0 oy
89 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (257 puan) tarafından
Kizlar mercimek köftesi ne normal kuru soğan koyuyoruz ya yeşil soğanda ekleniyor tarifte kararsız kaldım tadı ağır olur mu ve de limon sıkılır mi hiç yapmadım ilk defa denicem yapan biri bana malzemeleri yazabilir mi şimdiden tşk ederim 

6 Cevaplar

+1 oy
(10,023 puan) tarafından
https://www.nefisyemektarifleri.com/kolay-mercimek-koftesi/

Ben hep bunu yapiyorum canim cok guzel oluyor. Kuru sogani salcayla kavurcaksin kavururken tuzunuda at. Onu yogur. Icinede taze sogan maydonoz koy cok guzel
(257 puan) tarafından
Tm cnm bn zaten onu yspacaktim yeşil soğan tadı ağır olur mu diye merak ettim .içine limon sıkayim mi  peki
(10,023 puan) tarafından
Sık canim guzel oluyo
-Reklam-
0 oy
(11,249 puan) tarafından
Ağır olmaz canim ama yesil soğan yoksa koymayabilirsin bide limon ekleyebilirsin ben hem içine koyuyorum hem yerken üstüne sıkıyoruz
(257 puan) tarafından
Tm cnm çok sagol
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bende ikisinide koyarım ağır olmuyo bence 
(257 puan) tarafından
Tşk ederim denicem simdi
0 oy
(442 puan) tarafından
Biz içine limon sıkmayız antepliyim ben :) yeşil soğanda güzel olur ağır olmaz 
(257 puan) tarafından
Tşk ederim cnm
0 oy
(984 puan) tarafından
Benim eşim ne kuru soğan yer ne de yeşil soğan. Ben de bir kere yaptım. Kendiminkine attım çok da güzel oldu. Eşiminkide sadece marullu oldu. Tadı yok gibiydi. Bence soğan daha iyi oluyor. Bir de şekil verdikten sonra dilersen üzerine limon sıkabilirsin öyle daha güzel oluyor 
(257 puan) tarafından
Tm cnm öyle yapacam bide biraz fazla olacak gibi buzlukta nasıl muhafaza ediliyor biliyor musun
(984 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ama malzemleri doğramadıysan sadece köfte hamurun çoksa öyle buzlukta bekletebilirsin bence. Ama sebzeler kararabilri daha önce hiç yapmadım
(257 puan) tarafından
Mantıklı aynn
0 oy
tarafından
Ya kuru soğan koy ya yeşil soğan ikisi birlikte olmaz 
(257 puan) tarafından
Aynn öyle yaptım iyiki ikisini koymadım güzel oldu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
5 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Alfa anne (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 149 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 248 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
14 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,455 soru

11,359,000 cevap

34,835 kullanıcı