0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından

Kızlar benim bu konuda kafam karısık. Normal dogum çok zor mu ? Annem 3 sezeryan yapmış. İlkinde normal istemis ama ben ters döndüğüm için sezeryana almışlar.  Normal doğum çok zor mu ? Doğum sonrası o kısmın iyilesmesi zor mu oluyor? Sezeryan ve normal dogumu denemis olanlardan tavsiye bekliyorum

Normal dogumda dikislerim iyilesmedi oturamadım kac gün diyenler oluyor sezeryanda da karında dikis oluyor. Ikisinden hangisi daha iyi 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım ben normal dogum yaptim masadan vallada billada hic canım.yanmadan kalktim dogum masasindan sonra yarim saat durduk dogumhanede sonra bebisimle normal odaya gectik yani ben dogumumu yaptim yarim saat dogum masasinda bekletildim sonra ayagi kalktim hemen ve butun islerimi yapabiliyodum cok rahat gecti Allah ima sonsuz sukurler olsun normal hayatima devak ettim hemen anlicagin hic canimda yanmadi
-Reklam-
0 oy
(1,253 puan) tarafından
İkisinide yaşadım ikiside zor fakat hangisini tercih edersin dersen sezeryan. Agri kesicilerle idare ediyorum sezeryanda. Ama normal doğumda sanci zor. Tabi soylede bi durum var normal doğum yapip cok rahat gecirenlerde var benimki cok zordu kisiden kişiye değişir
0 oy
tarafından

1 tane sezeryan yaptım 10 kere daha doğursam yıne sezeryan yaparım :) herkese göre degısen bırsey 

0 oy
(167 puan) tarafından
9 gün önce normal doğum yaptım çok şükür iyiki de normal oldu. 6 tane dikişim var iyileşiyor şu an. Doğum yaptıktan hemen sonra bebeğimle kendim ilgilenmeye başladım. Açıkçası alttan dikiş fikrinden çok korkuyordum ama hiç korktuğum gibi değilmiş. Acısı çok az ve zaten doktorun verdiği ilaçları kullandığınızda ve temizliğine dikkat ettiğinizde sorun olacağını sanmıyorum. Normal doğumda vücut kendini çok çabuk toparlıyor. Karında dikiş olmadığı için de hemen korse takmaya başladım. İlk haftadan 9 kilo verdim. Doğum anı acılı mı yani evet acısız doğum yok. Ben epidural almadım doğumun sancısını yaşadım gerçekten Allah dayanma gücü veriyor ve doğumdan sonra tüm acı bitiyor. Allah bekleyen her anneyi yavrusuyla kavuştursun inşallah :) 
0 oy
tarafından
İkiside aynı ya ikisinde de acı var ikisinde de dikis var tek fark normal doğumda için temizleniyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 139 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 235 göst.
19 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ftm0063 (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 245 göst.
17 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 275 göst.

384,569 soru

11,504,075 cevap

35,159 kullanıcı

...