0 oy
1,465 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim sigaradan nefret eder. Bende sigara içiyorum ama bıraktım demiştim tekrar başladım ve beni defalarca yakaladı. O sakin sessiz adam evi yıktı dağıttı duvarlara vurdu bana vurmamak için aşırı derecede avazı çıktığı kadar bağırdı çağırdı çocuğum var 1,5 yaşında o kadar korktuki ağladı ağladı zor susturdum. Normalde iyidir evine çocuğuna bağlı ama aşırı sinirli herşeye ama herşeye anında sinirlenip bağırıp çağırır. Boşanma davası açıcam dedi sigara içtiğim için. Annemi aradı kızınız boşanmak istiyo benden dedi kapattı benim üstüme attı yani suçu. Evde olan şeyleri ailelere yansıtmak en nefret ettiğim şey. Bende onun annesini aradım böyle böyle dedim işte akıllı olun yapmayın bilmem ne. Oğlunu savunuyor hala işte onun adı çıkmaz o erkek senin adın çıkar diyo dediği lafa bak. Bırak sigarayı özür dile dedi. Bırgakamıyorjm arkadaşlar o sürekli bana baskı yaptıkça ben bırakamıyorum. Beni bi sal rahat bırak  bak ben bırakcam zaten gizli gizli içtiğim için cazip geliyo diyorum anlamıyo içmiceksin diyo. 1 aydır aramızda münasebet falan geçmedi bu yüzden sana asla da yaklaşmıcam demişti. Bugün yine içerken yakaladı beni ve koptu kıyamet böyle işte. Sigara yüzünden yuva yıkılır mı allahaşkına. O istediği için değil ben istediğim için bırakmak istiyorum ben sigarayı öbür türlü biri istedi diye bırakamam yine gider gizli içerim kafamda bitmesi lazım. Şimdi ben napim allahaşkına. Boşanırsan boşan dedim. Babası duysa gebertir onu gelinlerini çok tutan bi adam

63 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla adam soğursa tillahi gelse seni sevmez.. bende nefret eden biri olarak söylüyorum eşimde içiyordu evlendikten sonra bıraktı tek tük iciyor benim.bilgim.var ama ben yinede uyariyorum sevgi biter sırf bu sebepten bosanir bilgin olsun
tarafından
Yapacak bişey yok artık ne diyim ki
tarafından
Yani sen yapmiyorsqn adam sana yapar sen vazgecmiyorsan o senden vazgeçer sen vazgeçilmez istiyorsan kendinden gizli değil normal icmeye devam edebilirsin
-Reklam-
0 oy
(9,604 puan) tarafından
Kim ne derse desin arkadaşlar kullanmayan birinin bırak nolcak demesi kolay Allah aşkına  boş yorum yapmayın ya anlamaya çalışın o hayatın koşturmacası  bebekle 7 24 ilgilen ev işleri derken o sigara sana 5 dakika da olsa mola oluyor kimse kusura bakmasın 
tarafından
Yemin ederim Allah razı olsun senden canım kimse anlamıyo herkes yadırgıyor ama hiç kolay değil. Baskıyla olacak iş değil. Beni bi rahat bırak ben bırakcam diyorum anlamıyor
(9,604 puan) tarafından
Anlıyorum ben seni. Herkes için söylüyorum evlendik diye tek vücut olmuyoruz hala bir bireyiz istediklerimiz vazgeçemediklerimiz oluyor hala bir hayatımız var yani kocana Allah akıl fikir versin sana da hayırlısı neyse o olsun canım
tarafından
Amin canım inşallah bu yüzden boşanacaksa zaten o adamsan hayır gelmez daha da
(9,604 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(305 puan) tarafından
Öncelikle eşlerin birbirine bu kadar baskıcı olmasını doğru bulmuyorum ben icmiyorum ama esim iciyo evet birak diyorum kendi sağlığı icin ama asla baskilayamam dedigin gibi kafasinda bitirmesi lazım bu yuzden huzursuzluk cikarmak istemem öte yandan birakilabilir birakamiyorum diye bisey yok 8 9 sene ictim baya tiryakiydim ve bıraktım kafamda bitirdim önce icmiycem dedim o yüzden sende yapabilirsin isteyen herkes yapabilir ki bir sigara senin evladindan yuvandan değerli degil destek alabilirsin sigara birakmak için o soyluyo ben daha cok inada bindiriryorum demissin soylemese de içersin soylese de yani bunu birakmak için illa rahat olmak gerekmiyo sen icmek istiyosun ve iciyosun birakmak icin cabalamiyosun bence esin de bunu gördüğü icin bu kadar deliriyo olabilir 
(305 puan) tarafından
Yaa evet baskıya karşıyım zaten eşinizin yaptığını doğru bulmuyorum benim esim de evlenince birakicam dedi 1 buçuk sene oldu evleneli tık yok ama bi caba da yok yani zaten esinizin demesiyle olmaz siz gerçekten birakmak istiyo musunuz bu önemli bence
tarafından
Evet canım haklısın ama baskı kurmayı bi bıraksa gerçekten Hee evet bu sigara bana göre değil diyip bırakcam kendimi biliyorum baskıyla asla yapamıyorum
(305 puan) tarafından
Peki esine bunu anlattin mi yani
tarafından
Defalarca anlattım ama orta yolu bulmak istemiyo sadece içmiceksin diyo o kadar
(305 puan) tarafından
O zaman isin zor ya ne diyim
0 oy
(15,992 puan) tarafından
Yapacağın şey sigarayı bırakmak. Benzer bi olay benim başıma da geldi. Bende eşime aynı şeyi söylüyordum kendime güvendiğim inandığım an yapmaya başlayacam dedim. Tabi esim arada sırada yüzüme vururdu. Her seyin bi zamanı var zamani gelince olacak diyordum. Ta ki esim bana 1 foto atana kadar. O fotoyu gördüm icim ürperdi bir korku sardı içimi. Ve dedim ki evet o gün  bu gün. Kalktım abdestimi aldım namazımı kıldım. Namaz kılmıyordum. Eşimin ısrarıyla kılıp kılıp bırakıyordum ama bu dq çok günah kılıp bırakmak. O fotodan sonra her sey değişti. Namazimi aksatmıyorum Allah a şükür. Esimle de cok şükür aramız iyi. Hic bozulmamıştı aramız ama eskisinden de daha iyi oldu. Eslerimiz bizim iyiligimizi istiyor canım.  Sende biraz gayret et ve bırak sigarayı hic bir sey senin yuvandan huzurundan önemli degil 
tarafından
Canım evet öyle baskıyla bıraksam bile aklım kalacak yine içicem ben istiyorum ki kendi irademle bırakayım ama izin vermiyor ona da bir
(15,992 puan) tarafından
Bence oturup tatli dille konuşun gizli saklı yapmaktansa böyle böyle de halledim aranızdaki seyi
tarafından
Defalarca konuştum tatlı dille ama asla ve asla orta yolu bulmak istemiyor. Sürekli bağırıp çağrıyo içersen iç hanıma yaklaşamazsjn bunu bil diyo. İki ucu boklj deynek mi diyim ne diyim
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Eşin bosanacam dediği halde evinde buzur kalmadığı halde minicik bebeğin var nasıl icebiliyorsun yanında içmesen de leş gibi kokuyor insan ben de 2011 de başladım 2015 de bir günde bıraktım dört yılda her gün iki paket içtim evlenmeden iki sene önce bırakmıştım asla ne aradım ne de içtim ve en nefret ettiğim şey sigara asla tahammülüm yok eşim de evlendikten bir yıl sonra bıraktı üç yıl oldu onun o çocukluktan iciciydi düşün  yani  bunlar bahane değil eşin sana izin verse asla ama asla bırakmaz daha da çok içersin evlilikte ağız kokusu boşanma sebebi bunu sebep olarak gösterebilir rahatsız oluyor demek ki 
tarafından
Haklısınız ne diyim ki
(1,856 puan) tarafından
Bence bırak yani eşini düşün kokusuna tahammül edemiyorsa bir tane de içsem degismez
0 oy
(69 puan) tarafından
O sakin sessiz adam evi yıktı demişsin canım defalarca demiş ben eşimin bir kadınla iş için konuştuğunu dahi istemem erkek yoksa mecbur tabiki ama bazı insanların hassas noktası vardır şahsen ben bile sigara içen erkek istemem eşin haklı bence senin ondan özür dileyip kafanda sigarayı bitirip bunuda eşine ispatlaman lazım 
tarafından
Baskı ile bırakamıyorum gerçelten bırakamıyorum
(69 puan) tarafından
Bak örnek verecek olursak neden namaz kilmiyorsun  sorusuna cevabımız hep dünyalık işler degilmi ? Canım sende yapma emin ol ben okurkende çalışırken de mesleğimi yaprkende hep sigara içen insanlar itici gelmiştir bu kotüsun demek değil ama sana yakistiramiyor belli senin iyiliğin için diyor ve bahane edip ilk kez ictigine bosanmamis demiş sana bırak diye akşama bence güzel bir sofra hazırlayıp benim iyiliğin için dediğinin farkına vardım eşin olarak yakışır bir şekilde icmicem biraz azaman tanı kısa bı zaman de azaltarak bırak şu geçen zamanları geri alamıyoruz inanki yuvandan huzur mutluluk sağlık eksik olmasın ♥️
tarafından
Güzel kalbiniz için çok teşekkür ederim ama öyle kolay değil bana vuracak tı az kalsın delirmiş gibi bağırdı çocuğumu korkuttu neler neler dedi. Ben namussuzluk falan yapmıyorum çok afedersiniz öyle olsa boşansın ama sigara yüzünden sürekli boşancam boşancam böyle olmaz
0 oy
tarafından
Biz sevglykn eşim sigara içiyordu birakmsn bni bırak dedim bıraktı şimdi icse gizli gizli yada göz önünde bosanirim adamda haklı çalışın cablsn sen sigra iç leş gibi Bosan o zmn
tarafından
Tamam
0 oy
tarafından
Canım burdaki asıl soru evlenmeden önce biliyo muydu içtiğini bile bile mi evlendi eğer öyleyse eşin haksız ama sen bunu bile bile evlendikten sonra başladıysan sen haksızsın bide küçük bebeğin varmış yazık benim eşimde çok aşırı içiyor ama ben biliyodum hep içtiğini şimdi ne kadar bırak desemde biliyorum öyle şıp diye bırakılıcak bi illet değil sende güzelce konuş karşına al böyle böyle de anlaşın barışın 
tarafından
Teşekkür erdim canım yorumun için
0 oy
tarafından
Ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin yani,eşin de seçenek sunmuş zaten. Bırakamıyorum tiryakiyim bilmem ne saçma geliyor bana. Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim
tarafından
Bırakamıyorum tiryakiyim gibi bi cümle kullanmadım ki ben. Zaten çok içen biri değilim. Sadece baskı ile değil kendim istediğim için bırakmak istiyorum
tarafından
Yok genel olarak kurdum o cümleyi. Madem öyle tamamen bırak canım yuva kolay kurulmuyor,eşinden yana sıkıntın yoksa Allah korusun bozma yuvanı
0 oy
tarafından
Valla kusura bakma ama adam kaç kez söylemiş uyarmış yinede devam etmişsin huzursuzluga bir nevi sen sebep olmuşsun
tarafından
Tamam
0 oy
(294 puan) tarafından
Canım esin defalarca uyarmıs seni sen buna ragmen ona yalan söylemişsin bence haksız olan sensin evet bagırmaması lazm ama sabrın da sonu var zaten kac kere sabırla uyarmıs seni Bi sigara için yuvamı çocugun paramparça mı edeceksin 
tarafından
Kaç kere sabırla uyarmadı ki beni her defasında bağırıp çağırıp yıktı dağıttı üzerine gitsem bana bile vuracak tı. Baskı kurarak bırakılmıyor
(294 puan) tarafından
İyi o zaman canım sigaranı ve bavulunu topla git ananın evine sonra cocuguna sigara icin seni babandan ayırdım dersin ne diyeyim
tarafından
Desteğiniz için teşekkürler çok iyi geldi
(294 puan) tarafından
Fikrimizi sordun canım ben de söyledim bırakma bosa o adamımı deseydim desteklemiş olacaktım anlamadım ki
tarafından
Tamam bende bişey demedim zaten desteğiniz için teşekkür ettim.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sigara icenler anlar seni cnm az cok bende iciyorum bana da esim sen icme kendine zarar verme filan der kendjde iciyor ama.o seni zorladikca ona bile sinirlenip direk sigara icme ihtiyaci duyuyorsun sana destek olup bugun bu kadar sigaran var misal veriyorum 5 tane benden alacaksin filan dese sende ona gore davranirsin ve yavas yavas azaltabilirsin ama bu sekilde seni sigaraya daha cok iter
tarafından
Yadırgamadan güzelce beni anlamaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Baskı ile olmuyor cidden olmuyor. Bi serbest bıraksa beni ben belkide bırakcam
(1,763 puan) tarafından
Cunku bende iciyorum kuzum nerdeyse gunde 2 paket iciyorum bende birakmak istiyorum bunkar bahane degil ama kendimce beni sigaraya iten cok sey var bende istiyorum birakmak ama nefsime hakim olamiyorum zaten birakmak o kadar kolay olsa bircok kisi birakir oyle hemen birakilmiyor maalesef bunuda icen biliyor birakabilenler oluyor yok degl ama herkez bunu basaramiyor basaramadigi icinde linclemeye gerek yok
tarafından
Teşekkür ederim canım gerçelten iyi geldi bunu duymak
0 oy
(850 puan) tarafından
Evet bu yüzden boşanılır. Nefsine hakim olmayı becermelisin. 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Kusura bakma ama senin hiç haklı tarafın yok adam seni defalarca uyarmış zaten en sonunda çıldırmış ufacık da çocuğun var bari onu acı madde bağımlılığı gibi bir şey olmuş bu herhalde sigara bağımlılığı tedavi oluruz gerekirse Allah yardımcın olsun günde iki paket falan mı içiyorsun
tarafından
Hayır ne 2 paketi günde 2 en fazla 3 tane
0 oy
tarafından
Daha önceki postunda eşinin seninle evlenme şartının sigarayı bırakman olduğunu ve seninde söz verdiğini söylemiştin. Bence adam sonuna kadar haklı... Yapamayacaksan adam bu kadar nefret ederken bırakamam deseydin söz vermek yerine.
tarafından
Evet keşke de öyle yapsaydım çok üzgünüm
0 oy
tarafından
Adam haklı. 
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bununla ilgili yine post açmıştın eşin şiddete meyilli demek ki bugün duvarlara vuran yarın sana vurur bu net bı şey. Ama söyle de bı şey var eşin icmeni istemiyosa bunun için sana yardımcı olsun bende sigara kullanan biriyim ama yuvama tercih etmem destek al bırak o zaman sigarayı tabi eğer sende ayrılmak istemiyosan yuva kolay kurulmuyor o da sonuçta senin iyiliğin için diyor belki de sigaradan tiksiniyor bence senin de onu anlayışla karşılaman gerekir eşim de sigara kullaniyo ama sırf tiksinti gelmesin rahatsız olmasın diye bende asla sigara içince yanasmam ona bana yanastigi zaman sigarayı yeni ictiysem söylüyorum yeni sigara içtim biraz uzak dur diye o yüzden senin de yuvan için fedakarlık yapman gerekiyo bence sonuçta kaybedeceğin bı fedakarlık değil bu aksine sağlığına çok şey kazandiricak bı fedakarlık 
tarafından
Canım çok çok haklısın ama baskı ile bırakılsa bile 3 5 ay sonra tekrar başlanır ben istiyorum ki kafamda bitsin o istediği için değil ben istediğim için bırakmak istiyorum ben ama hiç bir şekilde ortanyolu bulmak istemiyor
(3,504 puan) tarafından
Tamam işte onun için değil de sende kendi mutluluğun için yuvan için bırakmayı düşün
0 oy
(603 puan) tarafından
Ya kızlar bırak eşinden önemli mi demişsiniz de bırak demeyle bırakılmıyo hatta dedikçe insan **** oluyor daha bi sinir stres kavga gürültü ben 2 3 sene kullandım hamileliğim de öğrendiğim an bıraktım eşim bırak bile demedi ben bu hanıma bırakma demiyorum tabi ki bıraksın hem kesesine hem bebeğine ailesine zarar ama baskıyla olmaaazzz bir kaç hafta rahat bırakmak lazım 
tarafından
Yafırgamadığınız için çok teşekkür ederim geörelten çok sağolun
(603 puan) tarafından
Neden yadırgayayım canım sigara içmişsin tabi ki iyi bişey değil yuvana zarar verdirme ama içli değil zina değil kumar değil hırsızlık değil bu kadar üstüne gelinmesi mantıksız yani
tarafından
Aynen öyle canım aynen öyle
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Ailenden eşinden bebeginden dahani önemli sigara illeti bak nasıl huzursuzluklar veriyor yuvalara belliki nefret ediyo adam 

Halamı biri bırak dedi diyemi bırakayım diyosun yazik ya 

Ailenmi sigaramı valla seçim senin 

Yazık valla yazık ya 
tarafından
Yazık valla yazık gerçekten. Destekleyin demiyorum ama yerden yere de vurmayın
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Sigarayı bırak canım ailenden önemli değil dicem ki ole ama eşin de harbi sacmaalmis sigara için bu kadar tantana ne ? Aileye çocuğa bağlı diosun bagli olan bu sebepten böle yapmaz güzelce soler ne bilim doktora götürür vs destek olur böle köstek olmaz . Bacım başka bisey olmasın sigarayı bahane edio
tarafından
Canım başka bişey yok eminim ama afedersin ben namussuzluk mu yaptım ne yaptım da ikide bir boşancam boşancam diyo. Baskı kura kura bırakamaz hale geldim daha çok
(1,454 puan) tarafından
Işte onu diyorum sigara için yani bu tantana neden ne bilim bana saçma geldi ama inşallah da başka bisey yoktur . Sen otur konuş onunla bende bırakmak istiyorum ama böle değil bana destek ol de
tarafından
Dedim canım kaç defa ama orta yolu bulmak istemiyor hiç
(1,454 puan) tarafından
Allah allah değişik. Inşallah duzelirsinjz canım

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 1,953 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Acemi anne162 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 508 göst.
28 Nisan 2022 Aile kategorisinde Yenianne. (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy