0 oy
417 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

bır kadın dusunun 16 yasında evlenmış aıleler karsı cıkıyor dıye ıntıhara kalkısarak  ıkna edıp öyle evlenmısler şuan 23 yasında 4 çocuk annesı 4. yenı dogmus 4. dogmadan önce esının sehır dısında duzensız calıstıgından aradığında acmadıgından vs bahsetmıs yanı bu adam gıdıyo arkasını umursamıyo  cocuklara kadın bakıyor tek başına sonra adam gelıyo kahveye baglanıyo kumar oynuyo kız bunu ogrenıyo burda çare arıyo bu ara 4. dogacak kızın sancısı gelıyo kocası olacak adam musveddesını arıyo adam ınanmıyo karnı burnunda kadına gelmıyo kız ambulansla hastaneye gıdıyor o sınırle dogum anında kordonlarını baglatıyo ve yıne burda suan care arıyo pişmanım napıcam bıdaha cocuk ıstersem ılerde dıyor ve bu arkadas gıtse gıdecek yerı de olmadıgını belırtıyor annesını 9 ay once kaybetmıs Allah rahmet eylesin..

şok olarak okudum postlarını neyın pısmanlıgını yasıyor anlayamadım ben bir ınsan bu kadae kendıne karsı bencil olabılır heralde hıc kendını dusunmez mı ınsan ya bırazcık ya

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Hepsi cahillikten. O yaşta bağlıyorlar mi ki?
tarafından
4 tanesı de sezeryan olmus baglarlar 3. sezertan bıle sıkıntı canım
tarafından
Doğrudur ne deyim. Buraya niye yazıyor ki elimizden ne gelir geçmiş artık geri dönüşü olmayan bişey
tarafından
acıyorlar açmaya ama 4. sezeryanı olmus hıc bı doktor acıpta hamıle kal 5. sezeryanı ol demez cok rısklı yanı acmazlar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
,31 yaşındayım bir kızım var şükürler olsun tek hayalim ona bir gelecek sunmak Rabbim izin verirse millet sidik yarıştır gibi peşpeşe sıralıyor tutturmuşlar Allah rızkı verir tamam Allah veriyor zaten şükürler olsun da akıl var mantık var Türkiye şartları ortada sen onları peşpeşe diziyorsun ilgi sevgi nerde karın doyurmak değil mesele ruhu doyuyor mu? İnsan yetiştiriyorsun kedi değil keşke anlasalar
tarafından
Her cumlene katılıyorum ılgıyı sevgıyı umursayan boyle ard arda cocuk yapmaz zaten bırı buyumeden bırını yapıp oncekının hakkına gırmez yanı bılemıyorum Allah akıl fikir versin
0 oy
tarafından
Her açılan posta inanma canım bazıları can sıkıntısından böyle post açar kadının postuna bende baktım bir dediği bir degini tutmuyor 23 yaşındayım diyo ama önceki postlarda 25 
tarafından
25 olsun 4 cocuk daha ne ya bende 25 yasındayım 1 taneye yetebılme derdındeyım 2. yi gozum kesmıyor maddı manevı
tarafından
O konuda aynı fikirdeyim ben sadece yaş konusunda dedim doğru söylüyor olabilir. Bende 32 olmak üzereyim 2. Yi gözüm kesmez oldu
tarafından
ıste annelık dogurmak degıl ya
tarafından
Aynen canım. Eski kafa insanlar gibi doğur doğur kendiliğinden büyüsün kafasında sanırım. Hala ülke bu haldeyken insan birine nasıl bı gelecek sunarım diye düşüneceği yerde. 4 tane olmuş 5. Olmayacak diye üzülüyo bide o adama
tarafından
ay okurken bıle ürperdım 4 cocuk bu devırde bıde en buyugu 8 yasında of
0 oy
tarafından
Az önce geldim o posttan bencede saçma yani 23 yaşında 4 çocuk bide umursamaz bı adam adam olmayana 1 tane biLe çok iyi cesaret valla
tarafından
cesaret degıl cahıllık olan o cocuklara oluuo yazık
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Admini ve Tuğba'yi sevmesem hayatta durmam burda çekilecek yer değil burdaki insanlar yüzünden

Valla tutuyorum kendimi bazen saydiririyirim SONRA hep uyarı alıyorum
tarafından
Bende cok aldım  uyarı engel ama cıdden sınır oldum cocuklara yazık ya
tarafından
Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ben yazdım da üç gün engel yedim.
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Niye kaçırmışım bişeyler 
tarafından
oku o postu kordon baglatma yazıyo
(5,132 puan) tarafından
Yazık ya, 4 sezeryan dile kolay
0 oy
(432 puan) tarafından
Aynen bende çok üzüldüm 16 yaşında çocuk daha aslında nasıl anne olmuş bakmış kardeşim 27 yaşında mart ayında düğünü var daha ona kıyamıyoruz çocuk gibi geliyor bize 
tarafından
bılemedım hıcte cocuklugınu yasayamamıs gıbı pısman degıl hıctr hayatta planı ıdealı kendjne aıt dusuncesı yok sanırım aklındaki tek soru ne kadar çocuk dogurabılırım?
(432 puan) tarafından
Ben 2 ünv bitirdim kamu personeliyim şükür eşimde iyi bir konumda hala ne yaparım yüksek lisans nasıl yaparım vs derdim var önemli olan çocuk doğurmak değil ona ne vereceğin düşünüyoruz en fazla 2 çocuğa iyi bir gelecek verebiliriz sonra karavan alırız önce Türkiye sonra balkan ülkeleri bir güzel gezeriz :) ömür geçiyor Allah olmayana versin çok üzücü gerçekten
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kimseyi kinamiyorum yargilamiyorum da ama bence hala bircok seyin bilincinde degil cocuk buyutmek artik eskisi kadar kolayda degil bir tanesine zor yeterken 4 tanesinu dusunemiyorum ki en buyugu olsa olsa 8 yasinda olur 16 dan 25 e 9 ayda hamilelik desek yani 8 yasindaki cocugun neresi buyumus cocuklarim hep buyudu diyor
tarafından
:D bezden cıkınca tamam o kafadakı ınsanlae buyudu sayarlar ılgı sevgı maddı manevı gelecek hazırlamak falan hiiiiiiiç kımın umrunda dogdu mu dogdu bıttı
(1,763 puan) tarafından
Aynen oyle bilincli cocuklar yetistemedigi surece bu ulkede hicbir sey bir adim ileriye gitmez bilincli cocuk yetistirmekte egitimden gecer ekonomik ozgurlukten gecer bunlarda hep para karsiliginda oluyor
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bende o postu şaşkınlıkla okudum yargılayamam asla herkesin kendi hayatı ama çocuk doğurmak değil ki mesele o çocuklara bir hayat sunabilmek benim 2. Çocuk kararını alabilmem 10 yılımı aldı acaba bu hayat şartlarında ona güzel imkanlar sunabilirmiyim diye düşünmekten uykularım kaciyordu sevgi tabiki önemli çocuk için ama ne yazikki su devirde ekonomi de çok önemli herşey ateş pahası bez mama diğer ihtiyaçlar okul bunların hepsini düşünmek gerekiyor tabiki çocuk kararını alabilmek için eş te çok önemli sorumsuz bir adama ne diye çocuk yapip hayatını maf edeyim yavrucagin da 1. De kıymet bilmeyen 4. De bilir mi Allah yardımcıları olsun ne diyeyim.. 
tarafından
4 te kalsa yıne ıyı ıste kordon baglandı dıyr pısman daha ılerdr 5 - 6 falan gelecdk sanırım yazık gunah ya
0 oy
(859 puan) tarafından
1 tane olsun ama tam olsun eksiksiz büyüsün hiç bişeyden mahrum kalmasın. Ne yapıcak ki o kadar bebeyi
tarafından
futbol takımı kuracak heralde ne bıleyım
0 oy
tarafından
Bak kuzum bu kadının ne yasadigini tam olarak bilmiyoruz psikolojik  askiyla özgüvenini kaybetmis olabilir  caresizlikten napacagini bilmiyor olabilir 

Evet düsüncesi  cok yanlis ama ne durumda bunu yazdi bilmiyoruz 
tarafından
sadece bugun yazdıgı bısey degıl ben butun postlarını okuyup bunu yazdım psıkolojısı bozuksa tedavı alsın sabilerın gunahına gırmek daha mı dogru 4 tane cocuk psıkolojı bozuk bo anne sorumsuz bı baba sersefıl bı hayat olan o bebelere oluyo
0 oy
(10,239 puan) tarafından
Eş imzası gerekiyor bildiğim kadarıyla kordon bağlama için eşi gelmeden nasıl bağlamış. Her şeye inanmayın canım bence 
tarafından
Her detayı anlatamadım dogum esnasında baglayın demıs doktorda esıne sormus ıstıyorsa baglayın dıyınce baglamıslar ımza da etmıstır heralde bunu derken
(10,239 puan) tarafından
Gördüm sonra postu canım yani Allah akıl versin dedim diğer postlara da baktım
0 oy
tarafından
Saf cehalet baska hicbirsey degil.

O sabilere gunah...
tarafından
aynen oyle valla 23 yasında 4 cocuk daha ne olsun bırazda kndını dusunur ınsan o doganlara ıyı bı hayat sunabılcek mıyım dıye dusunur
tarafından
Cocuk dogurmayi cocuk oyuncagi haline getirdiler. Ben bu cocuga maddi manevi yetebilir miyim, iyi bir gelecek verebilir miyim, duzgun bir psikolojiyle huzurla buyutebilir miyim diye dusunen yok, pitir pitir ardi ardina dogurmak marifet olsa keske.
tarafından
Ah dusunseler onların gelecegını cevremde bı kac normal duzeyde aıle var umursamayan 3 cocuk sahıbı olan ama anca gecınen ama bırde  sadece dogurmak ıcın dunyaya gelenler var kaynanamın oraya bırı tasınmıs çingene derler ya onlardan 8 tane cocuk var aman Allahım ayaklarında buz gıbı kıs gunu terlık olan mı cıplak gezen mı ustunde askılıyla atletle gezen mı ay rezalet ıcım acıdı o bebelere ama gelde anlat nasıl vıcdanları el verıyor ben anlamıyorum ya
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Yani bagmatmakla iyi yapmış geç bile kalmış dicem k.bakmasin be görmedim postu ama yani öyle hayata kocaya da ne bilim insan ne yaparsa kendi e yapar sözü doğru iste
tarafından
4 tane olmus zaten daha pısman ılerde 5 dıyor şok oldum ya

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 394 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 280 göst.
28 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 255 göst.
20 Nisan 2022 Aile kategorisinde 1234ts (108 puan) tarafından soruldu