+1 oy
146 göst.
Aile kategorisinde (147 puan) tarafından
Hanımlar bebeğim 5 aylık sizce ne zaman yavaş yavaş biseyler tattirmaya başlamalıyım.  Mesela ilk başlayınca bi günde sadece ne vermeli. Ilk neleri tadabilir.. yemek suyu verme kısmına falan ne zaman geçmeliyim .  :) 

14 Cevaplar

0 oy
(1,007 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İlk önce sebze ile başla her verdiğin 3 gün kuralına göre uygula alerji durumu varmı yokmu diye. 

İlk kabak ile başla. 

1. Gün 1 çay kaşığı 

2. Gün 1 tatlı kaşığı

3. Gün 1 yemek kaşığı kadar vericeksin canım

Sonra havuc patates brokoli vs. Sonra meyvelere geç 

İmkanın olduğu sürece evde hazırla herşeyini. Dışarıdaki kaşık mamalar vs kullanmamaya çalış. Pirinc unundan uzak dur kabızlık durumu yapar. Muz da öyle. Onun yerine yulaf irmik kullan canım. Her ek gıda sonrası su içir mutlaka.
(147 puan) tarafından
Peki şimdi 5 aylık tam 6 aylık olunca mi başlamalıyım
(1,007 puan) tarafından
Doktor gözetiminde baslamak daha dogru canım doktorumuz bizi 5.5 aylıkken baslatmıstı. Mama ile besleniyor diye
(147 puan) tarafından
Anladım benimki anne sütüyle besleniyor
-Reklam-
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Patates havuç kabak 
tarafından
aynen önce bunlar sonra diğer sebzelwr sebze tadını bitince yogurt en son meyveler alerjen olmayanlar.
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Öncelikle yoğurt olmalı sonra sebzeler patates havuç gibi. 

Daha sonrası herhangi alerjik durum yoksa tattırdığn sebzelerden çorba olabilr.
0 oy
tarafından

Cnm benim oğlum alerjik bir bebek ben sebze ile başladım    ilk gün  havuç  başladım  ilk gün  1 cay kaşığı 2 ci gün tatlı kaşığı  3 cu gün 1  yemek kaşığı olacak şekilde  ebemizde öyle söyledi  

2 ci tadımı   kızartma kabağı  bugün onu başladım  bakalım  inşallah alerji yapmaz 

0 oy
(244 puan) tarafından
Normalde sebzeyle falan başlanır ben meyve püresi ve yoğurtla  başlamıştm 
0 oy
tarafından
Süt ürünleri alerjisi yoksa 3 gün kuralı ile yogurtla baslamani tavsiye ederim canım bağırsak gelişimi için iyi oluyormuş doktorum söylemişti bide e bebek dergisindede okumuştum 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben hora diye verdim valla yoğurt verdim ama hususî değil o an öyle gelişti meyve yemek suları vs öyle korunmadim 3 gün kuralı felan yapmadım :))
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Yemek suyu için erken daha ona yağlı tuzlu gelir. 6.ayda ona özel çorbalar yapabilirsiniz. Patates, havuç, brokoli en başta yoğurtla başlanıyor ek gıdaya
(1,072 puan) tarafından
Patates havuç nasıl veriliyor haşlanarak mi
(1,776 puan) tarafından
Çorbasını yapıyordum ben
0 oy
(147 puan) tarafından
Herkeze teşekkür ederim :)
0 oy
(5,953 puan) tarafından
5 aylik oglum tarhana corbasi verdim ilk 2 gun  snr havuc suyu 2 gun snr elma suyu dunde armut verdim sirada 2 gun snr yoğurt suyu zaten bebekliginden beri veriyorum
0 oy
tarafından
Yemek suyu için çok erken . Önce ev yoğurdu ile sonra 3 gün kuralı ile sebzeler meyveler vs .
0 oy
(547 puan) tarafından
Benim ilk verdiğim şey yogurttu,sonra sebze ve sonra meyveye geçtim. İlk meyve verirsen eğer sonradan sebzeyi sevmeyip kabul etmeyebilir bebeğin. 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Yoğurt  meyve ve sebze püresi yumurtanın sarısı ile başla  canim. Buharda haşla sonra ez 

0 oy
(430 puan) tarafından
Valla ne yiyosak onada verdim aynısını çok şükür hiç yemek ayırt etmiyor 20 aylık olcaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
31 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 148 göst.
0 oy
2 cevap 80 göst.
12 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
2 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,415 cevap

34,941 kullanıcı

...