0 oy
281 göst.
Diğer kategorisinde (581 puan) tarafından
22+4 haftalık hamileyim yaşadığım yerdeki ***** doktor yüzünden 1 saatlik yerdeki başka hastaneye gitmek zorunda kaldım oda ayrıntılı için sıra yok dediler özelleri aradık en düşün 600den açtılar ağızlarını sizce gerekli mi? 600 şu an için çok bir para geliyor tamam yavrum için önemli değil ama aklım çok karıştı

27 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani genetik rahatsızlıklara yapacak bişey yok ama bebeğinin doğumdan hemen sonra müdahale gerektiren bi sağlık sorunu varsa ameliyatlık bi durumu varsa sezeryanla alınıp müdahale edilmesi gerekiyorsa sen nasıl bileceksin insan pişman olur ben yaptırdım ve bebeğinde ki sıkıntıdan dolayı yaşadığım ilden Ankara’ya doğum iÇin gönderilen hamileler olduğunu öğrendim o yüzden gereksiz deyip senin ve bebeğinin vebalini alamam buradakiler sağlık konusunda nasıl bu kadar rahat konuşuyor anlamış değilim 
tarafından
Ne kadar güzel yazmışsın. Tam beni anlatıyor
(581 puan) tarafından
Gerçekten bilmiyorum illaki yavrumu da düşünüyorum ama gerçekten hayat şartları çok zor zaten her ay uzağa gittiğim için200 300 gidiyor kredi ödüyoruz zar zor yetiştiriyor bazen yetişmiyor Bile inanın aklımı zorlayan tek şey o şuan tamam desem eşim zorlayarak bir yerden bulmak zorunda kalacak ay sonu çünkü şuan yok
tarafından
Gerçekten gerekli değil diyenlere bende anlam veremiyorum tabiki gerekli hemde çok gerekli belki bir sorun var karnında bir can tasiyorsun o bir insan belki başından mudahale gerektiren bir durum varsa bilmek istememek neden ben anlam veremiyorum bir kere oluyor şartlarınızı zorlayiverin bir zahmet . Ya özel bir bebekse ve özel bir anne olmsn gerekirse bunu bilmek ve o bebeğin konforuna göre hareket etmek istemez misin . Kusura bakma yaptırmamak tamamen saçmalık yani evet herşey Allah'tan evlat her türlü evlat ama bu yapılması gereken bişey bebeğin dmarindaki kan akışını bile inceliyorlar doktorlar bunu boşuna yapmıyor yani
(581 puan) tarafından
Yorumunuz için teşekkür ederim ama lütfen hayat şartlarını da göz önünde bulundurun tabiki istemeyiz evladımıza bişey olsun düşünün bu gerekli mi diyecek dereceye geldik illaki onlardan önemli bişey yok ama onun ilerisini de düşünmemiz gerek
tarafından
Ama yaptırman gereken bişey bu adı üstünde "detaylı ultrason " bir kere vericeksin her ay her ay tekrarlayan bişey değil bir kere zora düş artık napalim hepimiz yaptırdik.hepimiz verdik o parayı yeri geliyor kendimiz yemiyoruz ama onun kontrollerini ultrasonunu ihmal etmiyoruz bunu fuzuli bir masraf olarak görme
-Reklam-
0 oy
(15,796 puan) tarafından
Hayır değil ben ilkinde de yapmadım bunda da yaomivam Allah in izni ile bişey olmaz 
(581 puan) tarafından
İlkinde bende yaptırmamıştım daha doğrusu yaptırdığım ayrıntılı değilmiş :) bende ona emanet ettim
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bence gerekli.  
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(4,725 puan) tarafından
Anne karnındayken duzeltilebilecek birşey varsa keşke demeden yapmak en mantıklısı.. ben 2 buçuk sene önce 400 verdim. 600 normal uzun sürüyor çünkü herşeye bakıyor
(581 puan) tarafından
Haklısınız çoğu arkadaşıma down sendromlu diye tehşis koydular çok şükür hepside sağlıklı şimdi olsa kesinlikle yaptırmam zehir oldu diyorlar
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben ikisinde de ayrıntılı ultrasona girdim özele gittim hiçte pişman değilim 10 kere de dogursam hepsinde giderim bana göre gerekli 
(581 puan) tarafından
Haklısınız illaki ama 600 çok değil mi
(9,626 puan) tarafından
Tabi şu şartlar altında çok ama bi kere yaptırıyosun zaten tabi yine senin kararın ben oglumda (2020) 380 lira kizimda da (2021) 500 lira vermiştim
(581 puan) tarafından
İşte ben her ay uzak bir yere hastaneye gitmek zorunda kalıyorum eşim ve kızımla erkenden çıkıyoruz illaki yemeği otobüsü filan her ay zaten 200 300 gidiyor
(9,626 puan) tarafından
Doğrudur canim kimsenin durumunu bilemediğimiz için illa yaptır diyemem ama zamani geçmeden imkan bulursan ayrintiliya gitmeni tavsiye ederim
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok sağol
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bnm için gerekli idi cnm genetik böbrek hastasıyım o yüzden çok kez perinatolojiye gittim, gitsen kaybetmezsin bişey cnm 
(581 puan) tarafından
Bilmiyorum 600 çok değil mi sizce de
0 oy
tarafından
Benim bebeğim suan yasıyosa ayrıntılı ultrasonun büyük önemi var. 22.haftaya kadar hcbi problem gözükmez ken 22 de ayrıntılı da bebekte tümör olduğunu öğrendim. O günden sonra doğuma kadar her hafta şehir dışına gittim 3 saatlik yola. Bebeğim doğdu bir gün sonra ameliyat oldu. Eğer ona girmeseydim herşey Berbat olacaktı. Kesinlikle şartları zorlamalısın ayrıntılı ultrason için 
(581 puan) tarafından
Allahım sağlık sıhhat versin canım ay sonu şuan eşim maaşını 10nda alıyor bazen yetmiyor kredi ödüyoruz filan annemlere geldim yani
tarafından
Sağol canım. Rabbim ne verirse Allahtan tabi ama en azından önlemler alınır tedbirler alınır canım
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hayırlısı inşallah
0 oy
tarafından

2 cocuğmda yapmadm gerekli dye düşnmüyorm

Yine gebe kalsam büyük ihtimalle yapmam 

Ancak geçnyrz 600-1000 vermem elbette çocuğmdn değerli değil ama ben yaptrmdm yaptrmam

(581 puan) tarafından
Evet o yüzden birde şuan ay sonu annemlere geldim ki eşim maaşını ayın 10nunda alıyor bazen yetmediğinde annemlere kaçıyorum öyle bir durumda 600 çok geliyor bana
tarafından
Yaptrma kuzum
Zatn hayat şartları zor
(581 puan) tarafından
Gerçekten çok zor zaten uzak bir hastaneye gittiğim için her ay 200 300 mecbur gidiyor
0 oy
(695 puan) tarafından
Bence gerekli ben bütün testlerini yaptrdim ewet maddi acidan cok zor oluyor ama ilerisi we bebeklgm icin onemli her sekilde o benm ewladim ama Allah korusun bir sknti warsa onceden bilip ona gore kendimi gelistirp cocuguma daha iyi destek olurm die dsndm hep
(581 puan) tarafından
İkinci bebeğim birincide de hiçbir testini yaptırmadım bunda da yaptırmadım He ilkinde ayrıntılıya girdim sanıyordum değilmiş meğer onu yeni farkettim o ayrı ama bilmiyorum çok zor şartlar da şuan ama
0 oy
tarafından

Dr detaylı önerdi ise yaptırın.  

Bebegiginizde ne var ne yok tüm herseyi detaylı şekilde görüyorlar. Kalbi beyni böbrekleri. Eğer bir rahatsızlık var ise önceden almak için çok iyi.  

20 haftadan ben renkli ultrason yaptırdım. İyi ki de yaptırdım.

600 liradan başlıyor fiyatlar genelde hastane hastane değişiyor.  Ama bebek sağlığından önemli degil. 

(581 puan) tarafından
Tabiki hiç bişey evlattan önemli değil
0 oy
tarafından
Bnce gerekli cnm bu görüş kişiye göre değişir bnce
(581 puan) tarafından
Tabiki görüşün için teşekkür ederim canım
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Yani hayati bence çünkü çocukta var olan hertürlü şeye bakıyor kalp damar sayısına beyin gelişimine parmak sayısına kadar.. Ciğerlerinde böbreklerinde bi sorun varsa doğum esnasında uzman doktorda bebek için doğumda hazır bulunuyor.. Kaldı ki bende özelde yaptım 380 TL verdim içim rahat çıktım ordan ama 600de olsaydı verirdik açıkçası çünkü 1 saat sürdü ve bebeğin herşeyini inceleyip anlattı bana 
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bi yoluna bakacağım inşallah
0 oy
(119,647 puan) tarafından
ben yapturdim bu ay basinda parmaklarina kadar tek tek gosterdi 30 dk hatta 35 dk falan suruyo acil gerekli degil ama iste heves bebegi net goruyon
(581 puan) tarafından
Sevdoş geçim zor ne bileyim artık ona takılıyorum bebeği görmeyi bende çok istiyorum daha cinsiyetini bile öğrenemedim mesela ama ne bileyim ya
(119,647 puan) tarafından
cok acil bisi degil yapilmasada olur bacim hayirlisiyla bi doguralimda
(581 puan) tarafından
Doğmadan dokuz doğuruyoruz vallahi şimdilik acil bişey var demediler bacı çok şükür hayırlıca doğuralım inşallah
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm ben yaptırmadım ama benim doktorum o kadar iyiki gittiğimde bana her şeyini tek tek saydı 
(581 puan) tarafından
Çok şükür Ankara da şehir hastanesine gidiyorum doktor çevirip bak bu kalbi diye kalbine kadar gösterdi
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kesinlikle gerekli adı üstünde ayrıntılı. Çocukta bir rahatsızlık varsa öğreniyorsun en ince ayrıntısına kadar bakılıyor. Doğumdan sonra geç kalmamak için bazı şeylere şart. Ben üniversite hastanesine randevu alıyorum salı günü gidicem ama bu randevuyu bir ay önce falan aldım son ana kalınca randevu bulunmuyor. Ozellerde burda en ucuzu 800 den başlıyor.
0 oy
(9,043 puan) tarafından
Ben ilkinde ozlede yaptırdım 300 tlydi çalışıyodum koymadi bana bunda 800 TL istediler bende devlette yaptiridm çok gerekli mi hayır değil yapılsa daha iyi tâbi ki
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Ben yaptırmadım maşallah turp gibi 8 aylık olduk oyun oynuyoruz görümcem ebe ona da sordum hamileyken genelde 35 yaş üstü yaptırmasa lazım dedi kendi de yaptırmadı bende 
0 oy
(3,185 puan) tarafından
Bende yaptrmıcam devlete sıra bulamadım özel pahalı dedi 
0 oy
(348 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason çok gerekli. Şöyle bir örnek vereyim. Benim doğuştan böbrekte idrar kanalımda darlık varmış. 16 yaşımda ortaya çıktı çok alakasız belirtilerle. Hatta beyin tümöründen filan şüphelendiler şans eseri bir doktor bir makale okumuş bendeki belirtilerin böbrekten kaynaklı olabileceği yazıyormuş makalede. Sonra böbrekten ameliyat oldum iyileştim. Hiç belirtim olmasaydı birkaç yıl içinde diyalize bağlı hale gelecekmişim. Doktorum demişti eğer doğduğun zaman ayrıntılı ultrason olsaydı anne karnındayken bu durum fark edilir en uygun zamanda da ameliyata alınırdın demişti.  En sonki kontrolümde ilerde hamile kaldığında anne karnındayken mutlaka baktırmak gerekiyor demişti. Çocukta bir şey varsa bir nevi erken teşhis oluyor yani o yüzden önemli
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben kızımda 122 lira verip üniversitesi de oldum 

Şimdide özele gidecem sadece muayene ücreti vericem devlet ve üniversite rapor veriyor özel hastane belli bir ücret karşılığında sanırım rapor veriyor. 

Ama zaten doktor her gittiğinde yeterince ilgileniyor. 

Yani şimdi özele bile gitsen normal kontrole herhangi sıkıntılı durumu sana söyler ille 600 vermen gerekmiyor. 
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum bunu doktoruna danış ona göre hareket edersin

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 353 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 35 göst.
16 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tunber (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Kastamonuluyuz37 (9 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 38 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ozlem4141 (240 puan) tarafından soruldu

382,053 soru

11,438,315 cevap

35,006 kullanıcı

...