0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar Allah aşkına ilk çocuğunuz cok mu kolaydı. Nasil 2. Cocuga cesaret ettiniz. Benim oğlum12 günlük ben çok zorlanıyorum bir yandan temizlik yemek bir yandan oglum hiç durmuyor uyku desen yok sosyal hayatim bitti. Hayatım sola kaymiş gibi hissediyorum. Bundan sonra eskisi gibi gezemem evim tertemiz olamaz yemeklerim eksiksiz olamaz ve esimle hiç basbasa zaman geciremem gibi. Bunlar düzeliyormu. Yanlış anlamayın yinede iyiki dogurmusum kokusu yeter ama nasıl eski hayata geri döndünüz birde 2. Cocugu düşündünüz

34 Cevaplar

+2 oy
(2,139 puan) tarafından
Bebeği 12 günlükken kimse ikinci çocuğu düşünmez zaten canım. Hele biraz büyüsün bakalım.
(75 puan) tarafından
Valla 12 günde 12 yıl yaşlandım resmen bu kadarmi fark eder
(2,855 puan) tarafından
Herkes o yollardan geçti canım tek çocukla da kalmadık yani :) tamam biraz kafayı yemiş olabiliriz ama buna da şükür :D
(75 puan) tarafından
Akıl sağlıgı denen sey kalmadı huniyle geziyom :D
(2,139 puan) tarafından
İlk çocuk zor oluyor canım. Şuan daha lohusasın ve bebeğin dünyaya sen bebeğine alışma sürecindesiniz. Ama geçiyor İnan biraz daha büyüdüğünde daha rahat olursun. Ben ikinci çocuğa kızım 4 yaşındayken karar verdim. Aralarında 5 yaş var şuan ve rahatım.
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından

Canım dur bismillah daha 12 günlükmüş ne ikinci çocuğu :D

(4,089 puan) tarafından
Bebeğinle yaşamaya alışacaksın eski hayat diye bi şey yok bebekli yeni hayatın oluyor artık canım
(75 puan) tarafından
Yok yani 12 günde bile hayatim kaydı  herkesin mi bebegi bu kadar zordu
(4,089 puan) tarafından
Herkes aynı ama bazıların bebeleri gerçekten uslu oluyor nasıl oluyor bilmiyorum ama bi arkadaşım koyuyordu yere o yuvarlanıp duruyor kendi kendine uyuyordu iki çocuğuda öyleydi üst üste olmasına rağmen hiç zorlanmadı ama ben 2 ay gece uyumadım şimdi 1 yaşında hala ayda bir iki saatlik uykuyla işe gidiyorum temizlik yaptığım gün doğru dürüst yemek yemek yaptığım gün temizlik yapamıyorum
(75 puan) tarafından
Allah kolaylık versin özendim suan o arkadasina
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Daha 12 gunlukden ondan :D az bi buyusun zaten sana zorlugu pek kalmaz ozmaan aklinin bi kosesine gelir 2.coccuk diye 
(75 puan) tarafından
Ayy bundan sonra cesaret edemem gibi geliyor
(1,921 puan) tarafından
Erken daha bunlari dusunmek icin bende oyle diyordum 3 .ye hamileyim suan :D
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bu kadar gözünü niye korkutuyordu canım daha 12 günlük bebeğin ilk zamanlar olur öyle daha ikimizde birbirinize alışma sürecinde siniz biraz zaman geçsin herşeyi düzene koyarsın benim 2 çocuğum var ve 3 cuye hamileyim biri 22 aylık diğeri 9 aylık ve şuan 6 aylık hamileyim 21 yaşındayım evim temiz şükür yemegimide yetiştiriyorum ilaki eksikler oluyor ilaki insan zorlanıyor evet ama şimdiden bu kadar korkutma kendini ya 
(75 puan) tarafından
Masallah sana canim benim yaşıtız. Gercekten cok zor. Hele bizim yasimizdakiler şuan bambaska hayat yasiyor. Gezip tozup eğleniyorlar biz iyi cesaretliyiz masallahımiz var
tarafından
Maşallah kardeşim rabbim bereketlendirsin 3 kız çocuğu büyütüp Allah'a karşı güzel sekidle yetiştiren anne babaya cennet var cennet kapınız açılmış bile subhanAllah:)
(7,036 puan) tarafından
Vala öyle esmacim  benim 3 oğlan var sende kaç tane var
(7,036 puan) tarafından
Hanne Meryem kuzum rabim bana kız evlat nasip etmedi daha inşallah eder bir gün benim 3 cude oğlan çok seviyorum kızları çok istderdim olmasını ama rabimin vardır bildiği sağlıklı hayırlı evlat olsunlarda gerisi mühim değil
tarafından
Rabbim saglikli evlat versin kız erkek fark etmiyor
0 oy
(129 puan) tarafından
Kızım 33 aylık oglum 9bucuj zorlanıyorum hemde cok bıde benım gıbı duzen temızlık hastası bırı ama sukur bugunume buyuyo lar bi sekılde snn daha kuzum zamanla otrcak hersey yayına vala bna herkez bu ewı hergun yemıgı 2 cocuga bakmayı 2 cocukla gezmeyi nasıl basarıyısın dıyolar snra hep nazar oluyoruz yıpranıypsun ama yapcak bısey yok ewlat anne olmak kolay degıl gece gunduz uyumu bıle yok 
(75 puan) tarafından
Allah nazardan saklasın. Herkesin bebegimi böyle zor benimki mi bilmiyorum inan coook zor geldi
(129 puan) tarafından
Kuzum benım daha zor yavrum tekim bı gorsen halımı sınırden deliriyorum kızım hıc bısey yemıyo butun gun ac oglum dıs cıkartıyo ne uyku ne yemk aynı butun cocukların bı sıkntsıı vardır bence sbtet geccek alıscan 3 kısı gezmek dhada guzel olcak bıraz buyusun ikiz olanlar nasıl basarıyo peki oyle dusun
(75 puan) tarafından
Benimde hiç yardim edenim olmadı 2 günlükken temizlik yaptim evde. İnan hiç uyumuyor geceleri özellikle. Senin isinde cok zor canım 2 tane Allah kolaylık versin.
0 oy
(2,593 puan) tarafından
kız 12 günlükmüş ne cesareti benim 18 aylık cesaretin c si yok daha Rabbim önce olmayanlara nasip etsin diyorum hep
(75 puan) tarafından
Amin amin gercekten cok zormuş herkesin bebegi mi böule bilmiyprum ki
(2,593 puan) tarafından
her bebek farklıdır canım ama genelde ilk zamanlar çok zor oluyor alışma süreci uykusuzluk lohusalık gaz yepyeni bir hayat ama sonra alışıyorsun
(75 puan) tarafından
Insallah düzelicez
0 oy
tarafından
40 ı çıktıktan sonra düzelecek her şey, sabırlı olun. Ben hep ağlıyordum yapamıyorum çok zor diye. Uyku uyuyamıyorsun falan filan şu an çok iyi anlıyorum seni, sabırlı ol. Bu günler geçecek inşallah. Bebeğim 5 aylık oldu bile 
(75 puan) tarafından
İnşallah canım Allah kolaylık versin sanada
0 oy
tarafından
2.Çocuk kazayla oldu iyi ki olmuş kızımla arasında 13 ay var annemle büyütüyoruz o yuzden blraz daha rahatım tek büyüteceksen aklından bile gecırme
(75 puan) tarafından
Kimseden fayda yok canım bana.
0 oy
(119,441 puan) tarafından
cesaret etmedik supriz oldu
(75 puan) tarafından
Neyse Allah kolaylık versin en cokda ondan korkuyorum inanki ya 40 biter bitmez olursa
0 oy
tarafından
Benimkiler de ikiz ben öleyim o zaman :)) 

Zor canım annelik hiç kolay değil ama alışıyorsun zamanla daha çok yeni senin lohusalık dönemindesin daha çok iyi anlıyorum seni 
(75 puan) tarafından
Ay hamileyken keske ikiz olsa ne güzel olur diyordum. Suan kendimi düşünemiyorum bi ona koş bi öbürüne koş aboo cok zor
tarafından
Ben hep kendin baktım valla kaynana anne falan istemedim yanımda çok karisiyorlar çünkü bütün düzenin bozuluyor bisiy desem yanlış anlıyorlar evet çok zor ama mecburum yani benim çocuklarım canlarım yapicsk hiç bir şey yok bende çok. Bunaliyorym eşimi arar yarım saat dert yanarim ağlarım o sakinleştirir beni :)
0 oy
tarafından
3-4 sene geçsin öyle goruselim
(75 puan) tarafından
Zor askom cok zor
(1,709 puan) tarafından
Kız deme öyle ne zoru kaynanam 19 tane çocuk getirmiş ahskfg ben ilkine nasıl bakacağım bilmiyorum
0 oy
(35 puan) tarafından
Kiz ben ilk çocuğu istedim iki yaşında.  Esim iş gereği yurt dışında çalışıyor annem de babam da çalışıyor kaynnamlar beni sormaz evimde uzak her iki taraftan  simdi ikinciye hamileyim Allaha tevekkül ettim Allah sabır da veriyor güç te 
(75 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım. Benimde yardım edenim hiç yok
0 oy
(1,159 puan) tarafından

Valla 10.aylik olacak daha sabaha karsi esime hadi bana bi daha 2. Cocuk yapalim diye bi söyle sana neler ederim dedim :D valla 10 aylik dusunmuyorum ben :D

(75 puan) tarafından
Hamileyken esim hemen dogurda 2. Yapalim arkasina diyordu. Gecen dedim ikinci hakkinda ne düşünüyorsun. Ne güzel olurdu iki tane olsaydı cpk tatlı diyor. Yok artık dedim yaa. Evet cok tatli cok güzel bir duygu ama yok ben almiyim
(1,159 puan) tarafından
Evet güzel annelik bambaska ama suanki kafamla dusunmuyorum ha 4 5 sene sonra ne olur bilmem bu cocuk biraz tecrubesizligimize denk geldigi icin zorlandik tabi
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Şuan lohusalık dönemindesin çok normal böyle düşünmen geçiyor merak etme herşey eskiye dönüyor evini de temizliyeceksin eşinle de zaman geçireceksin ama daha bebek çok küçük 
(75 puan) tarafından
İnsallah canım kendimi kadın gibi hissetmiyorum esim beni aldatacak gibi düşüncelere giriyorum hiç beraber vakit geciremedigimiz icin insallah gecer
(2,545 puan) tarafından
Yok kuzum öyle düşünme bende lohusalık döneminde her gün ağlardım eşimle eski resimlerimize bile bakardım ahahah sanki bir daha hiç eskisi gibi olmucaz gezemicez vakit geçirmicez çocuk için erkenmiydi acaba diye her gün düşünür kendimi uzerdim 40 gün sürdü ama inan 40 sene gibiydi o dönem. Şimdi oğlum 2 yaşına giricek eşimle de başbaşa gezdim tozdum kendim de çıktım bebeğimle de çıkıyoruz herşey çok güzel Allah'a şükür
(75 puan) tarafından
Beni anlatmissin sanki. Bizde o güzel günlere gecis yapsak bir an önce
(2,545 puan) tarafından
Dönüceksiniz merak etme daha çok yeni
0 oy
(3,734 puan) tarafından
Öncelikle şu an benimde 1 aylık bebeğim var :) hamile kalmadan önce çok korkuyordum bunların hepsini bende düşünüyodum bütün hamileliğimde böyle geçti sonra bebişim doğdu Allah'ım böyle bi his yok bilseydim bu kadar güzel bi duygu çoktan evlenir çocuk yapardım :) şimdiden ikinciyi istiyorum :)
(75 puan) tarafından
Çok güzel bir duygu ama dogduktan sonra daha cok zorladi beni gercekten
(3,734 puan) tarafından
Beklediğin hayata bağlı canım çok küçükler daha tabi ki ağlıcaklar uyumucaklar tabi ki hayatındaki herşey değişicek değmez mi sence de ?
0 oy
tarafından
Daha yeni dogan bebek zorluğu tabiki var. Ilk  çocuğumun bakımı.cok zordu aşırı gazlı huysuzdu. Biraz büyüdü hepsi geçti evinde temiz oldu yemegimde hergun düzenli pisti. Istediğim yerede gidiyorduk. Bu sene hamileydim oğlumla hergun çıkıyorduk. Şimdi 2. Geldi yine zor ama geçecek inşallah 
(75 puan) tarafından
Insallah canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Her zaman öyle olmuyolar belli bi aydan sonra düzene girersin benim iki çocuğum var kendime bakıyorum onlara da bakıyorum sosyal hayatımı da yaşıyorum ve ikisi de küçük yani bu bebegin büyüdüğünde düzen olusturursan zorlanmazsin
(75 puan) tarafından
Ah insallah bende o günlere gelirim bir an ömce banyo yapmak bile zor suan
(9,626 puan) tarafından
İlk zamanlar öyle oluyo canim oglumda bende öyleydim bırak yemek yemeyi su içmeyi uyumayı lavaboya bilr gidemezdim ama cok şükür şuan ikisiyle de gül gibi geçiniyoruz yarın hep beraber gezmelere gidicez inşallah:) sadece oglum varken de cok gezerdik sürekli dışarılara çıkardık tabi düzene girdikten sonra benimde yaşım daha 25 kendimi salamam benimde sosyal hayata ihtiyacım var:)
0 oy
tarafından

Henüz 2 haftalık bile değil böyle düşünmen çok normal benimki de 2 aylık bende çok sorguladım ya bu insanlar ikinciye nasıl karar vermiş vs diye aldığım cevap hep aynıydı büyüyüp dahada ballanınca yeniden istiyorsun diye 

Ama tabi bende uzun bir süre düşünmüyorum çünkü kolik bebeğim ve uykumuz hiç yok iş yapamiyorum eşimle vakit geciremiyoruz birlikte bile uyumuyoruz yani çok zor günler ama neşesi yetiyor bir yandan tek teselli de inşallah inşallah düzelir diye dua ediyoruz kendimizi teselli ediyoruz :'(

0 oy
(13,063 puan) tarafından
Çok erken olduğu için düşünmüyorsun. Bı kardeşi olsun başka istemiyorum zaten :D
0 oy
(44,724 puan) tarafından

Tabikide hemen öle cesaret edemedim kızımın 4 yaşına gelmesini bekledim biraz bilinçli olmasını istedim bekledim iyiki öle yaptım şükür ikincide 2 yaşına geldi bir iki seneye coook rahatliycam insallh:silly:

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 450 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,111 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 525 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Dertlerderyasi (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,079 göst.
28 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 661 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,788 puan) tarafından soruldu

380,745 soru

11,399,654 cevap

34,927 kullanıcı

...