0 oy
263 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (209 puan) tarafından
Yaprak sarması yapıcam da içini siz nasıl yapıyorsunuz ilk defa içini kendim hazırlıycam bilemedim nasıl yapmalıyım etsiz

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sogan kavuruyorm ustune salca pirinc 1 bardak kadar su baharatlar pirinc suyu cekince kapatiyorum bu kadar
(209 puan) tarafından
Ben de öyle biliyorum da acaba ekstra bisey daha yapılır mı falan diye sormak istedim çok teşekkürler
tarafından
Maydanoz koyan da var ama ben esim sevmiyo diye koymuyorum ekstra biseyi yok kiz herkes boyle yapiyo
(209 puan) tarafından
Biz severiz maydanoz ondan koyuyum dedim
tarafından
Koy canm guzel oluyo benm esim sevmiyo maydanoz dereotu vs
-Reklam-
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Pirinç yağ salça soğan maydanoz baharat o kadar 
(209 puan) tarafından
Tamam bildiğim gibiymiş acaba ekstra bisey var mı diye soruyum demiştim teşekkür ederim
(13,119 puan) tarafından
Afiyet olsun canım ❤️
0 oy
(497 puan) tarafından
Soğan pirinç maydanoz bol salça baharat yağ 
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Soğanı kavurup az salça ekleyip pirinçlede bir güzel kavurup baharatını maydanozunu atıyorum az Bi su ekleyip kapağını kapatıyorum suyunu çekincede altını kapatıyorum çiğ kalma sorunu ortadan kalkıyor ve çok lezzetli oluyor 
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim yapıcam hemen
0 oy
tarafından
Soğan pirinç Salça karabiber kimyon toz kırmızı biber sumak tavuk suyu o kadar cnm
(209 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederimm
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Herkes kavuruyor bizde Allah ne verdiyse içine çiğden koyarız ☺️
(209 puan) tarafından
Çiğ kalmıyor mu öyle
(4,875 puan) tarafından
Hayır canım.
Asla çiğ kalmaz kaynayana kadar altını açarız kaynadıktan sonra Ocak altını kısıp dinlene dinlene pişer .
Birde biz bol soğanlı sarımsaklı yaparız ☺️☺️
tarafından
Bende çiğden yapıyorum cnm ☺️
(209 puan) tarafından
Bir günde öyle çiğden deniycem o zaman
tarafından
Bizde çiğ ve sarımsaklı yaparız tavsiye ederim gayet güzel oluyor
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Ben pirinc ve  bulgur karışık yapıyorum az sıcak su ile ısliyorum süzüp içine bol sogan maydonoz kuru nane tuz kimyon pul toz karabiber sumak yağ salca bir adet de domates rendelyorum  karışıyorum bu kadar
(209 puan) tarafından
Sizin ki biraz farklıymış çok teşekkür ederim
(1,741 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(7,286 puan) tarafından
Sogani kavurup pirinci kavurup sogan domates biber sumak varsa maydanozs u katıyorum canım 
(209 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederimm
0 oy
(6,833 puan) tarafından
Biz kafamıza göre bazen çiğden bazen pişirerek yapıyoruz ama ben çiğden daha çok seviyorum mesela çoğunluk pirinç demiş ama biz bulgur koyarım çoğunluğu bir avuç kadar pirinç katarız bol soğan 
(209 puan) tarafından
Pirinçle yaptım ben de şimdi
0 oy
tarafından
Ben çiğden yaparım 

Pirinci yıkar bir soğanı minik doğrar biraz nareksisi karabiber tuz salça yağ koyar karıştırım bu kadar 
(209 puan) tarafından
Birgün çiğden deniycem şimdi pişirerek yaptım
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Bol soğan kavur salça pirincini koy baharat ne seviyorsanız onlarida koy kavur az su ekle bı iki tıkırdat sjsjsj altını kapatıncada maydonoz severseniz dereotu doğra karıştır kapat ağzını az dinlendir sar
(209 puan) tarafından
Öyle yaptım şimdi dinlensin sarmaya başlıycam teşekkür ederim
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Soğanı yağla kavuruyorum üzerine salça ve pirinci ekliyorum. Baharatlar dışında ben bi de dereotu ekliyorum içine. Lezzetli oluyor. Bi de azcık suyla pişiriyorum ben yaprağım inceyse
(209 puan) tarafından
Öyle yaptım ben de şimdi
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Asla kavurmam öncelikle :)

2 bardak pirinç 1 büyük soğan 2 diş sarımsak maydanoz domates baharat olarak nane pul biber reyhan zerdeçal kimyon sumak azıcık limon tuzu 1 kaşık salça 1 kepçe veya duruma göre 2 kepçe yağ tamamdır :) tencereye dizerkene de aralara ince dilimlenmiş limon koyarım miss :)

Afiyet olsun

0 oy
(5,949 puan) tarafından
Soğan kavuruyorum çok az salça  2 bardak  pirinç  maydanoz nane tuz ve baharatlardan koyuyorum  suyunu çekince  altını kapatıp  demlenmeye bırakıyorum 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Tüm yorumlara baktım da hemen hemen  herkes aynı yapıyo bi güneydoğuda farklı yapılıyo galiba:) 

Soğan biber domates maydanoz minik minik doğra salça tuz karabiber pulbiber ekle karıştır elinle. Pirincini yıka süz üstüne ekle karıştır. Sarmalarını sar az su ekle üstüne çıkmayacak biraz da sumak suyu ekliyorum  ben. Ortalama kısık ateşte  45 dkda pişer. Tabi yapraktan yaprağa fark eder:) 

Eşimin tarafı kendi bildiklerini kenara bırakıp benimkilerden isterler hep 
0 oy
tarafından
Biz soğanı bol koyarız güzelce kavurur salçasını koyar pirinci eklerim altını kapatır yeşillik koyarım içine maydanoz nane dereotu sonra baharat ekler bi güzel karıştırırım susmak mutlaka koyarım içine 
0 oy
tarafından
İki çeşit yapıyorm ben 

1-) adana usulü. Sarımsak soğan domates salça baharat maydonoz taze nane.. 

İkinci Ankara usulü -) soğan maydanoz salça princ 
(209 puan) tarafından
Adana usulü oldu benimki de simdi
tarafından
Ohh ellerine sağlık
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Sogan salça maydanoz yarı bulgur yarı pirinç yedi türlü baharat tuz domates yağ  biraz da limon sıkıyorum harca ben önden kavurmuyorum  çiğden  yapıyorum sandıktan  sonra her kata ince limon dilimleri diliyorum çok güzel oluyo 
(209 puan) tarafından
Birgün de öyle deniyim inşallah
0 oy
tarafından
Bir kabın içine soğan doğruyorum sarımsak ezip koyuyorum biraz maydonoz üzerine pirinci yıkayıp koyuyorum salça tuz pul biber limon tuzu koyuyorum karıştırıyorum. 

Sonra çiğden sarıp üzerine dolma taşı koyuyorum taşı geçecek şekilde su ekliyorum çok az tuz ve limon tuzu atıp ocağa koyuyorum. Mis gibi oluyo valla tavsiye ederim herkese ❤️
(209 puan) tarafından
Şimdi pişmiş bir şekilde yaptım bir gün de anlattığınız gibi çiğden deniycem inşallah teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim cnm ☺️
0 oy
(278 puan) tarafından
Cnm standart bildiğini yap sadece içine kuru reyhan at baharatını attığında çok güzel lezzet veriyor
(310 puan) tarafından
Canım aylar önce yazılmış post yiğen yemiştir zaten sjsjsj
(278 puan) tarafından
Bidahaki yaptığında lezzet verir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 317 göst.
16 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Elsen zeyec (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 206 göst.
13 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mavi-beyaz (1,686 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 114 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ruken kara (308 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ruken kara (308 puan) tarafından soruldu

381,699 soru

11,426,807 cevap

34,987 kullanıcı

...