0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (15,145 puan) tarafından

Bugünlerde her istediğini çığlık atarak yaptırmaya calisiyo. Anneeeeee diye çığlık atiyo. Gereksiz yere mutfağa götürmeye calisiyo beni. Saçma şeyler istiyo. Tabi ona göre çok gerekli şeyler ama :D . 2 yaş sendromuna giriş mi yapiyoruz şimdiden. Sizin de böyle mi oldu?  gün içinde neler yapıyorsunuz?

11 Cevaplar

0 oy
(14,025 puan) tarafından
Hayırlı olsunnnnnn :D bizimde aynı anlattığın gibi, birde istediği olmayınca kendini yere atıp değişik hareketler yapıyor falan :D 
(15,145 puan) tarafından
Ya ne bileyim ya gereksiz sendromlar giriyo çocuk erkenden. Acelesi ne acaba. 18 aylık daha :) kendini yere atmayı kesfetmedi daha. İnşallah hafif atlatırız. Annem gördü geçen gün. Çok değişmiş bu fena olmuş diyo. Gün içinde neler oynuyorsunuz yapiyosunuz peki? Boya falan yapiyo musunuz? Boya alayım diyorum ama bilemedim
(14,025 puan) tarafından
Bende boya henüz almadım ama aklımda evim biraz çarşıya uzak olduğu için anca eşimle gidebiliyoruz. Gün içinde bolca oyun oynayıp bazende sinir krizleri geçiriyoruz :D ama sıkılıyor evde dışarıya çok alıştı bahçemiz var bizim tavuklar falan var oraya gitmek istiyor ama hergun goturemiyorum camdan bakıyor öyle oyalıyorum malesef. İş yaparken yardım ediyor, ev süpürüyor, bulaşık makinesni yerlestirmeme yardım ediyor 20 ayı bitmek üzere :)
(15,145 puan) tarafından
Maşallah barəkallah. Hamaratmis sizinki. Bizimki de yardım eder sağolsun. Makineden Alır kaseleri kırar falan. O şekilde boşaltır:))
(14,025 puan) tarafından
:D canı sağolsun bir yerine gelmesin önemli olan o
(15,145 puan) tarafından
Aynen öyle :)
-Reklam-
0 oy
(935 puan) tarafından
Aynıyız bacım delircem birde 2 aylık bebeğim var aynı anda ağlıyorlar sen düşün
(15,145 puan) tarafından
Allah'ım kolaylık versin. 1 sene sonra ikisi bir oynarlar. İkisi birden aradan çıkıverir buyur giderler. Ben de düşünüyorum bı yandan cesaret edemiyorum. Napsam bilemedim.
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Ooo neler neler için ağlıyor akşama kadar görmen lazım. Sanki zorla dovuyorum felan ☹️ 

Uykusu nasıl ? Uyku konusunda çok zorluyor beni o yüzden soruyom 
(15,145 puan) tarafından
Bizim mesela geçen haftalarda grip oldu gene gece hiç uyumadım.nerdeyse . Çok sıcak oldu mu da uyuyamiyor. Uyku tulumu rahatsız ediyor mesela.onu da keşfettim. Belki öyle bişey de olabilir. Ama bizimkinin geneli her gece en az 4 kere uyanmak. Cogu zaman daha fazla. Emdigi için böyle sanırım. Sizinki de emiyor mu? Odası yok daha . Gece çok kalktığı için gerek de yok. Bizim yatagimizin yanında kendi yataginda yatıyor
(12,966 puan) tarafından
Yok kuzum 7 aylıktı emmeyi bıraktı. 1 yaşında emziği. 14 aylıkken sallanmayi ve 1 yaşında gene odasını ayırdım. Bizim yatak gicirdiyor kapılar açık duruyor zaten diye öyle ayırdım. Beşikte yatıyor odada. Ankara'da oturuyoruz kuzum şuan gece -7 derece saat 2 3 gibi -11 gösteriyor. Sıcak olması imkansız gibi birşey yani.
(15,145 puan) tarafından
Belki bı dönemdir böyle. İnşallah düzelir uykuları. Benim annelikle ilgili en korktuğum şey uyku konusuydu. Başıma da geldi. Büyüyünce uyuyacak nasılsa diye kendimi avutuyorum
(12,966 puan) tarafından
İnşAllah bir dönemdir. Ben anlamadım bu uyku konusunu kafasına göre resmen ya uykusuz bir bebek en fazla kaç saat durur ki ☺️
(15,145 puan) tarafından
İnşallah:)
0 oy
tarafından
Benimkide 14 buçuk aylık kafasını yerlere vuruyor kendi yere atıyor kızıyor sinirleniyor kusuyor bağırma yok ama çekiş ediyor benle ben kızınca geri bana kiziyor
(15,145 puan) tarafından
Tüh ya kötü olmuş. Belki çok tepki vermezsen daha çabuk geçer
tarafından
Tepki vermiyorum canım  oyun oynadığını sanıyor kızım
(15,145 puan) tarafından
İnşallah çabuk gecer
(147 puan) tarafından
okuynca benm oglan geldi aklima daha bu sabh nelee nler yapti 15 aylik sabh kalkar kalkmz babansn uyurkn elini burnuna sokuo kanatti benm kafama caydanlik firatip yardi.sisti ve kanadi mutfaktaki olaylari hic saymıyorum bile tel sehryiyi bulmuş dökmüş kutusundan yagmur yagdiri gibi ellrye savurmuş etrafa
(15,145 puan) tarafından
Oyyy çok fecii:)
0 oy
tarafından
Aynı aynı saçma sapan seylere agliyo ver ver diye veriyorum 2 dk durmuyo geri sıkılıyor
(15,145 puan) tarafından
2 yaşını bari bekleselerdi ya hazırlıksız yakalandım valla ben
tarafından
Hahajaj :) aceleleri var beklerler mi
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hoşgeldin 2 yaş sendroming :-)bitmiyor canım bitmiyor ama onu kendi haline bırak sakın inatlaşma şuan bebeklik dönemi bitiyor artık kendi cumhuriyetini kurma asamasinda 
(15,145 puan) tarafından
Keşke kendi halinde olsa. Birbirimize yapışık gibiyiz:)))
(7,441 puan) tarafından
Öyle oluyor zaten canım bizimle yapmak istiyor sürekli kucak istiyor veya elimizden tutup istediği yere götürüyorlar ama ne istediklerini de bilmiyirlar dediğim gibi hiç inatlaşma bu durum geçici öyle düşün
(15,145 puan) tarafından
Ayyyni bizi yazmışsın valla. Sizin bebiş kaç aylık
(7,441 puan) tarafından
Şuan 21 aylık ama 18 ayda başladı bu durum tabi 18-19-20 ay resmen eziyet gibiydi şu 15-20 gündür dilimi isirarak söyleyeyim biraz daha sakin şükürler olsun bide ben calisiyorum gunduz annem bakıyor ona asla böyle yapmiyormus akşam biz gelince bütün eziyetini bize yapıyordu tam uyku zamanı da babasına takiyordu kafayı
(15,145 puan) tarafından
İnşallah bizim de düzelir. Babasına taksa biraz da ben de rahatlasam:)
0 oy
tarafından
Evet benim bebegimde ciglik atiyo esim . Annenden ogrendin diyo 
(15,145 puan) tarafından
Ahhhaaahhh. Ben çığlık atmam hic. Bizimki kimden öğrenmiş o zaman:)))
tarafından
Bende atmam hic cokta konusmam . Esim cok konusuyosun da der :D
(15,145 puan) tarafından
:))).
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Ne sen sor ne ben anlatayım. Durumlar çok fena :D

(15,145 puan) tarafından
Heoimize bol şans:)
0 oy
(855 puan) tarafından
Kaç aylık canım biz 19.5
(15,145 puan) tarafından
18.5aylik
0 oy
(6,983 puan) tarafından
Çığlık değil de istediğini yaptırmak için zırıl zırıl ağlıyor istemediği bir şeyi söylediğim zaman da kendini yere atıp düddüüü diyor gülesim geliyor  :D
(15,145 puan) tarafından
Dudduuu ne demek :)))
(6,983 puan) tarafından
Düştü yani bak düştüm demeye getiriyor  :))
0 oy
(852 puan) tarafından
Ahaaa benim kziim 17 aylik xaha 
(852 puan) tarafından
Olur :)gece cok uyaniyo .durduk yere çığlık atyo sanki biri vurdu ..TV den korkuyo bağırarak yanıma geliyo ama bu korkma huyu ara ara cikiyo hep böyle değil şua n atak döneminde...oyuncaklariyla hic oynamaz pnceden oynardı veew 3n önemlisi dibimden ayrılmıyor surekki bisyeker istyo telefon ve kumanda istyo onları asla vermiyorum feryat figan aglyo yinede vermiyorum...yemek yemiyo kafasını sağa cevrip ben vazgeçen kadar dönmüyor
(15,145 puan) tarafından
Hepsi aynı hepppsi .
(852 puan) tarafından
Bnde diyorum acaba cocuk neden korkyo ama dönem dönem oluyo bir reklam ckyo mesela ay bir bagryo yanıma bir gelişi var sorma ...odadan çıkamıyorum koşa koşa  agkaya agkay geliyo peşimden önceden hiç böyle değildi..en son 7 8 aylıkken odadan çıkınca çığlığı basiyordu...birde tekim kimsem yok eşim şehir dışında bitkoune borçlandı gitti çalışmaya ben kızla kaldık oyle yapayalnız ne ben iyiyim nede cocuk iyi
(15,145 puan) tarafından
Allah'ım yardimcin olsun inşallah. Valla TV telefon dan uzak tutmak lazım olabildiğince. Bizimki de odadan cikartmiyo beni.. daha doğrusu benim odadan çıkacağımi anladığı an benden önce kapıya gidiyo. Tuvalete girdiğimde bile.kapida agliyo bağıra bağıra
(852 puan) tarafından
Amin canm sagol ...aynen tuvaltetede rahat yok kapının agzinda bekliyo

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 210 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 106 göst.
5 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 384 göst.
18 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 370 göst.
13 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu

379,007 soru

11,344,834 cevap

34,808 kullanıcı

...