0 oy
455 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (792 puan) tarafından
Kızlar bir şey soracağım ya Ablam diyor ki marul maydanoz roka gibi yeşillikler tüketmemeli hamilelikte öyle bir şey var mı internetten baktım tamam maydanoz Evet ama rokka ve marul yazmıyor

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
maydonoz bnm bildigim tuketilmemeli 
(792 puan) tarafından
Ben zaten öğrendiğim günden beri tövbe etmişim maydanoza ahahahaha
-Reklam-
0 oy
(426 puan) tarafından
Hamileliğimde hepsini tükettim bilmiyorum ilk kez duyuyorum bunu
(792 puan) tarafından
Bende bilmiyorum
0 oy
(5,108 puan) tarafından

Doğru bir bilgi değil canım maydanozu detoks suyu gibi suda bekletip içmek zararlı ama abartılmadıkça kararında yenilebilir yeşillikler aksine hamilelikte çok yararlı vitaminler 

Ama yine de içinin rahat etmesi için doktoruna sorabillirsin ben senin bu bahsettiğin yeşilliklerin hepsini tüketiyorum özellikle salataya kullanıyorum
(792 puan) tarafından
Bende salata yapacaktım da içine ne koyacağımı sasiridim rokka salatası çok severim ama öyle deyince durdum
(5,108 puan) tarafından
Kaç haftalık hamilesiniz acaba ben çok severim roka ve tere otunu
(792 puan) tarafından
Kız daha yeni öğrendim çok çok yeni sjsjsj
0 oy
(13,764 puan) tarafından
Sadece maydanoz fazla tüketilmemeli. Normal şekilde tüketirsen onunda zararı yok ama aşırı tüketirsen düşüğe sebep olabilir. Diğer yeşillkklerin zarari değil fayası var diye biliyorum. 
(792 puan) tarafından
Sağolun teşekkür ederimm
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yoo hepsini yiyebilirsin maydonoz da dahil yani, oturup 1 2 bağ maydonoz yemiceksin spnuçta:)) 
(792 puan) tarafından
E yani ama işte bende bilmiyorum sjsjs
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Hepsi kararında faydalı. 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Hamileligimin son 2 ayi yesillik yiyerek gecti:Ddere otu maydanoz haftada 2 ser deste yiyodum cerez gibi

(792 puan) tarafından
Ahahah ne güzel ya bende rokka salatasına bayılırım o zaman yapabilirim dimi
(1,297 puan) tarafından
Tabikide canim ye
0 oy
tarafından
Sadece maydanoz yemedim diğerlerinin hepsini yedim bişey olmadı kuzum
(792 puan) tarafından
Salata yapacaktım öyle dediği için içine ne koyacağımı sasiridim shshsh rokka salatası çok severim de
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Böyle bir şey yok. Maydanoz da tüketilebiliyor sadece suyunu içmemeniz gerekiyor bu kadar. Ablanızdaki bilgi yanlış yani her gün yeşil salata mutlaka yerim doktorum da yememi söyledi. Bu sayede demirim hep çok yüksek.
(792 puan) tarafından
Ya bende rokka kıvırcık falan çok severim de şimdi salata yapacaktım içine ne koyacağımı şaşırdım sjsj çok sağolun o zaman salatami yapıyorum :)
(1,580 puan) tarafından
Ben her gün roka, maydanoz, kıvırcık, reyhan, nane, dereotu, lolorosso kpyup yapıyorum özellikle. Ev yeşillikten geçilmiyor.
Ama lütfen karbonatlı ve sirkeli suda bekleyip iyice yıkayın, toksoplazma riski var iyi yıkanmamış yeşilliklerde biliyorsunuzdur.
(792 puan) tarafından
Çok sağolun teşekkür ederim
(1,580 puan) tarafından
Ne demek.
0 oy
tarafından
Sadece maydanoz cnm gerisini tüket folik asiit
(792 puan) tarafından
Çok teşekkür ederimmm
0 oy
tarafından
Ben hepsini yedim cnm maydonoz detoks olarak kullanılmadığı sürece bir şey olmaz 
(792 puan) tarafından
Çok sağolun tamamm ☺️
tarafından
Rica ederim cnm ☺️
0 oy
(4,577 puan) tarafından
Maydanoz ve nane biliyorum sadece ama ben maydanoz az tükettim bir şey olmadı yani çok fazla tüketmedikten sonra bir şey olmaz herhalde. 
(792 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(3,099 puan) tarafından
En kısa yoldan soyle soyliyim hamileyken doktor benim kan degerlerime bakip sen hic yesillik yemiyomusun demisti..
(792 puan) tarafından
Yaa çok çok sağolun
0 oy
(721 puan) tarafından
Kiz ben hamileliyim ilk aylarinda o kadar maydanoz yedim ki, hatta menemen yapiyodum içine bol bol maydanoz koyub öyle yiyordum. İlkkez böyle şey duydum
(792 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım tamam bende salatami yapıyorum o zaman sjsj
(721 puan) tarafından
Sen yinede doktoruna sor isdersen canim yanliş bir şey söylemeyim sana. Ama ben yeşillik hep yerdim senden şimdi duydum öyle bir şeyi.
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Hepsini yiyebilirsin ama mesela maydanoz suyu falan yada abarti yememk lazim diye biliyorum sonucta yemege salataya koyuluyo abartmamak lazim 
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım tamam
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Ben tükettim canım. Maydonuzu çok tüketmedim ilk 3 ay daha sonra onuda tüketmeye başladım. Çok abartı deste deste yemediğin sürece hiç birinden sorun olmaz.
(792 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından
Hepsini de yedim ben hamileyken bilmiyommm
(792 puan) tarafından
Sağolun bende yiyeceğim sjsj
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Bende sadece maydanoz diye biliyorum iltihap sökücü özellik de olduğu için allah korusun düşük sebebi denio. Ama diğer yesillikler tüketilmeli bence hemde süt için bence ileride depolaroz dereotu da tüket süt yapiomus baya benim de 1 ay kaldı tüketmeye çalışıyorum
(792 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Kararında olduğu sürece hepsi serbest düz marul maydanoz salatalık malzemesine üstelik hepsi c vitamini
(792 puan) tarafından
Tamam çok sagolun
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Hepsinide tukettm yine hamlym tuketiyorm cnm
(792 puan) tarafından
Sağolun teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 73 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 384 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 324 göst.
0 oy
4 cevap 73 göst.
20 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu

377,277 soru

11,290,268 cevap

34,704 kullanıcı

...