0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Merhabalar kızlar. 

Şimdiye kadar covid aşısı hiç olmadım. Açıkçası bebeğe yan etkileri olur mu diye endişelendim hep hamile iken. O sebeple olmadım. Şimdi de çevremde çok çıkmaya başladı. Olmaya karar verdim. Bebeğime, emzirmeye bir etkisi olur mu ki? 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende bekleyeyim benim kızım da 2 aylık hiç olmadım 
(299 puan) tarafından
İnsan gitgide endişeye kapılıyor bu vakalar arttıkça. Biz evdeyiz ama eşlerimiz dışarıda. Gelen giden birileri oluyor. Yabancı olmasa da annelerimiz babalarımız. İlla ki yakınımız bir yerden covid geçiyor
tarafından
Anne baba eş dost gelmese bile illaki eve dışardan alınan biseyler giriyor ve insan her zaman dikkat edemiyor benim nerdeyse bütün ailem geçirdi kaynanam eşimin ailesi geçirmedi o yüzden çok tedbirsiz rahat davranıyorlar her akşam cümbür cemaat kalabalığa girip oturuyorlar zihniyetde olacağı varsa olur
Allah tedbirini al takdiri bana bırak diyor
Ama işlerine geldiği gibi annemler geçirdiği için onların ağrısını bilseniz böyle yapmazsınız diyor ama nafile
(299 puan) tarafından
Bizde de kayınvalidemler çok ağır geçirdi. Eşim imam. Devamlı cemaat içerisinde. Annemler de şu an geçiriyor. Çok ağır değil ama atlatmaya çalışıyorlar. Ben de gelmesinden fazlasıyla korkuyorum tabiki
-Reklam-
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben bebeğim 40 günlükken biontech olmuştum canım. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Yanlız iki saat emzirme demişlerdi.
(299 puan) tarafından
Her sağlıkçı başka bir şey söylemiş. 2 saat emzirme diyen de var, bir sıkıntı olmadan emzirebilirsin diyen de, 24 saat emzirme diyen de
0 oy
tarafından
Hamile başında  2 doz oldum.

Bugun 3 dozu olcam. 26 haftaligim. Yani Hamile iken bebeğe bie zarar olmayan emzirme.doneminde zararı olacağını düşünmüyorum. Sağlık bakanlığını arayın detaylı bilgi paylaşırlar. Burda kim ne söylese şuan sizin havada kalacak en doğru bilgi bakanlık. 
tarafından
Kız hamileyken emzirme döneminden daha serbestsin kesinlikle bence emzirme daha sıkıntı
(299 puan) tarafından
Bence de emzirme dönemi daha sıkıntılı
tarafından
2 dönemde aynı emzirirken de asi olan çok var. Sağlık bakanlığını arayın. Emzirme dönemi sıkıntılı diyene kadar;)
0 oy
tarafından
İlk dozu 2 aylıkken  ikinci dozu 3 qylıkken vuruldum hiçbir sıkıntı yaşamadık direk emzirmeye de devam edebilirsin denildi.
(299 puan) tarafından
Herhangi bir yan etki yaptı mı sizde
tarafından
hayır. İlk dozda hafif bir kol ağrısı oldu 2. dozda o bile olmadı şükür.
(299 puan) tarafından
İnşaAllah bende de olmaz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 218 göst.
0 oy
7 cevap 81 göst.
30 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
0 oy
1 cevap 61 göst.
23 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...