+3 oy
709 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İlkokuldaydim.Mahalleden bi arkadasim vardi.❤️☺️ onunla apartmanlarin kapisinin önunden pet şise calar bakkala satardik  jsjsjsj deli gibi abur cubur alirdik sjsjsj 

:D bu arada hepsi komsularimizdi farkediyorlardi ama kucuguz diye  caktirmiyolardi sanirim ehhehe 
(yaş 7  ) 

Apartmanin alt katinda bakkal vardi bu bakkal bizim ev sahibimizdi 

Kardesimi de yetistirmistim ,kucuk profesyonel hirsizlar oluvermistik bi anda sjjsjs

güccük hirsizlar  

Beraber cips , sakiz , seker caliyoduk bakkal amcadan 

Ulen be şerife yurek mi yedin hee sjjsjs :D 
Ev sahibinden de bi seyler calmazsin (yas 7 )

Bakkal amcam farkediyodu da caktirmiyomuydu artik neydi .Ama bi gun cips caldiktan sonra saklanirken  yakaladi beni, yani gordu  :D naptim peki caldigim cipsle kosarak eve gidip korkuyla heyecan arasi bi duyguyla yedim cipsin hepsini jsjsjssj 

Ee napalim olan olmus yeyiverdim bi anda jsjsjs 

Sonra bi gun asiri pisman oldum odamda agliyodum .O zamanlar da haberlerde guvenlik kameralarinin ciktigindan falan bahsediyodu onu gordum acayip korktum , g.tm tutustu resmen :D

Beni hapse atcaklar ,Allah da beni sevmiycek diye agladim durdum.

Sonra canim babam geldi benimle konustu yaptigimin yanlis oldugunu ama bi daha yapmazsam bir sey olmayacagini soyledi falan 

Babamla beraber Bakkal amcamla konustuk, o kadar iyiydi ki beni de cok severdi ☺️❤️ bi daha da yapmadim .canim bakkal amcammm❤️

Bu da boyle yurek burkan bi  aniydi iste :D jzjsjs

Siz de anlatin anilarinizi ❤️☺️

23 Cevaplar

0 oy
(5,392 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
10 11.yaşalarında orta okulda arkadşımla sınıfın dolabındakı anahtarı çalışmıştık içinde kalem silgi sözlük çıkaryır duk ama ben korktum ywre attım snra arkadaşım bna kzıdı bikere de lisede sınıfı temzliyecktm herkes gttı bir. Kızın meyve suyunu içtim kız geldı meyve suyunu tam içeçek ti aaa ben hangı ara içmişim dedı çok pişman olmuştum:) 
tarafından
Jsjsjsjsjsjdjs yaaaa meyve suyu mu :D yerimmmm bu cok iyi ehhdhdjd
(5,392 puan) tarafından
:) :) :) yemin edrim hep aklıma gelyır kızla iletişitimim olsaydı helalık isteyecektım hep akıma gelyrı kendı kendıme gülüyırum kızın nye meyve suyu nu içtim demeki o an canım çekmş dayanamadım içtim:) :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından

İlk defa  uzun bir yazıyı  zevle okudum  8-)

tarafından
Canimmmmmmm ☺️❤️ :D ne mutluuu
+1 oy
tarafından

Çocukluk deyince aklıma mahalledeki Deli çavuş gelir.

Ne zaman gelse biri Deli çavuş dese anında donunu indirirdi :D

(119,470 puan) tarafından
sonra kayboldu ortadan öldü falan dediler denekki cankusumun mahalleye gitmis
tarafından
Ahhaha kız ne alaka benim dediğim Bursa'da :D
tamam iste eskisehirdeb bursaya gitmis
tarafından
Adam askermis orda kafayı yemiş diye duyduk
(48,734 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
+1 oy
(12,494 puan) tarafından
Ahahaahaaa ay şerifeeeem

Benim amcamın bakkalı vardı çok yokluk çektik biz Bi sakız alacak param olmazdı hayatım da sadece 1 kere sakız çaldım amcamın bakkalından cimriydi hiç bişi vermezdi parasız yeğenine bile ah nasıl gözüm kalırdı o kekler de 
tarafından
İyi yapmissin o zaman kuzummmmm ☺️❤️ verseymis o da napalim .
(48,734 puan) tarafından
Kıyamam sana ya
(12,494 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yirim seni ben ❤️❤️❤️ 
tarafından
Ben de seniiii aslimmm❤️☺️
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Cocuk akli iste herseyi yapiyor insan bizde komsularin bahcelerinde biseyler kacirirdik kucukken :Dama suan asla haram birsey yemem korkuyorum esimin amcasi gilin kayisisi var kadin istediginiz kadar yiyin dedi ben yine habersiz yemem

tarafından
Evett ya cocukluk baska bi kafa sjjsj ❤️☺️ :D simdi ben de oyle cok korkarim haram yemekten☺️
0 oy
(799 puan) tarafından
Hahahajahaha çok Güldum çok gzuel dı
tarafından
Kuzummmmm☺️❤️
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Ay zevkle okudum ya :) bizde mahallede yapılan inşaatlarda çivi demir küçük bakır toplardık. Eskici amcalar geçince satardık 5 TL tutuyordu genelde. Hemen bakkala koşar bişey ler alırdık :) ozaman 5 TL De iyi paraydı :D
tarafından
Offf superrr ❤️☺️ :D jsjsjsj cok tatliisin ya  benziyoruz demek ki.tabi yaa cok para o zamana gore
(2,729 puan) tarafından
Evet ortak yönümüz varmış :D bizimki de inşaat da hırsızlık oluyordu :D cidden o paraya çok cipsi çikolata meyveli gazoz teneke alıyordum :D
0 oy
vallaha gulmekten karnimda catlak olursa estetik parasini senden alirim örtmenimm 
tarafından
Sevdosummmm ☺️❤️ ayy gull tabiii gull
cash alirim parani amma ☺☺☺
0 oy
tarafından
Okudum kızda benim yok böyle bir anim ulaaa sen o bebeyle bu yazıyı nasıl yazdın bennbu yazıyı yazana kadar 3 kere teli bıraktım ahhahaha 
tarafından
Jsjsjsjjs ayyy minigim ❤️☺️ benim bebis kucakta olsun dunya umrunda degil
tarafından
Kız durmuyor benimkide kucakta
0 oy
tarafından
Şerifemmmmmmmm ❤❤❤❤❤❤
tarafından
Hulyammmmmm☺️❤️
0 oy
tarafından
Bizimde bir caminin önünde deli vardı  nasıl alkışlayınca ana avrat küfür ederdi ama kimseye zararı yoktu  birtek alkış a karşıydı onun sesine küfür ederi
tarafından
Ayyy canimm yaa ❤️
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Gece zillere basardık bide gece damdan komşunun camına minik.minik taşlar atardık:))) 
tarafından
Ayyy zillere biz de basardik :D basar basar ayaklarimiz popomuza vuravura kacardik sjsjjs ❤️☺️
0 oy
(16,506 puan) tarafından

3.sinifa.gidiodum

Okul nöbetçisiydim 

Tabi ilçe herkes birbirini.tanirdi o zmnlar 

Bı arkadasin ablası geldi ekmek arası patates yapmış kardeşine getirmiş

Bunu mehtaba verir misin teneffüste.dedi tamam dedim aldım 

Teneffüs oldu mehtabı aradım bulamadim ama bnm de gözüm ekmek arasında cnm acaip.cekio

Ders zili çaldı herkes içeri girdi

Bende ekmek arasını aldım gittim kizlar tuvalettinin arkasında.yedim doyurdum kendimu:))))

Ama sonra hiç bişi demediler.bana içim içimi yiyordu ya sorsalar diee 

Kizzz serifee.simdi.dusunuomdaa neden selmaa nedennn tuvalet arkasında.yedin ki :D

tarafından
Bahahahahahahahahhaahahhaahahhahaha Selmammmmmmm :D asiri guldummmm cok tatliiiisinnnnn❤️☺️:D yerim ya .Offf tadi nasil guzeldir ama o ekmek arasi patatesin
(16,506 puan) tarafından
Hala tadı damağımda yemin ediyorim:)))
(12,861 puan) tarafından
Yaaa nasıl canım istedi ama normal ekmek yok evde :/
(16,506 puan) tarafından
Oyy kurban olurum banummm bende var gel yapim verim sana cnm bmmm
0 oy
(48,734 puan) tarafından
Kiz o değilde senin cocukluguna guvenlik kamerasi iyi yaygınmis bizim zamanimizda yoktu ☺️☺️☺️☺️
tarafından
Yok ikbalimm daha yeni ciktiydi  :D ❤️☺️ haberlerde anlatoyolardi onu gormustum .bakkallarda yoktu daha hatta hic bir uerde yoktu yeni yeni geliyodu
(48,734 puan) tarafından
O zaman sende ben gibi yaslisin bende kuzenimin goril minik oyuncagini calmistim ilk ve tekti abim hala soyler hatta yarin resim atayim ela oynuyo ☺️
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Bizde abimle damdan yoldan geçenlere tükürurduk  saklanirdik yukarı bakar bişey anlamazlardi anlayN da kızardı  bide komşunun bahçesine biseyker atardık yazar amaca çıkar bı güzel azarlardi ne günlerdi be
0 oy
tarafından
Bizim sokaktaki bakkal biraz gec açıyordu Fırıncı ekmek sepetini bakkalın kapısına koyar üstüne naylon koyardi bende kaç defa gittim ucundan aldım yedim o somun emeğinin tadı kokusu hala aklımda Allah affetsun gahahajajnas
tarafından
Jsjsjsjsjjs yaaa yermmmmm seni :D cok tatlisin sjjsjs ne guzeldir onun tadi kokusu miss gibi ☺️afiyet bal olsun kuzu :D
tarafından
Canımısinnnnn❤
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Şerifemmm ilk defa bu kadar uzun yazıyı keyifle okudum 
0 oy
tarafından
3 sınıfa gidiyordum bende yanlış hatırlamıyorsam öğretmenimiz öğleden sonra gitmişti bizide eve göndermişlerdi tabi eve gitmedik arkadaşımın evine gittik yedik içtik oyunlar oynadık saatin nasıl geçtiğini anlamadık tabi ablamla aynı okuldaydık o da annemlere benim öğlen öıktığımı söyleyince bizimkiler çok telaşlanmış ben akşam 4 te gittim eve tabi annem ve babam çok kızmıştı bana aklıma geldi bak şimdi :))
0 oy
(200 puan) tarafından
Bende ilk okuldayken babam abimle bana 50 kuruş verirdi 25 kuruşa simit al 25 kuruşa da meyve suyu al derdi. Simit almazsam karnım doymuyordu ac kalıyordum simit alsam da yiyecek yiyen arkadaşlarımı görüp canım istiyordu ve cok gururluydum annem öyle yetiştirdi beni hala öyleyim canım istedigi halde bir tane verir misiniz demezdim diyemezdim verirlerse alırdım hatta 2. Kez verseler yok teşekkür ederim der almazdım. Bir iki kere cok canım yiycek istedi kantinlerde pencerelerden alışveriş yapar cocuklar o pencerenin onu de bir sürü yiyecek dolu olur ordan bir iki kere yiyecek almıştım. Allah affetsin hala lafını ediyorum ve diyorum yani o dönemdeki kantinciyi bulup helallık istemek istiyorum ya da parasını geri vermek. 

İlgili sorular

+2 oy
19 cevap 685 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
25 cevap 544 göst.
+4 oy
44 cevap 1,143 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 327 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu