0 oy
1,113 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Evleneli 2 yıla yaklaşıyoruz. Ailem İstanbul da ben başka şehirdeyim. Ailem geliyor kalıyor bende. Biz de gidecegim iz zaman heo birlikte gidiyoruz 1 hafta ya da 2 gğn neyse işte o kadar kalıp geliyoruz. Kızım oldu 3 aylık. Şimdide onu bahabe yapıyor ben kızımdan ayrılamam deyip beni aileme göndermiyor. Seni ailenden mahrum bırakmıyorum. Gidip kalıp döneriz diyor. Ven de ailemle başbaşa vakit geçirmek istediğimi söylüyorum. Kendi annesiyle aynı binada oturuyoruz. Ven gelene kadar annesinde kaşabilir elbette ama sıkıntı çıkarıyor hep. Yaptıgı şeye hiç anlam veremiyorum. Şimdi de tavır yaptım konulup gülmeyecegim. 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım  Rabbim eşine Hidayet versin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailen de kalıp onu çekiştireceğini falan mı düşünüyor acaba 
(345 puan) tarafından
Yapmayacagımı iyi bilir.
tarafından
Haksız yani kendi annesi ağzının içinde sen gidemiyorsun
(345 puan) tarafından
Bana siyır ki ben sizi bırakıp annemde kalıyır muyum? Ay ne diyeceğimi şaşırıyorum lafa vakar mısın.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Oohh dünya erkeklere güzel valla hepsi ailesiyle dip dibe kadınlar sanki ağaç kavuğundan çıkmış
0 oy
tarafından
O erkenden yatar yıne vakıt gecırırsınız aslında yanı esının olmasında ne var kı, benımkı de ayrı kalmak ısyemez bırlıkte yatalım hep der anneme gıdınce kız uyur ona derım hadı sende uyu ben annemle sohbet edıcem dıye o da odaya gıder takılır kendı kendıne
(345 puan) tarafından
Ya onunlada kalıyoruz tabiki ama sayılı gün hep.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kiskaniyo bence yoksa ne alaka sen o kapıda buyuudn gtmek en doğal hakkin
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun. Yaptığı saçmalığın daniskasi
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Cok kotu bisey esimde ilk 1 yil oledi sukur degisti artik gidip 1 ay bile kaldigim oluyor sizde asarsiniz boyoe seyleri insallah 
0 oy
tarafından
Daha çok taze evlisiniz üstünden zamn geçip evlilik eskiyince değişiyorlar benimkide öyleydi bi ayağıma pranga vuramadığı kalırdı ") değişti baya eskidik artık 
(345 puan) tarafından
Bütün kuzenlerim gidip kalıyor ama ben kalamıyorum. Kendimi köle gibi hissediyorum
tarafından
Öyle hissetme canım bence sana olan ilgi ve sevgisinden ayrılmıyordur ondandir öyle düşünüpde kalbini karartma
0 oy
tarafından
Benim eşimde tam tersi beni gönderir kendi kalmaz seni gönderiyorumya beni niye katıyon der ailemde eşin niye gelip kalmıyo hiç der 3 buçuk sene oldu evleneli 3 4 gece yatmıştır sadece kalmama karışmıyo diye ses etmiyorum ama benimde zoruma gidiyo gelsin 1 hafta kalsın ailemde bi damat yüzü görsün ama yok ailem bize gelince ses etmez karışmaz oraya gitmek istemez ama 
(11,217 puan) tarafından
Aynn benim.ki. ben gider 2 3 ay kalirim o daha bir gefe bile kalmamistir
0 oy
(124 puan) tarafından

Ahhhh :( ben de aynı durumdayım canım. Ben Ankaradayım ailem adanada. Kaynanamlar iki  3 ayda bir gelirler 1 hafta kalır bazen daha uzun sonra giderler benim ailemin gelip kalma durumu yok malesef. İki toruna bakıyorlar çünkü. Eşim ailesini görebiliyor ama ben gecenlerde cok özledim cok bunaldım gitmek istiyorum dedim kızımız 8 aylık kızımdan ayrı kalamam ben napcam burda dedi izin al beraber gidelim dedim yok bu aralar yogunum diyor onlar gelsin istedikleri kadar kalsın diyor biliyor gelemeyecekleirni cok üzülüyorum çok. Komsum filn da yok cidden cok boğuluyorum bazen 

0 oy
(3,034 puan) tarafından
Bi insan ailesine gitmek için neden birinden izin alır ki. Kazık kadar insanlarız nereye ne zaman gideceğimizin kararını verebiliriz. Yani bana çok ters geliyor. En fazla o zamanki işlere göre gideceğim günü kararlaştırırız onun dışında izin almak bana ters geliyor. Ben gezmeye giderken bile sadece haber ederim. Bu yapı meselesi sanırım. Evlenmeden önce de ailemden izin almazdım sadece haber verirdim. Evlendim hâlâ aynıyım.  
(345 puan) tarafından
Gidebilir miyim diye sormuyorum ona. Gidince orada kalacagım 15 gün vs diyorum. Yok kalamazsın. Gidip birlijte kalıp döneriz diye başlıyor konuya. Ee durum böyleyken de o işteyken de gidemem.
0 oy
tarafından
Yani amacı ne ... Neyse asla terbiyemi bozmuyorum
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bana göre buda bi şiddettir. "izin vermek" kelimesi nedir banamı tuhaf geliyor bu sadece. Kocamdan bunun için izin almam heleki aileme gideceksem. Sadece söylerim annemlere gidip kalcam bi kaç gün haberin olsun diye. Arkadaşlar evlendiniz diye herşeyin tapusunu vermediniz heralde sende bi bireysin oda bi birey. Herşeyi kocamla yapmak zorunda değilim o yüzden o kadar karışma tavizini eşime veremem, aile bu sonuçta. bu benim fikrim tabi. 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Benim kocamda öyle okadar üzüluyrm ki neymiş bizi ozluyromus  bizede yazık onlar kendi ailelerinin yanında kalırlar yani valla çok üzüluyrm sanada hak.veriyrm a tavır la geçmez tatlı dille şöyle istersen pff dertlend şuan
(345 puan) tarafından
Hamileyken yine böyle tatsızlık yaşadık. Gece yarısı oturup agladım. O da uyandı yanıma gelip tamam dedi. O da hamileyim üzülmeyeyim diye yaptı. Ben her defasında böyke sorun mu yaşayacagım. Ailemin konuya karışmasını istemiyorum. Damadını çok seviyor hepsi.
(2,671 puan) tarafından
Canım bizimkierde öyle ailene souleme ben genedel aileme soule oldu böyle oldu diye kandırıyordm ama.oyle değildi insan çok uziluyro ama bende artık sasirmisim canm.umarim düzelorler
0 oy
tarafından
Benim de öyleydi düzeldi ya...
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Senin yine uzak bahanen var kız benimki 40dk mesafede ailem ne tek gönderir ne ailesiyle kendisi de götürmez gitmek bile istemiyor ortada bişey olmadığı halde bende kaynanamla bir oturuyorum sen düşün 
0 oy
tarafından
Benim eşimde öyle hamileyken izin vermezdi şimdi de kızımı özleyecek olmasam kal diyor gene sağ olsun 1 2 gün kalıyoruö arada
0 oy
(403 puan) tarafından
Bide bu moda oldu daha önce bir kac kisi daha yazmıştı bunu ne demek anneme gondermiyo tek Allah akıl fikir versin ya onlar seni yetiştirdi bu yasa getirdi emek verdi babasina söyle eğer arkanda duruyorsa yada kendi.babana söyle kizsinlar ayıptır ya hakki yok annenden babamdan marum bırakma herhalde tek.giderse doldurusa gelir diyemi düşünüyor
(345 puan) tarafından
İkimizinde babası yok. Annesine söylemek istemiyorum konuyu. Çünkü onunda yapacagı birşey olmaz. İyice inat eder niye başkasına ev içi sorunlarımızı anlatıyorsun diye.
(403 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canim. O zaman sen konuşacaksın surekli guzel güzel anlat gidip uzun kalmak istiyorum senle erken dönüyoruz doyamiyorum falan diye
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Boyle bir konuyu tartisacak izin alacak hale bile getirmedim, getirmem ve getiremez. Kendi ailesi belki birsey diyorsa. Seninle gelip kalmasida guzel birsey bunuda gozardi etme ama sana boyle davranmasi da hoş degil.
(345 puan) tarafından
Annesinin bizim aramızdaki konulara karıştığını düşünmüyorum. Sağılsun öyle huyları yok.
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yani canım niye tek kalıyorsun ki sen evlisin eşin var kendi ailen demiyor mu eşin nerde onla gel diye? Eşin haklı bence 
(345 puan) tarafından
Adama kıyıp düzgün tripte atamıyorum. Yine kalkup kahvaltısını çayını hazırladım. Ugurladım. Akşam meyvesini yemegini hazırladım. O da bebi öptü gitti. Ne anladım ben bu halimden şimdi.
(1,020 puan) tarafından
İyi yapıyorsun canım huzursuzluk olmasın orta yolu bulun aranızda
(345 puan) tarafından
Ee kuzum hep böyle yaparsam bu konuyu nasıl aşıcam. İyi niyetliyim ama benim istediğim olmuyor.
(1,020 puan) tarafından
Arada den idare etcen arada o  de idare et t bu sene böyle olsun de
(345 puan) tarafından
Kızlar tatlı dil güler yüz her erkegi yola getiriyor sanırım. Eşim ellette gideceksin ama dönüşte bebekle nasıl yolculuk edecekain. Zorlanırsın. Ben götürücem ama dönüşte o bebek aglayacak yolda izde dedi. Tek yolculuk yapmamı istemediği içinmiş meger. Bende ablam getirir o zaman dedim. Konu kapandı şükür :) o an asabilik edip fevri davransaydım o da inatlaşacaktı belkide. Araya kötü sözlerde girebilirdi. Kırabilirdik birbirimizi. Ama kadın konuya gmre  alttan almayı ya da yerine göre davranmayı bilmeli.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 427 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde tazeanneeee (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 517 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 281 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde 63 anne (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 191 göst.