0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (1,737 puan) tarafından
Arkadaşlar bana yardimci olurmusunuz lutfen. 

7 yasinda kizim 8bucuk aylık bi kizim daha var ve suan 3. Ye gebe kalmisim korundugumuz halde . İc kanama ihtimali varmis kurtaj olmak konusunda kararsizim cevrenizde erken sezeryan olan var mi ?  Yaramin patlamasi olasılığı yüksek sizce ne yapmaliyim suan daha kese gorundu haftaya bi daha gideceğim

13 Cevaplar

0 oy
(416 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
8 aylık bebeğin büyük ihtimal 1 aylikta hamilesin 8 aya anca doğar 16 ay olur 2 sezeryan arası çok kilo almamaya dikkat et Rabbime tevekkül et birşey olmaz Allah'ın izni ile 1 sene arayla sezeryan yapan biliyorum üstelik kadın 120 kilolardaydi  ha kucağındaki ni öldürmüşsün ha karnındaki ni ikiside senin canın rabbim kolayligini verir emin ol
(1,737 puan) tarafından
120 kilo değilim şükür dogurucam inşallah hepinize teşekkürler.
(416 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım hakkında Mevla güç kuvvet versin insallah
(1,737 puan) tarafından
Amin sagolasin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sakın aldırma bi cana nasıl kıyasrın hemde kendi canından can olan. Rabim yardım eder. Bende 2. Sezaryenimde çok zorluk çektim ama kokaylığı veriyo rabim
0 oy
tarafından
Allah'a dua et. Rixkiyla gelsin inşallah sakın kıyma bebege
tarafından
Burda iki aylık bebeğim var hamileyim diye yazanlar oldu. İnşallah Allah seni çocuklarına bagislar
(1,737 puan) tarafından
Ama Allah'ım 2 aylik mi ...
Aminn inşallah
tarafından
Tabiki neler var. Korkma içini ferah tut tehlikeli olmaya başladığı anda emin ol hemen alırlar bebeği karnından. Kuvezde kalır biraz ama sen de o da yaşarsınız
(1,737 puan) tarafından
İnsallah  sag saglim atlatiriz yavrumda bende aslinda hic aldirmak istemiyorum seviniyorumda ama diger evlatlarimda var. Korkum ondan aldırma düşüncesi bu yuzden aklimin köşesinde
tarafından
Allah'ın bı bildiği vardır. Sakın korkma . Aldirirsan Allah diğerleriyle.sinar belki. Başa gelen çekilir yapacak bişey yok
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Normlde 2 sene geçmesi lazm ama 8 ay da cok kısa bi süre değil neden patlayackmş ki bebegi 3 4 aylk olup hamile kalp doğuranlar var canm
(1,737 puan) tarafından
Heh iste bende boyle örnekler soruyordum szeryan yarasi patlamadan dogurabildilermi karin buyudukce sezeryan yaram acilabilirmis
tarafından
Daha erken alırlar doğuma sen kilo çok almamaya bak. Çok büyümesin karnın
(1,737 puan) tarafından
Ama kiloluyum zaten
tarafından
Kilolular daha az kilo alıyor zaten.
(1,737 puan) tarafından
Oyle mi bilmiyordum gerci ikinci gebelikte bende 15 kilo flan aldim
0 oy
(6,953 puan) tarafından
Sakın aldırma canım teyzemin kızı 5 6 aylık çocuğu varken hamile kaldı doğurdu bile hiç sorun olmadı yazık o da bir can.
(1,737 puan) tarafından
Teşekkürler böyle örnekler okudukça icim rahatliyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bende 3.ye hamile kaldım eşim korunurken. Benimde ilk kızım 4 buçuk yaşında ikinci kızım 2 buçuk yaşında şuanda 21+3 oğluma hamileyim. Kızlarımın arası tam 25 ay küçük kızla oğlanın arası da 33 ay olacak doğunca. Benimkiler bile yakın aslında ama ikincide zorlanmadım bu biraz zorluyor sol bobregimde büyüme var karnım şimdiden çok büyüdü bebek ufak olmasına rağmen.

Ama aldırma vardır Allah'ın bı bildiği daha yakın arayla hamile kalıp doğuranlar da var sonuçta. Ben doğumda baglaticam sende dusunmuyorsan baglarsin olur biter yani. Zaten ilk kjzin büyükmüş baya da.
(1,737 puan) tarafından
Sezeryanin arasi yakin olmasi endiselendiriyor beni cevremde bir cok kisi bunu söylüyor allah alacaksa yari yolda alir zaten sen allaha inan ve aldirma diyorlar bende baglatmayi düşünüyorum ama daha yaş 29 eger 37 yasinda flan tekrar bebek istersem yapamam aslinda oyle düşünüyordum ilerde 35imden sonra yaparim 3. Yu diyordum ama boyle olacagi varmis
(3,151 puan) tarafından
Benimde yaşım 25 daha 26ya girmedim. 3 bebeğim olacak bende diyordum iki kızım arası yakın zaten ilerde 30-35 yaşında bı tane yaparım belki diyordum böyle nasipmis. Şimdi oldu bagliycam zaten seseryanda 3ten sonrası hayatı risk taşıyor artık istesekte yapamayız sıkıntılı o yüzden bağlatmak bizim için daha mantıklı bence. Benim bile 2 sene olmasına rağmen az dendi senin tabiiki az ama korkma daha az olanda var dedigim gibi 2 3 aylık bebekle tekrar gebe kalanı da duydum bişey olmaz Allah'ın izniyle.
0 oy
tarafından
Eşimin kuzeninin eşi de peş peşe 3 sezaryen doğum yaptı ve çok şükür sağlıklı. Onun da riski vardı ama Rabbim yardım ediyor.
(1,737 puan) tarafından
Kac ay vardi aralarinda acaba benim 8 bucuk ay var suan
0 oy
tarafından
Yaşım 24 iki sezeryan üst üste oldum doktor direk bağlayalim dedi sezeryandan önce sebebini sordum dedi ki 3. Çok riskli hiç bir doktor yapmaz o yüzden 2 evladın var şuan iyice araştır çok riskli derlerse aldır yaşayan evlatlarınında sana ihtiyacı var ama bir yandan da canlı olan bir insan parçasını parça parça edecekler içim el vermiyor bilmiyorum 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Cok var cnm o sekilde gebe kalan benim teyzemin kizi lohusayken yeniden gebe kalmis bir ay snra birliktelik olmis filan oda sut korur vs diye gitmemis ogrendiginde yedi aylikmisti karnindaki onuda dogurdu :)) sezeryandi yani hemde 4 uncu sezeryani
(1,737 puan) tarafından
Abooowwww cok mutlu oldumm  umitlendim iyice
0 oy
tarafından

İlkinin arasında bayağı yaş farkı var 

Ben kızım 6.5 aylıkken falan hamile kaldim birşey olmadı sana doktorun mu dedi iç kanma olabilir diye 
(1,737 puan) tarafından
Evet hep sezeryan oldugu icin 3. De cok yakin aralikta sezeryan cocuk buyudukce agirligiyla eskiden yaran kanama yapabilir dedi
tarafından
Benim hic öyle sorunum olmadı benimde çocuklarım qrasinda fazla yok kızım 6 buçuk aylık falandı hamile kaldığımda ne yarama birşey oldu nede dogumdan sonra bir sorunum oldu
Sıkıntısız geçti bence sende şimdiden çok kafaya takma Allah in izniyle hicbirsey olmaz
Banada çok dediler olursun dikislerin patlar dikiş tutmaz diye kimseyi takmadim
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Eger öyle bisey düsünüyosan o zaman yasayan cocukları öldür sonucta oda can oda senin bir parcan rabbim nasip etmis olmus kıyma cana
0 oy
(889 puan) tarafından
Benden sonra evlenen kuzenim 3 yılda 3 çocuk doğurdu hepsi de sezaryen sen düşün 
(1,737 puan) tarafından
Vallahi cok sevindim ben aldirmak istemiyorum. İcim kipir kipir 2 bebegim olacak sonucta ama risklerden endiselenmistim . Cok sevindim .
(889 puan) tarafından
Ayrıca amcamın gelinj de çocuğu daha bu Mart'ta 2.yasini dolduracak kadın bugünlerde dogurcak .yani yaşı dolmadan hamile kalmış tabi dikiş yerleri aciyor ediyor  o bir gercwk diyordu.ama doğuma kadar idare etti. Allah yardımcın olur inşallah
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bnim büyük oglum 8 aylıktı hamile kalmışım dogumda yaptım çok şükür hüç bi sorun olmadı ve bi kpmşumda vardı 40 ı çıkınca hemen hamile kalmıştı ona da bişey olmadı 4. Sezeryanıydı hatta
(1,737 puan) tarafından
Allah'ım şükür yarabbim umudum var artik
(1,451 puan) tarafından
Sakın kuzum aldırma Allahın izniyle bişey okmaz işlh

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 199 göst.
0 oy
5 cevap 195 göst.
0 oy
11 cevap 164 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu