0 oy
82 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (444 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 4 buçuk aylık 1 aylıkken grip olmuştuk ailecek serum fizyolojik aspiratör o kadar ugrasmistim ki şimdi havalar bi soğuk biri diyo terler, biri diyo üşüyo bu çocuk üşüyo sürekli farkli giydirdim kafam karıştı ya üşüttü ya da salgın var. Benim de çok hafif bogazim agriyor ama bebeğim öksürüyor hırıltı da var sanki. Burnunda çok yok temizledim ama gece vs öksürüyor ne zaman geçer kizlar ne yapsam? Calpol verdim 1 cay kasigi ama ne yapacağımı bilmiyorum keşke hiçbir çocuk hasta olmasa çok zor Allah beterinden korusun

2 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Çocuğun boyun altı karın bölgesi soğuk  ise bil ki üşümüştür ona göre giydirirsin. 

Bulunduğu odayı nemlendir mutlaka. 
(444 puan) tarafından
Evin nemi aslında baya yüksek canim ama yine de buhar makinesi açtım inşallah küflenmeyiz havalandiriyorum ama sicaklik 22.5 da altinda üşüyoruz bunda da nem yapiyo biraz ama soguk buhar actim ne yapayim
-Reklam-
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Sarimsakli zeytinyagi yap ayağını sur bebekler bizler ne giyorsak kışın 1 kat en fazla giydirilir ve bir bebek soğuktan değil sıcaktan hasta olur bizzat da deneyimledip annem kardeşimi lahana gibi sarardı hep tabi bağışıklık sistemi de önemli ama sürekli sıcak gören bebek bir esinti görünce hasta olur ama soğuğa alışkın bebek vücut direncini daha iyi olur 
(444 puan) tarafından
Sagol canım duruyo ayni sarimsak yarin sabah da süreyim öksürük en kesildi sanki ama balgam var
(4,291 puan) tarafından
Cok sevindim kuzum ya
(444 puan) tarafından
Allah razi olsun canım terlettim biraz duş vs aldirdim daha iyi kaynanam da vicks sürermiş cocuklara ama sarimsak yag daha dogal bidahakine hep onu yapicam :)
(4,291 puan) tarafından
Baby vicks bende kullandim kuzum gogsuna sürdüm karnına göbek deliğine sürdüm o da fayda etti Allah senden de Allah razı olsun kuzum ♥️
(444 puan) tarafından
Sagol canim onu da deneyecegim :) ❤️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 213 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
20 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy