0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
tarafından kapalı
30 haftalik hamileyim dogum yaklastikca korkuyrm. Dogum anindan degil bebek dogduktan snra kolik olmasindan devamli aglamasindan. Yani altini temizlesem karnini doyursam da devamli aglar mi? Boyle bebekler var 5 dk susmmuyr gece gunduz boyle olursa ben naparm
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Korkma kuzum Allah büyüktür inşallah sağlıkla kucağına alırsın 
(514 puan) tarafından
Amin canim insallah:)
tarafından
Korkma Allahin izniyle sakin bir bebek olur benimki çok sakindi maşallah:-) seninde öyle olur inşallah şimdiden onu düşünme stres yapma
-Reklam-
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Kendini şimdiden strese sokma canım tadını çıkar:D benimkisi zor bebekti ama ablamin kızı çok usluydu her bebek aynı değil :D

(514 puan) tarafından
Ayy insallah uslu olur ya:)
(3,681 puan) tarafından
İnsaAallah canım :)
0 oy
tarafından
Canım korktuğunla sınanırsın o yuzden guzel düşün :) inşallah uslu bir bebeğin olur 
(514 puan) tarafından
İnsallah insallah canim:)
0 oy
(213 puan) tarafından
Bu kadar korkuyon niye yaptın diye sorarlar adama :)) şaka şaka bebek bu ağlayacak canım konusamiyor derdini anlayamıyor sonuçta biraz zorlanicaksin evet ama alisamayacak bsey yok bu kadar düşünme akışına bırak bence rabbim sana o doğunca öyle bir irade veriyor ki merak etme
(514 puan) tarafından
İnsallah canim :)
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bise yapamazsın altına çişini kacirirsin. Haftalarca saçına tarak değmez . Aylarca kahvaltı ya da makarna ekmek arası falan yersin. Sansliysan birileri yardıma gelir değilsen benim gibi 6 ay boyunca ağlarsın
tarafından
Peki bebeğiniz düzeldi mi sonrası :/ ah canım zor bir durum seninki de
(1,794 puan) tarafından
Bende yalnızdım 6 ay surundum yine de şükrettim. Sonra koliklik bitti ama hep yapışık ikiz gibiyiz 28 aylık hala uykuyu reddediyor mizmizlik var. Ve ben ikinciye hamileyim ilki gibi olursa diye korkuyorum ama yine de çok şükür rabbim nasip etti. Büyüyüp gidiyorlar bı şekilde sağlıklı olsunlar da
(514 puan) tarafından
Amin tabi ki saglikli olsunlarda gerisi bir sekilde hallolur
(1,794 puan) tarafından
Sen sürekli pozitif düşünmeye çalış elbette kolay değil annelik ama dünyanın en güzel şeyi. Kızım doğana kadar hiç yasamamisim iyi ki varlar bütün çocuklar
(514 puan) tarafından
Varliklarina bin şükür:) hepsi saglikla buyusun insallah❤️
0 oy
tarafından
Valla ne diyeyim ben sabaha kadar oturuyorum ev işleri falan hep kalıyor :D
(514 puan) tarafından
:(((((
tarafından
Valla şuan bana o kadar güzel gülüyorki bütün yorgunluğumu unutuyorum :D
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Korkma öyle olsa bile Allah sabrını da verir ayrıca kolik bile olsa bir ömür olmayacak ve kolik olmasa da devamlı igileneceksin benim bebeğim ilk 4 ay kök söktürdü şimdi 2 buçuk yasinda maşallah çok akıllı özlüyorum o hallerinde doya doya tadını çıkardım ama doyamadım büyüdü hemencecik böyle şeylere kafa yorma doğunca mis kokusu devamlı burnunda olacak kucağında sarilip kalbine bastiracan sevecen dünyanın en güzel bebeği karşında kucağında olacak bunlara odaklan
(514 puan) tarafından
Ne guzel yazdin canim insallah :)
(2,581 puan) tarafından
İnşallah canim inşallah amin tadını çıkar her dakika bir önceki günden büyümüş oluyorlar herseyleriyle çok güzeller kolikte olsa şöyle düşün o beni istiyor hep eee benim isteğimde o Doya doya vakit geçir bir süre uykusuz kal ne olacak büyüyor hemen sonra istediğin kadar uyursun 2 buçuk yıldır her anın tadıni çıkarıyorum büyuyene kadar da öyle olacak elimde olsa yapistiracam kendime devamlı
0 oy
(285 puan) tarafından

Canım Allah öyle bir guc sabır weruyoki bebeğinle bir bütün oluyorsun zor olsada hemen geciyo bı anda buyuyo sonra bakiyosun ahb nerde bebekligi olsada mis gibi koklasam diye özlüyorsun hiç zorluğunu düşünme anı yaşa :) Rabbim hayırlı doğum nasip etsin insaAllahh

(514 puan) tarafından
Amin canim insallah hepimize❤️❤️
0 oy
(53 puan) tarafından
Canım hiç korkma ben o ihtimali hiç düşünmemiştim ama bir kolik annesi olarak söylüyorum allah o gücü de veriyor  zor oluyor elbet ama mesela o tarz durumlarda evde ekstradan huzurunu bozacak bişry olmazsa daha rahat oluyorsun. Mesela şuan omzumda uyuyakaldı kımıldayamıyorum uyuştum ama keyfim yerinde :))  tabi sakin bir bebeklik geçirirsiniz inşallah Allah sağ sağlim kucağınıza almayı nasip etsin :))
(514 puan) tarafından
Amin canim insallah
0 oy
(1,721 puan) tarafından
Başa gelen çekilir kuzum yapacak birşey yok öylede oldu böyle de olsa büyüyecek sonunda dusunme bunları bol bol uyu dinlen simdiden
(514 puan) tarafından
Kesinlikle oyle:)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah kaldıramayacağı yükü yüklemez canım merak etme. Olsa bile hepsi bir zaman sonra geçiyor.
(514 puan) tarafından
İnsallah canim
(7,118 puan) tarafından
Büyük kızım kolik değildi ama çok çektirdi bana uyku konuşun da falan. O günler geçmez sandım ama şimdi 10 yaşında kuzum :)
(514 puan) tarafından
Masallah :)
0 oy
tarafından
Canım bende senin gibi doğum sonrasından korkanlardandım ve korktuğum başıma.geldi o yüzden korkma ve bunu dillendirme derim 53 gün önce doğum yaptım bende 
(514 puan) tarafından
Hayirli olsun canim saglikla buyusun❤️
tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah :)
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm korkma sadece kendine ii bak bol sütun olsun ki kolik ve ek olsa bile hafif geçirsin. Hatta hiç kolik olmazsın. .kullanılan mamalar bebeğin sancılarını gazını ve huzursuzluğun arttırıyor. Ne kadar çok emzisirsen o kadar bebek sakinleşir. Ben mamayı ne zaman azaltıp bıraktım. Koligimiz azaldı. Bebeğim sakinlesti.
(514 puan) tarafından
İnsallah canim emzirmek en buyuk hayalim:)
(671 puan) tarafından
İns cnm emzirdim. 37. Haftadan sonra meme ucuna bı doğal yağla masaj yap. Öncesinden sütünün gelmesini sağlıyor. Doğum sonrası da sütüm gelecek mi stresine gitmiyorsun.
(514 puan) tarafından
Aa bunu bildigim iyi oldu uygularim ben de sagolasin canim❤️❤️
(671 puan) tarafından
Rica ederim cnm. Sağlıcakla kucağına alırsın ins bebisi.
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Ne kadar iyi düşünürsen o kadar iyi olur canım ben kızıma bir sürü pijama takımı almıştım hep uyucak diyodum sürekli herkes bana gülüyodu ilk 10 ay full uyudu akşam 6 da gece uykusuna yatıyodu :D

(514 puan) tarafından
Ay ne guzelll:)
0 oy
tarafından
Belli olmaz canım hamileliğin keyfini çıkar şimdilik belki de çok uslu olur benimki öyle maşallah 
(514 puan) tarafından
Masallah bebisine canim:) darisi basima❤️❤️
tarafından
İnşallah canım benim
0 oy
(312 puan) tarafından
Kadere kısmete hamilelik sakın geçerse bebek de sakın oluyor genwlde ama korkma herkes yapıyor sende yaparsın dogurursun bakarsın kendine güven 
(514 puan) tarafından
Ahh insallah insallah canim:)
0 oy
(476 puan) tarafından
Benim bebeğim öyle yer ağlar yemez ağlar gazı var ağlar ypk ağlar yatar ağlar kucağımda Gezer ağlar ultra kolik sundada onla ugrasiom
0 oy
tarafından
Allah sabrını veriyor ama ilk 3 ay her bebek ağlıyor  emin ol çünkü gazı hep var bi kere çıkarsada gene var 
0 oy
tarafından
Benim bebeğim kolikti canım 3 ay çektik ama korkma zamanla ona da alışıyorsun 
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Ağlıyorlar ama geçiyor sonra kuzum bunlar takılma şimdiden 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 170 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 35Nisa.! (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 414 göst.