0 oy
909 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Gerçekten ya bizim milletimiz gıdım gıdım kenara atıyor  yemiyor içmiyor bakıyor kar edeceğim diye dolara altına yatırıyor parasını bu sefer konuşma yapılıyor birden düşüyor bari madem düşecek böyle birşey olacak bilgilendirme yapılsın millette bozsun  ufak bir paramız vardı kenarda altına koyduk 7 bin TL zarardayiz suandada ihtiyacımız var bozamiyoruz gerçekten morelim çok bozuk ...

21 Cevaplar

+1 oy
(2,623 puan) tarafından
Oyun oynadılar gecenin bi yarısı düşürdüler hızla kimse bisey yapamasin diye ben aralığın başında bozdurdum 12 bine aldığım bileziklerimi 32 bine bozdurdum kredi kapattık parasiyla 
tarafından
İyi yapmışsınız keşke bende eşimi dinlemeseydim bozdursaydim bozdurma dediği için öyle kaldi
(2,623 puan) tarafından
Kiz benim eşimde bozdurma daha çıkar dedi evet çıkar ama ne zaman duseceginide bilmiyorsun dedim hazır kar etmisim neden dursun demi
tarafından
Aynen canım valla zarar etmede kar etdiyseniz bozdurun ihtiyacınıza varsa
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bacım gariban adamın birikimi mi olur hem o sizin zarariniz değil k bakma kardan zarar ediyorsun  

Sence çıkıp biz altını doları dusurecegiz gidin Boz'un diye açıklama uaparmi devlet başkanı ya 
tarafından
Olumlu dünya neden yemeyip icmeyip kendimi iki kuruş biriktircem diye hiç çocuklarımın riskindan kesenek yarına ne olacağı belli olmayan dünya da ben varken yiyenlerdenim bacım varken kenara atıp yokmuş gibi yaşayanlardan değil çok sukur
tarafından
Bazen insanlar kendi haklarını yedirir susariz gerçekten biz milletçe garibaniz bizim bu kafayla daha çok ekmeğimizi yerler daha 10 gün önce aldığım un 50 liradan 65 liraya çıkıyor dolara müdahale ediliyor ama marketlere yok
tarafından
Canm benim ben yoktu yiyemedim de kirayerine borca verdim herturlu gidiyor bu şekilde bir ev aldım saatim ve sonrasinda biraz param kaldı altına yatırdık şimdi ben zenginmiyim ne alakası var durumu olmayan altın alamaz diye kimin ne yaşadığını kimse bilmez ayrıca kimse öyle birden zengin olmaz yemez içmez kenara atar ordan kısar burdan kısar öyle bir yerlere gelir
tarafından
İnankinevimiz yok bacım.kiradayiz . Çok şükür yer içeriz zaten yemek için çalışiyorsun yemekten eksik kalırsan ne anlamı var
Hem kardan zararın çok koyacağını düşünmüyorum kaybınız yok yani altininiz yerinde duruyor karının zararı sizi çok sıkmasın
tarafından
Canım işte bak bazı şeylerde insan gerçekten üzülüyorum yargısız infaz bak insanın ne yaşadığını insan bilir bak biz evi sattık ev fiyatları arttı birden öyle kaldık ben dua ettim sürekli bir kapıyı kapatan rabbim digerinide açar gerçekten öyle oldu tek benim emeğim değil benim gibi bir sürü yemeyip icmeyip çocuğu için kenara atan insan var onlarda oldu olan parasından yani bak ben kaldım eksik yalan söylemiyorum sana tüp alamadim bazen eltime gidiyordum çoğunlukla zaten kahvaltılık hiç alamiyordum ev taksidi ödeyeceğim diye ama birileri ayak yapıp da ekonomiyi dduzeltecegim ayağına altını düşürdü onu düşürdü keşke duzelseydi yağ 90 tlydi gittim bugün markete en kotu yağ 110 TL yani bu yine sana bana oluyor bacım yalnis anlama hep zenginler kazanıyor senin benim gibi tek maaşla çalışan insanların sırtından yerler zenginler ancak
0 oy
(659 puan) tarafından
Al bizden de o kadar en az 80bin zarardayız 
tarafından
Hadi ya sizin daha çökmüş canım insAllah yuselir karını da geçtim olan paramı alsam yeter sonra geri düşsün :( bakıyorum marketlerdede hiç indirim yokki
(659 puan) tarafından
Eşim belli etmemeye çalışıyor ama oda üzülüyor bu duruma daha ihtiyacımız yok dursun diyoruz inşallah yükselir
tarafından
İhtiyacınız yoksa uzun vadede birşey olmaz yükselir ama benim şuan ihtiyacım var canım
(659 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun valla gelde sinirlenme bu duruma resmen sag gösterip sol vurdular
tarafından
Valla canım ne diyimki benim yine markete gitsek bizim cebimizden gidiyor bankaya gitsek cebimizden gidiyor kiraya gitsek cebimizden gidiyor yolda yurusek cebimizden gidiyor valla herşey para olmus
0 oy
tarafından
Yaaa az para da değil 
tarafından
Aynen canım valla disimizden tirnagimizdan arttırdik üstüme almadım eve bişey almaidm gezmeye gitmedim bu yüzden
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Benim kız kardeşimin nişanlısıda 75 bin yatırdı akşamına düştü adam düğün için degerlensin dedi olanda gitti valla 
tarafından
İşte diyorum olan öyle fakir fukaraya oluyor bizim ev aldığımız abide altına uyatirmis 60 bin TL zararda adam
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Yılbaşından sonra yukselcekkk diolarda bilmiom kuzum
tarafından
Bencede aynı covid gibi level atlar artık ekonomide
(5,904 puan) tarafından
Eğer doları altını sabitlediklerine güvenselerdi önce benzine mazota yaptıkları zammı çekerlerdi.. Çekmediklerine göre güvenmiyorlar geçici olduğunu biliyorlar.. O yüzden gerisin geri yükselecek. İnan bana AA şu zararım var diye üzülmüyorum ekonomi düzelsin zararımız ozaman karşılanmış oluyor zaten ben sütü peyniri alırken hesap yapmak zorunda kalmazsam zaten aradaki zarar her türlü kapanıyor..
tarafından
Keşke duzelseydi benimde umrumda değil fazla yok zaten ama eşimin emeğine üzülüyorum
(5,904 puan) tarafından
Bende üzüldüm aman ne bileyim inşallah artık bişeyler yoluna girer çok yorucu bu ekonomi işleri
tarafından
Evet milletçe yorulduk
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Ben her zaman derim altın dolar zarar diye kimse inanmaz çok lazım olduğu bir an geliyo o anda bozdurmak gerekiyo düşük de olsa yüksekde olsa zarar oluyo 

tarafından
Canım doğru söylüyorsun da bu öyle birşey degilki resmen müdahale edildi tabiki edilsin bu bişey değil ama söylensin yani millette kolay kazanmıyor ki para zengin her zaman zengin 1 kaybetse 10 kazanır tek başına çalışan insanlar milletin fabrikalarında yemiyorlar icmiyolar atiyolar kenara gerçekten yazık yani
(2,698 puan) tarafından
Tabikide çok zor ama dediğim gibi güven olmaz bunlara
tarafından
Canım valla her zaman insanlar bencil gerçekten zenginler fakiri düşünmüyor bunu çok iyi anladım birkez daha insanları dusunselerdi önce bir bildiri yayinlarlardi ondan sonra bunu yaparlardı yani
0 oy
(2,559 puan) tarafından
Biz de dövize yatırdık. Öyle kaldık şimdi. Ocaktan sonra tekrar yükselir diyorlar.
tarafından
İnsAllah canım ben pek döviz taraftarı değildim ama altınla döviz aynı gidiyor ikisi beraber yükseliyor malesr
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Düştü de noldu sanki fiyatlar da düşmedi olan biz gibi 2 3 kuruşu olana oldu zenginler zaten bildi öyle olcağını bozdular zengin oldular eski bi bakan konuşuyodu o dedi adamın kefen parası vardı belki küçük bi ev alcaktı ama parası çöp oldu böyle şey olmaması lazımdı dedi valla düştü de ne halta yaradı ben anlamadım kendilerine yaramıştır anca ben hep bu partiye oy verdim bu zamana kadar ama yeter artık bku çıktı iyice gerekirse oy kullanmicam ama onlara da vermicem nefret ettirdiler 
tarafından
Bu parti meselesi değil vicdan meselesi cnm bukadar emeği milletin kimseye kalmaz Allah'ın izniyle
(5,376 puan) tarafından
Aynen canm aynen Allah hayırlısını versin ne diyim ya
tarafından
Amin cnm valla diyorlar biz gariban değilmişiz buna daha çok morelim bozuldu
0 oy
(961 puan) tarafından
Bizimde euro vardı 40 bin zarardayız mahvetriler insanları
tarafından
Aynen cnm yazık oldu gerçekten..
0 oy
(119,458 puan) tarafından
baci sende tam zirvedeyken aldin amma yaa
tarafından
Valla canım biz baya kazık yedik kuyumcuda eşimde sinirlrndi bankadan aldı buseferde yüksek almış olduk bendededim hesapta kalsın oda dedi altına köy olan oldu zaten biz daireyi sattık ev fiyatları uçtu altına yatırdık altın düştü  önümüzdeki fragmanlar da ne olcak bilmiyorum :D
0 oy
(215 puan) tarafından
Garibanlik tamda böyle birsey olsa gerek
tarafından
Biz değilmişiz gariban canmm
0 oy
tarafından
Oda biseymi bi akraba ev alcam diye herşeyini sattı son anda ev işi iptal oldu Tüm parayi dolar yaptı suan 200 e yakın zararı var adamın 
tarafından
Yazık olmuş gercekten
0 oy
(1,979 puan) tarafından
Valla ev alacaktım sabah noter e gidecektim 40 bin zarar oldu ama olsun ev alamadım daha uygun bakarım ekonomi duzelecekse olsun ki kârdan zarar ettik biz biz aldığımızda cokcok düşüktü o yüzden hiç takmıyorum evet koydu bayağı ağır oldu ama ekonomi duzelecekse yapacak bişey yok
tarafından
Düzelmez canım duzelsede ev fiyatları çok düşmez  sanmıyorum herşey yine pahalı bugün gittim biryag 140 tlydi
(1,979 puan) tarafından
Fiyatlar düşmez belki ama yine de umut işte
tarafından
İnsAllah canım Rabbime dua et sen yine karşına guzek biryer çıkarsın rabbim açılan elleri geri çevirmez
(1,979 puan) tarafından
Tek duam kirada sürünmek yordu inan
0 oy
(581 puan) tarafından
Ya resmen dolar yükseldiğinde bas bas bağrıldı insin insin diye bi konuşma yapıldı diyorsun adamlar zaten dedi gereken yapılacak yastık altında para bırakmayın diye. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Tepeden mılletın eline verdiler. Yatırım dusukken yapılır, yükselirken degil. Gel bunu insanımıza anlat. Cok zor artık eski yerlerine cıkması.
tarafından
Canım bende eşime dedim ama malesef artık olan oldu ..
(7,118 puan) tarafından
Yapacak birşey yok. Sıkmayın canınızı.
tarafından
Valla canm ben eşimin emeklerine üzülüyorum okadar sıkıntı çekti Birşey sahibi olacağım diye yıllardır üstümüze başımıza almadık paramızı çarçur etmedik kendi özel bakimimiza bişey almakdik ekstradan karton topladı plastik topladı bir ekmek alayım diye işten gelince evin kredisi odeyecem ev sahibi olucam diye evi sattık birazdaha uygun biryer aldik azcik bir para kaldı kızımın odasını yapacaktı o parada hiç oldu altın düşünce
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Böyle bir kriz ortamında iyi düşünmek gerekiyor ben işten ayrıldım tazminat aldım ve eşim dedi altın slalım bende dedim bu durumdayken asla almam tl olarak bankaya atarım daha iyi uzun vadede altın kar ettirir ama kısa vadede çokta güvenmemek lazım mesela düğün takılarımı 30 bin civarı almıştık 6 srne oldu ve 125 olmuş bozdururken arabslar yükselecwk diye araba istedim mslesef zengine dokunmazda kıt kanaat geçinip biz bsbadan birşey görmedik evlatlarımız sıkıntı çekmesin diyenler için sıkıntı ALLAH yardımcımız olsun
tarafından
Aynen canım valla yine benim çok param yok çok altın alanlar baya zarar etti onları gördükçe daha çok uzuluyorum
(1,021 puan) tarafından
Evet geçen gün eşimin bi tanıdığı aradı zararı 500 bin falan
tarafından
Biz zenginleri daha çok zengin ediyoruz başka birşey degil
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Dimyattaki pirince giderken evdeki bulgurdan olmak sizin ki 
tarafından
Hiç sorma canım valla
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Cnm yemeden içmeden kendime almadan para biriktirdin de bu hayatı ne kadar yasayacagin belli mi ya elbette biriktir ama ya çok değişik var ama yeme içme biriktir dolara yatır eee bı zaman sonra düşeceği zaten belliydi a bacım kendine bu kadar eziyet niye 

Sana har vurup harman savur demiyorum ama yeme içme niye para biriktir ya biriktir ama kendi canını da hiçe sayma yani 
0 oy
tarafından
Sende kendine göre haklisin bak bizim dolarlarimizda hiç oldu ama hic uzulmedim Rabbim rızkımızı mutlaka verecektir. Şöyle düşün ülkemizin milletimizin hali ne olacak herkes agliyor market fiyatlarina zam gelince dolar yukselince vs .cunku altin yukselince yada dolar fiyatlarda o denli artiyor O yuzden tek tarafli dusunme canim senin altinin yada paran fazlasiyla yerine gelir ama insanlarin hali ne olacak oncelik ülkenin halini dusunmek 
tarafından
Tabi canım bende zaten bundan bahsediyorum insanlar oradaki gariban tanımını farklı yere çekmişler garibanın daha sözcük anlamını bilmeden ya valla  okadar şeyi anlatmaya çalışıyorum tek bir yerde takılmislar yani kendi eşlerimiz okadar yoruluyolar didiniyolar ben eşimin okadar yıprandıgini görüyorum sırf borç ödeyeceğim diye tam birşeyleri düzeltiyoruz bakıyoruz bu sefer herşey pahalı oldu el atan yok hiç birseye gerçekten makarna alamayan insanlar vardır eminim evine bir zaman bende boyleydim ailem öyle birşeyler getirirdi soylemezdimde ihtiyacım olsa biliyorum getirirdi babamlar felan ama çok yalnis yerlere çekilmiş söylediklerim tek bir kelime da takılmış insanlar kimseye bu hayat diyorum ya altın tepside sunulmadi sırf rahat yaşamak için biraz zorluk çekmek gerek keşke benim sadece olan zararına olsa dün gittim daha markete ay başında zaten yağa zam yapılmıştı 125 liraya çıkmıştı şuan 140 lira aldığım un yine daha ayın 12 sinde 50 liradan çıkmış 65 lira herşey almış başını gidiyor gerçekten

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 171 göst.
28 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 117 göst.
0 oy
3 cevap 133 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,309 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 362 göst.

380,963 soru