0 oy
1,136 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşimin ailesine geldik zaten herkes alıp alıp öpüyor bebeğimi artık ona bişe demiyorum dedesi babaannesi sonuçta diye ama. Evde eşimin babannesi vardı ve aylardır hasta yatıyor en fazla oturabiliyor onun dışında hep yatakta. Oda bebeği kucağına almak için oturdu bende yanına oturup bebeği kucağımda tuttum vermedim ona. Ellerini uzattı alacak gibi ama ben vermeyince artık almaya çalışmadı uzaktan sevdi. Çünkü korktum açıkçası yatan hasta olduğu için bağışıklığı düşüktür bebeğim enfeksiyon kapar mı diye. Birde temzliği nasıl yapılıyor bilmiyorum sonuçta hergun hergun elleri yıkanıyor mu bilmiyorum kucaklasa bebeğimi öper mi bilmiyorum o yüzden riske atamadım bende onun kucağına vermedim sonradan da çok içime battı ben mi abarttım diye eşim yok iyi yaptın diyor ama bilemedim sizce :(

51 Cevaplar

+9 oy
(724 puan) tarafından
Çok kırılmıştır ama yaşlı kadın sonuçta 

Bence ayıp etmişsin 
-Reklam-
+3 oy
(3,888 puan) tarafından
Çok üzüldüm yaptığınız davranışa çok kırılmıştır kıyamam, kaynanangille aynı evde yaşıyor sonuçta onda olan enfeksiyon o nene de vardır.

Aklıma babaannem geldi ilk defa bebeğimi görmüstü kucağına almıştı öptü baya bi burnunda falan yaraları da var di opme diyemedim kırılır üzülür diye iyi kide dememişim, ilk ve son kez görüşü oldu oğlumu 2 ay sonra vefat etti bitane resimleri var sadece ikisinin elimde, çok kötü oldum şuanda. yorumumu gören bi fatiha okuyabilir mı babaannem için.
tarafından
Allah rahmet eylesin yattığı yer incitmesin inşallah =( benim pamuk halamda mesane kanseri idi hastanede yatıyordu büyük kızımı yeni doğum yaptım 40 ı bile çıkmamıştı aldım gittim bir daha göremezsem diye öylede oldu benim nur yüzlü pamuğum ilk ve son kez gördü aynı anama benziyor bu ayşe iyi ki getirdin çok mutlu oldum dedi =(( ooff bak yine ağlıyorum
(2,323 puan) tarafından
++ Allah rahmet eylesin inşaAllah canım.
(3,888 puan) tarafından
Sagolun canm amin inşaAllah
tarafından
Okudum canm Allah rahmet eylesin
(3,888 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
+2 oy
tarafından
Ay kım bılır kaç cocuk büyüttü yaşlanınca kucağına bıle varılmıyor ıste kotu yapmıssın dıyemıyorum ama kadına dokunmuştur 
+1 oy
(743 puan) tarafından
Bir kerecik verseydin keşke empati kurunca insan alınır üzülür bence . Sonra bol bol silerdin kizini
+1 oy
(247 puan) tarafından

Bi yanım iyi yapmışsın  diyor bi yanım üzülüyor  bilemiyorum  ki ama ellerini uzatmış almak için  o yüzden biraz üzüldüm 

+1 oy
tarafından

Kalp kırmışsındır hem ayıp hem günah olmuş 

+1 oy
tarafından
Ne hastası grip  flaan mi eğer öyleyse aynı ortamda diğerlerinde de vardır .illa yatiyo diye enfeksiyon.olcak diye bisiy yok .eğer varsa oda bulaşıcı diğerlerinde de vardır..tiksinmissin kadından bana öyle geldi .ondan vermek istememişsin..
0 oy
(449 puan) tarafından
Yavrum keşke sen ellerini yıkayıp verseydin bebeği sonuçta muhabbeti varki size o halde o yavruyu sevmek istedi yine sende kendince haklısın oln oldu
tarafından
Nasıl yıkayım kadının ellerini canım çok bozulurdu pis miyim ben diye
0 oy
tarafından
Bence yaptığın olmamış.. Yatalak olması enfeksiyon demek değil ki.. 

Malesef ki yaşanılanlar insanları on yargılı yaptı ama bu ön yargının üstünde bir davranış bana göre..

Senin babannen olsa aynı tepkiyi verir miydin? 
tarafından
Evet verirdim eşimin babannesi diye değil gerçekten hastalıktan korktum çünkü
(724 puan) tarafından
O zaman eşinin babaanesiyle aynı ortada da bulunmayacaksın sonuçta bulaşsa öyle de bulaşır
Yanlış yapmışsın
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Vala bebek bu yani riske atmaya değmez bence iyi olmuş 
tarafından
Katiliyorum..
0 oy
tarafından
Yaaa çok üzüldm yaşlılar alıngan oluyolsr kuzum
0 oy
(932 puan) tarafından
Canım iş oraya gelene kadar hiç vermeseydin keşke biraz rahatsız size de geçmesin falan deseydin bebeği o kadar kisinin öpmesi olur mu korona zamanı 
tarafından
Canım malesef diğerlerinden koruyamıyorum arkamı döndüğüm gibi alıp çoktan öpmüş oluyolar bende eşimin anne babası sevsinler hakları diye bişe demiyorum. Ama babannesi hasta yani hiçbişr olmasa nefes yoluyla bile bakteri geçebilir kadının bağışıklığı çok düşük hastalığa çok yatkın
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla ne diyeceğimi  bilemedim  ama bir yanda da üzüldüm  kendimi  o kadının  yerine  koydum  çok üzülmüştür  sonuçta  bizlerde  yaşlanıcaz  keşke  verseydin yaa 2 dk  kucagina alsaydı 
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bence yalniş olmuş kendini onun yerine koy 5 dk tutsa bir sey olmaz yaşlıların kalbini kirmamak lazım
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Yaşlı aynı bebek gibi sen onun kalbini kırdın inşallah Allah'ta senin kalbini kırmaz yataklık olmasaydı neyse ama yatalak çok ayıp ettin çok :(
tarafından
Abartmayın ya.anne sadece bebegini korumak istemis tutupta yasli kadina sövmemiş ya
(1,466 puan) tarafından
Ben Kendi fikrimi soyledim buraya yazdı ayıp mı ettim evet yada hayır diycez bizde
tarafından
Ewet yada hayir demekle kalmamışsınız yalnız.nedir yani Allahta sizin kalbinizi kirmasin demek kadın napmıs cokmu buyuk bisey yapmis bebegini korumus ben olsam bende vermezdim
(1,466 puan) tarafından
Kadın zaten pişman olmuş geri götürüp vermiş babaanneye  sevmesi için ki burda ben tek yorum yapmadım Kendi fikrimi söyledim bence uzatmayin
0 oy
(603 puan) tarafından
Keşke böyle bir şey yapmasaydın. Ver canım sanki bebek çıplak mı kadın elini ağzına mı sokuyor ne olacak. İçin rahat etmezse hemen üstünü değiştirirdin. Ben kendime buldumcuk derdim ama siz beni de geçmişsiniz:) neyse olan olmuş. Bir dahakine gönlünü alırsınız. Ah etmesin içlenmesin kadın.
0 oy
tarafından
Keşke eline verip sende alttan tutsaydın kimbilir kafasinda ne kurdu ne düşündü 
0 oy
(581 puan) tarafından
Biraz kucağına verseydin keşke sonra emziricem diye geri alsaydın üzülmüştür. 
0 oy
(272 puan) tarafından
Canım herkeste hastalık var ben bebeklerin opulmesine tamamen karşıyım açıkçası kucaklarına alsınlar ama öpmesinler yazık çocuğa 
tarafından
Bilmiyorum ki versem öpüvercek belki
(272 puan) tarafından
Uyarmalısın canım yani şöyle dedesi ve babaannesi de öpmemeli birinin kucağına verirken de söyle öpmeyin diye ben bile şimdiden diyorum kimse öpmesin hatta kendi ailem için bile diyorum kimse kucağına almasin diye
0 oy
(818 puan) tarafından
Vallahi kuzum ayip olmus ya benimde babaannem şimdi hasta sadece oturuyo baska bisey yapamiyo bugun dogursam hemen kucagina veririm çunku bekliyo bi doğsa diyo yani sonunda boyle pisman olmamak icin vericem kucagina insallah bugun dogururm da 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 639 göst.
24 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 252 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 163 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Papatya1308 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 231 göst.