+1 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (2,565 puan) tarafından
22 aylık oğlum var emerek uyur dün sabahtan memeden kesmeye karar verdim göğsüme pamuk yapıştırdım meme uf olmuş dedim (belki hata yapmışımdır ) akşama kadar iyi kötü idare ettik ama gece saat 3e kadar ne uyudu nede sustu sürekli ağladı sallayarak uyutuyum dedim ayağıma yatmıyor kendini atıp kalkıyor ninni açtım dinlemiyor ne yapsam susturamadım en sonunda verdim memeyi öyle uyudu tecrübeli anneler bana bir yol gösterin ne yapmalıyım yada nerde hata yapıyorum 

11 Cevaplar

0 oy
(669 puan) tarafından
Aktarda kara taş var alıp sürüyosun kesiliyomuş
(2,565 puan) tarafından
Deneyeceğim canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Niye kademeli biraktirmiyorsun
(2,565 puan) tarafından
Nasıl baş edeceğimi bilmiyorum mesela gece uyandığında 5 kere emiyorsa uyandığında onu nasıl sakinleştiricim uyutacagımı
(4,040 puan) tarafından
Ben kademeli biraktirdim herkes dedi ki senin çocuk kolay bıraktı anneme anlattim nasıl yaptığımı annem dedi ki kuzuları bile memeden 3 günde azaltarak ayırdık kendi cocugumuzu birden kestik
Mesela gece 5 kere kalkıyordu bir tanesini en kolayını iptal et ilk gece ağlayıp krize girecek kucağına al konuş op bir hafta boyunca sadece bu rutinde git ikinci hafta bir tane daha azalt  onu da bir hafta boyunca sürdü gündüz emmelerini aynı anda birer azaltabilirsin. En son en zoru kalsın o da gece emerek uykuya geçme. Onu da en uykulu anda yatağa giderek masal anlatarak ya da ayağında sallayarak uyut ben böyle yaptım şükür fazla krize girmedik ilk iki gece çok zordu
(2,565 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım allah razı olsun öyle yapıcam
0 oy
(543 puan) tarafından
Kesmeye karar verdiysen geri dönmemen gerekirdi birşekilde sakinleştirmen lazımdı en son noktaya gelmişsinsin zaten onu aşsaydın yarına daha farklı olurdu.Şuan o çoçuk sğlayarak meme ye ulaşabileceğini öğrendi 
(2,565 puan) tarafından
Biliyorum canım yanlış yaptım ama ben yaptırsam susmadı sesi kısıldı artık
(543 puan) tarafından
Önce uykuyla memeyi ayırman lazım benim kızomds öyle uyuyordu önce ikisini birbirinden ayırdım.Gece uykuları azalmaya başladı gece uykusunu kestim 18 aylıktı 24 aylıkken de gündüzü kestim tamamen bıraktık
(2,565 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(304 puan) tarafından
Birden kesilir mi çocuk memeden helede memeyle uyumaya alışıksa. Benim oğlumda meme düşkünüydü 24 aylık olmasına yakın azar azar bıraktırmaya başladım. Hazırlık yaptım yani. 3 saatte bir emiyorsa 4 5 saate çıkardım. Ama kesinlikle birden bıraktırmadım. 
(2,565 puan) tarafından
Daha detaylı anlatırmısın canım nasıl azaltarak bıraktırdın mesela uyandığında ne yaptın
(304 puan) tarafından
Ben memeye elektrik bandı yapıştırdım kaç defa. Her meme istediğinde oğlum uff oldu orası çok acıyor falan diye kandırdım. O da zaten elektrik bandını görünce emmek istemedi. Ama tabi bazen duramayıp zorla onu aldı ordan emdi. Neyse bu böyle bir kaç hafta devam etti. Emmek istediği zaman onu oyalacak şeyler çıkardım. İşte farklı oyuncak falan aldım. Meme istediği zaman onu çıkardım önüne. He bide onunla herşeyi konuş. Artık büyüdün sen meme emme de. Kocaman oldun falan de. Anlıyorlar çünkü. Uyandığında da verdim memeyi ama bu böyle devam ettiği süre zarfında Bi kaç haftada bıraktı benim oğlum tamamen. Şimdi 28 aylık olacak.
(2,565 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Aktardan sabir tasi alabilirsin canim ben onla kestim
(2,565 puan) tarafından
Aklıma oda geldi bakalım azaltarak deneyim olmadı onu deniycem
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bir kerede olmaz ben önce gündüz emmelerini kestim 2 hafta felan gündüz hep oyaladim gece meme vermeden uyutmaya başladım uyandikca verdim bu şekilde azaltarak sonra komple kestim iki gece uyanıp ağladı 3.gece hiç uyanmadı şimdi yine göğsümü istiyor geceleri veriyorm ağzına koyuyor ama çekmiyor öyle ağzında uyumak istiyor 
(2,565 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım deneyeceğim o şekilde
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ya ben ertesi gün hapı alıcaktım. Aldım oğlumu karşıma anne hasta oldu ilaç içmesi lazım ama ilaç acı sütte acı olcak dedim. Gel iç bi kere sonra ilacı içicem dedim. Emdi. İlacı ona göstererek onayını alarak içtim. Sonra hala acı mı diye sordu ara ara ama evet acı diyince tamam dedi. Bi kaç kere neden dedi olayı hatırlattım. Böyle bıraktık. Bende hamileyim kızım gelince oğlum ister diye korkuyorum
0 oy
tarafından
gece biberon ile süt ver 14 aylikken ben oyle bıraktirdim
(2,565 puan) tarafından
Süt içmiyo canım her yolunu denedim hiç birini içmedi
0 oy
(119,349 puan) tarafından
sut kesen hap var ondan ic kesilsin sonra emmez zaten
(2,565 puan) tarafından
Benımde aklıma geldi canım artık o en son çare
0 oy
(44,714 puan) tarafından