0 oy
696 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kapalıyken açılan var mı? Neler hissettiniz nasıl tepkiler aldınız ?

22 Cevaplar

+13 oy
(8,581 puan) tarafından
Kapalıyken açılanı şiddetle kınıyorum..  
(5,132 puan) tarafından
Bana mı dedin?  Ben semraa kullanıcısını  yorumuna yorum yaptım
tarafından
+++++❤
(463 puan) tarafından
Benim yorumun üzerine yazınca siz bana yaptınız sandım :))
(2,493 puan) tarafından
Ben genel olarak baktım olaya. Kinamaktan korkarım birini. Çevremde çok örneği var.
(8,581 puan) tarafından
Kızlar kınamak dediysem büyük konuşmak yukarıdan bakmak anlamında değil tabii ki .. Allah muhafaza

ben de kapalıyım fakat Allah katında ne kadar doğruyum onu ben bilemem.  demek istediğim şu ki açıkken kapanmak çok güzel ama kapalıyken açılmak gerçekten mide bulandırıcı bir şey bu benim fikrim herkes düşüncesinde fikrinde özgür
 Ne ben size müdahale ederim nede siz bana.  Anlaşıldım umarım?
-Reklam-
+2 oy
(4,164 puan) tarafından
Allah şaşırtmasın öyle Bi yanlışa düşürmesin gerçekten kimse içinde olmadan kapanmamalı sonrası hic iyi olmuyor içinde kalanları açılıp tekrar yaşamak istiyor 
(20 puan) tarafından
Şaşırmak olarak adlandırmayalim iyi düşünülmeden alınmış kararlar olabilir insaniz
(4,164 puan) tarafından
Allah şaşırtmasın yani oldugumuz şeyden çevirmesin manasında kullanılır benim bildiğim deyim mahiyetinde o anlamda kullandım
+2 oy
(1,312 puan) tarafından
Ben kapanmistim ama çok bilinçsizdim geri açıldim. Sonra ilerleyen zamanlarda araştırdim bilinçli bir şekilde kapandım sadece kapalılık değil çok şey araştırdım ki namaza başladım. Bir çok yanlıştan döndüm çok şükür şimdi kapaniyim. Her şer de bir hayır vardır oldu ben öyle tabir ediyorum kendimi. Ama kapalılık bence güzel birşey zorla birini kapattirmariginiz surece
(4,040 puan) tarafından
Kuzenim senin gibi oldu şimdi dini bir guruba gidiyor haftalık
(863 puan) tarafından
Bende namaza başlamak kuran okumak çok istiyorum ama yapamıyorum nasıl yapabilirim
(1,312 puan) tarafından
Ben kuranı kendim internetten takip ettiğim bir hoca sayesinde okumaya başladım. Çok şükür şimdide okuyorum. Namazida çok videolar izledim. Araştırdım bu sayede kitap okuma aliskanligim oluştu dini birçok kitap okumaya da başladım. Böyle böyle hayatım değişti diyebilirim.
(2,460 puan) tarafından
Maşallah daim olsun
+1 oy
tarafından
Rabbim bana nasip etmesin açılmayı 
+1 oy
(1,426 puan) tarafından
Artık herseyi mahf ediyorlar ya Müslümanlık baş örtüsü bu kadar basit değil ac kapan şalı bone gibi kullanan mi yok kapalı saçları orta da dün kapalı bugun açık bunlar çok günah ya artık bunların normalleşmesi kadar ***** saçma bir şey olabilir baş örtüsünü oyuncak ettiler yazık ya valla
+1 oy
(183 puan) tarafından
Ben kapalıyken açıldım.bunu ben istiyorsam kimseye yorum yapmak düşmez diye düşünüyorum.herkes kendine baksın.
+1 oy
tarafından
Allah la sizin aranızda olan bişey , tartışmaya çok açık bi soru bana göre insanın kapalıymış açıkmış olamsının bi önemi yok kalbi temiz olsn merhametli olsn allah korkusunolsn yeter
(961 puan) tarafından
Yorumların çoğu taşlamaya müsait gibi :D
tarafından
Tartışmaya açık die ondan dedim kuzum , herkez kendinden sorumlu kimseyi ilgilendirmez
(961 puan) tarafından
Bu "kimseyi ilgilendirmez" kısmını anlamakta zorluk çekiliyor işte. Yorumları okurken utanıyorum bazen 2022 ye giriyoruz hala herkesin, herşeyine yorum yapıp kınamalara kadar gidiyorlar g
+1 oy
(1,964 puan) tarafından

İnsanlara; "Dinin nedir? Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun?" gibi Allah'ın soracağı soruları sormayın!

İnsanlara; "Aç mısınız? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır? Bir sorunun var mı?" gibi kulun kula soracağı sorular sorun. Fatih Sultan Mehmet'in çok güzel bir sözü canım bende çok severim. Çevremde kapalı olup açılan da oldu kimseyi yargılamak laf etmek bize düşmez onunla Allah arasındadır kul olarak bizim onu sorgulamaya laf etmeye hakkımız yoktur bence ben böyle düşünüyorum. Bu hayatta imanın kimde olduğu belli olmaz Rabbim güzel Ahlaklı olmayı nasip etsin yeter. Ben kul olarak çevremdeki insanların sadece Ahlakına bakıyorum kalbi temiz olan insanlar benim için yeterli. Gerisi Allah'la kul arasında oturup o kişiyi eleştiremem dinimizde zorlama yoktur kişiye Allah'ın emri söylenir yaparsa onun bileceği iş.

(1,964 puan) tarafından
Yorumlardakilere hitaben yazdım canım.  Karar senin kararın olur.
0 oy
tarafından
Bir çok arkadaşım kapandı bir sene gecmeden açıldilar hemde ne açılmak. Kendinden emin değilsen bir yola çıkmayacaksin 
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Bu yaz 14 sene olacak kapanali hiç düşünmedim. Zorunlu bir kapanış değil çünkü benim 
0 oy
tarafından
14 yaşımdan beri kapalıyım hiç aklıma açılmak grlmedi rabbim layıkıyla kapalı olmayı nasip etsin hepimize inşallah 
(14,428 puan) tarafından
Şimdi kac yasindasin canim
Sjsjsjsjsjs
tarafından
34 canım :)
tarafından
Aynı ben . Elif gülce
tarafından
Gamziş nasılsın :)
tarafından
İyiyim canm sen nasılsın ෆ╹ .̮ ╹ෆ
0 oy
tarafından
Ben düşünüyorum ama utanıyorum çok geç kapandım halbuki
(20 puan) tarafından
Kaç yaşındasiniz,neden açılmak istiyorsunuz?
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Ben ilk kapandigimda 16 yaşındaydım direttim kapanacam diye ailem biraz bekle öyle kapan dedi ama dinlemedim kapandım işe başladım kapalı gidip geliyorum 17 yaşının içinde acilacam dedim açıldım sonra açık oldum bı tuhaf hissettim tanıyanlar tuhaf tuhaf bakıyor sen acildin mi vs gibi şeyler söylüyor yapamadım kapandım geri 18 yaşında 7-8 yıldırma kapaliyim Allah şaşırtmasın bir daha acilma gibi bir düşüncem yok  o zmanlar tam deli caglarimdi arkadaşlarım açık ben kapalı diye açılmıştım bir hataya düşüp çok şükür hala kapaliyim öyle bir düşüncem yok artık ama bı tuhaf oluyor sanki böyle millet sana bakıyormuş gibi ciplakmis gibi  hissediyordum yolda yürürken tuhaftı yani 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
23 yildır türbanlıyim açilmayı hiç düşunmedim

Ay yaşım çikacak ortaya ayol
tarafından
Çılgın kadın kaç yaşındasın :) :)
tarafından
43 olarak oyluyorum :D
tarafından
Bence 40 :)
(14,428 puan) tarafından
Ahahahhaa 39 yaşındayıiım aşkolar
0 oy
(1,667 puan) tarafından
bende evlenmeden once aciktim  icimde vardi kapanmak ailemde kapali cjnki esimde kapanmama ddstek verince kapandim 7 senedir kapaliyim kendi evimde yine acigim saclarimi yaparim acik giyinirim ama sadece kocama yaparim ve bu bana yetiyor hic acilmayi dusunmedim 
0 oy
tarafından
13 yaşımda babam döverek kapatrmsti 21 yasndym acilmyi dusunmdm hiç 
(7,942 puan) tarafından
Oy kıyamam ya
0 oy
tarafından
Adet olduğum gün kapandım bi saniye bile açılmayı düşünmedim Allah şaşırtmasın
0 oy
(539 puan) tarafından
Ben lisede 1 sene imam hatice gittim okul bitti ertesi gün acildim küçük olduğum icin sanırım pek takmadım ama şimdi diyorum allah affetsin
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Benim  bir arkadaşım  wardı  kapalıydı  ertesi  gun  işe  bi geldi  saçlar fönlü  sıfır  kol  ve daracık  bir  kot pantolonla şok  olmuştum  ya ben açık olduğum  halde  bile ozmanlar sıfır kol giymemistim :blink:

0 oy
(27,351 puan) tarafından

Rabbim düşürmesin o niyete.

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 1,562 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ilayda2022 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 602 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Misafir67 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 5,419 göst.
0 oy
4 cevap 65 göst.
18 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,117 puan) tarafından soruldu

379,573 soru

11,362,631 cevap

34,839 kullanıcı

...