+1 oy
426 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kizlar ben iki sezeryan doğum yaptım ilkinde bilmiyordum ama ikincisinde tek korkum doğumdan sonra hemşire ve ebenin odaya gelip karnıma bastirmasiydi resmen bu durum bende travma oldu doğumdan sonra odaya geldiğimde ebe geldi resmen cigilik attım elletmedim kanamanın başlaması için gerekiyormuş ben daha vajinal muayene olamıyordum bunu yaptırmam mümkün değildi ve bütün hastaneyi ayağa kaldırdım var mı benim gibi bu durumu yaşayan 

44 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim herkese benimki gibi doğum nasip etsin. 

Doğumdan çıktım normal di seseryana döndü 

5 saat sonra koridorda patır kütür yürüyordum sadece bir gece yattım doktorum beni kantinde kahve içerken yakaladı.

Oğlumu kucağıma alıp koridorda sallana sallana geziyordum ağrı sızı vallahi zerre olmadı beni öyle kprluttular ki ağrın olacak bağıracaksın dikişlerşn zonklayacak vallahi ağrı yaşamadım bile

TEK Zorlandığım nokta gaz çıkarayım diye şurup verdiler hastane çıkışında merdivenleri osura psura indim herkes bana baktı arabaya gidene ladar patır kütür osurdum sinirimden ağladım arabaya kadar hemşireler hastalar lahkaha atıyor du arlamdan :Dd
-Reklam-
0 oy
(316 puan) tarafından
İlk yürüyüşte ayağa kalkarken nefesimin kesilmesi . Felç kalcam sandım birde bir gün 40liyken uzaniyordum altıma işer gibi oldum anamm heryer kan gölü hali koltuk yerler Allah'tan koltukta koruma vardı. 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Benim sonta takılması ve karnıma basılması beni maf etti maf 
0 oy
(1,776 puan) tarafından

Benimde karnıma bastırmaları oldu. Doğum anında da kaburgalarıma baskı yaptıklatından 1 ay kaburgalarım ağrımıştı:(

0 oy
tarafından
Bastırma vs yapmadilar bana kızım fenalaşınca alıp gittiler kalkamadım o an berbattı 
0 oy
(5,952 puan) tarafından
Sezeryen oldum kimse karnima basmadi tek sorunum sirtlarima kadar gaz sorunu yasadim onun dışında dikiş falan sorunum olmadi
0 oy
(996 puan) tarafından
Doğumdan 6 gün sorna gece çok ağrım vardı çocuğu bile emzirmeye gücüm yoktu o günün sabahına saat 6 ghi karnımda bi sıcaklık ile uyandım yorganı bi kaldırdim göğsüme kadar her yerim kan olmuş dikisim patlamış kan sızdırmaya başlamış zaten 2 hafta çektim bunu birde tam iyileşiyodum bu sefer de iltap kapmaya başladı doktor hiç uyusturmadan dikiş yerini yeniden kesti felaket bo şeydi 
0 oy
tarafından
Bana neden bastırmadjlar acaba
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O ne yaaa bana basmadılar 

İlk ayağa kalkış çok fenaydı bide karnımdaki bandajı çıkartmaları
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Ben iki sezeryan oldum hic karnıma basmadılar
0 oy
(48,905 puan) tarafından
Benim hic bastırmadi yataktan kalkması cok zordu o yuzden tekli koltukta oturdum hep
0 oy
tarafından
Valla sezeryandan sonra ki üç ay herşey çok zordu. Zaten iki ay iki büklüm gezdim . Ben çok ağır atlattım bünyem zayıf kaldiramadim. Dikişler çok açıyordu ağrıyordu şişmişti ayyy bidaha yaşamak istemiyorum o acıları.
0 oy
(3,063 puan) tarafından
Bendede o ya tam rahatlıyorum ağrım diniyor gelip bastiriyolar acidan ölüyodum gerçekten bağlık çığlık doktorun elini itekliyom felan ölüm du 
0 oy
tarafından
Ay evet ya o karına bsstırmaları ölüm gibi bişey 3 dört kere yapmışlardı bana hemşireler grlince odaya aklım başımdan gidiyodu bide ağrım çok fazlaydı sürekli ağrı kesici iğne vurmalarını istemiştim haplar kesmiyodu artık bide sondayı çıkarırken acıdı baya bi 
0 oy
(275 puan) tarafından
Aynısı bendede oldu çığlık  çığlığa dediğin gibi canim 4 5 kez yaptılar en son hemşirenin elini tutup yeter diye bağırdım ve daha yapmadi birde birde doguma giderken çok korkmustum ameliyathaneyi hoeunce
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Oglusumun bir hafta hastanede yatması oldu sezeryanin ağrısı sızısı hiç zorlamadi beni evin boş olması zorladı
0 oy
(101 puan) tarafından
Gaz sancısı bitirdi beni
0 oy
tarafından
Ilk 2 gun lavaboya gittigimde sanki rahmim oynuyor gibi hissettim gecmez diye korkmustum
0 oy
(616 puan) tarafından
Karnına niye bastırdılarki bana kum torbası koydular benim canımı en çok acıtan şey yiyecek bişey yoktu evde hiç sütüm gelmedi bebeğim açlıktan sarılık oldu hastahaneye yatırdık damar yolu açılana kadar mahvoldu yavrum 
0 oy
(5,560 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım günde üç defa gelip karnıma bastılar

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 863 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Elif&hanim (5,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 696 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Cadıkız (5,314 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 201 göst.