+1 oy
658 göst.
Diğer kategorisinde (1,785 puan) tarafından

Benim kiz 22 aylik sinirli de bi çocuk yeni yeni huylar bulur sürekli :Dbenim bununla yüreğim tükeniyor bile onu öyle görünce başka bi çocuk daha olsa herhalde beyin kanaması geçiririm diyorum :Dsiz yürek bi yiyonuz 2.çocukta banada formülü verin:D

33 Cevaplar

+2 oy
(44,674 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aslaa o ayda aklımın ucundan geçirmedim kızım 4 yaşındayken istedim ben o riski göze alamadım:D 
(1,785 puan) tarafından
Aynen bende en az 4 yaş istiyorm genç yaşta ruh ve sinir hastası olmak istemiyorum :D
(44,674 puan) tarafından
Hahaha benim düşünce işte tam boleydi:D
tarafından
Ben de sizdenim :D oğlum 2.5 yaşında bu cozutuk zamanları gecmeden çocuk filan yapmam tek bebe bana bazen kafayı yediriyo :D
(44,674 puan) tarafından
Aynen canım yükü hafifleyince  o zaman düşünürsün:D
-Reklam-
+1 oy
(534 puan) tarafından

Bizim ilk bebiş tedaviyle oldu 2 yaşına girince yine tedaviye başlarız zaten geç oluyor 1 seneyi bulur olması diyorduk korkuyordum da kızımin 2 yaşına 1 ay kala hamile olduğumu öğrendim canim geç oluyor korkusuyla oldu bizim :D

(1,785 puan) tarafından
Ahahaha deneme yanılma yöntemiyle mi oldu kiz :D
(534 puan) tarafından
Gibi gibi canim hani olmuyor zaten tedaviyle oluyor diyorduk biz korunmuyorduk da kızımın yaşına girmesine 1-2 ay kala adet görmedim hiç umutsuz bı kan verdim aaa hamileyim oldu :))
(1,785 puan) tarafından
Ahaha canim 2.çocuk her zaman daha kolay oluyormuş zaten doktorlar da öyle diyor :D
(534 puan) tarafından
Evet canım öyle derlerdi de inanmazdım gercekten öyleymiş :)
+1 oy
(407 puan) tarafından
Yürek yeme değilde sonuçta tek çocukla kalmak istemediğin için oluyor sonrakiler bir kardeşi olursa onunla oynar tek kalmaz yanına yoldaş arkadaş olur diye benimki öyle oldu şahsen kızım tek başınaydı sürekli birileriyle oynamak istiyodu 3 yaşındaydı kardeşi olduğunda seninki daha erken ama biraz daha bekle bence zor oluyor çünkü
(1,785 puan) tarafından
Aynen zaten bizde kardeşi olsun isteriz ama 4 yaş araları olsun istiyoruz canim Hayırlısı olsun inşallah
+1 oy
(48 puan) tarafından
Canım sen 2. Yi diyon ben o cesaretle 3. Yaptım :)))

Ama benimkileri aralarında çok yaş farkı var 

Büyük 15 yaşında 

Küçük 9 yaşında 

3. Bebeğim daha 1.5 aylık.

Ergen delikanlı ile uğraşırken gaza geldim iyi kide geldim şimdi kızım oldu. Diğerleri erkek :)
(1,785 puan) tarafından
Canim ötekiler büyümüş artık senin senin gibi olsam bende sorun etmezdim :D
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Senin kız yine iyi benim kızım 16 aylıktı hamile kaldım oğluma şimdi şükür büyüdüler cnm kız 4 yaşında oğlan da 23 aylık olucak 
(1,785 puan) tarafından
Aman yarabbi nasil idare ettin canim☺ben en az 4 yaş ara yapmak istiyorum Allahın da iznyle
(1,601 puan) tarafından
Ben ne için ara vermedim biliyormusn örnek kızım büyüdü 5 6 yaşına geldi tekrar sar başa yapmak istemedim ikisini bir aradan çıkarttım şimdi daha rahatım valla ozmnda kız okula gidicekti bende bebekle ugrasicaktim öylede zor olurdu yani şimdi 2 yaş var aralarında
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Yiyorlar sanırım çok zor benim gözüm basmaz daha da 2 yaşına gelince de yani, ama daha 10 aylığız sonrası var bide 
(1,785 puan) tarafından
Ayy bende en az 4 yaş ara yapmak istiyorum canim bu bile benim ağzıma ediyor
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Valla kızım 26 aylık olucak oğlum 3 ayını gectı yenı düzene oturduk herşeyimi yapabiliyorum :D sonra rahat olucam sende yap gıtsın ☺
(1,785 puan) tarafından
Kiz valla benim kız iki yaşına girmek üzere sm cok huysuz bebek ben az 4 yaş ara yapmak istiyorum esim bile öyle diyor düşün adam.bile bıktı ahaha :D
0 oy
(2,581 puan) tarafından
22 aylık benimkide 3 4 aydır biraz rahatladım galiba yemeğimi filan yapabiliyorum temizliğini yapabiliyorum yürek yesemde o cesaret gelmez çok çok cesaret lazim
(1,785 puan) tarafından
Valla benimkinde 2 yaş sendromu başladı huyu suyu değişti ya
(2,581 puan) tarafından
Değişiyor hergun bizimkide değişime alıştık ta
0 oy
tarafından
Eşimle kızımın kardeşi olsun olsun dedik bı günde eşim aniden ben istiyorum dedi ilk 2 ay çok stres yaptım hamile kaldım falan diye istemedim sonra bende istedim 4.ayda nasip oldu yani bu ay hamileyim çok şükür kızım bir yaşında
(1,785 puan) tarafından
Aaa hadi yaa seninki baya erken olmus o zaman canim ☺istersen bakarsın canim imkansız değil sadece zorlarsın biraz
tarafından
Zorlanacam galiba ama olsun bitsin de sıkıntıyı atlatalim dedik kızım tam büyücek rahata erecem bidaha yorulacam başa saracaz hiç değilse yorgunum zaten ikisi bir arada büyüdün gitsin
0 oy
tarafından

İlkim 12 haziran da 3 yaşında oluck 

Kücüğm 6.5 aylik iyi ki de olmuş birlikte büyürlr cnm 

Bilmyrm ben zorlnmyrm sadce dışarı çıkamyrm 

Bence şimdiden calşmalara başlayn kızın 2 yaşında zaten

İllerde daha rahat edersn

(1,785 puan) tarafından
Canim benim kız huysuz mızmız 2 yaş sendromu mu ne anlamıyorum büyüdükçe daha çok sorun çıkarıyor sanki bende bazen gerçekten bu çocuk hiç büyümeyecek sanki diye düşünüyorum
tarafından
Cnm ilkler hep öyle olur
Brnmde büyüğüm cok şımarık ama kardeşine alıştı
Vede ben büyügnde hem doğum da hem de bakımından çok zorlnmstm
Yine de ikinci yi hemen istedim oynayacak bi kardeşi var şükür
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Eşim çok istiyordu kızım 4 yaşındaydı. Bende ablam başka şehirde çalıştığı için gelemiyor bizde bı turlu gidemedik ablama gitmeme izin verirsen yaparım dedim. Hemen kabul etti. Ben doğurdum bile ama hala ablama gidemedim:) birde bende istiyordum zaten o an işimi de aradan çıkarayım dedim. 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben 6 yil arayla istedim bebek özledik resmen esimle.....

ilkler fena oluyo bizler annneligi rutin hayatimiza yer edene kadar alisana kadar illallah cekiyoruz. 
(1,737 puan) tarafından
Simdiki aklim olsa pespese yapardimki her dogum her lohusalik dagil tekrar toparlan bunu yillara yayarak dogurmak iyi degilmiş.  2 sene arayla 1er dogum iyi olurmus simdiye 6 senede 3 cocugum olmuştu yuruyorlardi bile
0 oy
(137 puan) tarafından
Ben 8 sene sonra yaptım çokta rahat ettim 
0 oy
(13,702 puan) tarafından

:D ne cesareti gizzzz :D kaçak oldu :D

(1,601 puan) tarafından
Merve Pendik'te nerde oturuyorsun seni çok merak ediyorum çok sempatik geliyorsun bana ya bende kavak pinarda oturdum gebzeye taşındım
(44,674 puan) tarafından
Hee mirve İstanbul'da olaydım bende seni bı gormek isterdim:D
0 oy
(10,516 puan) tarafından
8 aylıktı kızım hamile kaldigimda isteyerek mi hayır eşim yüzünden neyse iyi ki oldu ama çok şükür 3. Ye asla cesaretim yok:(
0 oy
(375 puan) tarafından
Uslu bir oğlum olmasına rağmen 4 yaşından önce hiç cesaret edemedim 2.ye. 4 yaşında hamile kalma çalışmalarım başladı ama hemen olmadi.  12 gün önce 2.oğlum doğdu büyüğüm 6 yaşında nerdeyse :) iyiki bu kadar var çünkü oğlum bağımsızlığını baya kazandı ve bana yardımı bile oluyor ufak tefek. Daha küçükken cesaret edenlere hayranim valla. Helal olsun ne diyim:) kazalara lafim yok ama bile isteye 2.ye karar vermek zor bence.
0 oy
(544 puan) tarafından
Ay ben doğum yaptım yapalı çocuk istiyorum hemde doğumum zordu kızım çok zor uyku yok hamileliğim çok zordu doğumda covid olmuştum öyle doğurdum ama içimde nedensiz 2. Çocuk hevesi var ama biliyorum ki olursa kafayı yerim :-D:-D
0 oy
tarafından
Oğlum 3 yaşındaydı evde tek canı sıkılıyordu kızım oldu şimdi sıkılmaya fırsat vermiyor ona baş belası oldu 
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Valla aynı benim kızımdan bahsetmişin bana da sürpriz oldu 2 ci çocuğum ve 3 cü çocuğum kızım daha berbat halde geldi keşke diyorum 4 yaşına gelmiş olsaydı ama işte oldu bundan sonra da ya bağlatıcam yada bütün korunma yöntemlerini kullanacam
0 oy
tarafından
O cesaret bana gelmez bence :)

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,220 göst.
19 Aralık 2019 Aile kategorisinde Gülüs44 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 376 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 509 göst.