+1 oy
670 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba sevgili anneler.

Şimdi bunu en iyi sen bilirsin senin kararın diyeceksiniz ama tecrübeleriniz den fikir almak istiyorum.

Anne olmak çok güzel amabi okadsr da zor. Hayatım çok zorlaştı görev ve sorumluluklarım arttı. Ama yine de mutluyum. Fakat 2. BİR Bebek için kararsızım. Her zorluğu sil baştan yaşamaya hazır mıyım? Bilmiyorum. 2. BİR bebek sorumluluklarını daha artıracak. Belki yine iyi ki diyeceğim bilmiyorum.

Ama kardeş şu hayatta başka bir şey. Başımıza bir şey gelse bir şeye ihtiyacı duysak eş dost akraba başka kardeş başka türlü gelir.

Bi yandan korkuyorum Bi yandan ben BEBEĞİMİN yanında anne baba olarak hep olamıycam bir kardeşi olsun hayatta tutunacak dalı olsun istiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz kafam karışık

37 Cevaplar

0 oy
(13,147 puan) tarafından
Ben tek kardeşim keşke olsaydı diyorum. Ben 2. Yapmayı düşünüyorum 3. İstemiyorum valla psikolojik olarak hazır da değilim açıkçası maddi olarak da kızım bezden kesilince anca 
-Reklam-
0 oy
(9,693 puan) tarafından
Kendini çocuğun yerne koy derdi var canı sıkıldı yada eşiyle kötü oldu kime anlatacak kiminle dertleşecek kiminle eğlenecek kardeşim en güzel şey şu hayatta hele kız kardeşler için
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yaziyi okumaya fırsatım yok basliga göre kesinlikle sart bence buyutmek zor ama gercekten oynayabilecegi buyuyunce oturup konusabilecegi bi kardes olmasi mutlaka şart 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Hiç istemiyorum ama belki kızımın yanına bir kiz bacısı olur die de düşünüyorum :)) ben tek kız büyüdüğüm için kızımın yanına kız olsun istiyorum tabi erkek olursa iki meyveden de tasarım bakalım 4-5 yıl sonra hayırlısı olsun 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ben bunun kararsızlığını yıllarca yaşadım ilk çocuğuma annem baktı çünkü hayat şartları çalışmam gerekti sonrasında işten ayrıldım tek maaşla bu devirde bir çocuk nasıl büyür bir çocuğa anca yetiyoruz sadece bebekliği değil okul hayatı üniversitesi geleceği ve derken 10 yıl erteledim ama bu defa oğlum benim neden kardeşim yok herkesin bir kardeşi var demeye başladı 10 yıl sonra tekrar anne olmaya karar verdim ama şuan sorarsan bukadar erteledigin için pişmanmısin aslında bir yönden pişmanım evet keşke arayı bukadar açmasaydım beraber buyuselerdi ama herşeyin hayırlısı napalim 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Biz 6 kardeşiz kalabalık aile kadar güzel bişey yok ama çocuk büyütmek çok zor :( Allah bilir yinede 
0 oy
(44,769 puan) tarafından
İki tane istedim yaptım doğurdum bitti :Dkurtuldum daha da istemiyom rabbim hak edene evlat nasip etsin
0 oy
(108 puan) tarafından
Her şeyden önce Allah evladın da kardeşin de hayırlısını versin ama ben de son dediğiniz gibi düşünüyorum evet gerçekten zor bir süreç çocuk yetiştirmek ama sırf zor diye onu kardeşsiz bırakmak bencillik gibi olur diye düşünüyorum bi ze ne zaman ne olacağı belli olmaz hiç bir akraba arkadaş da kardeş gibi olmaz
0 oy
tarafından
Bana göre kardeş şart. Iyi günde veya kötü günde insanın kapısını çalacağı bir insan olmalı.yanlizlik hicbir zaman iyi degildir
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bende çok kararsızım ya hem benim yaşım geçiyor hem çalışma hayatına dönmek istiyorum 

Bir taraftan bir kardeşi olsun istiyorum yanlız kalmasın ilerde .ama çok zor bir çocuk şuan benimki nasıl olacak bilmiyorum
0 oy
tarafından
Örneğini vereyim geçen haftalarda görümcemin kaynanası ve kayınpederi 3 gün içinde öldüler ve kocası benim eşime sarıldı kimi kimsem yok siz benim kardesimsiniz dedi kimsesizlik kadar zor bir şey yok bunu o gün gördüm istediği kadar eşi ve çocuğu olsun birlikte büyüdüğü annesini babasını hatırlayacağı bir kardeş olmalı bence evet çok zor benimde kızım çok çok zordu halende öyle ama rabbim kısmet ederse düşünürüm ve özellikle kızımın kızkardeşi olsun biz erkek kardeşten hayır görmedik en azından kızkardeşi olursa yanında olur hep bence sen iyi bir düşün bilemeyiz yarına çıkıp çıkmayacağımızı ama bu hayatta sen ve eşin olmadığında çocuğunun tek olması kötü ya görümcemin kocasında gördüm bunu rabbim sabır versin:(
0 oy
(616 puan) tarafından
Kesinlikle kardeşi olmalı Allah nasip ederse 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Tamamen imkan ve hayatinin gidisatiyla alakali birsey bence bu. Guzel bi hayatin varsa maddi manevi, cocuk gibisi varmi? Ama mesela evlilik kurtarmak icin yapilan cocuk batan gemiye yük bindirmek gibi... illaki zor, 2.yi ya cuma yada pazartesi kucaklayacgiz, ikisinin arasi 7 yaş ama mesela benim icin ideal yaş buydu. Cunku ilk oglum zor bebekti. Saglikliydi, ama zordu. Kolikti, istahsizdi, huysuzdu... bana kalsa dogururmuydum?? Er yada geç dogururdum. Cunku basini yaslayacak kendi kanindan biri olsun istedim hep. Dogurmasam evet belki daha 9-10 yaslarinda yapardim, ama oglum kardes de kardes... oyun oynuyor agliyo kardesim yok, yemek yiyoruz kardesim yok benim,,, ee zaten istiyorduk rabbimde nasip etti, insallah saglikla kavuscaz.... eşim, daha 2.yi cikarmadan 3. Muhabbeti yapiyor :)  maddi zorlamaz ama hayattta belli olmaz.. Ben istemem, istemiyorumda 3.yü., hepsine eşit olabilmek adina. Oglum suan ozel okulda ve henuz ilkokul 1.sinif.  ona alinan, ona yapilan herseyi digerlerine de yapmak gerekir. Haksizlik olsun istemem. Yol uzun. Allahim saglik ömür versin, isimiz gucumuz rast gitsin eksiklemeyelim hicbirseyden... seninki kaç yasinda? Bana hep derlerdi dogur ikisi bir buyur yaa kafayimi yiyim arkadas. Ben cocuguma oyun arkadasi yapmiyorum, ben ona hayatta tutunacak bir dal olsun istiyorum derdim. Cok sukur bu günlerimizee :) 
(116 puan) tarafından
Canım bir yaşına yeni bastı benimki kıyafetlerini küçülenleri ayırırken acaba saklasam mı kardeşi olursa ona giydiririm diye düşünüyorum çünkü bebek kıyafetleri çok pahalı ve sık sık almak gerekiyor büyüdükçe.. Evet maddiyat önemli şuan gözüme zor geliyor ama BEBEĞİMİN başınınyaslayacak kandaşı olsun istiyorum senin dediğin gibi belki zamanla daha netleşir Bi şeyler.
0 oy
(771 puan) tarafından
Tek kafası karışık ben değilmişim az öncede ben açtım boyle bir post:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Herkesin düşüncesi farklıdır bana göre kardeş şart
0 oy
(48,881 puan) tarafından
Büyüdüklerinde kardesiyle iyi anlasacaginin garantisi yokki maddiyati geçtim manevi olarak kendime güvenmiyorum
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Çocuk biraz buyunce 3 4 yaş olunca 2 olsun diye düşünüyorum cnm herkesin fikri ayrı tabi

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 115 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde 100502_ (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 625 göst.
11 Kasım 2020 Aile kategorisinde Ayti4 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 486 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu

382,201 soru

11,443,736 cevap

35,014 kullanıcı

...