+1 oy
1,020 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Misafirim yoktu ama bugün sizin yüzünüzden canım kek çekti herkes çayı sade verdiğimi duyunca o kadar çok bari 5 dk kek çırp dediki. Dedim çırpıp yiyim bari . Bide poğaça yaptım. Saat 4 de girdim mutfağa 6.30 da çıktım. Nesine 5 dk diyorsunuz anlamadım öldüm yorgunluktan da 

34 Cevaplar

+1 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben poğaça yapıyorsam o gün başka hicbisey yapmam yormam kendimi,kek için de aynı şey geçerli.ust üste iş yapmayı hiç sevmiyorum
tarafından
Bencede 2 günlük işi tek günde yaptım
tarafından
Amaaan canıma yazık valla
tarafından
Katılıyorum canım
-Reklam-
+4 oy
(8,998 puan) tarafından

O senin tembelliğin o zaman bacım:D ben dün hazır yufkadan börek kiyir poğaça kısır kakaolu kekii bir saatte yaptım çıktım miss gibi de agirladim kuzenimi 20 aylık oğlum var 30 haftalık da hamileyim

tarafından
Maşallah canım ahtapot filan mısın :)))
(8,998 puan) tarafından
Yok normal insanım 2 elim 10 parmağım var :D onunda da 10.marifet. he bide yazmayı unutmuşum çocuklar için de tarhana çorbası kaynattim :D planlama yaparsan herşey çok basit
tarafından
Valla ben bi yandan poğaça yaptım o mayalanırken kek yapıyodum sonra çocuk ağladı dedim imdaaat ben ahtapot muyum nası yetişcem
(465 puan) tarafından
Ayni annem gibisin 20 çeşit yemek yapar 1 saate bitirir :D
+3 oy
tarafından
Yapmasaydın yemeseysın Allah Allah  tembelsın ondan demek ki 

tekrar soyluyorum bır kek 5 dk da cırpılır atılır fırına daha dun degıl oncekı gun annemler gelıyoruz dedıler hemen bulgur ıslattım 10 dk ıcınde soganlı salça kavurup yesıllık dogradım kısır soguyunca yesıllıgı karıstırdım 10 dk ya hazırdı o ara cay suyum kaynadı onu demledım tam o ara karsı komsum aradı musaıtsen gelelım dıye hemen bı cay suyu daha koydum fırını ısınsın dıye actım bırde havuçlu tarcınlı kek cırpıp attım fırına 10 dk da cırptım oda havuc rendelemekten yoksa 5 dk kek nedır ya

Ayrıca o gun mısafırıne kek yapmayıp kendı canın cektı dıye kek pogaca yapmanda karakterını ortaya koyuyor bence gereksız trıplere gırme burda
tarafından
Hadi git kekini ye hadi boş boş yaşama :))))
tarafından
Ececec sen calisiyomusun meslek ne senin canım ondandir belki bu yorgunluk
tarafından
Hamilelikten önce çalışıyordum canım bebekten sonra bıraktım kpss hazırlanmaua başladım sağlıkçıyım
tarafından
Saglikciminsin kız sen geçen bı tehtit ediyodun ne iş yaptigimi biliyonuz mu diye o sen deyilmiydin canimm
tarafından
Karşındaki insan kimdir nedir mesleğini bilmeden internet üzerinden hakaret etme dedim hala da arkasındayım tehdit değil bu. Bana hakaret eden de sendin Bu arada
+1 oy
(535 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir ya ben yavaşımdır bir poğaca bir kek kaç saatimi alır bazısı hemencecik yapıveriyor öyle olöayı isterdim endişesiz üşenmeden düşünmeden yapmak güzel olurdu
tarafından
Evet ya bende hemen yapıveririm sandım zorlandım
+1 oy
tarafından

Öldün mü yorgunluktan :D kız sen Gül bahçesinde, saraylarda mı yetiştin :D elin iş bilmiyor da ondan uzun sürmüştür 

tarafından
Yemekleri çok hızlı yaparım aslında herkes de bayılır
(462 puan) tarafından
Ah canimm kınama kınama bebeler durmuyor ki anacazlari mutfakta iş görsün:)) oda birsey mi sanki kisiri 1 saatte ettm geçen 11 aylık kızım 1 dk durmak istemedi
tarafından
Arada ağladı tabi bebeğim emzirdim onuda
tarafından
Kız benımde bebegım var :D 15 aylık elli ayaklı hemde :D
0 oy
(2,604 puan) tarafından

O 5 dkka dedikleri şey yemesi :P onca saat uğraş 5 dkka ye bitsin :D

(1,580 puan) tarafından
2 saatlik bulaşık mı ? :D bir kek bir poğaçadan max 4 parça bulaşık çıkar yapmayın allah aşkına. Siz bir kabı yarım saatte yıkıyorsanız o ayrı tabi.
tarafından
Az sonra sana mutfağın fotosunu atarım
(1,580 puan) tarafından
Benim gözümde mimlendiniz siz eliniz ağır ve yoruluyorsanız bir şey diyemem ama bulaşık çıkmasın diye çay bardağını misafire altsız veren insan olarak zihinlerde yer ettiniz. :D
tarafından
Ahahah ay inanmıyorum unutmadın mı onu misafirim bile unutmuştur kız :))
(1,580 puan) tarafından
Sizi aklıma öyle bir kazıdımki unutamam 5 sene. Çok enteresan geldiniz. :D
0 oy
(3,886 puan) tarafından
Kiz ne ettin öyle  hadi olsun 10 dakika kek... pogaca mayalanmasi şu bu derken  yorulmussundur baska isler de yapmışsındır 
tarafından
Yok valla bi bu ikisini yaptım bulaşıklar bile öylece duruyor
(3,886 puan) tarafından
Allahhhhh Allahhhh....bilemedim elin mi yavas diye de sormak istemiyorum  ama sordum gitti :D
tarafından
Galiba malzemeyi çok tuttum 4 tepsi poğaça çıktı ondan mı acaba
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Poğaça da yaptığın için oyalamistir
tarafından
Aynen bidaha yapmıcam
(3,141 puan) tarafından
Bı günde bir tane yap canım öyle zor oluyor
tarafından
Bidaha yapmayı düşünmüyorum zaten
(3,141 puan) tarafından
Yaparsın kız arada bir. Şimdi yoruldun ondan öyle diyorsun.
0 oy
(870 puan) tarafından

Sesli güldüm 

tarafından
Aman bidaha tövbe :)
(870 puan) tarafından
Ben de çok zorlanıyorum oğluma bakayım kek mi yapayım fırına mı dikkat edeyim deymesin diye
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Biiiiyy sanki bize yapmış sinirin kime  yahu 

tarafından
Yoruldum içimi döktüm
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Yooo  bir saat sürmez poğaçayı çıkarsak valla her iddasına girerim 5 dk içinde çırpar atatım fırına keki ben hiç bir misafirimi ikramsız bırakmam 

tarafından
Mantilik hamur bile bir saat yogurulmuyor . Biz çiğ köfteyi bir saat yogururuz :D
(10,339 puan) tarafından
Kız bizde öyle derler çok ellenince kararıyor ya hamur ahhahs :))
tarafından
Ama napiyim un döküyorum döküyorum hamur olmuyor toplansında hamur olsun diye bi sürü un döktüm yoğurdum
tarafından
Nefis yemek tarifleri sayfası var YouTubeda ya da YouTube poğaça tarifi yaz orda ölçüleri yazıyor öyle yap bı daha
tarafından
Sağol canım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ahahahaha elin alışinca hızlanır 5 takkkada yaparsın tatlım
tarafından
Bidaha deniceğimi sanmıyorum canım :)
(14,428 puan) tarafından
Ahahaha kız ne biktın hemen kac yaşindasin tatlım
0 oy
tarafından
Arkadaşlarım pazara gelmişler geçerken sana uğrayacagiz dediler onlar gelmeye ıslak kek makarna salatası fındıklı kurabiye yaptım bir buçuk saatimi aldı. 
tarafından
Ben olsam gelince kahve koyarım tamam
tarafından
Yok kız sen de :D ben evime geleni ikramsiz göndermem müsait olmasam kabul etmezdim valla hayatta senin gibi olmak istiyorum
tarafından
Mutluluğun formülü yemek yiyip çayını içip geçmek :))
tarafından
Yok kız bizde öyle değil çay kuru kuruya içilmez yanında illa bişey olacak
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ben de bugün kek yaptım çırpıp fırına atması 10 dakika sürüyor. Sizin eliniz benden bile yavaş. :)
tarafından
10 dk zaten baştaki yumurtayla şekeri birleştirip çırpmak sürüyor benim için
(1,580 puan) tarafından
Canınız sağolsun. :D
0 oy
tarafından

Ev dizdim  temizlik yaptım  tatlı yaptım  yemek yaptım    5 aylık bebe baktım senin kadar soylenmemisimdir  :D

tarafından
Şimdi bide çıkan bulaşığı yıkıcam
0 oy
tarafından
Kız su kek pasta işlerinde bende öyleyim benim kız kardeşim var pastacılık okudu 1 saatte tatlısı dan tuzlusuna yaş pastasi hepsini yapıyor :D banada diyorki sırf bana kakalamak için beceremiyon :D
tarafından
Yemekleri bende yapıyorum ama kek pasta poğaça gerçekten başka nişey
0 oy
(7,675 puan) tarafından

Geçen ıslak kek yaptim sosuyla birlikte maks 10 dk sürmüştür bence o senin tembelliğin :D

tarafından
Nası o kadar kısa sürdü suyla ıslatıverdin herhalde:))
(7,675 puan) tarafından
Yok valla özene bezene yaptım sosunu gayet güzel oldu ellerime sağlık  :D
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla 5 dk falan  sürmüyor  ben misafir geleceği  zaman  4 cesit  ikramliğı  öğlenden  akşama  kadar  zor yapıyorum  :))
tarafından
Ben dümdüz çay vermeye devam etcem
(5,949 puan) tarafından
Hahahhahhhh
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Valla ben 15 dakka da çırpıp atiyom bacım:D

tarafından
Herkes hemen yapıyormuş bi ben yavaş kaldkm
0 oy
tarafından
Kek basit de işte işin içine poğaça girince uğraştırır. Bide el hizliligi farkeder.
tarafından
Aynen galiba öyle oldu

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 310 göst.
25 Aralık 2020 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 714 göst.
0 oy
14 cevap 361 göst.
8 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elifcik010101 (407 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 471 göst.

379,508 soru

11,360,927 cevap

34,839 kullanıcı

...