0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar benim ilk doğmum çok zordu açılmam olmamisti suni sanci almak zorunda kaldim içli disli 20 tane dikişim vardi. İkinci doğumda da mi benim dikişlerim olacak gene boyle zor mu doğrurum yoksa ilkine göre daha mi kolay oluyo ikinci

15 Cevaplar

+1 oy
(4,700 puan) tarafından
Sezeryan yapan ben :) ama sezeryanim bile ikincisi daha kolaydı şahsen 
tarafından
Ben de sezeryana alinacaktim son dakika geldi oğlum :D
(4,700 puan) tarafından
Benim ki suyu patlattı durdu 37+6 da :) suni verdiler ağlayarak eşimi aradım dedim açılma yok bişey yok kurban olayım gel imza ver :) geldi verdi koşa koşa sezeryana gittim
tarafından
Ben mecbur alinmistim doğuma gebelik zehirlenmesi geciriyodum tansiyonum tavan yapmisti..
(2,801 puan) tarafından
Asaf 2135 katılıyorum cnm ++ benim de 2nci sezeryanım ilkine göre kolaydı herseyin ilki daha xor bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu sorunun cevabını bende yarın öğrencem nasipse hakkımızda hayırlısı canım Rabbim sağlıkla kavuştursun evlatlarımıza
tarafından
Doğuma mi gideceksin yarin
tarafından
Aynen canim suni alcam 41 oldum bugün kendi sancım gelmedi bu kızımda da
tarafından
Sağlikla kucağına al inşallah canim rabbim bi avazda kurtarsın ♥️
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(12,277 puan) tarafından
4 tane doğurdum 3 u normal biri sezeryan birincisi suni sancı ile iki günde doğdu 

İkincisi suni sancısız 8 saatte doğdu 
tarafından
İki günde mi doğdu kiz iki gün suni sanci mi aldin
(12,277 puan) tarafından
Hayır 24 saat aldım suni sanciyu birgün evde çektim suyum geldi gittim açılma yoktu suni sancı verdiler İlk doğum zor oluyor genelde ikincisi daha kolay
tarafından
Ha anladim. Rabbim evlatlarinla mutlu olmayi nasip etsin canim
(12,277 puan) tarafından
Amin amin kuzum Allah razı olsun ♥️
0 oy
(2,128 puan) tarafından
Ikincisi daha kısa sürüyo canım illaki onunda sancısi fazla ama bu kadar fazla dikisin olcagini sanmiyorum
tarafından
İnşallah o kadar olmaz anam ağlamisti o dikişler yuzunden patladilar falan ayyy kabus gibiydi
0 oy
(560 puan) tarafından
Benim de ilk doğumum zordu  dikişlerin vardı baya ama ikncisici suni sancisiyla oldu ama ilkine göre daha iyiydi  az bı dikiş oldu daha tecrubeliydimm daha
tarafından
Yani ikinci doğumda da dikiş oluyo öyle mi
(560 puan) tarafından
Evet canım o doğuma göre değişir benimde olmayacaktı amabebegim eli kafasında geldiği için oldu dedi doktor
0 oy
(19,780 puan) tarafından
Ben 3.yü doğurcam inşallah önemli olan kendini sakinleştirmen dirayetli olman ve çokça dua etmen sonrası kolay bol bol yürü evin içinde bile açılmayı kolaylaştırır Allahım sağ salim kurtulmamızı nasip etsin 
tarafından
Ben daha hamile değilim 3-4  senede dusunmuyorum ama ruyamda bugun doğum yaptigimi gordum aklima takildi bi soruyim dedim. Amiin rabbim senide evladini da sağ salim kavustursun canim
(19,780 puan) tarafından
:D ay hamile sandım seniii
tarafından
Kiz dur daha 8 aylik oğlum var :D
(19,780 puan) tarafından
Oyyy küçücükmüşş :) Allah bağışlasın
tarafından
Tesekkurler canim :)
0 oy
(616 puan) tarafından
İkinci daha kolay benim ilk ikide dikişim vardı ama 3.oğlumda dikişim olmadı 
tarafından
Yani ikinci de de dikiş olabiliyor
0 oy
(44,840 puan) tarafından
Bende ilk suni aldım çok zordu sadece suyum geldi gittim 1 cm acilmam varmış 8 saat suni çektim kızımda doğumum çok zordu oğlumda kendi sancım gece evde geldi saat 2 de başladı sabah 7 ye kadar evde çektim yürüdüm comel kalk yaptım 7:30 da hastanedeydim 8 cm le gitmişim çatala çıkmakla dogurmam bir oldu 15 dk doğum kısmı sürdü dikismde pek yoktu dr.kesi atmiycam fazla bebek kendi yırtıp gelsin dedi oğlum 4 kilo doğdu kafası omuz yapısı iriydi çok fazlada yirtigim oluşmamış ama Dr öle demişti eve gelince ayaktayım valla hiç yatmadım oğlumda üçüncü gün kaynanama oturmaya gitmiştim sjsjssj
tarafından
Ayy maşallah kiz allah saglikli uzun omurler versin
(44,840 puan) tarafından
Amin canım allah razı olsun❤️
0 oy
(120,755 puan) tarafından

kiz 20 dikisi nere attilar oyle :blink: 

tarafından
Ahhh ahhhh hiç sorma sevdoşuuumm makatıma kadar dikişim vardı
0 oy
tarafından
İlkine göre kolay oluo cnm ama yine de 2 3 dikiş atıyorlar 3 doğum Yaptm 3 doğumumda da dikiş attılar
tarafından
Yaaa dogumdan cok dikisler zorlamisti benj
tarafından
Fazla atılmış cnm dikiş sana o yüzden çok zorlanmışsındır Bnde ilk doğumda dikişler  olduğu için tuvalete girmeye korkuodum çünkü büyük abdestimı yapmamıştım oda makatta çatlağa sebep olmuştu içten yırtılmıştı
0 oy
(14,483 puan) tarafından
Bende korkuyorum ilki kolay oldu ya ikinci zor olursa diye 
tarafından
Ben hamile değilim ama aklima takildi doğumdan çok dikişler yipratmisti beni
(14,483 puan) tarafından
Bende değilim kız dur Allah korusun
0 oy
(16,698 puan) tarafından
Bana göre ilk dogumum daha kolaydı ama dikiş atma kısmı çok zordu. Ikinci doğumum zordu ama dikis atma cok kolaydı. Dikis olayı senin ikinmana bebegin kilosuna falan göre değişir 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
3 sezeryan oldum valla her doğumun bir zorluğu var her dogumdada dikisin olacak diye bi kaide yok tabi
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Belki olmaz o senin acikligina bagki ebeye sordum abla kesmee benim bidaga dedim yirtirsa keserim yirtik daha zor dedi  ilkinde de ikincide  de oldu bdnim dikisim ama cok degil di ilke gore ikinci dogumum daha zordu mesela kisiden kisiye degisir 
0 oy
(4,043 puan) tarafından
4 dogum yaptim 3 normal bir sezeryan hepsi birbirinden kolaydı canim ama sezeryan bana zor geldi bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 238 göst.
28 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 391 göst.
4 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde ece.e (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
5 Haziran 2024 Aile kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 355 göst.

397,036 soru

11,875,313 cevap

35,990 kullanıcı

...