0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba kızlar nasılsınız iyisinizdir umarım ben burada yeniyim sizinle bir şey danışmak istedim ben muayeneye özele gidiyorum şu an 195 lira oldu zam gelmiş doğum parası 5000 lira durumlardan dolayı kararsız kaldım devlette mi doğum yoksa özelde mi çok kararsız kaldım yardımınıza ihtiyacım var ve benim kimsem yok annem babam da yok öldü sadece eşim var acaba devlet refakatçi olarak eşimi yanıma alır mı şimdiden teşekkür ederim herkese

17 Cevaplar

0 oy
(204 puan) tarafından
Devletle alakalı bir bilgim yok ama imkanın varsa özelde dogum yap canım heleki bu hastalık zamanı 
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum maddi durumun neye imkan veriyor ise onu yaptir. Kontrol devlete Got doğumun sezaryan olacak.ise özelde yaptir. 

Ben medipol gidiyorum muayene 325 yılbaşı sonrası zam.gelevekti ne oldu bilmim.dogum.icinde 10 bin₺ diyorlar sezaryan olacağım için birde sr dünya tatlısı⚘⚘ 
(2 puan) tarafından
Allah razı ol teşekkür ederim canım
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canm bir yıl önce 5000 dogum yaptım devlet erkek refakatci kabul etmiyor özelde ediyorlar
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(119,070 puan) tarafından
devlette esini asla almazlar ben hic gitmedim devlete ama imkan oldugu surece ozelden yanayim
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(294 puan) tarafından
Özele git cnm ben normalde Bi sıkıntım oldumu devlete giderim ama hamile olduğumu öğrendiğim günden beri özele gidiyorum doğumumuda orda gerçekleştirecem inşllh. 
0 oy
(48,482 puan) tarafından
refakatçi bilmiyorum devleti sor.orda dogum yapanlara bizim burda doktor durmuyo.yoktu ben doğum yaparken. benden sonra doktor geldi arkadasim gitti cok memnun kaldi bi doktora git doktoru gör icine sinecekmi
(2 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Iyi olan devlet hastaneleri var özelikle belirtmek isterim ki, 
Hastanenin kötüsü olmaz orda çalışan kişidir orayı lekeleyen. Ben 2 doğumu devlette yaptım 1.si o kdar mükkemmel bir ebeydi ki merhameti yetti ve hepsi öyle sandim o rahatlıkla tekrar oraya gittim ama   2. Doğumda onun tam tersi bi ebeydi.. velhasıl Rabbim hepimizi iyilerle karsilastirsin. 

Imkan varsa kendine uygun bir yer araştır tabi, bir de devlette erkek refakatçi almazlar canım 
(2 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ben üniversite hastanesinde dogum yaptim cokta guzel gecti ücretsizde sadece bir yatak parasi aliyor yine universitede yapicam insallah 2.dogum orda oldu buda orda olucak
0 oy
tarafından

Mart 2021 de doğum yaptım özel hastanede 13 bin TL para verdim ama zerre pişman değilim 

3 gün yattım 
İğneden ipliğe herseyim eksiksizdi 
Çokta güzel ilgilenildi zerre sorun yaşamadım 
Rabbım ikinciyi nasip ederse ve durumum el verirse yine özelde yaparım 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
İlk iki doğumumu özel hastanede yaptım. Bi tanesi de memorial. Ağustosta devlet hastanesimde doğum yaptım özeller halt etmiş vallahi. 
0 oy
(248 puan) tarafından

Ben devlette yaptım yanına kimseyi almıyorlar doğumdan önce de sonra da elindeki telefona kadar alıyorlar ailenle görüşmene izin vermiyorlar o açıdan zor du 

Özelde bı akrabam yaptı 6000tl 7 ay önce yanına herkes girebiliyordu rahattı o açıdan telefon alımı yoktu 

Ama maddi açıdan devlet derim sonuçta ikisinde de aynı acıyı çekeceksin  bnm bebeğim gelmedi özeller beni almadı annenin ölüm tehlikesi var diye özelin biraz adı var cnm ya özele vereceğin parayı kendine bebeğine harcarsin biraz gereksiz devlette de virüse dikkat ediyorlar 

(2 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz teşekkür ederim
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İkisini devlette birini özelde yaptım allah iyi insanlar ile karşılaştırsın. Ben ikisindende memnun kaldım ama imkanın varsa özel derim herşeyin ile ilgileniyorlar otel odası gibi odaları. 

Allah merhametli insanlr ile karşılaştırsi bı avazda kurtul inşallah
(2 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Şans isi benim ilk dogumuda kimseyi almadilar yanima sanci esnasinda fakan refaketci annem kaldi esim yanimizda degildi ikinciyide devletde yaptim esim hep yanimdaydi imkanin varsa ozele git orda alirlar
(2 puan) tarafından
Evet canım ben de eşimin yanında olmasını çok istiyorum
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Valla durumun varsa özelde yap 
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(1,785 puan) tarafından
Ben özelde yaptım eşim annem kardeşim benim yanımda kaldılar sonra görümcem falan geldi görmeye gece 2 gibi onu bile içeri aldılar çok rahattım hemşire ve hasta bakıcı üstümü giydirdi
(2 puan) tarafından
Evet canım bu konuda özel çok güzeldir
(1,785 puan) tarafından
Kontrol için devlete gidip doğumu özel de yap ben öyle yaptım ama devlet hiç ilgilenmedi son aylarda tekrar özele gittim kontrole
0 oy
(52 puan) tarafından
Maddi olarak düşünce devlette yapmaya karar vermiştim. Son gün özel doktora gittik 40. Haftada. Pandemi zamanı randevu yoktu Onun özel hastane ile anlaşması vardı. O gece suyum geldi. Özele gittik ve inan doğumum çok zor geçti aneztesi suni Allah ne verdiyse 24 saat sürdü doğum. Devlette olsa sürünürdüm herhalde. Bi yerlerden kısıp imkanın var ise özele gitmek daga iyi ama bulunduğun şehir hastanesinin imkanlarına da bağlı. Allah kolay bir doğum nasip etsib
(52 puan) tarafından
Üzüldüm. E doğum başlasa nasıl Olcak çok zor senn için :(
(2 puan) tarafından
Evet canım biz de ona çok düşünüyoruz hele doğum yaklaşınca düşün düşün gecemiz gündüz oluyor onun için Sezeryan düşünüyorum napicam bilmiyorum hele yolar çok kötü dağların arasında
(52 puan) tarafından
Ne zaman geleceği de belli olmuyor normal olunca. Gece 2 de gitmiştim hastaneye. Allahım size büyük kolaylıklar getirsin sizin durumunda olan tüm annelere. Kuş gbi hafifler Bi çözüm bulursınz
(2 puan) tarafından
Amin İnşallah canım benim sizden de Allah razı olsun
(2 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı canım inşallah Allah'ım bi yol gösterir
0 oy
(275 puan) tarafından
Canim özeli tavsiye ederim en azından odada teksin rahat edersin tabi durumun varsa bide hastalık çok:) 
(2 puan) tarafından
Haklısın teşekkür ederim canım
0 oy
(22 puan) tarafından
3 kasımda edirne devlet hastanesinde normal doğum yaptım. Oturduğum klozet bile ısıtmalıydı. Refakatçi olarak annem kaldı yanımda ama eşim istediği zaman geldi yanıma annemle yer değiştirdiler odada fazla kişi olmamasını istedi ebeler. Tek kişilik odalarda kalınıyor zaten ve odamda dogum yaptım yatağa hemen ekipman taktılar falan o kadar iyiydi ki anlatamam. Her odada bebeğe özel tartı falan vardı. Plates topu falan dusunebilecegin hersey vardı. Ben bir sağlıkçı olarak edirnedeki diğer özel hastanelerde stajlarimi yapmıştım ama böyle bir muamele görmedim. Yine doğuracak olursam kesinlikle devleti tercih ederim
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok şanslısın çevrende öyle güzel hastane var

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 94 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde aybuke22 (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.
0 oy