+1 oy
217 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (385 puan) tarafından
27ayi doldurduk 3aydir harflerin hepsini biliyor rakamlarida .rakamlarda bazılarını cikaramasada ben deyince getirip gösterir veya zorlar dilini .aklına geldice karmaşık sayar.kitapkari var meyveler m e yı vi e lee e bırrrn diye tek tek sayar. Bugün de ahşap harfleri var o kitabın üstüne olan harfleri dizmiş oyey diye seviniyor.bu durum bu ayda normal mi . Konuşmaya gelince çok konuşmayız tek tek diyeceğini sanmıyorum çünkü dediğinde iki kelime dediği oluyo sasiriiyiruz bugün misafir geldi çantasını unutmuş çatanı ay dedi hepimz şaştık veya bazı lafları anlamıyoruz bı dil icin götürsem mi. Arkadaşın oğlu konuşur ama hiç meragi yok böyle şeylere der 3ay büyük blzden.  Konuşmasından ziyade harf ve rakam aşkı düşündürdü erken okur bu gidisle

5 Cevaplar

0 oy
(12,498 puan) tarafından
Biliyor derken hangi harfi yada rakamı sorsan gösterir mi 
(385 puan) tarafından
Evet .hatta sayar tek tek. Ahşap harfleri var harflerin üzerinde ****** resimleri onları diyo bide kaynanam a annen b baban d deden Z harfi halasının adı onu bile unutmamis Z deyince bazen haya dio
(12,498 puan) tarafından
Şaşırdım maşallah zeki çocukmuş
(385 puan) tarafından
Hepsini bilir konuşmada  bülbül gibi sakimaz anca anca çözülecek gibi geliyor dili.
-Reklam-
0 oy
(219 puan) tarafından
Rakamları bilmesi veya tanıması normal ama alfabedeki harflerin hepsini görüp tanıyorsa ilginçmiş gerçekten 
(385 puan) tarafından
Tanımakla kalsa ilkokul çocuğu gibi s ye ssss yılan gibi ses çıkarıp dio bazen b ye be veya bı dio . Hergun hersaat harf çalışıyoruz koyuyo dağıtıyor .bende bunlar dilinede geçsin konus annecim diyorum . Bı danışmana götüreyim normal mi bilmem
(219 puan) tarafından
Çocuklar 4 yaşına kadar 5 dile hakimiyet sağlayabilirler çünkü bizim gibi çalışmaz beyinleri biz çince birşey duyunca onun gırtlak yapısını anlamayız ama onlar anlar dil gelişimi ile ilgili bilimsel bir veri var bu şekilde ben çocuğuma bu bilgiden yola çıkarak ingilizce öğrettim şu an bir lise talebesinden fazla bilgisi var gğnlğk konuşmaları anlıyor kendiai de cümle kurup benmle konuşuyor ama benim ilgim sayesinde.  Eğer üstüne düşüp çalıştrdysanız çok normal çğnkü bu konuda bizden daha iyi çalışıyor beyinleri ama kendi kendine bir iki göstermeyle ezberlediyse özel eğitim alması gerekebilir belki bi gösterebilirsiniz.
(385 puan) tarafından
E harfine cogunlukla i diyor çünkü ingilizce den alıştı .bende kafası karışmasın diye ingilizce açmadım bidaha açsam inglizcede kapar biliyorum rakamlarda da öyle oldu setiz der ingilizce eyt diyordu .. istiyor evde kumandayı sakliyoruz ABC aç diyor . Bı kere çizgi film izlerken harfler çıktı ondan da sonra aç aç ABC . Annem ilk bı buçuk yaşında 12345 alkış yaptı ona bı daha başladı harf rakam seruvenimiz . Z ye de zii der
(219 puan) tarafından
Ne güzel işte bnce üstüne düşün derim bu konunun . kafası karışmaz asla benmki ilk kelimesi ball du türkçeyi sonradan öğredi ama hep maruz kaldığı için yetkinliği artınca şimdi türkçe konuş diyor 4 e kadar  ne öğretirsek kar ;)
(10,474 puan) tarafından
Harf işi de tuhaf değil ki kızlar neyi öğretirsen onu kapıyor kuzular. Benim kızın da puzzel ı var onla öğrendi. Oturup harf ve kelime eşleştirme oynuyoruz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Maşallah canim calistiriyosan normal.
0 oy
(10,474 puan) tarafından
Alfabe ve sayıları meyve ve renkleri bilmesi normal benim kız 22 aylık o da biliyor. Ama kızım konuşmaya da geçeli çok oldu canım. Sürekli etkinlik mi yapıyorsunuz sorular sor normal hayatla ilgili falan konuş hikaye oku şarkı söyleyin Dili açılır sıkıntı yapma ama bunu kendine
tarafından
Özelin kapali yazamadım kiz canım kuzularim vardı ga uzun uzun yazıp post açan o gitti
(10,474 puan) tarafından
Anladım balım sağolasın. Sürekli bu ara pitbull postu açıyordu o sanırım yaw :)
tarafından
He he o☺☺
0 oy
(765 puan) tarafından
surekli sorular sor ona gunluk hayatta mesela kahvaltida koyduklarinin ismini soyle ona da tekrar ettir bu gun naptik de disari cikicaz de aynisini ona da sor herseyi sor oturdugun yerde televizyonun ismini sor koltugun yastigin halinin herseyi sor sohbet et  konustur yani acilir benim kizim da 27 aylik cok sukur herseyi konususyor hatta bazen sasiriyorum bu kelimeleri nerden ogreniyo mesela yumurtasina tuz koyarim sagol anne der bana sofraya oturunca anne bana ne yaptin der yemeklerin ismini soyle ona sana yardim etsin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 258 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
6 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selvi Poyraz (61 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,316 cevap

34,987 kullanıcı

...