0 oy
1,692 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşleriniz ne iş yapıyor. İşlerinden memnunlar mi sevdikleri işlerimi yapıyor burda herkes

79 Cevaplar

0 oy
tarafından
Amirlik yapıyor.

Asla memnun değil. Bütün elemanları ***** adamın işini kolaylaştırmak yerine zorlaştiriyorlar. Barut gibi oluyor konu iş olunca. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Asker canim aşkla yapiyor vatanı için çok sukur
0 oy
(4,088 puan) tarafından
Bankacı hiccc sevmiyor
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Komiser yardımcısı aslında ziraat mühendisiydi ama malum şartlar çok zor yoruluyor ediyor ama çok şükür yine de her halimize
0 oy
tarafından
Pazacı benim eşim 
0 oy
(16,698 puan) tarafından
Köy koruyucusu. Ek olarak da markette çalışıyor 
0 oy
(301 puan) tarafından
Elektirik alcipan dekorasyon severek yapıyor işini 
0 oy
(948 puan) tarafından
Kuyumcuda Kalfa. Senelerdir ama çok sıkılmış. 
0 oy
(643 puan) tarafından
Laborant cnm , işini seviyorda yanındaki çalışanların bazılarını sevmiyo 
tarafından
Hangi sehir
(643 puan) tarafından
Osmaniye
0 oy
tarafından
Seyyar satici her ayin 15 -20 gunu şehir disina gidiyo sarimsak fistik ceviz vs satiyo arabasinda. Memnun ama değil de turkiye sartlari malum yetmiyo ama bu günlerimize binlerce şükür. Askere gidecek seneye bu aylarda ondan sonra başka bir işe bakacak hayirlisiyla
0 oy
(13,839 puan) tarafından
Askeri personel 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Jandarma uzman ama bırakacak 2.3 yıla  bırakmayı düşünüyor. 
(2,671 puan) tarafından
Niye canım arkadaşımın eşi de bıraktı hava astsubay iydu
tarafından
Bnimkide birakmak istiyo ama yapacak iş yok diye bırakamiyo
(2,323 puan) tarafından
Benimki de başka iş bilmiyor o yüzden şuan kamyon ve otobüs şoförlüğü ehliyetine yazıldı ehliyetleri alıp seneye de tır şoförlüğü ehliyeti alıp sonra bırakacak şoförlük yaparım diyor bakalım hayırlısı olsun inşaAllah. Eşim asayişçi çok şükür 4 yıldır hiç ayrı kalmadık ama olurda kaydırma birlik fln olursa ayrı kalırız fln diyor yani ısrarla bırakcam diyor da ben de bari ehliyetleri al yapacak işin olsun sonra bırak dedim o yüzden kalıyor yoksa 4cü yıla girecek diye sözleşme zamanı geldi yenilemeyecekti benim zoruma yeniledi şuan.
tarafından
Benimkide bi iş bilmez mesleğini seviyoya ama 1 yıl oldu batıya geleli evlendik bi oğlumuz oldu ayrı kalmayı hic istemiyo 1 er yil sözlesmeyi yeniliyodu bu yil 2 yil yazdı yapcak bi is yok mecbur dedi er yil atıyodu bekcilik zabıtalik gardiyanlik devlet memuru olmak icin is arıyo dilekceler veriyo ama torpille hersey torpil olmayınca alan yok valla Rabbim yardimcmiz olsun tır kamyon kullanamaz arabaya yeni yeni alıştı strese giriyodu ilk zamanlar
(2,323 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun inşaAllah. Benim eşimde illa bırakcam diyor bizden ayrı kalmak istemiyor ömür ne kadar bilmiyoruz gidip aylarca uzak kalıp Allah korusun sizi görmeden ölürsem fln diyor bende tamam dedim istediğin zaman bırak diye. Mesela tır şoförlüğü ehliyeti alırsa işsiz kalmaz Allahın izniyle o yüzden ehliyetleri almayı bekliyor. Hakkımızda hayırlısı olsun inşaAllah canım
(2,671 puan) tarafından
Vala bu meslek çok çok zor benim eşimin 8yili o da bıkmış kendiis de birakican diyor resmen adam yaşlandı 29yasinda sanki 40yasinda gibi haklarında hayırlısı olsun kutsal bir görevleri vat ama gerçekten çok çok zor
(692 puan) tarafından
Valla kızlar diyeceğim tek şey bırakıcaksalar da yapıcaklari işi tam kesinleştirip bide evinizi alıp öyle ayrılsınlar geçen yıl ocak ayı uzmanlığı bıraktı eşim uzmanlığa alıştığı için ne iş bulduysak yok dedi altınlarımi arabamızı satıp dükkan açtı benim saf koca ona borç ver buna borç ver iki ay içinde bir ton zararla batırdı şoförlük işine girdi iki ay içinde ayrıca yük taşıtıkları için işten çıktı 2 aydır çalışmıyor iş yok bin pişman çıktığına kira bile zor ödüyoruz o da ailesi sırf terk etmemem  için yardım ediyor çünkü nişanlıyken mesleği bırakıcam  dediğinde ailesine bile mesleği bırakırsa çocuk olsa bile bosarım demiştim bide işi bıraktığı gibi de hamile kaldım bir aylık bebekle gelde boşan hangi işi desek yapamam diyo komandoydu eve gelemiyordu aile hayatı istedi beyfendi gördü aile hayatını herşey çok pahalı evet ölüm var giden zaman gelmiyor ama para yoksa yaşam yok uzmanlığa alışan biri geldiği gibi çalışamıyor her işi yapamıyor rezilik severek evlendiğim adamdan soğudum resmen mesleği bırakmasına evet karşıydım ama bir tarafımda sabah evinden çıksın akşam evine gelsindi Ama gerçekler hayaller kadar tatlı değilmiş
(2,323 puan) tarafından
Mina gözde evet hem yıpratıcı hemde bu işte gerçekten üstler altları çok eziyor hakları yeniyor malesef eşimde haksızlığa asla gelemiyor.
Nerosahmet Allah yardımcınız olsun inşaAllah canım valla eşim bu ay bırakacaktı ve hiçbir işi yoktu ve yeni 4 yıl olacak yani bi tazminatı fln da yok doğru düzgün sonra annesi gil kızdı perişan olursun fln diye bende bari o ehliyetleri fln al sonra işi bırak ki bari şoförlük yapabilesin dedim bu yüzden 1. 2 yıl daha yapıp bırakacak. Ki eşim komando olsaydı hayatta dayanamazdı gidip aylarca gelmemeye napim öyle maaşı diyor rahat bir uyku sıcak bir yemek ve aile olmadıktan sonra diyor. Bende artık kendisine saygı duyuyorum bakalım Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Ki bende korkuyorum Allah korusun kaydırma birliğe düşerse o gidip aylarca dağda bayırda soğukta rahat bir yemek yiyemeyecek vicdanen de kötü olurum. Artık dediğim gibi hayırlısını nasip etsin inşaAllah Rabbim
(692 puan) tarafından
Dediğim gibi en büyük örnek biziz bence evinizi alın işi garanti yapıp öyle işinden ayrılsın eşim Suriye sınırında görev yapıyordu gece buz gibi havada sabaha kadar nöbet tutuyordu silah seslerine alışmıştım artık ama kira faturalar evin ihtiyaçları çocuğun bezi birikince aslında o hayatın daha kolay olduğunu söyler emin ol yoksuluk o gurbeten daha zor Allah yaşatmasın o kadar yüksek maaştan işsizlige düşünce kafayı yeme noktasına geliyor insan Allah bizede hayırlı kapı açsın inşallah
tarafından
Bnim ki komando 9 yildir bu meslekte ilkkez batiya geldi evlendi oglu oldu bırakıp gitmek istemiyo ev var araba var iş yok :(
(2,323 puan) tarafından
Bende eşime diyorum bi ev alsak 3.4 bine de geçiniriz bişey olmaz diyorum ama şimdi ne ev ne araba ne iş bişey yok diyorum ama yok illa bırakcam diyor bende sebep olmak istemiyorum Allah korusun ayrı kalırsak yada başına bişey gelirse rahat yaşamak için onu o zorluğa bırakmak istemiyorum. Hakkımızda hayırlısı ne diyelim
(692 puan) tarafından
100 binlik araba
60 binden fazla altın vardı mesleği bırakmadan 5 ay önce evledik 30 binlik mobilya 20 binlik beyaz eşya alındı kaynana evinde iş bulana kadar idare edelim dedik 2 ay kaldık az kalsın boşanıyorduk altınlari satmaya başladık evi tut kira emlakçı parası ekstra 2 kira istediler nakliye elektirik suyu üstüne alma evin ihtiyaçları aylarca çalışmadi yavaş yavaş altınlar gitti iş yapicam diye araba geri kalan altinlarda gitti işi de batırdı ne elde ne avucta hiç bişey kalmadı mobilyaları satmaya baslamasak iyi çünkü asla iş yok bulamıyoruz paketci tek var yapmam diyo Allah sonumuzu hayr etsin 30 günlük bebekle ne b.k yiycez bilmiyoruz
(2,323 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşaAllah canım. Gerçekten hayat şartları çok zor. Bu yüzden tır şoförlüğü ehliyeti alcam diyor mesela geçen gün kanada da arkadaşı gidip tır şoförü oldu ailesini de alıp gidebildi ve ayda 25 bin lira maaş alacakmış bu yüzden eşimin de aklına girdi ama tır ehliyeti alabilmek için kamyon şoförü ehliyeti almalı ve 1 yıl beklemeli sonra tur ehliyetine gircem diyor hayırlısı
(692 puan) tarafından
Yorgun anne nişanlıliktan itibaren mesleği bırakacağı son güne kadar söyledim dilimde tüy bitti borçları bitirelim ev alalım öyle bırak diye yok ben hemen iş kurar borçları öderim diye kendini teselli eti çünkü düğünden sonra 3 gün tek yanyana kaldık koronada vardı görevlendirmedeydi ev getirmek yasaktı çünkü karakoldan çıkamıyorlardi ama sıkıntılardan dolayı habersiz karakola yakın tutu haftada bir gece bir iki saat gizlice git gel yapıyordu 5 ay tek başıma hiç bilmediğim şehirde tek başıma yaşadım çok zordu eşim dayanamadi ama şu an bu kadar kötü duruma düşeceğimizi bilseydik yıllarca o şekilde asla ses etmeden devam ederdik eşimde aynı fikirde hatta seni dinlemedigime bin pişmanım der durur aynısı size olmaz inşallah ama eşini ikna et bırakmasin
(2,671 puan) tarafından
Nerosahmet eşin işini kurup öyle niraksaydi ya keşke ama nasip canım tiyecegi da o kadar  ekmeği varmış inan para çok deniliyor ama hayat uok ben 1bucuk senelik evliyim hem karı hem kocayim eşim nöbet görev derken evde durmaz herşey ben hallederim ki 6ayluk bebeyle zor oluyor yani ne diyeyim inşallah iş bulur ya akraba falan yok mu yardımcı olsa iş konusunda.  Buarada benim arkadaşimin eşi bıraktı ama dükkan yani firun açtı kendine ait öyle bıraktı bide eşin bırakınca tazminat falan almadımi yorgun anne inşallah eşinde ehliyet alır sinavina falan girdi mi
(2,323 puan) tarafından
İnşaAllah canım. Ya ehliyet için yazıldı şuan hani askeriye de yılda bir kontenjan açılıyor ya ordan yazıldı. Benim eşimde illa çalışırım diyor kendilerine güvenleri tam ama malesef bir iş bilmiyorlar. Benim eşimin işi şuan rahat hamdolsun Alayda il jandarma komutanının habercisi işi rahat ama bu işte apaçık haksızlık yapılıyor alt rütbelere diyor. Bende saygı duyuyorum canım yapacak bir şey yok ehliyetleri alsın bırakacak kararı kesinmiş bende hiçbirşeye sebep olmak istemiyorum.
(2,671 puan) tarafından
O da haklı hakkında hayırlısı olsun canım sanki sen pek istemiyorsun bırakmasını yani insanın bir iei olsun öyle bıraksın gerçi neyin garantisi var ki
(2,323 puan) tarafından
Valla canım dediğim gibi ben sebep olmak istemiyorum hiçbirşeye. Ve benimde vicdanım rahat olmaz o kalkıp aylarca zorlu göreve gidip karda soğukta silah altında olursa ben evde oturup sıcak çayımı rahat içemem birde Allah korusun Allah göstermesin birşey olursa kalkıp benim yüzümden devam etti fln diye bir durum yaşamak istemiyorum. Canı sağolsun inşaAllah yeter yapacak bişey yok ☺️
(2,671 puan) tarafından
Oyel güzel konustun ki biz evde oturup sıcak çayımızı içeriz onlar donarlar soğukta :-(
0 oy
(724 puan) tarafından
Eşim asker şimdi de göreve gitti 
0 oy
(2,079 puan) tarafından

Cafe de çalışıyor. Keşke doğru dürüst bir işi olsa :ermm:

tarafından
İnşallah gönlüne göre daha çok sevdiği işi bulur
(2,079 puan) tarafından
Aminnnnn inşallah. Allah razı olsun
0 oy
(43 puan) tarafından
Benimki CNC kullanıyor makina mühendisi çizim tasarım vs yapıyor canim
0 oy
(120,765 puan) tarafından
meslek bakmaya geldim benimki ogrenci ☺☺☺
tarafından
Pardon ? Ne ogrencisi
hukuk fakultesi son sinif
(7,935 puan) tarafından
kız neyle geçiniyorsunuz sevda sen mi çalışıyorsun .Güzel bölümde okuyormuş ama .Allah mesleğini eline almayı nasip eder inşallah
yok ben calismiyorum suan kira gelirlerimiz var bide zaten hem calisip hem okuyo
(7,935 puan) tarafından
hakkınızda hayırlısı olsun .
0 oy
(2,247 puan) tarafından
Güvenlik görevlisi 
0 oy
tarafından

Ana mesleği inşaatçı ama 2 3 yıldır emlakçılık yapıyor işini seviyor 

Kiralık satılık ev işyerleri arsalarınıza talibiz:woot::woot::woot:

0 oy
tarafından
pet topluyor durumumuz sıfır 
tarafından
öyle abla doğru olanı söylüyorum şimdi bide yağmurlar başladı hep ıslanıyor çocuklar için çabalıyor
tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah daha güzel bir iş sahibi olur
tarafından
amin Allah razı olsun inşallah
tarafından
Kıyamam ya rabbim gönlünüze göre iş versin inşallah size.
tarafından
amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(7 puan) tarafından
Polis işini de severek yapıyor :)

İlgili sorular

0 oy
66 cevap 2,058 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 1,600 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Esvet (40 puan) tarafından soruldu