+1 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Daha kirkim cikmadi ama kanamam yok bu durumda hala lohusa miyim ? Yani ibadet edebiliyor muyum ?

Dini Bir sitede kanama kesilmesiyle lohusalik son bulur ama azami suresi kirk gundur .Kadindan kadina degisir yaziyor .

Ama net olsun istiyorum .Net bir bilgisi olan yazabilir mi?☺️❤️

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

Konu hakkında kesin bilgim yok kuzum post üste çıksın 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Kanaman kesildi ise boy abdestini alıp ibadetlerini yapabilirsin kuzum ❤️ ❤️❤️
tarafından
Ayyy cok sevindim su an  canimmm❤️☺️
tarafından
Ne mutlu sana ibadetlerini düzgün bir şekilde yapıyorsun banada dua edermisin  senin bütün günahların dökülmüş serifemmm nolur duaya o kadar çok ihtiyacım varki kuzummm ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

Bende de öyle oldu ben 40ı bekledim aşkm benimde kesin bi bilgim yok ne olur ne olmaz diye 40ı çıkardım 

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bilemedim kuzu benim ilk bebede durup durup gelmişti kürtajdan sonra öyle olur mu ki? 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Lohusa oluyorsun tabiki kuzum saglij acisindan yani rahmin kendini toplama suresi olarak yoksa benim kirkimda sadece 4 gun filan kanmam olmustu ama rahim enfeksiyona acik haldeydi hala nerelerdesin sen bebis dogdu kayboldun ortadan kuzucum
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Lohusa lığın bitmiş oluyor bazısında bir hafta sürer bazısında 40 gün seninki bitmiş gusül abdesti ni alıp ibadetlere başlayabilirsin kursta kaldım kitabını okudum ondna biliyorum :)
tarafından
Bende bu konuyu çok merak ediyodum çevremde bayan hoca yok eşime hocalarına sormasını istedim ama ayıp olursa diye vazgeçtik geride. Hani özür durumunda her vakit için abdest alıp namaz kılınıyoya bunda öyle bişey var mı canım her vakit için ayrı mı yoksa 1 abdestle 2 vakit namaz kılabir miyiz bide kuran da okunur heralde
(1,028 puan) tarafından
Özür bambaşka bir durum canım kanaman tamamen kesildi ise normal bi şekilde bir abdestle iki vakit kılabilir sin
tarafından
Tamm canım teşekkür ederim valla aylardır bu konuyu danışcak birini arıyorum Allah razı olsun ❤️☺️
(1,028 puan) tarafından
Cümlemizden canım ne demek :)
0 oy
(119,154 puan) tarafından
gusul yap ama birliktelik yok 
0 oy
tarafından
Kanaman tamamen bittiyse gusül alıp devam edebilirsin ibadetlerine canım sadece özel şeyler için 40 ini bekle rahim toparlanması açısından 
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Canım ben abdesimi alıp ibadetimi yapmıştım ama özel şeyler için beklemen gerekiyormus :D 

0 oy
(7,232 puan) tarafından
Lohusalığın devam ediyor diye biliyorum canım 40 ı bekliceksin sanırım 
0 oy
tarafından
Yaa abdest al istersen ama benimde 20. Günde kesilmişti 35te bı daha başladı kanamam yani tam bitmis sayilmiyo aslında tekrar olabilir
0 oy
(800 puan) tarafından
Kanama lekelenme tamamen kesilip akıntın normal şeffaf akıntıya röndüyse abdestini al ama ilişki vs girme sakın 40 ını bekle
0 oy
(2,962 puan) tarafından

Bilemiyorum şerifem. Napiyosunuz ? nasilsiniz? toparlandin mi ? Bebis nasıl? Topluca sorayim :D<3

0 oy
tarafından
Bilgim yok kuzum ❤️ 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 102 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Seda22 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 147 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Berra.umay (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Esramp (2 puan) tarafından soruldu

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...