0 oy
833 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim kızım hep korkuyor bu diyordu bende çizgi filmden falan öğrendi sandım aciyor bu diyor mesela kolunu gösteririm acıyo diyor kafasını göstersem acıyo diyo yalancıktan hatta birde gülüyor şu aralar gece hiç uyumuyor ağlaması falanda yok benimle birlikte uyuyor normalde  yaklaşık 1 saattir oturma odasında uyuyoruz kapıyi kapetiriyoruz bu oda sıcak diğer odalar soğutmasin diye. 1 saattir kapalı kapıya doğru parmağını kaldırıp bana diyor bak kokuyo diyor bak gitti diyo halbuki hepimiz uyanık ve onun yanındayız korkuyorum kızıma bir şey mi oluyor ben zaten öyle konularda çok korkak bir insanım 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Nas Felak Ayetel Kürsi oku üzerine bol bol 
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Tovbe tovbee. Cok cizgifilm falan izliyosa ondan etkilenmistir
tarafından
Aşırı açmam diyip günde 3-4 saat demen :D ben benımkıne yarım saat acıyorum 15 dk sabah 15 dk akşam ona bıle doktor bır sürü şey dedı :D
(15,267 puan) tarafından
3 4 saat çok valla
tarafından
Valla Allah korusun otızme döner sakın dıyım
(58 puan) tarafından
Televizyon izlemek mi otizme sebep olir
tarafından
Yanı söyle dıyeyım otızm belırtılerı gosterır, dıkkat dağınıklığı konuşamama odaklanamama vs
0 oy
tarafından
Canım yaşı kaç bilmiyorum ama küçüklüğümu hatırlıyorum ben değişik şeyler görürdüm hayali varlık ama korkmazdim duvarın su gibi dalgalanması bide trafik kazasını bile hissetmiştim o yoldan gitmek istemediğim bı yoldan giderken yüreğim daralmıştı kaza yapmıştık yaşım 3 4 olabilir inanmaz belki kimse ama ben 96 doğumluyum 99 depremini bile ssniyesi saniyesine hatırlıyorum masallahhh demek istediğim çocukların kalbi temiz olur belki görüyor veya oyun yapıyo
tarafından
Canım 27 aylık kızım
tarafından
Bol dua oku nazar da olabilir ama çocukların kalbi temizdir goredebilir Oyun da yapıyor olabilir TV filan çok izliyorsa biz de sihirli diziler izler kendimizi peri sanirdik daha kazık kadarken böyleydik yani düşün o daha minnak :) dua et bol bol Allah şifa versin inşallah
tarafından
Yok kuzum bu öyle bir şey değil çocuk kafamı tutup oraya batırıyor zorla bak diyo gitti diyo aaaaa anni bak gitti diyo kim diyorum kokom diyor
(337 puan) tarafından
@tatlisannecik bende 96 doğumluyum gerçekten hatırlıyor musun 99 depremini
tarafından
Vallahi hatırlıyorum
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Korkma canım onlar sabi bazen kızımda gösteriyor dediğin gibi ama onlar melekleri görüyor sen oku bol bol 7 ayetel kürsi 7 fatiha 7 ihlas 7 felak 7 nas 
tarafından
Kuzum ama kapanın camı boydan boya bizim orası karanlık duruyor hep karanlığını gösteriyor bu kız 27 aylık dediğin olabilir mi
(7,272 puan) tarafından
Olabilir canım kendini tam ifade edip herşeyi anlatmaya başlayınca melekler görünmez olur derler 19 aylık kızım bazen yapıyor dediğin gibi bende korkarım tövbe gel buraya boşver filan diyorum ama sen oku bol bol
tarafından
Mze yazdklariniokurken merak ettim 21 aylik bebegm var  benimde bnim sanasormakistedigm nedn cocuklar tam olarakkonusmayabaslayana kadar melekler onlaragorunur ki yada nedenkendini ifade ettikten sonra gorunmez bu konuda pek bilgm yok tam olark srmak istedim
(7,272 puan) tarafından
Onlarda melek gibi düşün canım sabiler onlar daha konuşmaya herşeyi net olarak anlatmaya başladığında görünmezler çünkü herşeyi bize anlatacak duruma gelirler nasıl birşey olduğunu ne olduğunu
tarafından
Cok sagol canm bilgiler icin
0 oy
(392 puan) tarafından
Cnm evini kapı pencere duvar yer sirkeli suyla sil. Sonrada arda sirkeli su çile evine. Kızınıda hem üstüne oku hemde suya okuyup içir. Banyo yaptırıkende sirkeli suyla bi boy abdesti aldır kızına. 
0 oy
tarafından
Çocuklar izledikleri şeylerden etkileniyorlar.

Kızımda bir video izlemiştim o şekilde.etkilenmisti. koca ayı masanin bir sahnesinden etkilenmiş hatta karanlık olduğu da koca ayı bize gelecek diyordu:)) 

Bol.bol oku dua

aklına farklı biesey getirme onlar çocuk bilinç altları izledikleri kendi terimleri ile o şekilde ifade ederler anca. 
tarafından
Yok kuzum telefon asla vermedim bugüne kadar sadece TV günde 4 saat odada sıkılmasın diye oda sadece ragafadan yatfa ve Heidi izler
0 oy
tarafından
Canım benim kızımda 2 buçuk yaşında faln oda aynı o şekil cama bakar bak ordaa biri var diye dedesi der bişey yok faln hatta götürür baktirmaya diğer odalara baktığında aynı şekil gece olduğunda korkuyom der ben bile öyle yaptığında korkuyomm ama küçükler işte gün içinde cildiriyolarsa yani bağırmak oynamak tw izlemek fln sonradan öyle oluyo diye düşünüyorum bende dua faln okuyorum 
0 oy
(340 puan) tarafından
Canim bildiğin bütün duaları üstüne oku bilmiyorsan telefondan ac dinlet ayetel kursı nas Felak ac sarıl ona uyusun dinlensin yazık ya :(
0 oy
(4,586 puan) tarafından
Canım acaba hayali arkadaşı falan olabilir mi? Benim küçükken vardı çünkü hatırlıyorum.
0 oy
tarafından
Töbe yarabbş , kuzum dua et belki tv de bişey görmüştür korkuyodur canm
0 oy
(597 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim oğlumda da vardi bunun gibi şeyler geceler çok ağlardi (28aylik şuan ama bunu yaparken 24alikti ) eliyle kapıyi gösterirdi.sonra baktim olucak değil her gece uyuturken. Ayetel kürsi nas felek okuyorum her gece.gece kalkip ağlarsa da yine okuyorum geçicek korkma.böyle şeyler var ve kabuledelim ona göre dualarimizi okuyalim korkmaya gerek yok zarar vermezler
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Kesınlıkle ızletme bebegıne bı kac gun hıc bı sekılde ekran acma öyle gozlemle korkuyo buyuk ıhtımal izlediklerinden 
tarafından
Kuzum iç ateşi varmış halusulasyon görüyormuş demek ki dün baktım dışarıdan ateşi yoktu şimdi var ateşi baya
(3,551 puan) tarafından
Kız canım zatenn bebeklerde olsa o tür yaratılmışlar görünmez. Perde var bizim gözümüzde.
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Bi ara oğlumda orda bişey var falan demeye başlamıştı korkuyomuş falan. Ama geçti sonra korktuk biraz ama çok sürmedi. Etkisi kaldı ama araba sesi duysun ses nerden geldi diye sorar
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Nas Felak oku evi sirkeli suyla sil kızının durulanma suyuna sirke koy
0 oy
tarafından
Ahhh kuzum benim kızım geçen sene bu zamanlar kafayı yedirtecekti bana. Bı anda oldu gece yatarken uyandı büyük kızım  5 in içindeydi .. anne örümcek var yatakta kalktım baktım bişey yok... Anam bı çocuk yatakta durmaz oldu anne geliyor yılan var örümcek var vs diye diye geceler boyunca ağladı. Hamileyim biyandan bı yanda küçük kız uyuyor diyorum. O ağlıyor o ağladıkça ben ağladım. Allah im okudum ettim yok... Her gece 3 te uyanir sabah 6 ya kadar....

Dedim pedagog a götürelim baktım bir ay olacak aynı. Komşum bı hoca önerdi oraya gittik adam okudu sadece bı dua yazdı bide kül gibi biseyi var dua okumus ondan verdi suyuna kat dedi... 

Elhamdülillah ondan sonra geçti...

Haaa şunu da soylim geçti ama bide beni gündüzleri tehdit etmeye başladı... Bişey istiyor yok diyor um bak diyo yapmazsan gece korkarım:)) haaa dedim ki tmm bu ilgi istemiş biraz da baktı herkes onla ilgileniyor... Bana bak dedim hadi yap seni sokağa atarım inanki öyle deyince tamamen bıraktı... 

Bı bak sende dua aç dua oku cnm geçmiş olsun
tarafından
Kuzum bizim evde ilgi hep kızımda dedesi amcamlari hallari babası ben hep kızımın üstüne düşüyoruz cidden oğlumu unuttuk resmen çocuk kendi kendine büyüdü
tarafından
Düzelir inşallah cnmm . Sıkma canını geçici oluyor. Onların hayal dünyası çok geniş. İzlediği biseylerden etkilenmiş olabilir vs. Bir ayı geçerse bu durum mutlaka pedagog görsün. Bu süre içinde boo bol oku kuzum. Gerekirse cami hocasına Daniş üstünü okusun
0 oy
(155 puan) tarafından
Canım onu yatırırken baş ucunda yada odada mutlaka Kur'an i Kerim veya Cevşen olsun.  Evin her yerini sirkeli su ile temizle. Hatta bazen  boş bir fisfis şişesine sirke ve su köy oda parfümü gibi eve sık. Evde temizlik yaptığında çocuğun uyudugunda  TV den Kur'an'ı Kerim aç açık kalsın. Dinlemesen bile aç okunsun ev içinde. Aklına geldikce her zaman Ayetel Kürsi,nas,Felak ıslah sürelerini oku. Ve maşallahu la havle vela kuvvete illa billahil azim, de. Nazar değmiş kişiler için okurmuş peygamber efendimiz. Her zaman oku üfle ona. Yalnız bırakma çok. Çizgi film den hayalî bir arkadaş ta edinmiş olabilir. Veya gece yatar iken aniden bir korku da içine girmiş olabilir. Kafasını dağıtmaya çalış. İnşallah birşey olmaz. 
(155 puan) tarafından
İhlas. Islah yazmışım. İhlas suresi:)
0 oy
(48,708 puan) tarafından
Oku cocuga bide bikdik bi hoca varsa götür kucuk yaslards korku olur abim tuvalete gidemezdi ben kapida beklerdim. Bende hala daha yataktan kolumu sarkitamam. Kizininki fazla geldi 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Korkma canım oku üzerine belki de size oyun yapıyor ilgilenin diye
0 oy
(366 puan) tarafından
Canım Ayetel Kürsi oku Felak nas İnternet varsa internetten kuranı Kerim aç  dinleyin Allah'ın izniyle bişey olmaz
0 oy
(7,750 puan) tarafından
Felak nas okuyun 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 949 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 522 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 358 göst.