0 oy
1,162 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşimin ailesine geldik zaten herkes alıp alıp öpüyor bebeğimi artık ona bişe demiyorum dedesi babaannesi sonuçta diye ama. Evde eşimin babannesi vardı ve aylardır hasta yatıyor en fazla oturabiliyor onun dışında hep yatakta. Oda bebeği kucağına almak için oturdu bende yanına oturup bebeği kucağımda tuttum vermedim ona. Ellerini uzattı alacak gibi ama ben vermeyince artık almaya çalışmadı uzaktan sevdi. Çünkü korktum açıkçası yatan hasta olduğu için bağışıklığı düşüktür bebeğim enfeksiyon kapar mı diye. Birde temzliği nasıl yapılıyor bilmiyorum sonuçta hergun hergun elleri yıkanıyor mu bilmiyorum kucaklasa bebeğimi öper mi bilmiyorum o yüzden riske atamadım bende onun kucağına vermedim sonradan da çok içime battı ben mi abarttım diye eşim yok iyi yaptın diyor ama bilemedim sizce :(

51 Cevaplar

0 oy
(1,556 puan) tarafından
Canım sen bence kaynananla kayınpederini uyar bukdr opulmez çocuk hiç. Görmemişler mi öperek bicok çocuğun mikrop kapıp bicok hastalığa yakalandığını sevgini göstermenin bicok yolu var.illa sapur supur öpünce sevgi gösterilmiyor
-Reklam-
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bir yandan iyi bir yandan kötü olmusyaşlı sonucta kalkamiyo ama sirf senin bebegin icin kalkmis suan aynı durumdayiz diyebilirim esimin babaanneside seninki gibi cok kalkmaz yerinden kizim küçükken biz götürür kucagina verirdik cok.şükür bir hastalik dusuncesi hic aklima gelmemişti oyle bir seyde olmadi hatta bizimki gripken kadın hasta oldu şimdi ikinci cocuguma hamileyim yine götürürüm duasini alırım duasi cok iyi geliyo hepimize bir sey olsa basimiz ağırsa yanina gideriz ama onemli olan bebeginin sağlığı kucagina verince hasta olsa daha kötü bir durum olurdu 
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Cevabın birinde çok kirilirdi ben pis miyim diye demişsin canım pis olduğunu düşündüğün için vermemissin işte kucağına kadının sorunun içinde söylemişsin zaten temizliği nasıl yapılıyor bilmiyorum diye ayıp etmişsin 2 dk tutup verirdi zaten yaşlı kadın 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
yapmayin böyle ya sevsin ne olcak 3 cocugum var hic vermemdezlik asla yaomadimmm
0 oy
tarafından
Ya herkesten uzak tutacaktın ya da böyle ayırım yapmayacaktın. Ayıp olmuş..
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bence ayıp yarininin garantisi yok kadın ölse senin içinde kalacak keşke verseydim üzdüm diye tabiki çocuğu korumaliyiz da ben ne kendi ailemden nede esiminkinden korumaya calismadim hastalık heryerden gelebilir geçen ay olduk kovid 9 aylıktı kızım eşim isten getirdi kadının tutacağı saatlerce değil zaten 5 dk anca tutacak ne kadar üzülmüştür 
0 oy
tarafından
Bence ayıp olmuş biraz
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Yaşlı kadın ne kadar üzülmüştür 
0 oy
tarafından
Hayır olması gerekeni yapmışsın boşver sonra sen ve bebeğin çekecek çilesini. Ben doğum yaptım diye daha 40 çıkmayan bebeğimi kucak kucak gezdirdiler bisey desem annem nolcak derdi surat asardi çocuğum enfeksiyon kaptı ciğerlerine bulaştı 12 gün hastanelerdeydi ne çektiğimi bı Allah biliyo simdi kimseyi evime sokmuyorum 
0 oy
tarafından
Bebeğin hasta olsa dahi toparlar iyilesir bağışıklığı kuvvetlenir. Yarın oburgun okula da mı göndermicen mikrop kapmasın diye. Kalp kirmissin , yaşlı başlı kadın bide sanki elinde zehir mi var. Bence gönlünü almalısın. 
0 oy
tarafından
Benim de ilk defa çocuğum olacak ben de böyle bir kalabalık yaparım diye korkuyorum sonuçta neyi sakinırsan ondan imtihan olursun bu yüzden ben kırmadan bir şeyler yapmaya çalışacağım
0 oy
tarafından
Iyi yapmissin cnm zaten cocugu tutacak gucu yoktur
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Evet ayip olmus canim ben bile uzuldum suan
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Böyle şeyler bana çok ayıp geliyor ya üzülmüştür kucağına bı kaç dakika verebilirdin
0 oy
tarafından
Ayip etmişsin ama mesela bende kaynanamlqrdan tiksiniyorum qliyolar opuyotlar götürüyorlar gelince yikiyorum ayni şekilde qnnemle gidinceye kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorunda
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Bence ayıp etmişsin canım sürekli evde duran bir insandır siz getirmediğiniz sürece o kadın da Allah'ın izni ile enfeksiyon felan olmaz diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Babaannenin bağışıklığı düşükse zararı ona eğer ondan hastalık kapmasından korkuyorsan onunla aynı eve dahi sokmamalıydın bence senin canın vermek istememiş çocuğu 
0 oy
tarafından
Evet çok ayıp olmuş. Ben bile üzüldüm okurken. Herkes öpmüş koklamis ama o kadın dokunamamis bile. Ayırım yapmışsın tiksinmissin kadından. Hemen yıkardin bebeğin ağzını yuzunu. Ama kadının içinde kalmış çok üzüldüm o yaşlıya 
0 oy
tarafından
Ben olsam yapmazdım.  Çünkü  yasli insanalar  cok  cabuk kırılıyor hemde bebeklere cok hevesli oluyorlar.  Benim eşimin babaannesi 90 yaşında kucağından bırakmazdı bebeğimi. 2 aylıkken kucağından yere düşürdü. Oğlumun dudağı burnu morardı yinede ağzımı açıp bir sey demedim. Cok şükür bir sey olmadı ama bilerekte yapmadı. 
tarafından
İyi mi olmuş yani yere düşürmüş ?
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Üzülmüş olabilir ama sen anne olarak bebeğini korumak zorundasın 
tarafından
Evet ya

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 644 göst.
24 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy