0 oy
394 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

bır kadın dusunun 16 yasında evlenmış aıleler karsı cıkıyor dıye ıntıhara kalkısarak  ıkna edıp öyle evlenmısler şuan 23 yasında 4 çocuk annesı 4. yenı dogmus 4. dogmadan önce esının sehır dısında duzensız calıstıgından aradığında acmadıgından vs bahsetmıs yanı bu adam gıdıyo arkasını umursamıyo  cocuklara kadın bakıyor tek başına sonra adam gelıyo kahveye baglanıyo kumar oynuyo kız bunu ogrenıyo burda çare arıyo bu ara 4. dogacak kızın sancısı gelıyo kocası olacak adam musveddesını arıyo adam ınanmıyo karnı burnunda kadına gelmıyo kız ambulansla hastaneye gıdıyor o sınırle dogum anında kordonlarını baglatıyo ve yıne burda suan care arıyo pişmanım napıcam bıdaha cocuk ıstersem ılerde dıyor ve bu arkadas gıtse gıdecek yerı de olmadıgını belırtıyor annesını 9 ay once kaybetmıs Allah rahmet eylesin..

şok olarak okudum postlarını neyın pısmanlıgını yasıyor anlayamadım ben bir ınsan bu kadae kendıne karsı bencil olabılır heralde hıc kendını dusunmez mı ınsan ya bırazcık ya

11 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Ya ben burda yazılan çoğu şeye inanmıyorum sallıyor millet buradakileri kandırarak psikolojik olarak rahatlıyorlar bence kendilerini 
tarafından
kesınlıkle oyle valla kusura bakmasın da bızde ***** degılız sehır dısına 3-5 ay ıse gıden kahvede kumar oynayan boş beleş  bır tıpin çocuklara verecegı gelecekte bellıdir yanı herkes kendını kurtarsın kafası ben dogurdum mu dogurdum bıttı dıyolar falancanında 5 tane bebesı varmıs eee marifet mı rezıl olduktan snra
(4,089 puan) tarafından
Canım herkes öyle gelecek falan düşünmüyor ya valla bu gözler maddi manevi bakacak durumda olmayıp sırf eltisi hamile diye hemen hamile kalıp doğuran bile gördü :))
(795 puan) tarafından
yazik gercekten sirf dogurdum demek icin cocuk yapmak bilemedim
tarafından
bende uzuluyorum ve sasıyorum ya cok cahılce
tarafından
uykum geldı deroş ya sınırlendım  bı post acıyım ıcımı dokeyım dedım :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
.......................
tarafından
yorumsız dıyosun haklısın...
tarafından
Aynen.....
0 oy
(795 puan) tarafından
az once gordum ama daha onceki postlarinda zaten kendi istegiyle baglatcm demis 25 yasindayim demis şimdi de 23 diyo ben pek anlayamadim 
tarafından
kendı de bılmıyor belkı o kadar cahıl baska acıklaması olamaz ya kndıne acımıyor hıc
(795 puan) tarafından
ne bileyim bacım kendini gectim dort tane cocuk bebek yani sonucta onlarin gelecegini dusunmek su an daha mantıklı yeni bi taneyi bebek dusunmek şurada dursun
tarafından
valla 4 yıllık evlıyım Allaha sukur dugun borcumuzu bıtırdık bırtane araba aldık ıyı kotu sattık suan 15 bın borclandık 80 bıne araba aldık  o 15 bın borc bıtene kdar  gozum valla kesmıyor ıkıncıyı borc durumu olmasa bıle boyle bır dunyaya ıkıncı dıyorum ne gerek var cok kararsızım bu konuda cıdden nasıl bır rahatlık umursamamazlık anlamıyorum
(1,250 puan) tarafından
Yaşı 25 miş kimlikte 23 müş öyle diyo bilmiyom artık
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Ben orda yazacağımı yazdım kendisi istiyor demekki canım. Ne denir ki 
tarafından
valla bende yazdım esını savunmus bana da ama oncekı postlara bakınca cokta savunulacak bırı degıl gormus oldum
(13,021 puan) tarafından
Amann o güzel kafana şapkadan başka birşey takma canım. Dedesinin tecavüz ettiği çocuğu gördükten sonra herşeye inanıyorum artık olur olur
tarafından
Ay hıc hatırlatma ya :(
0 oy
tarafından
Bütün postlari illede yaşım genç çocuk isterim diyor şaka gibi :))) acaba diğer 4 çocukla ilgileniyormu ilgileniyorsa evin işi yemek temizlik kim yapıyor kocada yok ben evi temizlemem neredeyse bütün günümü alıyor çocuğu yedir giydir yatır kalk istediği şeyleri yap üstüne ben yaparken oda yapmak isteyince o iş saatlerce sürüyor öyle oluyor ki kolumu kaldıramıyorum mesela bugün temizlik yaptım çocukla haşat oldum aynı zamanda onunla doğru düzgün oynamadım bakamadım diye kendimi yırtıyorm iş çabuk bitsinde biseyler yapayım valllahi pess
tarafından
açık konusucam cokta kastıklarını dusunmuyorum ay kalıtelı zaman gecırmedım ıse daldım bakamadım bugun dıyıp kendı kendıne uyuyakaldıgında sankı sokaga atmışız gibi  vicdan yapıyoruz ya boyle kısılerın oyle hassas dusundugunu falan asla sanmıyorum ben dogurdum bıttı kafası bı sekılde buyur Allah rızkını verır vs vs
tarafından
Kesinlikle öyle düşünüyorum cnm inan ki temizlik yaparken oyuna vuruyorum kii sıkılmasın içine kapanıp yalnız kalmasın diye bir yandanda konuşuyorum annem iş bitsin onu yapalım bunu yapalım baba gelince saklambaç oynayalım daha 2.5 yaşında o anlamıyor ama işte ben çok ihmal ettiğimi düşünüyorum tek çocuk birde ben böyle yetişemiyorum diye kendimi yetersiz hissediyorum böyle olanlar gerçekten umursamax doğurup sadece kendi kendilerine büyüyorlar
tarafından
aynen oyle yapıyolar 4 yasına gelen yenıdogana  bakıyor falan anne cocukları degıl cocuklar bırbırını buyutuyor rezıl rusva ola ola
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Üşenmedim postlarini okudum yapılan yorumlara verdiği cevaplara baktım 3 4 yıl geçsin ben bunu boşarım ve hala pişman bağlattıgına
tarafından
Ayy şaka gibi bağlatti diye o 4 çocuğu düşünmüyor ama adamı boşamayı düşünüyor gerçekten akıl işi değil
(9,626 puan) tarafından
Adam kahveden cikmiyomus kumarbazın tekiymis karısının doğurduğuna bile inanıp kıymetlisini kaldırıp kahveden eve gelememiş ve hala bu adama beşinci cocugu doğurmak istiyo pesinde ötesinde çüş yani
tarafından
İstediği kadar trollesin yorumlara bakınca biraz ufku açılır belki cahil anca doğurayim de hiç çocuklarım için çalışayım gelecek hazırlıyim demezler hadi onu geçtim hiç mi kendine ayıracak zamanı olmaz insanın tek çocukla bile yetmiyor bana  arkadaş ya doğurup bırakıyor umursamıyo yada çocuklardan kendine zaman ayrılmıyor
(9,626 puan) tarafından
Ya ben 16 yaşımda severek evlendim şimdi şimdi 25 yaşındayım çok şükür canım Allah yardım ediyo büyüdüler çocuklar şimdi son bebek olsun istiyorum bunuda nüyütüp hayatıma bakmak istiyorum ama çok o kararsız kaldım

10 gün önceki postundan alıntıdır  :)))
tarafından
Bu işin sonu mokoko :D
0 oy
(1,091 puan) tarafından

Bazen böyle postları okuyunca "Hadi canım bu da amma abartmış, kesin yalandır" diyorum ama

Birebir şahit olduğum 4 5 6 çocuk Sezeryanla doğuranlar tüplerini bağlatmayanlar hala çocuk düşünüyorum diyenlerle karşılaştım.

Cahil olmak bir seçimdir.  Elinde telefon buraya 4 çocuktan (bebekten) vakit bulup yazıyorsa bir sürü şeyi araştırabilir. Korunma yöntemlerini bilmeyen hala evliler var. İlaç kullanmak istemeyen iğne yaptırmayan  herşeyi eşe göre yaşayan kadınlarımız var. 4 sezeryan olacağını bile bile kadının eşinin böyle korunmasız yaklaşımı onu aslında önemsemediğini de gösterir.
 Kendisine saygısı olmayanın başkasının saygısı hiç olmaz.
Yazılacak tonlarca şey var. Yazsan anlamazlar yazmasan doğru yaptıklarını sanırlar.  

tarafından
şu yorumları okusa azcık dank edee belkı kafasına en azından 5. cocugun gunahına gırmez
0 oy
(534 puan) tarafından
Ben hangisine yorum yapayım şaştım kaldım. Ben bi kere erken evlenmeye kesinlikle karşıyım. 16 yaşında evlenmek bana çok garip geliyo. 16 yaşında yaşanan duygular tamamen heves ne bileyim kör oluyosun bi kere ya. Yok intihar etmeler vermezseniz kaçarımlar falan. Sonra var kocam böyle kocam şöyle. Allah aşkına ne tanıdın da evlendin. 16 yaşında toz pembe zaten dünya geleceği düşünemezsin ki anı yaşar gidersin. 4 çocuk yapmış zaten bi güzel adam sana bırakmış gitmiş. Adama karşı koyamıyorum bi zahmet bağlatsin. Çekip gidip umursamayan adamdan da çocuk yapmasın. Allah yardımcısı olsun 
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Canım butda olan çogu şeye inanmıyorum bazılarıda çocuk olsun kocam eve baglanır diye masallah 1 2 3 4 5 yapar ama yazık o çocuklara sevgisiz ilgisiz ailede büyümek zorunda kalıyorlar
0 oy
tarafından
Postuna cevap yazmıştım onun diğer poatlarini okuyunca ben şok tabi ...

Yahu hem yaşın küçük hem adam kumar oynuyor hem dört çocuk var Allah bağışlasın hem.bundwvirde nasıl bakiyirsun  hem korkdom baglatmayi planliyirsun bu sefer baglatiyiraun niye pişmanım diyorsun ..kadının psikolojik sorunları var herhalde lokusa psikolojisi. İle bu kada ryapmaz yani ...

Ustuste ben neyapcam.postu açmış bide 
0 oy
tarafından
Nolmuş kız kim ne demiş anlamadım ben olayi

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 419 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 281 göst.
28 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy