0 oy
667 göst.
Diğer kategorisinde (1,995 puan) tarafından
Selam kızlar başıma gelenleri anlatmak istiyorum  ben yurt dışında yaşıyorum 39 haftalık hamileyim 

2 gün önce hemşirem aradı hastaneye gidip damar yolu ile demir takviyesi yapılcağını söyledi. Hazırlanıp hastaneye gittim işlem 30 dk sürecek dediler neyse herşey  hazır bebeğimi de hisediyordum serumu taktılar bi soğukluk geldi kızlar 2 dk bile sürmedi gözlerim karardı nefesim kesildi ölüyorum diye bağrıyorum elim ayağım boşaldı doktorlar başıma toplandı alerjik reaksyon göstermişim o an biri bebeğe bakın dedi kalbi atmıyordu kuzumun ameliyathaneyi hazırlayın 5 dakkanız var diye bağrıo doktor duyuyorum ama bütün vicudum titriyor ağlamaya başladım beni hızla ameliyathaneye aldılar o an iki iğne vurdular bana başıma bir sürü doktor toplandı herşey yolunda olucak diye sakineltiriolar 2 dk beklediler hala kalp atışı yok RABBİME BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN  3 cü dakika bebğimin kalbi geldi 180 atıyodu Allahım kimseye göstermesin böyle bişey. 24 saat hep kontrol altındaydım bebeğimin kalp atışı düşmesi gerekiyo diye bir sürü serum yedim çok şükür herşey yolunda ama ben hala korkuyorum kızlar elim hep karnımda sürekli kımıldamasını hisetmeye çalışıyorm sizden ricam lütfen bana dus edin sağ salim kavuşayım yavruma  Allah kimseye böyle birşey yaşatmasın 

uzun oldu hakkınızı helal edin 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Geçmiş olsun. 39 haftalık hamilesin neden acil sezeryana almadılar. Riske atıyorlar şuan ?
(1,995 puan) tarafından
bilmiyorum canım sordum normal doğum en iyisi diyorlar kalp çarpıntısı gibi bişeyde kaldı bende normal doğumda bişey olur diye korkuyorum
tarafından
En iyisini doktorlar bilir fakat o durumda nasıl çocuğu almadılar şaşırdım doğrusu
(1,995 puan) tarafından
bende şaşırdım 24 saat kontrol altındaydım hep bir sürü test yapıldı bebek iyi dediler sezeryan sordum şuan bi tehlike yokmuş evdeyim ama nasıl durduğumu bir ben biliyorum aklım hep bebeğimde
tarafından
İnşallah bir şey olmaz. Hareket ediyor demi ?
(1,995 puan) tarafından
ediyor canım baskıda oluyor arada vajinamda gelir inşallah yakında
-Reklam-
+1 oy
(2,468 puan) tarafından
Bebeği neden almadılar o an kalbi çalışınca peki ayy okurken hissettim korkunu bütün vücudum gerildi
(1,995 puan) tarafından
bilmiyorum alırlar sandım bende beklediler odaya aldırlar sonra bir sürü test yaptılar bebek iyi dediler ama aklım hep onda benim
(2,468 puan) tarafından
Doğana kadar da geçmez o korkun canım elin hep yüreğinde olursun
(1,995 puan) tarafından
Rabbim kavuşmayı nasib etsin tek dileyim o
0 oy
tarafından
Ay Allah kurtarmış resmen gecmıs olsun
(1,995 puan) tarafından
çok sağolun çok korktum Allah yaşatmasın kimseye
0 oy
(2,347 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ya. Rabbim evladını size bağışlasın inşallah. Bana da iki gün önce kan takviyesi serum takalım dedi doktor eczaneden al gel dedi ama ben almadım gitmedim. Şimdi bunu görünce acaba iyi mi ettim diyorum. 
(1,995 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm
bana hap olarak veriodular demir ama söylüyodum içince çarpıntı yapıyo iyi hisetmiyorum die ona rağmen damar yolu ile vermeleri çok garip
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Doguma goturduler sandim.allah sagsalim kavusmayi nasib etsin
(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(119,224 puan) tarafından
cok etkileyici yaa gecmis olsun
(1,995 puan) tarafından
çok teşekkür ederim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbım.saglicakla kucagina almayı nasip etsin 
(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Canından can gitmiş resmen Rabbim yaşatmasın birdaha inşallah 
(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah vallaha öyle ..
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ahh canım ya Allah sana bağışlasın, Allah yardımcınız olsun 
(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah
(5,132 puan) tarafından
Canım hangi ulkedesin
(1,995 puan) tarafından
ingilteredeyim cnm
0 oy
tarafından
Allah korumuş cnm. İnş sağ salim alırsın kucağına
(1,995 puan) tarafından
inşallah canım Rabbim bağışlasın
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin.
(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah kimseye yaşatmasın Allahım
0 oy
tarafından
Okurken tuhaf oldum Allah korumuş ikinizide geçmiş olsun canim 
(1,995 puan) tarafından
sağol cnm evet Rabbime şükürler olsun
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Allah bebeğini sana bağışlamış çok geçmiş olsun 
(1,995 puan) tarafından
evet canım Şükürler olsun Rabbime inşallah kucağımda da görürüm
0 oy
tarafından

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah kuzum 

(1,995 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️ neden almadılar gününde tam 
(15,824 puan) tarafından
35+6 günlükken suyumuz azalmış suni sancıyla doğum başlatıldı sancılarimda vardı ama bebeğin kalp atışları yavasladigi için acil sezaryen ile doğum yaptım riskle atmadı doktorumm haftada iyi beklemeleri saçma Allah korusun anin bisey olursa
(1,995 puan) tarafından
işte keşke türkiyede yaşasaydım diyorum sistemleri çok saçma burda neyi bekliyolar bende anlamış değildim bende bebeğimde ölümden döndük resmen
(15,824 puan) tarafından
Nerde yasiyosunn canimm???
(1,995 puan) tarafından
ingilterede canım
(15,824 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim bebeğim 34 haftalık doğum başlamıştı durduramadilar 3.gun baktılar bebeğin alkalpnatislari düştü durmak üzere acil sezeryan oldum apar topar aldılar bebeğimi 34 haftalıkken 1 ay kuvozde kaldı çıktı sonra. Çok riskli zaten 39 haftalık olmuşsun yani Allah korumuş.
(3,151 puan) tarafından
Allah korusun sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ama çok riskli yaptıkları
(1,995 puan) tarafından
çarşamba randevum var yine sezeryan konusunu açacağım en sonrasında kararı ben veriyorum diye düşünüyorum zorla normal doğum mı yaptıracaklar anlamadım gitti
(3,151 puan) tarafından
Yani bebek için hangisi saglikliysa o olmalı ama zaten 40a geliyorsun kakasını vs yaparsa o da ayrı bi sikinti olur
(1,995 puan) tarafından
normal senin içinde bebek içinde daha iyi dedi ozaman doktor ama bilmiyorum aklım hep bebekte
(3,151 puan) tarafından
Normal şartlarda tabiki öyle ama komplikasyon olma durumunda normal diye zorlamanın manası yok bence bebeğin kalbi durmus ya tekrar atmasaydi atsa bile ikinciye durma ihtimali de vardı riske girmiş bence benimkisi yavaşladı diye durmadan önce ameliyata aldı doğduğunda solunum sıkıntısı vardi kizimin
0 oy
(462 puan) tarafından
Ama hala 180 atıyorsa taşıkardi olmus yinede acilen alınması gerekiyor
(1,995 puan) tarafından
düştü sonra canım o an kalbi durdu diye 180 atmış gelince sonra normale düştü 170 160 143 fln oldu sonra hep kalp atışlarına baktılar
(462 puan) tarafından
Sağlıkla  hayırlısıyla  gelsin bebis
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Gecmis olsun cnm Rabbim korktugun yere ugratmasin sag saglim al yavrunu kucagina ins
(1,995 puan) tarafından
inşallah canım amin
0 oy
tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip eylesin inşallah ama anlamadığım neden acil sezeryan yapmıyorlar? 39 haftalikmis zaten gelişimini tamamlamış neden riske atılıyor anlıyamadım 
(1,995 puan) tarafından
işte bende onu anlamıyorum ben illa normal doğum diyolar ben bu halde nasıl doğum yapacağım onuda bilmiyorum çok stres oldum çok üzüldüm 41 haftayı bekleyeceklermiş sonra suni sancı ile doğurtacaklarmış
ama benim aklıp hep bebeğimde nasıl bekleyeceğim 41 kadar .. dua ediyorum hep kendinden gelsin bugün yarın diye  Rabbim kavuşmayı nasib etsin
tarafından
Başka hastaneye gitsen
(1,995 puan) tarafından
devlete bağlı burda herşey tek onlar yönlendirebiliyo başka hastaneye özel de var ama doğum 10 bin sterlin o parada bizde yok ..
0 oy
tarafından
Gecmis olsun canm insallah sag salim kavusursun bebegine. Ben hamileyken 4 defa demir takviyesi serum aldim kan degerlerim cok dusuk oldugundan dolayi. Ama yapmadan once imza aliyolar hic bir mesuliyet kabul etmediklerine dair cunku her bunye kaldirmiyomus ekstra bi de hamileyim Allah korusun bebege bisey olur falan diye imza karsiligi yapiyolar. Allah a sukur ben bi sıkıntı yasamadim bebegim 9 aylik oldu bile ama herkeste ayni etkiyi gostermiyo demek ki. Cok sukur sen de bebegin de iyi suan kendine stres yapma senin stresinden bebegin de etkilenir surekli hareketlerini takip et ama panik yapma sakin ol
(1,995 puan) tarafından
Evet canım ama bana bişey imzalatmadılar yan etki sordum bana sadece işte serumun verildiği kolda siyah sarı yeşil iz kalabileceğini söyledi o kadar .. milyonda bir olan bi reaksyonmuş ama ben baştan beri onlar demir hapı da veriodu içince elim ayağam kesiliyo kalbim çarpıntı yapıodu hep söyledim normal dediler Yazgımızda varmış bunu yaşamak inşallah sağ salim kavuşurum yavruma
tarafından
Insallah canm keske sezeryan olsaydin gerci sen daha iyi bilirsin ama
(1,995 puan) tarafından
söylüyorum ben seçemiyormuyum doğumu diye sezeryan istiyorum dedim şuan sezeryanlık bişey yok diyolar normal doğumu bekliyolar bilmiyorum Rabbim yardımcım olsun
tarafından
Amin canm uzulme bebegin de etkilenmesin az kalmis zaten insallah sag salim kavusursun bebegine
(1,995 puan) tarafından
inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 999 göst.
0 oy
45 cevap 2,657 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 1,136 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,404 puan) tarafından soruldu
0 oy