0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (588 puan) tarafından
Oğlum 1 hafta sonra 1 yaşına giricek geceleri 12 2 arası uyuyo sabah 12 1 de kalkıyo bu aralar 1 en fazla 1 buçuk saat öğle uykusu uyuyo sizce normal mi böyle olması ben erken yatsın erken kalksın istiyorum sizin bebekleriniz nasıl

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
10da en gec 10 bucukta uyuyo sabah 8 bucuk gbi kalkiyo. 12 de 2 de uyumasi normal degil tabikide. Aksam uzeri uykusu varsa uyutma öyle dene bi de erken yatirmayi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bn oğlan 11 aylık olacak gece 12 gibi uyur meme için uyanır ama öyle ayaklanmaz sabahta 8 9 gibi uyanır 1 2 saat oynar tekrar yatar öğlen 2'ye kdr
(588 puan) tarafından
Benimki çok geç kalkıyo ya nasıl çözüm bulurum
0 oy
(16,037 puan) tarafından
Kızım 15 aylik akşam en erken 9 en geç 11 de uyur sabah 7 buçuk 8 gibi uyanır ne kadar geç uyursa uyusun hep aynı saatte uyanır 
(588 puan) tarafından
Benimki çok nadir o saatte uyanır ** durmaz devamlı ağlar o saatte uyanınca
0 oy
(7,412 puan) tarafından

Bizimkide diger ay yasina girecek canim. 9 bucuk 10 arasi uyur 1 hafta 10 gundurde sabahin 6 bucugunda uyanir. Hic mi saati sasmaz cadinin :D erken yatiyor guzelde cok erken kalkıyor.  Saat 10 gibi tekrar yatiyor  bi akslik olmazsa 1 bucuk 2 saat uyur. Bide aksam 5 civari uyur ama bazen yarim saat bazen 1 bucuk saat o cok belli olmuyor.:angel:

(588 puan) tarafından
Çocuk canm saat 9 dedin mi yatağa girmesi lazım ama benimki nerdeee
0 oy
tarafından
20 aylik oldu artık 10 da uyumaya başladı. Normalde 8 buçukta uyur sabah yedi sekizde kalkardı. Şimdi 10 da uyuyor sabah 8 de kalkıyor öğlen iki saat öğle uykusu uyuyor 
(588 puan) tarafından
Ne kadar güzel ya
0 oy
(13,917 puan) tarafından
Uyku düzeni oluştur canım. Ben saat 21.30 gibi alıp beşiģine koyarım yanında beklerim , önceleri biraz mızmızlanirdı şimdi koyar koymaz uyur. Saati gelince kendisi elini emmeye başlıyor. En geç 22.00 olmadan uyumuş olur. Sabahları da 07.30 olunca uyanir. Bizim saatimiz şimdilik bu şekilde. Benimki 13 aylık ama uykuları hep duzenliydi. Uyku saatinde mutlaka yatak odasına götürürüm. Oturma odasında falan uyutmam. Uyku arkadası falan aldık onları hiç benimsemedi , yumuşacık bir battaniyesi var o olmadan uyumaz. Mutlaka ona sarilıp uyur.
(588 puan) tarafından
Benimki doğdu doğalı aynı canm hep uyku sorunu vardı halada aynı nasıl yapçam bilmiyorum bende 10 11 fibi yatsın 9 gibi kalksın istiyorum
(13,917 puan) tarafından
Canim özellikle uyumasi gereken saat 22.00 ile gece 02.00 arasindaki saatmiş. O saatler arasinda karanlık ortamda vücut uyku halindeyken bebeklerde büyüme hormonları yetişkinlerde de hücre yenileyici hormonlar çalışıyormuş. Yani özellikle bu saatler arasinda mutlaka uykuda olursa gelişimi de daha iyi olur. Rahatlatıcı ninniler falan dinletebilirsin yada kuran dinletebilirsin. Belki uykuya geçerken faydasi olur. Birde uyku saati geçince hala uyumamişsa uyuması zorlaşıyor.
(588 puan) tarafından
Uyku eğitimi vericem canm mecbur yok yani böyle olmuyo
0 oy
(442 puan) tarafından
Maşallah iyi uyuyor 12 1 arası uyur gece bilmem kaç kere kalkar sabah yedi yedibucuk ayakta gündüz de birer buçuk saat veya bir saat iki uyku tamam 
(588 puan) tarafından
Bize bile yetmiyo canım 7 saatlik uyku swninkine nasıl yetiyo
(442 puan) tarafından
Bilmiyorum artık bak gece oniki de uyudu sabah yedi buçukta kalktı hala uyanık
(588 puan) tarafından
Mızmızlanıyo mu peki
(442 puan) tarafından
Değişiyor hep onlan oynarsan iyi bak saat 12.30 olmuş mızmızlanma ya başlıyor yatırdım uyutmaya ama o bilmiyorm sallıyorum öyle
0 oy
(5,311 puan) tarafından
16 aylık elhamdülillah sabah 8 de kalkar öğlen 12 3 arası uyur uyanır akşam 10 da en geç yatar su aralar socaktan dolayı sık kalkmaya başlafı ** aklimayı açınca sabaha kadar uyuyor 
(588 puan) tarafından
Maşallah canm ya
(5,311 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum
0 oy
tarafından
Benim ki hep uyanıyor 5 te kalktığında yatmaz yatarsa 8 de falan benim çocuğa versene uykusu .d ne güzel işte kız uyusun bırak. Şaka maka söyle yap birisinde gormautum çok uyuyor diye çocuğunu kendi kaldırıyordu öylece düzen oturtulmaya çalışıyordu sende öyle yapabilirsn
(588 puan) tarafından
Kız benimki çok geç yatıyo öğlen kalkıyo benim sıkıntım o
tarafından
Gündüzleri uyutmayaya çalış olamaz mı. Mesela söyle ki demek.istedim canım 12 falan kalkıyor ya işte sen onu 10 9 kaldiricaksin bir kaç yorar belki ama sonra düzene girer bu kez gündüzleri uykusu alamadığı için akşamları erken yatar .d
(588 puan) tarafından
Aslında olur canm deneyeyim bakalıö belki faydası olur
tarafından
Olur bence güzel kaldır yavaş yavaş alışır inşallah. Allahım bizim çocuklarda uyku versin amiiin
0 oy
(3,458 puan) tarafından
O zaman sabah erken kaldıracaksın hiç bebeğe uygun saatler değil bunlar
(588 puan) tarafından
Doğdu doğalı aynı onuda denedim yok yani durmuyo
0 oy
tarafından
Verimli saatler de uyumuyor canım sabah 7 de kaldır akşam 7 8 gibi yatır en geç sabah 6 de kalkıyor 14 aylık öğlen bir kez 2 buçuk saat veya 2 saat uyku akşam en geç 8 de uyuturum gece beslenmesi vs yapmıyoruz 
tarafından
Kuzim emerek uyuduğu ve alışkanlık yaptığı için destek olarak seni kullanıyor söyle soylim kalkmıyor geçe beslemesini e kestim ben he hiç mı kalkmıyor dersen bir yeri ağarınca bizim gibi oda uyanıyor tabi  önce uayndifinda meme vermeyi bırak elinle pis pos yaparak zor olsa da uyut egee gece beslenmesi olsun istiyorsun rüya öğünü yapıcaksın buda o uyanmadan sen alarm kurup 4 saat arayla iki kez emzirip yatağına koyacaksın
(253 puan) tarafından
Uyanmadan emzirmek hic aklima gelmemisti valla denicem canim insallah ise yarar.suan kendi kendine uyuyor ama gece sık uyaniyor geri dalamiyo o probleminiz kalmisti
tarafından
Kuzum rüya öğünü yapıcaksın işte mesela 8 de uyuttum 4 saat somra al emzir yatağına koy gece 2 3 kez yaptığın takdirde düzene girer
(588 puan) tarafından
Benimki geç yatıyo canım yoksa emmesinde sorun olmuyo yanımda yatıyo acıkınca emip geri dönüyo ama nasıl erken  yatmaya alıştırırım onu bilmiyorum
tarafından
Sabah 7 de uyandır canım uyanmiyor günaydın annecim diyerek odaya gir ve öpücük kondurup perdeyi ac gündüz uykusu toplam 2 buçuk saati geçmesin 4 den sonra hiç bir uyku yoo çünkü akşam.uykusuna giriyor bunları düzenli şekilde 1 hafta uygula alisicsktir

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 212 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 267 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde Linkin (15,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 370 göst.
13 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 420 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde Linkin (15,272 puan) tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...