+2 oy
1,039 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından

Gece uyuyamayip sabah kalkamayanlardanim. Çocuk lar olmasa dert etmem ama çocuklarım in yemek öğünleri düzenleri olmadığı için kendime çok kızıyorum . Ve bı turlu düzene oturtamıyorum kendimi yazın iyiyim erken kalkabiliyorum ama kışın soğuk bahane buldum tabi kendime ama bu bahane değil ya 2 çocukla normal değil :( 

Siz kaç ta uyaniyor sunuz kızlar belki sayenizde kendime gelirim. ?

48 Cevaplar

0 oy
(701 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Gece üç den aşağı uyumayiz sonra on dedimmi kalkar hemen akşam yemeğini koyarım sonra çay koyarım oğlum uyanır hemen pratik kahvaltiliklarim elimin altında hazır onları çıkarır yanına ya yumurta kırarım ya haslarim. Bir güzel yeriz oynarız sonra mutfağımdann başlar tüm odaları düzenlerim. Hafta da bir defa dip köşe temizlik yaparım gerektiğinde o hafta süpürge açar yine silerim. Sonra ucde kahvemi içerim oğlumu uyuturum sonra altıya kadar keyif yaparım. Eşim gelir yemek yeriz hemen çay içeriz eşim on da gider uyur biz oğlumla oynarız 
(1,291 puan) tarafından
Cnm çocuğunun uyku saatlerini yazar mısın. Bir de kaç aylkk çocuğun cnm?
tarafından
Kız üçe kadar napiyosunuz
(701 puan) tarafından
Kız üçe kadar uyuyup uyaniyodu ezelden beri artık hiç uyumuyor cizgifilm izliyoruz telefonla oynuyoruz oyuncaklarla oynuyoruz boyama vs yapıyoruz
(701 puan) tarafından
Oğlumun uyku saatleri gece ucden öğlen 12 ye kadar öğleden sonra üçten akşam dört beş gibi uyanır bazen altıya kadar uyur .
(701 puan) tarafından
22 aylik
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben en geç 7 de uyaniyorum canim yaa geç bile uyusam 
(12,854 puan) tarafından
7 mi en geç mi ay bende 10 da kalksam sabahın köründe ne yapıcam ki deyip 12 den önce kalkmam :)
tarafından
Banucum yaa vallahi benim minik sağolsun alarm gibi artık ma ma ma ma demeyi de öğrenmiş cadı anam daha durmaz ben kalkmayana kadar ohh sen uyu bugünlerin tadını çıkar canım az kaldı ☺
(12,854 puan) tarafından
Valla öyle yapıyorum oğlum da 12 ye kadar uyur iyiyiz böyle zaten şurada 2 ay kalmış azıcık daha uyuyum :)
tarafından
Tadını çıkar canım sağlıkla gelsin inşallah ☺
(12,854 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bende senin gibiydim sabah 6da uyursun.Sonra uykumu düzelttim.simdi 1gibi uyuyorum sabah 9gibi uyanıyorum bu hafta uyku saati 2olacak çünkü sınavlarım var ama uyanma saati yine 9
(594 puan) tarafından
9 iyi canm ben 9 da kalksam ohoo :)
(6,203 puan) tarafından
Alarm kur arka arkaya
0 oy
tarafından

Ben kalkmam bıraksa kızım da 7de ayaga dikiliyor nasıl yatayım :D

(594 puan) tarafından
Benimkiler de ben kalkmayana kadar kalkmaz gündüz uyumaz gece geç uyurlar düzen 0 :(
tarafından
Ay ama çok kötü bırsey çocukların en geç 9da uyanması lazım gece de 10da yatmaları lazım büyüme hormonları ıcın
tarafından
Benimkileri bıraksan sabaha kadar otururlar ama en gec 10 30 da sepetliyorum odalarına hemen uyumuyolar tabi ama en azından salona gelmek yasak
0 oy
tarafından
En geç dokuz buçuk da çocuklarımın kahvaltısı hazır olur birde öğlen yemekleri akşam yedide akşam yemegi
(594 puan) tarafından
Masllah canm helal sana.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Yapma etme kuzenim öyle yaptı çocuk gece yemek yemekten sismanladi şimdi diyet yaptırıyor küçücük çocuğa. Anne geç yatinca çocuklar da öyle oldu
(594 puan) tarafından
Canm benimkiler de yaşına göre çok cılız lar bende ondan dert ediyorm :(
0 oy
(695 puan) tarafından
Eee cocuklar uyaninca kim bakiyor gecte yatsam sabah uyandigi an uyanmak zornda kaliyorm eger ewde teksem
(594 puan) tarafından
Uyuyolar canm onlarda 12 ye kadar
(695 puan) tarafından
İmmm kendi düzenine göre alistrdn anladm zorlancaksn ama cocuklr icin gec aksamda erken yatmazlar hrlde
0 oy
(1,569 puan) tarafından
7 den sonra ayaktayız;)
(594 puan) tarafından
Tü tüüühh masllh :)
(1,569 puan) tarafından
Bücür uyumuyo yoksa yatarım:))
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Benim de en çok istediğim şey erken kalkmak ama yapamıyorum ya neden acaba. 11den önce yataktan çıkınca sanki anormal bisey yapmışım gibi geliyo
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Kaçta uyuyorsunki gece?  Oğlum uyaninca uyanırım gece uyuduğu saate göre değişiyor ben takıntılıyım uyku saatine gece en geç 9.30 uyucak Sabah da 8.30 9.30 değişiyor kalkışı 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kacta uyaniyirsun kiz

0 oy
tarafından
Kız Allah seni 12 de uyanmak ne çocukların tam gelişim saatlerinde uyanık demek ki akşam 

Oğlum 29 aylık 7. 30 dan sonra uyandığımı asla hatırlamıyorum akşam 9 da kendimi parçalıyorum uyutmak için gece 12 1 gibi ben uyuyorum sabah enn geç 7.30 uyanış 

Alıştır kendini de çocuklarını da kuzum taö gelişim saatlerinde uyanık kalmasınlar çocuklarımız büyüdüğünde istediğimiz kadar uyuruz ama onların bu çağları geri gelmez iyi değerlendirmemiz lazım 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Saat kaçta uyursam uyuyayım 8de uyanırım hic bi gece 4 5ten aşağı uyumam ama sabahları 8de uyanırım 8 buçuk bile olmaz 
0 oy
tarafından
Gece 12 de yatıyorum en geç bu saate hiç kalmam normalde sabahta 6.30 da ayaktayım eşim işe gidiyor :) bende geç uyanmayı özledim ee bebekte olunca haftasonu geç uyanamıyorsun 
0 oy
(119,224 puan) tarafından
3 gibi yatar 8 gibu kalkarim
0 oy
(588 puan) tarafından
Benim kızım gece geç uyuyo sasahta geç kalkıyo o yüzden bende düzen kuramadım. Günün nasıl bittiğini anlamıyorum. Uyuduıumdan da bişey anlamıyorum. Sabah erken uyandırmaya çalıştığımda ortalığı yıkıyo. 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Aslında o insanın kendi elinde değil. Mesela triod karaciğer gitsin eksikliği demir çinko gibi eksikliği olan insanlar gece uyurken rahat nefes alamayan yatagı ortopedik olmayan insanlar akşam erken de yatsa sabah kalkmakta zorluk çeker. Özellikle geceleri nefes problemi olan kişiler. Uyanamaz.bende aynı senin gibiyim. Uykumu alamıyorum yatagım eskidi ve çok rahatsız. Çocuklarım da var biride 3 aylık. Gece zombi gibi kalkıp doyurup geri yatıyorum. Okula gidenim de var. Sabah kalkıyım kahvaltı hazırlayım diyorım bazen hiç uyumadan hazırlıyorum mesela sabah 7 7 bucuk givi artık kızlar da alışmışlar sabah erken saatte kahvaltı yapmıyorlar. Yemiyorlae bişi. Birde biri sabahcı biri öğlenci birde bebek zor oluyor. Gece erkek yatsam hiç kendime vakit ayıramıyorum. El işi yapıyorum bebekle gündüz yapılmıyor. Evde iş bitmiyor.. Saldım artık bende. Ne yapayım. Öyle yada böyle zaman geciyor büyüyorlar. Ama Bi arkadaş yazmış. Dediği gibi sbah güneş doğunca kalkıp dış kapıyı açmak lazım. Apartman dairesinde balkon kapısını. Eve melekler girecek rahmet girecek besmele ile. Biz yattıkça yatıyoruz. Allah çok yatanı sevmezmiş ama uykumuzu alamyoz ki. 
0 oy
tarafından
Ben çocuklara bağlıyım canım aslında..oğlum.hala ayakta .gündüz uykusu uyumadı üstelik..kızım uyudu .sabah 11 1é buluyo uyanmalari ..onlar uyuyo diye bende uyuyorum 10 da uyanirlarsa...bbende o saate uyanıyorum ..saatimi onlar belirliyor..
0 oy
(800 puan) tarafından
Gece neden uyuyamıyoruz ben bazen bebekler uyandırma yapıyor sonra dalmak zor oluyor ama  gece insan neden geç yatar bulamadım gitti bende dlmak için çok uğraşıyorum sabah daha iyi ilgilen mek için yok olmuyo
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Kızım 6 aylık sabah 6-7 gibi uyuyor gece boyu ayaktayım. O saatlerde yatıp 12-13 gibi uyanıyorum kızım da akşam 5 gibi uyanıyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 217 göst.
0 oy
12 cevap 300 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 288 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu

378,938 soru

11,342,657 cevap

34,808 kullanıcı