+1 oy
309 göst.
Aile kategorisinde (4,041 puan) tarafından
Kuzenim için hep çocuğunu simartmis derlerdi bugün kendi gozlerimle gördüm 6 yaş çocuğundan resmen korkuyor çocuk emrediyor o yapıyor suyunu bile emrederek istiyor o da yapıyor. Benim bebe 2 yaşında ya egitemezsem en büyük korkularından biri

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Egitmek degilde saygiyla yetistirmek onemli babasi anasina anasi babasina emir veriyosa ve cocugun her istedigi yapiliyo ıh diyince herkes el pençe duruyosa o cocuktan hayur gelmez zaten
(4,041 puan) tarafından
Valla çocuğu bastırmak istemiyorum ama tepeme de çıkmasın nasıl yapcam bilmiyorum hem özgüvenli hem saygılı
tarafından
Once saygiyi ogret rica et bisi isterken kocanlada o sekil konus baskalarinin yaninda hatasini yuzune vurma kizma bagirma ama benim cocugum yaomaz modunada girme once cocugunu kendin tani sonra kendini kesfetmesine izin ver
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 buçuk yaşında. Düştüğünde bile kaldırmıyorum eğer canı yanmamışsa ağlamıyosa kendin kalkabilirsin hadi diyorum. Ondan bişeyler istiyorum. Ayakkabını kendin çıkar pijamanı kendin çıkar diyorum. Her dediğine evet demiyorum ağlayarak yaptıramazsın yapmayacagim bosuna agliyosun diyorum yapmiyorum. Eger boyle buyurse bence anlattigin gibi olmaz. İh demesine koşar oglum yavrum sen ne dersen yapayim dersen ayni anlattigin gibi olur
(4,041 puan) tarafından
Evet ben de kendi yapabildiği şeylere asla karismiyorum ama beni dinlemedi yerler oluyor mesela yolun ortasında koşmak gibi
tarafından
İlla olcak ama elinden geldigi kadar mudahale ediceksin iste bu tarz seylere. Daha basima gelmedi yolun ortasinda koşma vs. Çok sukur.
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Bence bu senin elinle . 
(4,041 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(14,493 puan) tarafından
İnan ki bugün meyve suyu getir deyip masaya vurdu bardakla..

Bakakaldim.

Bu muydu dediğim bebim egiticem dediğim ..

A
(7,426 puan) tarafından
Haha küçük herif çok tatlı ama bian hayal ettim :))  getirirmisin dersen getiririm yada bi öpücük verirsen getiririm gibi yumuşatabilirsin bence
(14,493 puan) tarafından
Buldun yumusayacak çocuğu vallahi saçlarımi cekiyo.
 Cinnet geliyo çocuğa sjsjjss
(7,426 puan) tarafından
Hadi ya durum vahim iyiliğe tutuncada mı aynı ya bide fazla tepki verincede inadına yapıyorlar senin zayıf noktanı bulup ordan devam ediyorlar şimdiki çocuklar fena ya
(14,493 puan) tarafından
Baba çok simartiyo bizde
(7,426 puan) tarafından
İste o nasılsa yapıyor her istediğimi diye seni karşısına alıyordur onun dediğini dinler seni takmaz bu sefer allah kolaylık versin her çocuğun karakteri değişik
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Tahammülüm yok öyle çocuklara. Kinamiyorum benimde küçük bebeğim var ama öyle olmaması için elimden geleni yapacağım. Kızım var 5bucuk yaşında. Çok naif çok kibar herşeyi rica ederek ister. İzinsiz telefona da dokunmaz başka bişey de yapmaz kendi oyuncaklarini da alırken izin ister. İnşallah oğlumda onun gibi olur. Biraz da çevreden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bizim etrafimizda akrabamız pek yok bir halamiz birde halamizin kızı var üni. Hocasi. Oda çok naif halamizda öyle . Bizde kızımdan birşey isterken rica ederiz izin alırız oda öyle alıştı. Teşekkür etmeyi özür dilemeyi bizde ihmal etmiyoruz. Size bağlı gerçekten
(4,041 puan) tarafından
Oyy maşallah peki kendini ifade ederken iyi mi
(6,046 puan) tarafından
Tabiki gayet iyi uyumlu okulda arkadaşlarıyla da çok güzel anlaşıyor. Öğretmeni de çok memnun. Bende babası da ondan birşey isterken emir kipi kullanmıyoruz. Yapar mısın edermisin gelirmisin . Oda öyle alıştı. Çekingen bir çocuk ta değil.
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Yanlış yolda ilerliyorlar 
(4,041 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
(9,760 puan) tarafından
Benjm oğlum 19 aylık hayır dediğimde kızdığım da anlıyo yapmaması gerektiğini biliyo bazen hayır dediğim şeye yaklaşıp.anne hayır diyo. Bu eğitmek mi bilmiyorum ama çocuğun bence birinden cekinmesi sözünü dinlemesi lazım 
0 oy
tarafından
Ne yazık ki çocuğu bu hale getirmek tamamen anne babanın elinde eğitimde anne baba el ele olmalı yani biri nin hayır dediğine öteki  evet derse iş kötü bazen eşim bana seslenir su ver diye ben hemen düzeltirim verirmisin dersen su veririm yoksa vermem çocuklarda bu şekilde alıştı 6 yaşında ve 2.5 yakanda iki kizim var 6 aylık oğlum kızlar o 6 aylık olanın işinden bir şey aliekem bile roca eder yani demem o ki eğitim eğitim eğitim 
0 oy
tarafından
Ben çocuklarımın üzerinde söz sahibim emrederek bişi dese asla yapmam duymam bile hatta sonra gelip anneciğim su verir misin der örneğin bu kadar şımart maya gerek yok 
0 oy
(7,426 puan) tarafından
Malesef görüyoruz öylelerini inatlaşmadan doğruyu kibarlığı öğreticez canım neymiş çocuğa kızılmicakmış e her yaptığını onaylarsan iki gün sonra başedemezsin doğruyu yanlışı söylemek biz ebeveynlerin elinde 
0 oy
(924 puan) tarafından
Yetiştirmeye alakalı benim ucude rica ederek isterler 2 yaşındaki kızım teşekkür etmeye alışmış abisinden abladindan görüyor sofrayı toplar sırayla yedikleri yemeğin tabağını mutfağa koyarlar bazı çocuklar gerçekten emri vaki hatta vuran bile oluyor anasına hoşuna gidip gülüyor anasida anne evlat ilişkisi değil bu 
0 oy
(348 puan) tarafından
Çocuk yetiştirirken sınırları net belirlemek ona göre davranmak bu yüzden önemli işte. İlerde karısından da aynı muammeleyi görmeyi isteyecek kadın yapmayınca da dayaklar cinayetler ...
0 oy
(19,966 puan) tarafından
Neeeey benim oğlum kibar ben oğluma efendilik öğrettm verirmisin anne yaparmısın anne der bu şekilde olmalı

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 263 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sifanurr (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 898 göst.
0 oy
2 cevap 275 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 351 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu