0 oy
1,551 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim sigaradan nefret eder. Bende sigara içiyorum ama bıraktım demiştim tekrar başladım ve beni defalarca yakaladı. O sakin sessiz adam evi yıktı dağıttı duvarlara vurdu bana vurmamak için aşırı derecede avazı çıktığı kadar bağırdı çağırdı çocuğum var 1,5 yaşında o kadar korktuki ağladı ağladı zor susturdum. Normalde iyidir evine çocuğuna bağlı ama aşırı sinirli herşeye ama herşeye anında sinirlenip bağırıp çağırır. Boşanma davası açıcam dedi sigara içtiğim için. Annemi aradı kızınız boşanmak istiyo benden dedi kapattı benim üstüme attı yani suçu. Evde olan şeyleri ailelere yansıtmak en nefret ettiğim şey. Bende onun annesini aradım böyle böyle dedim işte akıllı olun yapmayın bilmem ne. Oğlunu savunuyor hala işte onun adı çıkmaz o erkek senin adın çıkar diyo dediği lafa bak. Bırak sigarayı özür dile dedi. Bırgakamıyorjm arkadaşlar o sürekli bana baskı yaptıkça ben bırakamıyorum. Beni bi sal rahat bırak  bak ben bırakcam zaten gizli gizli içtiğim için cazip geliyo diyorum anlamıyo içmiceksin diyo. 1 aydır aramızda münasebet falan geçmedi bu yüzden sana asla da yaklaşmıcam demişti. Bugün yine içerken yakaladı beni ve koptu kıyamet böyle işte. Sigara yüzünden yuva yıkılır mı allahaşkına. O istediği için değil ben istediğim için bırakmak istiyorum ben sigarayı öbür türlü biri istedi diye bırakamam yine gider gizli içerim kafamda bitmesi lazım. Şimdi ben napim allahaşkına. Boşanırsan boşan dedim. Babası duysa gebertir onu gelinlerini çok tutan bi adam

63 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım eşimin huyunu çok iyi bildiğim için bana en fazla bir haftan var dedi sigarayı bırakmam için huzurum için bıraktım sağlık ocağı bi ilaç verdi vallahi çok işe yaradı 
tarafından
Doğrudur canım darısı bana olsun ne diyim ama en ufak bişeyde boşancam demek olmaz benimde bi gururum var
tarafından
Benimki de diyordu
tarafından
En ufacık şey de değil bence evlenme şarjı bile sigarayı bırakmanmış kandırmışsın adamı canım
tarafından
Orası doğru ama böyle mi yapılmalı :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kocamda aynı senin yaptığını yaptı evlenirken söyledim sigara içersen evlenmem diye evlendik 4 sene sonra geri başladı. Bide içmeyen açısından düşün gerçekten tiksinç ve evet benimde yaklaşasım gelmiyor 
tarafından
Doğru canım ama sen sürekli huzursuzluk çıkkrtıp evi yıkıp bağırıp çocuğun psikolojisini bozup annesini arayıp boşancam dememissindir dimi?  Burda fark var işte.
tarafından
Ama normal uyarmadı mı hiç yoksa direk mi başladı bagırma lar
tarafından
Sürekli bağırıyor tek yaptığı şey bağırmak. Ve normal bi bağırma değil sesi kısılana kadar
0 oy
(4,697 puan) tarafından
Yani bu huzursuzluğun tüm sebebi içtiğin sigara bir meşgale bul içme tut kendini 
tarafından
Aynen canım lanet gelsin o sigaraya ya
0 oy
tarafından
Benim eşimde içmiyor bende kullanmam zaten tanıştığımız zaman sordu içmiyorum dedim eğer iciyosan evlenince dahi görsem boşanırim sevsemde ayrılırım o kadar nefret ediyorum dedi sigara içene tahammül edemez. Yani aileden önemli değil bırak canım. Düzgünce söylese diyorsun ama kaç kez yakaladı diyosun. Bence bırak sigarayı bir şekilde gerekirse tedavi ile terket
tarafından
Allah yardımcım olsun inşallah canım ya ne diyim
0 oy
(239 puan) tarafından
Bir sigara için boşanma davası mı açacak ? 

Sende bırak yuvanı kurtar 
tarafından
İki ucu boklj deynek dimi. Oda haklı bende
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Aslında eşinde suç bulamadım ben karşı olduğun bir şey var ve siz bunu bile bile yapıyorsunuz .sonucunada katlanacaksınız
tarafından
Tamam katlanırım teşekkürler
0 oy
(245 puan) tarafından
Babası duysa gebertir onu diyerek kayinpederinize güvenerek bunu söylüyorsunuz ama inanın o sinirle ne anne ne baba gözü görmeyebilir. Yani eşinizin yerine kendinizi koyun. Aldatma yok bilmem ne vs. Bu da gizli saklı yapılan yalan söylenen bisey kusura bakmayin ama haklısınız diyemicem. Eşin istemiyorsa bırak cokta gerekli birşey değil yani cazip gelse ne gelmese ne. Ben de kullanıyordum evlendikten sonra hamile kaldım zaten eşim de istemiyordu kavga gürültü olmasın diye bıraktım. Bebeğiniz de daha küçükmüş zaten onu düşünerek onun sağlığını düşünerek bile bırakabilirsiniz. 
tarafından
Haklısın canım ama babasına falan güvendiğim yok inan. Sadece baskı kurarak bişeyi yaparsam kendim kafamda bitiremediğim için yine gidip içicem
(245 puan) tarafından
Ya evet oyle yapma denilen biseyi daha cok yapmak isteriz bazen. Sigaran yokken gidip almazsan esin de kullanıyorsa sigaram yok ondan alıyım gizli saklı diye düşünmezsen bir süre sonra zaten içesin gelmiyor.
tarafından
Dimi çok doğru aslında
(245 puan) tarafından
Aynen eğer uygularsan tabii. Ben o sekil de yapa yapa da bıraktım şükür. Belki eşin de sinirle söylemiştir ama bir yuvanın sigara yüzünden yıkılması da olmaz.
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Sende adamın gözune baka baka içiyorsan ne diyim yani
tarafından
Yok gizli içiyorum ama yakalanıyorum
0 oy
(337 puan) tarafından
Bırakması çok zor kendimdennn biliyorum canım bir sigara için de yuva yıkılmaz yani saçmalamış baya. Tedavi ol canım kendin bırakmak istiyosan ama.
tarafından
Kuzu tedavi olacak kadar falan içmiyorum inanki günde 2 3 tane
(337 puan) tarafından
Eee derdi neymiş o zaman yani bu yüzden olayı büyütüyor ailelere yansıtıyor bende sigara içiyorum eşimde içiyor eşim benden çok içer ama ben eşime diyorum bırakalım sen bırak bende bırakırım sen karşımda içersen birakamam diyorm zor yani bırakması bırakmıyor diye bende de bosanacam diyim takma canım boşver ne yapmak istersen onu yap sigara içmek boşanma sebebi değil. Kendi bilir
tarafından
Aynen öyle kendi bilir diyecek başka bişey kalmadı
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Baskı altında hissettiğin için bırakmak sana cazip gelmiyor eşim de bende sigara içiyorduk esim bir ara bırakmaya karar verdi aynı durumu benden de bekledi bende baskı altında gibi hissettiğim için bırakamadım ama sonrasında gebelik düşündüğüm için kendi isteğimle bıraktım hamilelikten 3 ay önce şuan ben bıraktım eşim içiyor cevremde de içen var ama beni hiç etkilemiyor canım istemiyor çünkü kendi kafamda bitirdim ilk günler zorlandım evet ama biraz da gayret gösterdim bu konuda Alo 171 i ara canım ordan da bırakmak için destek alabilirsin bir sigara için yuva yıkmaya değmez 
tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Sigara yüzünden boşanan var canım erkeklerin öfkesi kötüdür bence Burak sigarayı senden sağlığından önemli deil 
tarafından
Çok sağol canım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Ben bu konuda her iki tarafı eşit görüyorum (daha önceki postlarını okudum)

Eşinin hatası , seni olduğun gibi kabul etmemek, bekarken içiyormuşsun.

Senin hatan bırakırım diye söz vermek ve bırakamamak.

Çocuğunuz da varmış , eşin biraz yapıcı olmalı sakin davranmalı, sen sigarayı bırakmak için eşinde öfke kontrolü için terapiye gitmelisiniz.
tarafından
Canım çok çok güzel özetledin olayı çok teşekkür ederim umarım başarılı olurum
0 oy
tarafından
Bence sen bu durumu kayinbabana konuş bu sigara meselesinide olduğu gibi anlat burda anlattığım gibi emin ol  o sana yardımcı olur 
tarafından
Dimi çok haklısın canım aynen öyle yapayım
tarafından
Evet canım kayinbabam seni anlar ortamida düzeltir belki onun sana verecegi moral sigarayi birakmanada vesile olur :)
tarafından
İnşallah canım güzel düşüncen için yadırgamadığınız için çok teşekkür ederim
0 oy
(28,360 puan) tarafından

Valla boş yere yuvanizi yıkıyorsunuz

tarafından
Sorma canım sorma...
0 oy
(202 puan) tarafından
Canim seni cok iyi anliyorum. Sigara bu sekilde birakilmaz yani insan niyeti varsa da birakamaz. O kullanmadigi icin senin psikolojini anlayamiyo ve bi sigarayi bana tercih ediyo gb dusunuyo. Muhtemelen bosanmayi dusunduren sebep de bu yoksa sigara yuzunden yuva mi yikilir allah askina. Onceki postunu hatrliyorum ben sakince konus nasi bi ruh halinde oldugunu anlat dcem ama sanirim konusmustun ve seni anlamamisti. Yani en azndan bana atiyorun 1 ay zaman ver karisma ben birakmis olucam falan de sure iste. Sen de bu surede psikolojik olarak kndini egit birakicam dye odaklan gayret et. Eger bu sekilde de birakamiosan ve birakmak istiyosan benim babam akupunktur ile birakti. Yillardr iciyodu 58 yasinda dusun naptysa birakamadi artik oksurmekten cigerleri cikti bakti olmuyo bi de bunu deniyim dedi ve tek seansta bitti is 2 yildr icmiyo. Bi arastr istersen.
tarafından
Canım yorumun ve dikkatin için çok ökl teşekkür ederim. Deniycem umarım bırakırım
0 oy
tarafından
Herşeyi geçtim hersegi. Bebeğin için vijdan azabı vekmiyormusn..esin de elinden gelen son çare boşanmak. Sen adamı o raddeye getirmiştim. Çocuğunun günahına tek başına giriyorsun
tarafından
Tamam en iyi anne sensin
tarafından
Boyle diyerek  kendin mi haklı oldun. Karı koca kavganiza korkudan ağlayan bir çocuk görmek dünyanı karartmadiysa , ,
0 oy
(4,682 puan) tarafından
Valla herkez sigarayi birak demis olay sigara meselesinden cikali cok olmus alti ustu sigara yani noldu yapiyorsan da kendine yapiyorsun adam bahane aramis resmen ordan vurmuş seni aileleri aramak ne demek madem bosanacam dedin cik meydana soyle söyleyemez cunku bahanenin saçmalığınin farkinda soz vermissin tutamamissin herkez 4 4 lukmu oturup seni dinleyip destek olmayi deneseydi 
tarafından
Canım Allah razı olsun desteğin için malesef insanlar yadırgamaya daha çok yaralamaya yer arıyor. Umarım düzelir herşey
(4,682 puan) tarafından
10 yildir iciyorum gebeyken ve emzirme doneminde biraktim al simdi yine içiyorum esim de iciyor bana söyleniyor ama kendin birak bende birakayim diyorum tik yok =)
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Hata sizde bıraktım diyip yine içmişsiniz adam evi yıkmış yine içmişsiniz güveni kırılmış 
tarafından
Evet çok doğru
0 oy
(968 puan) tarafından
Ayni annemle babam cocugunuza uzuldum empati yapin oyle ortamda buyutmeyin annemde babamin arkasindan hemen sigara yakardi babamda bildigi icin hemen donerdi yakalanirdi ama annem hic ders almazdi aglardim artik ayaklarina yapisirdim babamin yapma diye annemin kafasinda legen kirmisti ilkokula gidiyordum babam benm icin ceketini alip giderdi babam gittikten sonra anneme kizar kendimi odaya kitlerdim.. babam annemden daha cok sigara icerdi ama maddi durumdan bide hastaliktan birakma karari aldilar babam birakti annem birakmadi hic cabasida olamadi ayni senin dusuncede ben istedigimde birakirim dedim hic unutmadigim anlatamadigim daha anilarim var cocugunuza bunlari neden yasatir bir anne ben hic anlamadim simdi bende bir anneyim ve o asla benm gibi olmayacak. Bunun yuzunden bosanilir mi demeyin bosanilir ben bile artik kavgalarindan bosanin diyodum. Hafife almayin bence esiniz hakli
(968 puan) tarafından
Annem sigara almasin diye babam eve para birakmazdi hep kart kullanirdik arkadaslarimla birsey olurdu bizde nakit yok diye otururdum evde. El isi yapar gizli gizli alirdi gene sigarasini simdi 50 yasinda hala oyle ben hamileligimdede tartismalari oldu dogumum yakindi annemde kaliyodum yine kavga ettiler babamda icki icmiyorum karilara gitmiyorum su b.ku birak diyorum sadece bana onlarimi yaptircan onu mu istiyosun yine bagris cagris karnim burnumda yine cocuk gibi agladim annemde sizde meseleyi hafife aliyorsunuz benim esimde sigara iciyordu birakti arada kafama esiyor diyor buyuk konusmayim baslarsa bazi seyleri dusunurum sigara benm piskolojimi bozdu hassas noktam
tarafından
Çok zor bi hayatınız olmuş gerçekten ne diyelim hayırlısı olsun çok teşekkür ederim yorumunuz için de
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Bağımlılık danışmanına git bırakamıyorum deme eğer evliliğinizde tek sorun buysa sende ortadan kaldırmak için çabala... 

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 2,074 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Acemi anne162 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 528 göst.
28 Nisan 2022 Aile kategorisinde Yenianne. (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 1,044 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,056 göst.