0 oy
1,136 göst.
Diğer kategorisinde (1,253 puan) tarafından
Oğlum öldü 1 sene oldu 2bucuk yaşındaydı kollarımda son nefesini verdi gitme dedim cok yalvardim ama minik beden8 daha fazla dayanamadi kafasına cok darbe almis kalbî durmuştu. Videolarina bakip agliyorum çok özledim oyle ozledimki ciğerim sökülüyor. Bi çocuk daha doğurdum belki acısı hafifler ama asla geçmiyor hafiflemiyor o baskaydi. Beni görüyor mudur ? Cok agladigimda yanima gelirmi? Hayatim boyunca kendimi affetmeyecegim o kazayi yaptığım için

40 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Efendimiz bir hadisinde şöyle buyururlar: “Bir çocuk ölünce, Allahü teâlâ, bildiği halde, meleklerine sorar:

- Kulumun çocuğunu aldınız, kalbinin meyvesini kopardınız. Peki kulum buna ne dedi?

- Ya Rabbi, hamd edip teslimiyet gösterdi.

- O kuluma Cennette bir ev yapıp, adını da, “Hamd evi” koyun!) [Tirmizi]ylezi

Öyle le düşünme sen sabır edersen Cennet kapıları senin bu senin imtihanın o şuan cennette seni izliyor emin ol sen uzuldukce kendini sucladikca oda üzülecek istermisin evladının üzülmesini istemezsin içine o acindustugunde bir Fatiha oku tüm olmuslere centte seni bekliyor
(5,132 puan) tarafından
Evlatlar her daim annelerin kalbindedir,  yavrun da hep seninle ❤
En güzel kavuşmalar sizi bekliyor inşallah
tarafından
Gece gece ağladım Allah sabır versin kızlar.    
  (´;︵;`)
(371 puan) tarafından
Allah razı olsun canım derdi veren Rabbim sabrını da veriyor. Topraktan geldik ve toprağa geri döneceğiz Rabbimin verdiği herşeye razıyım dilimde olan tek kelime Elhamdülillah
tarafından
Öyle tabiki.  En hayırlısını Rabbimiz bilir . Canı veren de o alan da... Kullarına sabretmek düşer . Yaşadığın herşeye şükret canm kotunun kötüsü var çünkü . Başımıza daha neler geleceğini bilmiyoruz malesef
(371 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın canım isyan yerine her zaman şükürler olsun Elhamdülillah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kazasi yaşadiniz canim
(1,253 puan) tarafından
Trafik kazasi
tarafından
Olanla ölene çare yoktur canım bilirim hiç bişey acini hafifletemez ama kızın varmis bak ona daha çok sarıl rabbim sana sabır versin
(1,253 puan) tarafından
Kızımda var oglumda oldu 2 aylik. Ama ben bu aciyla yaşamayı beceremedim
tarafından
Sen kendini suclama sen yapmadin tamammi o kaza olacakmiş ya senle yada başkasiyla
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin kuzum 
(1,253 puan) tarafından
Amin sağolun
0 oy
tarafından
İcim parca parca oldu ne yasadiniz bilmiyorum ama allah size sabir versin. Baska ne diyebilirim bilmiyorum...
tarafından
Oyledir tabiki evlat bu otesi yok... Hayattaki yavrunu aklı selim buyutebilmek icin alabilecek durumun varsa psikolojik destek almayi dusunebilirsin. Bazi acilarla insan kendi kendine bas edemeyebiliyor..bir destek iyi gelebiliyor.
(1,253 puan) tarafından
Piskolojik destek alıyorum şuan zaten. Ama bi nokta var orayi gecemiyorsun hep ordasin
tarafından
Cok sevindim, mutlaka iyi gelecektir, o nokta işte zamanla geciyor. Seninkine biraz benzer bi hikayem var, 17 yasimda annemi kaybettim, ve hep kendimi sucladim iste olan bazi seylerden oturu. O donem cok zordu o vicdan azabiyla bas edemedim destek aldim ben de cok uzun seneler. O dedigin eşiği geçemedim, insanin kendi icinde kendini affetmesi hesaplasmanin en zor olani. Zamanla söndü, kabuk tuttu, hafifledi. Zaman herseye ilac emin ol. Unutulmuyor insan canini unutabilir mi, ama onunla yasamasi daha kolay oluyor.
(1,253 puan) tarafından
Başınız sağolsun. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Zor be kardeş binbir türlü zorlukla doğurdum ben onu. 3 gun sanci cekip 4uncu gun sezeryana alındım doğum esnasinda kalbim durdu. Kendimden vazgeçtim onu dogurabilmek.icin. Çocuğun olmaz dediler ilk onu kucagima.aldigimda dunyalar benimm olmuştu. Binbir türlü zorlukla büyüttum.tek.basima.baktim yemek yemezdi tabakla pesinden 1.lokma yedireyim diye gezerdim. Elim kolum ayagim herseyimdi. Ve en sonunda bu kadar emek pufff sanki hic olmamis gbi yok oldu. Elimde kiyafetleriyle kaldım bir başıma
tarafından
Veren de Allah, alan da Allah. ne denebilir ki. O minik kuzunun ömrünü o kadar yazmıs, senin de kaderine imtihanlarin ennn buyugunu yazmış. Çok zor seyler anlattiklarin, bir anne için evladini kaybetmek akil sagliligini kaybetmekle eşdeger olsa gerek, Allah kimseye vermesin evet. Ama olduysa da, aldiysa da yanina, denecek yapacak ne var onun icin dua etmekten başka. Daha melekmiş oğlun,o melegi de Rabbim almış yanina. Allah gercekten sabirlari  en buyugunu versin, diger yavruna ssglikli guzel bir ömür versin insallahh
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allaha sığın bacım kendini suclamayı bırakmazsan hayattaki yavruna iyi bi anne olamazsın

Allah ferahlık versin
0 oy
(634 puan) tarafından
Allah'ım sana sabır versin canım benim çok üzüldüm kendini suçlama Allah'ın yazısı böyleymiş 
0 oy
tarafından
Offf canım benim Rabbım sana güç sabır versin inşallah ne kazası oldu :-(
(1,253 puan) tarafından
Onumdekiler kaza yapti bende arkadan onlara vurdum çok büyük bir kaza degildi ama oğlum vefat etti. Kader böyleymiş allah onu yanina aldi
tarafından
Canım benim yaaa :-((( Rabbım sabır versin sana inşallah
(7,187 puan) tarafından
Bebe koltugu var mıydı canım :( Allahim yüreğine ferahlık versin çok zor bir imtihan ama şunu düşün yavrun cennette onun keyfi yerinde sende yarın ahirette kavuscaksin yavruna
(1,253 puan) tarafından
Vardi ama kızım oturuyordu. Onun için alacaktik cok gec kaldik cokkkk. Emniyet kemerinide cikarip duruyor du .  Koruyamadim yavrumu halbuki bu hayatta herşeyi onun üzerine kurmuştum o ooto koltuğu olsaydı hayatta olacakti benimmoglum
(7,187 puan) tarafından
Canım benim ecel gelmişse boğazına kaçan tukurukten  bile gider bunun seninle hiç bir ilgisi yok ki ... Haberlerde görmüştüm oto koltuğu olduğu halde ufak bir erkek çocugu vefat etmişti biran o geldi aklıma bu sebeple sordum özür dilerim böyle düşünme lütfen kaza ve kader Rabbimden biz buna iman ettik unutma ... Rabbim imtihanini kolay eylesin çok zor
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Trafik  kazasi mi :( daha çok yeni canım Allah kimseye  yaşatmasın. Zamanla geçmicek ama alışıliyo acıyla yaşamaya. Benim annem de benden önce 4 yaşında ablam balkondan düşüp ölmüş çok zor zamanlar geçirmiş. Şuan tanı hepimiz büyüdük evlendik. Tabiki unutmazlar ama bizim için ayakta durdular. Rabbım yüreğini  ferahlatsjn inşallah. İnşirah suresi oku bol bol. 
(1,253 puan) tarafından
Okuyorum valla herşeyi okuyorum en acı ölüm genc ölüm
0 oy
(48,643 puan) tarafından
sözün bittigi yerdeyim diyecek bisey bulamadım ne söylesem acin hafiflemez ki Allah sabir versin
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Evlat acısı ciğer söker Rabbim en çok sabrı sana ve senin gbi annelere versin neden melek oldu yavrun kıyamam ya o seni bekler görür annesi nolur güçlü ol kolay değil ama üzülmesin cennet kuşun :(
(1,253 puan) tarafından
Bi.kazaya karıştım kizim ve ben kurtulduk oğlum vefat etti
(17,720 puan) tarafından
:((((( çok üzüldüm çokkkkk hayattaki en zor şey
0 oy
tarafından

Seni hatrladm cnm :( başın tekrar saolsn seni görüyodur melek o öbür dünyada kavuşursunuz balım inş

(1,253 puan) tarafından
Pskoljik destek almaya başladım yapamadım artik
0 oy
(79 puan) tarafından
İçimi parcaladn aglyorm şuan ;(
(1,253 puan) tarafından
Kusura bakmayinnkimseyi uzmek istemem canım cok sıkkın paylasmak rahatlamak.istedim.biraz
(79 puan) tarafından
Ah ne kusuru keşke yarana merhem olabilsek kendini suçlama lütfen imtihanın çok ağır sabret :(
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Ah canım benim ya, ne desem bilemedim. Görüyordur tabii seni, inşaallah cennetin kapısında seni bekleyecektir. ❤️ Allah sabır güç kuvvet versin sana. Lütfen kendini suçlama, yazgısı böyleymiş. Rabbim kalbine ferahlık versin.
(1,253 puan) tarafından
Allah razi olsun. ... Ne bileyim işte bazen böyle kendimi.cok sucluyorum ne vardi gitmeseydin oraya diyorum
(4,584 puan) tarafından
Canım, peki psikolojik tedavi alma imkanın varsa bunun için, iyi gelir belki ?
(1,253 puan) tarafından
aliyoz almasinada aci ayni aci degismiyor kuzuuu aklıma düştü mü darma.duman oluyorum
 Heryerde o var evide degistiremedim baktığım heryerde ooo delirecem artık kanser olucm uzuntuden
(4,584 puan) tarafından
Ah canım benim ya Allah yardımcın olsun ne desem boş :(
0 oy
(7,246 puan) tarafından

Ya okurken içim parçalandı dayanamadım rabbim dayanma gücü versin meleğin seni almadan cennete girmeyecek elbet hepimizin gideceği yer belli şefaatcin olucak senin ömrü o kadarmış rabbim diğer evladını sana bağışlasın ona sarıl allah rahmet eylesin :'(

(1,253 puan) tarafından
Onu tek başına ugurlamak zor geldi o karanliktan korkardi. Mezara girdi tek başına açmı susuzmu.diye düşünüyorum hala. Hava sogudu oğlum üşür diye kış gelmesini istemiyorummmmmmm
(7,246 puan) tarafından
Yapma kuzum ya gece gece mahvettin beni senin bir evladın daha var onun için güçlü olmalısın oku bol bol hatta her aklına geldiğinde aç kuranını 2 3 sayfa ona hediyem diye düsün sen okudukça mutlu olucak diye düsün cennette en güzel yerde en güzel şeyleri tadıyor diye düsün inan çok rahatlicaksın böyle böyle hatim indir kendinde feraha erersin canım
(1,253 puan) tarafından
Ben kuran okumaktan bile aciz bi insanim.bilmiyorum.kuran okumayı. Ama naamaz kılıyorum
(7,246 puan) tarafından
Öğren birtanem bak ne güzel fırsat heves et oğluma hediye edicem diye hem kafan dağılır hem ferahlarsın
0 oy
tarafından
Ah Allahım sana sabır versin.. Kıyamam sana. Ama kendini suçlamak sana bişey kazandırmaz. Diğer bebeğin için güçlü,mutlu ve dimdik durmak zorundasın. Seni örnek alacak bi can daha var unutma. :(
(1,253 puan) tarafından
Onun yanında asla aglamiyorum geceleri esimle videolarini izleyip agliyoruz ikimiz. Cocuklara yansitmamaua çalışıyoruz ikimizde elimizden geleni yapıyoruz Allah büyük
tarafından
Aynen öyle canım. Allah büyük. Diğer evlatlarınıza sağlık, huzur, mutluluk, uzun ömür versin inşallah..
(1,253 puan) tarafından
Sağolun Allah razi olsun
0 oy
(643 puan) tarafından
Oğlum iki buçuk yaşında ayy nasıl bi acıdır yarabbim sen sabır ver Allah'ım kimseye evlat acısı yaşatma :((
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Seni anlayamam ancak tahmin edebiliyorum vicdan azabın seni ömür boyu bırakmayacak bunu iyi biliyorum senin bir suçun yok bunda kendine dünyayı zehir etme şöyle düşün bu dünyada bebeğinin yiyecek ekmeği içecek suyu bu kadarmış sana tavsiyem pisikolojisik tedavi al lütfen Çok iyi gelecek emin ol ben zamanında tedavi oldum inan çok iyi geldi bana tamam hiç unutamam bazı şeyleri ama bununla yaşamayı öğrendim 

(2,860 puan) tarafından
Ay rahime abla swn niye tedavi gordun
(1,253 puan) tarafından
Canim alıyorum tedaviye başladım. Bu zamana kadar idare ettim.amaartk idare edemiyorum bebegimi sutten kestim başladım tedaviye. Daha 2 aylik aama yapicak.birsey yok mama yesin oda. İsterdim anne sütü vereyim ama benim ayakta sağlam durmam çocuklar için daha önemli. Biraz iyi geldi tedavi ama ara sira böyle oluyorum aklıma düşüyor haykırmak bagirmak istiyorum dağlara taşlara bakin ben neler yaşadım varmi otesi diyeeee aalllahin.zoruna gider haaşa onuda yapamiyorum agliyom sadeceee
(2,699 puan) tarafından
Yasdığı basdırıp çok ağladığım oldu zamanında hiç kolay bişey değil çocukların için ayakda dur sen evladının acısını hiç unutamayacaksın hep kalbinde kalacak ancak Rabbim güç veriyo bizim bir ablamız var oğlu vardı 35 yaşındaydı hayatının baharındaydı bir engelli çocuğun elinden tutup bakkala götürmek istemiş o sırada bunu gören anası babası olayı cinsel saldırı anlayıp bağırıp çağırıp insanları başına toplamışlar kadının oğlunu 100 lerce kişi linç etmiş sonra tutuklamışlar gökhan abiyi cezaevinde demişler doktora götürelim yaralarına baksınlar yok demiş aradan bir kaç saat sonra ölmüş oracıkta beyin kanaması geçirmiş başına aldığı darbeden tabi olay bitiyo adam ölüyo ardından bir kaç gün sonra olayın yanlış anlama olduğu ortaya çıkıyo da giden gitti aradan 3 yıl falan geçdi kadının acısı yüreğini dağladı kendine gelemedi bir türlü halen yavrum nerdesin gökhan ım gel yavrum diyo düşünsene suçsuz günahsız insanı öldürdüler
(2,699 puan) tarafından
Uğur böcüğü uzun mevzu canım zor herşey zaten dünyada yüzüm hiç gülmedi ki
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Allah sabır versin çok üzüldum :( 

Allah dayanma gücü versin 
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Okurken içim parçalandı canm inan ne diyeceğimi bilmiyorum Allah'ım sabır versin o melek seni cennetin kapısında bekliyor unutma canm o seni görüyor sen kendini üzme ki oda üzülmesin Rabbim diğer yavrularını sana bağışlasın 
(1,253 puan) tarafından
Sağolun Allah razi olsun
(1,318 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah canm ❤️
0 oy
(416 puan) tarafından

Ah canım benim için yandı üzülme Rabb'im sana sabırlar versin inşallah kendini suçlama sen bilerek yapmadın kaderi böyleymiş kıyamam sana ya Rabbim gönlüne ferahlık versin inşallah acını dindirsin :(

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 156 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 196 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde selinhakan (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
29 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birogretmen34 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde Beratcinar (2,474 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,632 cevap

34,831 kullanıcı

...