen genelde 1de uyuyor 3-3.5 a kadar. Akşam da en geç 9.30 da uyuyor. 
(398 puan) tarafından
valla canım düzeniniz iyi maşallah ama öyle geç uyuyordu ki gece 11 çok iyi geldi sanki bize ya
(2,741 puan) tarafından
Zamanla biraz daha geriye alabilirsin canım.
-Reklam-
0 oy
tarafından
24 ayligiz doğduğundan beri düzenli canım akşam 10da yatağa girer sabah 8 8bucuk gibi kalkar. Oglende 1bucuj 2 gibi uyutuyorum . Sabahları sen kaldır 8bucuk gibi mesela öğlen 2 gibi uyut akşam da 10 gibi yatirirsin 
(398 puan) tarafından
kaldırmaya çalışıyorum ama uyanmıyor öğlen zaten 2 de uyur 4te uyanır bazen 3 oluyor farketmiyor değişiyor geceleri öyle geç uyuyodu ki 11 çok iyi geldi bize
tarafından
Canım yavaş uavas öne cek ozaman mesela bugün 11e çeyrek kala yatağına götür sonraki gün beş dakka daha çek
(398 puan) tarafından
anladım canım bakalım yapmaya çalışıyım
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Gece uykuya çok geç yatiriyorsun sabah 10 da geç. En geç 8 de kalkması lazım. Bi gün uyandir sekizde. 12 buçuk gibi oyle uykusuna yatır. Akşam da 8 en geç 9 da uyut. Ben öyle yapıyorum masallah 9 dedim mi uyur benim kız sabah da 7 7 buçuk da uyanır 
(398 puan) tarafından
valla canım 9da uyutmakta çok erken geliyor bana bilemedim 3 te 4te yattığını biliyorum o yüzden 11 bana iyi geliyor sanki 7de kalkmak istemiyor çünkü karanlık görüyor başlıyor ağlamalçya
(3,552 puan) tarafından
9sana erken geliyor olabilir ama bebeklerin fıtratında doğuştan bir uyku döngüsü vardır. Bi kere 11 çok geç. Geceleri büyüme hormonu salgilanir bi çocuğun kesinlikle saat 10 ile 3 arası derin uykuda olması gerekir. Bunu uzmanlar söylüyor. Sana erken gelmesi önemli değil çocuğunun gelişimi için erken uyuması lazım. Sabah 7 değil 8 de uyansın erken uyanmazsaerken uyumaz
0 oy
(14,487 puan) tarafından
7 gibi 7.30 gibi uyanırsa öğlen uykusuna erken yatar 
(398 puan) tarafından
evet canım ama o saatte de kalkmıyor zorlasam da karanlık olduğu için kalkmak istemiyor
(14,487 puan) tarafından
Çok zor ya
(398 puan) tarafından
evet maalesef ama napalım 3te 4te yatmasından daha iyi diyorum artık napıyım
(14,487 puan) tarafından
Uyandır canım zorla kalksın
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Bizimkide çok düzensiz vala gece nerdeyse 12 de anca yatıyor bizimle birlikte sabahda değişiyor 8 9 10 11 kalkar yani öğlende kalktığı saate göre 4 5 saat içinde uyutuyorum 27 aylık
(398 puan) tarafından
valla herkes çok geç demiş benim saatlere ama öyle geç yatıyordu ki 11 11 buçuk bize bile çok erken geliyor benimde içimden gelmiyor 9 buçukta yatırmak onu 11 iyi gibi geliyor bana
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Damla ise yaradimi canim en azindan uzun uyuyo mu gec ytiyomus tabi ama
(398 puan) tarafından
evet canım ben damlanın işe yaradığını sanıyorum  geç dediğim 11de sallıyorum 5 10 dk da uyuyor işte ama damlanın faydası çok
(1,113 puan) tarafından
Bir yan etkisi oldu mu farkettigin gerci olsa kullanmassim tabi de bide kac aylikti basladiginda bende 14 ayliklar kullansam mi diyorum 11 cok iyi benim icin
(398 puan) tarafından
canım ben 3 gün oluyo başlıyalı 26 aylık oğlum benim uykusundan yana sıkıntım yoktu aslında uyuyordu uyuyunca ama geç uyuyordu düzene sokmak için sadece gece veriyorum mesela kuzenimin çocuğunda etki etmedi hiç yaramayadabiliyor anlayacağın denemen lazım kuzenim çok araştırmış bitkisel olduğu için kullanmış yoksa çok pimpiriklidir kullanmaz
(1,113 puan) tarafından
Anladim canim benimkiler gece cok uyaniyolar gec ytiyolar ona alisirimda okadr uyaniyolarki yani aglaya zirlaya hemde
0 oy
(14,892 puan) tarafından
Akşam çok geç yatırıyorsun. Akşam 9 gibi yatır sabah 8 gibi kalkar zaten. Öğlen 1 gibi uyur 3 gibi kalkar. Benim kızımın düzeni 15 aylıktan itibaren böyle. Sen akşam uyku saatini düzene sokarsan gündüz kendi yorulup uyur zaten. 
(398 puan) tarafından
doğru evet öyle yapmam lazım biraz zorlıcak ama hadi bakalım
0 oy
(9,321 puan) tarafından
Bazen bizim de değişiyor ama şuan 9 kalkış öğlen 1.30 yatar 3 de kalkar akşam sa 9 30 inş bozmaz 

Öğlen erken yatmak isterse hemen dışarı cikariom oyun vs saattinde yatırmaya calisiom
(398 puan) tarafından
anladım canım herkes 9 da yatırıyomuş ben 9da yatırsam gece 4te uyanır büyük ihtimalle
(9,321 puan) tarafından
Yok normal kuzum benim kide yeni 9 oldu normalde 11 'di dediğin gibi 9 da yatinca gece 3 kalkıyordu sabahı zor esiyorduk şimdi gündüz uykusu 1 düştü ondan şimdilik bole
(398 puan) tarafından
ne biçim anneyim dedim burdakileri saatleri görünce gerçekten 3ten 11e zor indirdim
(9,321 puan) tarafından
Mevzu anneliğin değil kız her çocuk farklı zor zamanla düzene biner
0 oy
tarafından
Öğlen 2 gibi yatıyorsa 3 buçuk 4 gibi uyansa gece 11 buçuk gibi yatar yani benim kızım öyleydi o yaştayken 
(398 puan) tarafından
valla canım herkes 9 da yatırıyomuş ben 9 da yatırsam büyük ihtimalle gece 4 te kalkar
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım erken uyumasını istersen en geç öğlen 3te kalkması lazım. 10dan falan yatiyods en geç 4sonrasi gece uykusundan çalıyor hep
(398 puan) tarafından
erken uyuması lazımmış 9 gibi ama ben 10 buçuk 11 de uyuması normal geliyor öğlen uykusu 2 de oluyor 3 buçuk 4 gibi ben uyandırıyorum
(1,403 puan) tarafından
En geç 10da uyut canım 9bizede erken geliyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 254 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Alisimm (2,394 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 131 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 101 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Dmraysegul (607 puan) tarafından soruldu