0 oy
296 göst.
Aile kategorisinde (451 puan) tarafından
Merhaba kızlar ben 2 ay önce kürtaj oldum 2. Gebeligimdi plansız kaldım 3 aylıkken kalbi durdu 

Çok üzüldüm sonra kontrol hapı almaya başladım oğlum 16 aylık olicak acaba erkenmi bıraksam mı korunmayı oğlum çok zor Bi bebekligi oldu kolikti çokta hiperaktif şuan çok hareketli eli dursa ayağı durmuyor ama yaşımda 27 olicak sanki istiyorum gibi yapabilirmiyim ??? 

19 Cevaplar

+1 oy
(44,674 puan) tarafından
Bence acele etme biraz büyüsün bilinclensin ikinciyide rahat buyutursun peş peşe getirenler çok zorluk cekiyo çevrem de çok var en az 3/4 yaşa gelsin bence tabi karar yine senin:D
-Reklam-
+1 oy
(1,850 puan) tarafından

İkinci bebeğim çok zor büyüdü hem kolikti bir yil  agladi 47 kilo kaldım hem isdahsiz hem alerjikti hem çok haeketliydi eğer büyük çocuğum kendi yemek yiyip kendi tuvalete gidip işini yapamasaydi hem aç kalır hem ben çok zorlanirdim. Hayat sizin siz çok beceriklisinizdir ooo iki çocuğa havada karada bakarım hamileliğim kolay geçer zorlanmam diyorsanız bize buradan hayirli olusun demek düşer 

Kimsenin aklı ile ne çocuk yaparım nede yapmam kendi bileceğim iş
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Bu sizin karar vermeniz gereken bir şey, ben olsam arada 5 yaş olsun isterim ama kimisi de yakın tercih ediyor. Yardımcınız var mı, rahat mısınız çok zorlanıyor musunuz buna bağlı düşünüp karar vermelisiniz.
(451 puan) tarafından
Eşim yardımcı oluyor kaynana ile alt üst oturuyoruz çok yaramaz hiperaktif olduğu için 1 saat baksa hemen laf ediyor durmuyor yaramaz diye bakmak istemiyor tek eşim var yardımcı
(1,580 puan) tarafından
Benim yeğenim de şuan 5 yaşında hiperaktif olduğu için ilgilenmesi zor. Sürekli etkinlik istiyor ve 4-5 kursa gittiği halde enerjisi bitmiyor. Ablam o nedenle 2. çocuk düşünmüyor. Siz bilirsiniz, ben ilkine hamileyim. İkinci de düşünmüyorum. Size ne desem anlamsız gelebilir. Yaşınız genç daha bence bekleyebilirsiniz. Eşiniz ne düşünüyor o ne zaman istiyor ?
(451 puan) tarafından
Aynı şekilde çocuk ta bitmek tükenmek bilmeyen Bi enerji var uykuyu sevmiyor en fazla 1 saat öğlen uykusu çok zor :/
(2,374 puan) tarafından
Aynı bende 5 yaş düşünüyorum bende 27 yim 28 olucam bebeğim daha 10 aylık ve çook hareketli hiç durmaz
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Aman kız yap gitsin ne olacak oda büyür hayırlısıyla
0 oy
(2,593 puan) tarafından
bakabileceğinizi düşünüyorsanız neden olmasın benim kendi fikrim şuan oğlunuz daha küçük sizin ilginize ihtiyacı var ve hareketli diyorsunuz bezden çıkar konuşamaya başlar derdini tam anlatacak yaşa gelir o zaman daha iyi gibi benimde oğlum 17 aylık aynı şekilde çok hareketli ve bebekliği de çok zor geçti hala bile uykuyu sevmiyor çocuk 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bu değişir kişiden kişiye ben yapamam 26 yaşındayım kızım en az 5 yaşına gelmeli diyorum ben yapabilsem hayat şartları zor göze alamıyorum 
0 oy
(146 puan) tarafından
Kesinlikle anne baba olarak size bağlı bir durum. Eğer psikolojik olarak hazırsanız bence 2. yi düşünün.  Benim kızım 10 aylık ve ben 34 yaşındayım.  Gerçekten yaş geçtikçe zor oluyor her şey. Ben ve eşim tabi Rabbim bilir ama 2. Çocuk düşünmüyoruz. Bebeğim hiç bizi yormadigi halde o kadar zorlandık ki.... Rabbim isteyen herkese versin. 
0 oy
tarafından
Ben hep şunu dusunuyorum planlik gebelik deyip acaba gerçekten planladığın gibi gidicekmi??
(451 puan) tarafından
Evet nokta atışı oldu sanırım bunuda düşünmek lazım
0 oy
(119,326 puan) tarafından
bende baby boyum 16 aylikken hamile kalmisim 
0 oy
(4,584 puan) tarafından
En iyi kararı siz bilirsiniz.
0 oy
tarafından
Bnce sen bilirsin cnm bakabilirim dersen yapasın varsa yap bence 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Anacim 14 aylıktı oğlum 2. Gebeliğimi öğrendim aklın varsa yapma kendine ve cocuguna bu eziyeti.. düşün şuan 2 yaşında ve 33 günlük 2 oğlum var ama küçükle uğraşmaktan büyüğüyle ilgilenemiyorum kıskançlığı tutuyor ilgi istiyor çığlık çığlığa kıyamet kopuyor kardeşini 1 öpüyorsa 3 vuruyor  biri uyusa diğeri uyanıyor ne büyüğü ne küçüğü uyuyabiliyor ne sen uyuyabiliyorsun ben yemek yemeği unutuyorum tuvalete gidemiyorum ev işi hak getire büyüğe yetecek kadar birşey yaptım mi tamamdır çamaşırları makinaya atarsam bitince de aşarsam ki sadece çocukların kıyafetlerini yıkıyorum sadece öpüp başıma koyuyorum
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylık şuan mesela kendime güvenmiyorum o yüzden arada biraz yaş farkı olsun istiyorum ortalama bı 4 sene kadar. Hayat şartlarina göre karar verilmesi gereken bir durum bu yapayım aradan çıksın büyüsün gibi bir düşünceyle yapılmamalı bence. İlk çocuk çok fazla ilgi isteyecek 2.cocuk biraz geri planda büyüyebilir 
0 oy
(812 puan) tarafından
Bence çok erken herkes kendini bilir tabi benim oğlum 2.5 yaşında çok hareketli ve ilgiyi çok seviyor çokta yoruldum o yüzden en az 4 olsun ondan sonra bana göre 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Bazen diyelim ki en az 3 yaş olsun bazende diyorum tam rahata etsin diyecekken yeni bebiş gene sar başa o yüzden yaşları yakın olsun diyorum bu ara 2 yaşına girince istiyorum galiba kızım 14 aylık benimde 
0 oy
(616 puan) tarafından
İlerledikçe daha da zorlaşıyor. Şu an 22 aylık ne yapacağını kestiremiyorum. Dur sus getir götür yani az çok bişeyleri anlasın. Tuvalet ihtiyacını yeme ihtiyacnı giderebilsin sonra. Yaşın daha öyle büyük değil. 35 te evlenip 2 3 çocuk yapan var. Tabi yine siz bilirsiniz
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Eğer bir gelecek verebileceksen eğitim mini ve sağlıklı bir şekilde eksiksiz büyütebileceksen getir ama maddi ve manevi yonden de zor olucak ama ALLAH büyük dersen getirme 
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Daha yaşın genç ya. Bence ilki en azından tuvalet eğitimini tamamlamış olsun. Kendi uyusun. Kendi yesin. Benimki de 16 aylık ben bunları bekliyorum.
0 oy
(197 puan) tarafından
Yaa benimde kızım 15 aylık ve yeni hamileyim çok düşündüm bakabilirmiyim falan diye ama kendime güveniyorum ve çocuğumun yanniz büyümesini istemiyorum tek başına çok sıkılıyor ama başka bebisleri görünce o kadar mutlu oluyor ki onlarla oynamak istiyor. Onuda kendimide hazır hissettim Rabbim nasip etti çok şükür inşallah her şey güzel olur. Tabiki zor olacak ama bakacağıma yetecegime inanıyorum inşallah

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 511 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 187 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Syma (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 460 göst.
23 Kasım 2020 Aile kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 492 göst.