+1 oy
164 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kizlar bir litre yapmak istiyorum ziyan etmek istemiyorm  sütü denuyecem fırında mayaliyacam nasıl oluyor yardım eder misiniz

8 Cevaplar

+1 oy
(985 puan) tarafından
Sütü kaynat ondan sonra sogut soğuduğunu serçe parmağının ucu yanmayacak şekilde bir sıcaklıkta ise aman ha soğumasın çok sıcağa yakın ılık olsun 2 yemek kaşığı yoğurdunu al bir kaseye içine az biraz sütten ekle karıştır sonra sütüne ekle bir iki karıştır.  Küçük bir sofrabezine sar soğuk fırına koy kapağını kapat . Sabaha taş gibi olur evelallah.  Bu arada ben cam kavanozda yaparım.  
-Reklam-
0 oy
tarafından
Firinda mi ben hiç yapmadım canım yaa 
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Fırında yapmana gerek yok ki normal yap 
tarafından
Fırının özeliği var denemek istiyorum
0 oy
(48,731 puan) tarafından
Neden firinda normal yap
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben hep fırında yaparım serçe parmağımı yakar yakmaz süte 2 yemek kaşığı ayrı Bi kasede biraz süt ile ılıştırıp çırparm karıştırırm kapağı açık Bi şekilde fırına koyarım fırının kapağı kapalı olck. 5 saat snra alırım. 
tarafından
Peki fırın beş saat açık mı kalıyor abbla
(683 puan) tarafından
Hayır fırını hiç çalıştırmıyosun
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Normal mayalıyorum sarıp ama fırında da denedim. Isıtma gibi bir işaret var ona, 50 dereceye 5 dk açıyorum, sonra kapatıyorum. İçine kavanozla açık olarak koyuyorum 5 saat sonra oluyor 
tarafından
Fırın 5 saat açık bırakayım abla
(2,479 puan) tarafından
Hayır hayır 5 dakika ısıt kapat. Çok ısıtma ılınsa fırın yeter. Sonra mayaladığın yoğurdu içine koy kapağını kapat. O ılık fırın yeterli ona
tarafından
Tamam abla teşekkürler sağolasın benim fırının özeliği var bir saat beklet diyor ondan sordumm teşekkürler
(2,479 puan) tarafından
Mayalanma 1 saatte oluyordur belki onda. Normalde biz 5 saat bekliyoruz ya. Yinede ayrıntılı oku kitabından
0 oy
(331 puan) tarafından
Sütü kaynatıyorum ılık hale geliyor serçe parmağımı dolaştırıyorum 7-8 sn dayanabiliyorsa kasede yoğurda süt karıştırarak ılıştırır tamamını süte eklerim. Bu sütü de kavanozlara koyup sofra bezine sarıp peteğin üstüne koyarım ya da fırını açarım elimi tutarım çok hafif sıcak hava hissederim kavanozları tepsiye  koyArım sofra örtüsünü de kapatırım  ağızlarına kapakları koyarım ama kapatmam çok güzel tutar
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Bi kere kalkıştım o ise tam tutmadı bidaha yapmm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 228 göst.
3 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 158 göst.
28 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Esma...esma (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
5 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Alfa anne (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 898 göst.
3 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...