0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (168 puan) tarafından
25 haftalık hamileyim hanımlar normal doğumdan korkuyorum bugün bir arkadaşım normal doğum yaptı perti çıkmıştı resmen devlet hastanesi çok zorluyorlar ben özele gidiyorum isteğe göre sezeryan olabilirim ama hangisi daha iyi kararsızım sizce hangisi ? Herkeste şöyle de bir algı var normal doğum yapmayan kadını eksik yetersiz gören bir zihniyet var ben ona çok sinir oluyorum benim için ikisi de bir asıl daha zoru sezeryan 

21 Cevaplar

0 oy
(720 puan) tarafından
Şöyle anlatayım benim ne sancım vardı ne açılmam yine de sezeryan istemedim son ana kadar normal doğum yaptırmaya çalışın dedim ve iyi ki normal doğum yaptım iki günde ayağa kalktım yanımda bitek kaynanam vardı bana yardım etmedi dikişlerim de çoktu ama ben tek başıma bebeğime de baktım yemeğimi de yaptım yani ayağa kalktım sezeryan da bunu yapamazdim
(168 puan) tarafından
Normal doğum herkeste bir olmuyor ama arkadaşım doğum yaptı 4 aylık olmuş dikişler hala düşmemiş ağrı yapmaya devam ediyormuş bacaklarını bile ayiramiyormus 15 dikiş atmışlardı
(720 puan) tarafından
Dikişler o kadar kalır mı ya bu normal değil bence doktora gorunseydi ve doktorlar en iyisini bilir dediğin gibi herkeste farklı olabilir doktorunla karar versen daha iyi olur ben sadece kendi yaşadığımı yazdım
-Reklam-
0 oy
(1,142 puan) tarafından
Allah sağlıklı bir şekilde dogurmayi nasip etsin.biz buna karar veremeyiz .doktorlara guvenelim onlar en iyisini bilir.baska şansımız yok.islerine karışacak kadar bilgili değiliz.dogum hikayelerini dinlemeyin dinlerseniz her türlü korkarsiniz.hepsi zor ama acıları dogurunca bitiyor.o zihniyette ki insanların kafaları her halta çalışır 
(168 puan) tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun ama insan bir yandan da merak ediyor ilk doğumum olacak ve beni nelerin bekleyecegini az çok merak ediyorum:)
(1,142 puan) tarafından
Tamam ozaman canim ablam mesela mecburen sezeryan oldu üçüzdu .bir ay kadar hastanede yattı eve çıktı iş göremedi hiç . ağlıyordu sürekli .ben de normal doğum yaptım çok şükür güzel geçti bazı pürüzleri saymassak.ben ilk dakikadan beri ayağa kalkıyordum herşey yapıyordum eve geldim kimseye muhtaç olmadım.cok şükür ama herkesin hikayesi farklı işte .Allah iyi doktorlara hemsirelere denk getirsin o çok önemli ya .hangisi hayirliysa o olsun canim
(168 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun:)
0 oy
(3,389 puan) tarafından
İkisini de denemiş biri olarak 3 normal bir sezeryanim var bana sorarsan kendi fikrim 10 normal doğum yaparım ama bir sezeryan olmam
(168 puan) tarafından
Çatınız normal doğuma musaitmis demek ki ne güzel zorlanmamissiniz ama benim catim dar doktor büyük ihtimalle sezeryan olabileceğimi söyledi bebeğin haftası 2 hafta onden gidiyordu en son ve suyum biraz fazlaydı
(3,389 puan) tarafından
Rabbim zorunu kolay etsin kuzum candan can çıkıyor tabiki zorluklari var ama sonucunun güzel olacağını düşününce hepsi güzel emin ol
(168 puan) tarafından
Aminn inşallah Allah razı olsun inşallah sonu güzel olur bir şekilde doğacak bebislerimiz Rabbım hayırlı bir doğum bana da nasip etsin inşallah:)
(3,389 puan) tarafından
Amin amin amin hep hamilelere dua ederim benim gibi kolaycacik dogumunuz olsun diye sancimin baslamasiyla bebeğimi kucağıma almam iki saat surmemistir
(168 puan) tarafından
Maşallah valla ne güzel darısı başıma artık:)
0 oy
(1,332 puan) tarafından
Önceliğin bebeğini sağlıkla kucağına almak olsun. Yani normal ya da sezeryan demekle olmaz. Normal doğumu zor geçenler de var, sezeryan olup da zor geçenler de. Biraz da şans mı desem bünyeyle alakalı mı desem ama ben her iki doğumum da normal oldu iyi ki de normal oldum diyorum 2. Doğumum baya zordu 3 gün hastanede kaldım resmen ama yinede sonrasında daha çabuk toparlayabildim.
(168 puan) tarafından
Ne güzel Allah bağışlasın yavrularınizi her doğum her hamilelik farklı oluyor diyorlar doğru diyorlar demekki
0 oy
(995 puan) tarafından
Tabiki normal üst üste hamile kaldım sürekli sezaryen oldum mahvoldum normal yapsam vücudum kendini yenilerdi ama sezaryen baya bı kötü etti otuz yasindaym elli yaş bedene sahibim o derece. Şartlar uygunsa sağlığın için önceliğin normal doğum olsun
(168 puan) tarafından
Siz neden normal yapmadınız acaba bu arada Allah bağışlasın yavrularinizi
(995 puan) tarafından
Amin kuzum sende sağ Salim kucağına al inşallah. Suyum geldi açılma olmadı bebeğin kalp atışı zayıfladı sezaryene alındım mecburen. Özel hastane Kurgusu muydu bilmiyorum ama bu sekildeydi
(168 puan) tarafından
Demek ki hakkınızda hayırlısı böyleymiş:)
(995 puan) tarafından
Pek bı hayır görmedim ben, vücudum inanılmaz kötüleşti az ayakta fazla dursam bel ağrıları kramplar. Sezaryenlerm hiç zor geçmedi bu arada iki günde temizlik bile yaptım. Ama sonrası böyle bıraktı. Hayırlısı olsun sizin içinde kismette ne varsa artık
0 oy
(1,342 puan) tarafından
2 sezeryan oldum çok çok zorlandım 1 ay boyunca çok kötü oldum arkadaşım 2. Gün ayaklandı 

Normal doğum gengem yaptı çok çok zor geçti dedi bir diğer yengem 2 saat içinde zorlanmadan doğurdu yani demem o ki bünyeyle alakalı bişey 

Ayrıca normal ne kadar zor olursa olsun bence sezaryen daha zor 
(168 puan) tarafından
Aynen haklısınız bünye ile alakalı kesinlikle bazılarının bedeni sezeryani da kaldırmıyor demek ki
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Mecburi sezaryen doğum yaptım kendimi ne eksik ne yetersiz görüyorum başkaları konuşsun çok umurumda olmaz.

Ne ayağa kalkmakta zorlandım ne de başka bir şeyde. 
(168 puan) tarafından
Maşallah ne güzel Rabbım sağlıkla büyütmenizi nasip etsin inşallah tabi ki doğum şeklimiz ne olursa olsun biz anneyiz :)
(1,847 puan) tarafından
Büyüdü bile 4 buçuk yaşında :) hayırlısıyla kucağına alırsın sen de insallah
(168 puan) tarafından
Maşallah Allah bahtını güzel eylesin inşallah annesi :) Amin inşallah
0 oy
tarafından
Valla bende özele gittim başından beri. Bende normal doğumdan korkuyordum isteğe bağlı sezeryan yaptım. Ve çok güzel geçti 
(168 puan) tarafından
Süreciniz nasıldı acaba rica etsem kısaca anlatabilir misiniz
tarafından
Ben dogum anında covid idim oyle oldugu halde, ilk ayağa kalkmak zor derler neredeyse hiç zorlanmadım. İlk büyük tuvaletine çıkmak zor derler hiç zorlanmadım. Sadece dogumdan sonra 2.gün covid öksürüğü ve eklem ağrılarım çoğaldığı için öksürürken dikişler ister istemez acıttı canımı yürürken bacaklarım çok ağrıdı  ama dediğim gibi covid oldugum halde 1 hafta içinde toplamıştım. Bir de o zamanın covid ini şimdi ki covid hastalıgı gibi düşünme kızım 21.10.2021 de doğdu. :) 2.5 sene önceki covid :)
(168 puan) tarafından
Maşallah hastalığa rağmen iyi ayaklanmissiniz:)
tarafından
Evet her Vucut bir değil işte kiminin normali zor olur kiminin sezeryanı. Ama benim çok şükür anlatıldıgı gibi zor bir sürecim olmamıştı çok şükür
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Vajinal veya sezaryan farketmez ikiside normal doğum öncelikli olarak.Ikisinin sonucunda anne oluyorsunuz.Hic bir değişiklik yok , bunları düşünmeyin çok erken siz önce beslenmenize bebeğinizin sağlığına, doğum sonrası ihtiyaçlarıniza odaklanın.Gereksiz ve yersiz stres yapmayın.Allah sağlıklı bir hamilelikle birlikte bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
(168 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun daha erken tabikjde 3 ayım var daha ama insan yine de düşünmeden edemiyorum
(3,006 puan) tarafından
Çok normal bunu doğum tarihin yaklaşınca düşünürsen senin için süreci yönetmek daha kolay olur.Ruh halin hangisini götürüyorsa direk onu seçersin zaten özelmis şimdi stres yapma ,sana tek tavsiyem kesinlikle doğum videosu izleme.
(3,006 puan) tarafından
Mesela ben vajinal doğum düşünüyordum hatta suda doğum yapsam mı diye arastirirdim hep eltimde aynı aramız bir aydi.Eltim vajinal doğuma girdi 23 saat sonra spinal sezaryana döndü 1ay sonra ben doğuma sezaryan ile alındım direk ama genel anestezi ile. Son 1 ay aniden hamilelik trombositpenisi oluştu bende aklımda hiç genel yokken  hematoloji bölümü son hafta genel yapılmalı dedi genele döndü.Hic belli olmuyor.Dogum sonrasida hiç ne duyduğum ne korktuğum gibi oldu hastahaneden 3. Gün çıktım her işimi kendim yaptım hiç zorlanmadım
(168 puan) tarafından
Maşallah ne güzel darısı başıma olur inşallah:)
0 oy
(69 puan) tarafından
38 haftaliktim bende ntsde sandım 90 dı ama açılma 4 cm di yatisim yapıldı kesinlikle özele git bu arada neyse Bn normla istiyordum ama korkuyirdumda suni sancı ile de acilmam olmadı bebek boynuna kordon dolanmisti bir gün sancı yedim normal yapmadım sezaryen girdim 20 dk çıktım ikimizde çok saglikliyiz hiç ağrı sızı çekmedim sonrasında bende tekim yatağa bile girmedim beni görenler şok oluyordu nasıl sezaryandan sonra bu kadar iyisin die beni görmeye gelenlere çay hatırlayınca Allah aşkına yatağa gir die kızarlardi bana hakkında hayırlısı olsun inslaha sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah hepsi aynı önemli olan biziz sağlığımız huzurumuz .
(168 puan) tarafından
Allah bağışlasın yavrunuzu inşallah ne güzel yazmışsınız maşallah doğumunun kolay geçmiş tabi önceden sancı cekmissiniz ama olsun sonu güzel geçmiş:)
(69 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim inşallah sizinde şu gibi geçer hiç korkmayın herkesin kendine özel bebeğine odaklan sağlıkla kucağına alirjsnu jnsllah
(168 puan) tarafından
Amin inşallah sagolun:)
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Herhangi bir sıkıntı yaşamadığın sürece  normal doğum yapmanı tavsiye ederim. Tabiki her doğum yapan aynı şeyleri yaşamıyor ama ben normal doğum olarak gittim hiç sancım olmayarak suni sancıyla doğuracaktım 5 cm açılmam oldu ama bebeğimin kalp atışlsrı düştüğü için 10 saat sancı çektikten sonra sezeryana alındım. Böyle durumlarda tabiki sezeryan hem kendi sağlığın için hem bebeğin sağlığı için daha iyi. Ama sezeryan da toparlanmak haftalar alıyor ki benimki 1.5 ay sürdü Dikişlerim patladı tekrar dikiş atıldı. Dikiş yerlerimden enfeksiyon kaptım vs. Evet suni sancı kendi sancına göre daha zor oluyor ama eğer benim bebeğimin kalp atışlarında sorun olmasaydı dayanırdım yani. Mesela benimle aynı zamanlarda kuzenim normal doğum yaptı doğumdan sonra eve geldi ve hiç doğum yapmamış gibi oturdu kalktı. Benim için bu mümkün bile değildi ben doğrulamıyordum bile
(168 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun dikisleriniz neden patladı acaba kendinizi zorlayacak hareketler mi yaptınız yoksa doktor hatası iyi dikememisler miydi
(1,244 puan) tarafından
Bebeğim kolikti sürekli eğil kalk yapmaktan patladı canım. Sezeryan olunca bebek gibi bir bakıma ihtiyaç duyuyorsun benimde yanımda annem kaldı. ama bebeğim sadece bende sakinleşiyordu mecburen eğil kalk yapmak zorundaydım o nedenle patladı
(168 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım Rabbım kolaydan geçirsin inşallah:)
(1,244 puan) tarafından
Sağol canım Rabbim gönlüne göre kolay bir doğum nasip etsin bir avazda doğur inşallah:)
(168 puan) tarafından
Amin inşallah:)
0 oy
(346 puan) tarafından
valla kuzum normal doğum o anlık olan bişey sezaryen sonrası çekilen bişey kimse kusura bakmasın sezeryan her türlü zor yarım annelik falan öyle insanlara takılıp kalma hangisi o anlık gelişirse onu yap tercih olarak kullanma bence doğumu anı yaşa derim ben çünkü mucize bişey yaşayacaksın Rabbim ikisindede de güç kuvvet veriyor merak etme ikisinin sonunda da bebeğini kucağına aldığın an her acı sancı bitiyor hiç korkma ♥️♥️
(168 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim inşallah kolay bir doğum geçiririm ama ilki olduğu için haliyle korku oluyor:)
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Gebelik çok başka bi serüven başta herkes korkuyor doğumdan hangi şekilde olursa olsun Rabbim öyle yaratıyor her anı öyle hesaplıyor ki sonlara yaklaştıkça korkunun yerini heyecan ve sabırsızlık alıyor bi an önce doğurup evladına kavuşma isteği geliyor yükün taşınmaz oluyor zamanla hepimiz geçtik bu yollardan sen bunları düşünmeyi bırak su akar yolunu bulur herşeyin en güzeli normal olanı değil mi aslında adı üzerinde normal doğum yani 
(168 puan) tarafından
Haklısınız her şeyin normali güzel ama o sancı sonra kesi atılma riski ve suni sancı filan derken bunların hepsini saatlerce canlı canlı hissedeceğim aklıma geliyor ve korkuyorum haliyle belkide hiç korktuğum gibi olmayacak ama bilemiyorum:)
(3,730 puan) tarafından
Allah korktuğumuzu yaşatmasın canım ama sezaryende de kocaman bi kesi oluşuyor orda da dikiş var yani :) ben çok normal doğum istiyodum 10 saat sancı çektim açılmam olmadı bebeğim suni sancıya dayanamadı sezaryen oldum sancı çekmek çok zordu herkes sezeryan daha zor dedi ama ben hiç yatmadım hemen toparlandım inan çoğu şey sana bağlı kendini bırakırsan her şekilde zor ama güçlü olursan ikisini de atlatırsın :)
(168 puan) tarafından
Çok haklısınız kesinlikle her şey bakim ile olur ve hareket ile:)
(3,730 puan) tarafından
Kesinlikle inşallah herşey gönlünüzce olur :)
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Hangisi sana uygunsa o tabii ki nasıl doğurduğunun ne önemi var .   Bu arada bende normal doğumdan deli gibi korkuyodum sezeryan istedim normal olabiliyorken ama sezeryana 4 gün kala oğlum normal doğumla gelmek istedi zordu evet ama bebek doğana kadar benim en büyük yanlışım Dr ve ebeleri dinlememek oldu az dişimi sıksam yarım saat içinde doğururdum ama işte korkmamak lazımmış soğukkanlı ol eğer olabiliyorsa normal doğum yaşa derim şuan erken zaten senin için konuşmak ama eğer nasip olursa normal doğum düşün olmasa da yapacak bişey yok yeter ki sağlıkla gelsin bebiş ♥️
(168 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun insallah o an Rabbım zoru kolay eyler de sağlıkla kucağıma alırım tabiki normal doğum olursa :)
(1,499 puan) tarafından
Amin canım tabii ki korku olmasi kafanda kurman falan hep normal şeyler inan hepimizde de oldu kendini kontrol etmeye çalış aklına gelen kötü şeylere inanma yeter korkularından çok daha kolay ve güzel oluyor çünkü Allah'ın izniyle ❤️
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Sen millete bakma. Hangisi iyiyse senin ve bebeğin için onu tercih et. İkisi de kolay değil. Doktorunla konuş. Ona göre karar ver. Ve bence normal doğum olabiliyoken sezeryan yapmak çok mantıklı gelmiyor. 2 doğum yaptım. Normaldi ikisi de. İlk dogumumda 20 gün zor oturdum kalktim. 2. Dogumumda bıraksalar yürüyerek çıkacaktım dogumhaneden. Herkesin her doğumu farkli. En iyisi doktorunla karar ver 
(168 puan) tarafından
Haklısınız hakkımızda hayırlısı olsun inşallah:)
0 oy
(91 puan) tarafından
Herkesin doğum hikayesi farklıdır bence içinden ne geliyorsa onu yap.☺️ Ben hamile olduğumu öğrendiğim  günden itibaren kafamda bitirmiştim kesinlikle  sezeryan  istiyorum dedim fikrim hiç değişmedi normal doğumdan korkuyordum. Şimdi burda farklı farklı doğum hikayeleri vardir o yüzden kafanı karıştırma allah sağlıkla kucağına  almayi nasip etsin❤️ 
(168 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun teşekkür ederim:)
0 oy
(1,356 puan) tarafından

Benim hamileliğim çok zor geçti mide bulantilarindan dolayı o yüzden hep doğumu dört gözle bekledim normal hayata dönebilmek için :) benim oğlum 36+4de doğdu ansızın normal dogum seklinde ve iyiki normal doğum olmuş diyorum sonrası için o an belki sancı çekiliyor ama doğumdan sonra odaya geçtim ve herşey bitmişti normale dönmüştü hayat dogumdan üç gün sonra ev supurdum düşün :) mesela annem beni sezaryan doğurmuş 60yasinda kadın hala dikiş yeri baharat bişey çok yediğinde kaşınır mesela 

Ama şuna karşıyım anlamıyorum sezaryan yapan yok doğum yapmış sayılmaz eksiklik falan çok saçma dediğom gibi o daha zor bı müddet onun acısını ağrısını çekiyorsun bebeğinin ve sagligin el verdiği sürece bı sıkıntı yoksa normali tercih et canım korkma hiç 
(168 puan) tarafından
Allah hakkımızda ne hayırlı ise onu nasip etsin inşallah Allah razı olsun çok teşekkür ederim:)
0 oy
(579 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun, ben kendi isteğimle sezeryan oldum. Hemen de ayağa kalktım öyle ağrım sızım olmadı şükür. 
(168 puan) tarafından
Maşallah ne güzel ben kararsızım diyorum ama büyük ihtimalle bende sezeryan olucam gibi geliyor korkuyorum çünkü yenemiyorum korkumu
0 oy
(12,603 puan) tarafından
Kesinlikle bi engel yoksa normal doğum. İkisinide devlette doğurdum 2022 de 2023 de
(168 puan) tarafından
Maşallah Rabbım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah bende korkuyorum normalden ama hangisi hakkımda hayırlıysa o olsun
(12,603 puan) tarafından
Hayırlısı olsun. Sağlık açısından da normal istedim ben inat ettim. Korkma bebek her türlü doğacak moralini yüksek tut
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Kesinlikle sezeryan, normal doğum istiyordum çok istiyordum hem de. Mecbur sezeryan oldum. Keşke en başından sezeryan isteseydim.
(168 puan) tarafından
Bende kararsızım ama normalden korkuyorum büyük ihtimalle bana da sezeryan yolu gözüküyor korkuyorum çünkü çok aman aman bir korku yok ama yenemiyorum da korkunun ayıbı yok :(
(2,667 puan) tarafından
Benim sezeryanim çok güzel geçti, sen nasıl istersen öyle yap.icine sinsin. Allah yardımcın olsun
(168 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah benimkide öyle geçer
(2,667 puan) tarafından
İnşallah canim, olursan eğer acilarinin üstüne gidip hareket et. En yakın zamanda toparlarsin

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 350 göst.
1 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 123 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 461 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 388 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu

379,454 soru

11,359,179 cevap

34,835 kullanıcı

...