0 oy
742 göst.
Aile kategorisinde (87 puan) tarafından
2 senelik evliyim. Kaynanam ve kaynatamla birlik oturuyoruz. 1 yaşında kızım var. Önceki sorularıma görmüşsünüzdür eşim 1 haftadır ayrı uyuyodu. Ailesi yüzünden sürekli tartışma yaşıyoruz. En son yılbaşı gecesi cabıma tak etti artık. Tam 00.00 da babasıyla birbirlerini öperek girdi yılbaşına hüç biley demedim belki odamıza gelir beni kızımı da öper dedim yine gelmedi. 2 gündür de hiç bi şekilde konuşmuyorum o zaten konuşmuyodu . Artık bi çözüm bulamıyorum. Ya ayrılalım ya da evimi ayır diye seçenek sunmak istiyorum ama biliyorum şu an ev ayıracak gücü de yok. Ne yapayım bana akıl verin 

21 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Kustunuz mu yoksa bir sebebi yok muydu
(87 puan) tarafından
Ailesi yüzünden sürekli tartışıyoruz sebepsizce yanıöda uyumamaya başladı
(6,671 puan) tarafından
En iyis evi ayırmanız
-Reklam-
0 oy
(119,280 puan) tarafından

tovbe yarabbim babayi operek yilbasina girmeyende ne bilim :ermm:

(87 puan) tarafından
Sürekli böyle babası sanki 3 yaşındaymış gibi davranıyo eşime. Benşm de miğdem kaldırmıyo o eşimi öptükce ben eşimden soğuyorum. Bunu söyledim de eşime engel olmadı. Kendisi memnun demekki benim isteklerimin bi önemi yokmuş
0 oy
tarafından
Sen ayrilmak istiyor musun gercekten kuzum ??

Cunku biz ne dersek diyelim sen ne istiyorsan onu yapacaksin.İyice dusun tasin .

Basta ayni evde yasamayi kabul ederek evlendiysen su an ayri ev isteme secenegini sunmak olmaz .Cunku sen zaten kabul ederek gelmis oluyosun .

Esinle guzelce konus ama ev ayirma olayini su an konusma .Sadece sorunlarinizi konusun .Umarim cozersiniz .❤️
(87 puan) tarafından
2 sene sonra ayrılcaz diye konuştuk babası da söz vermişti şimdi en az 5 sene daha oturacaksınız diyolar
tarafından
Cunku boyle diyenler genelde sozumu tutmaz .Seni almak icin demisler belli ki .Aldiktan sonra da ne dersek yapar bu mecbur zaten diye 5 seneye uzatmislar .
(87 puan) tarafından
Oturup konuşamıyoruz da yanlız kalamıyoruz kaynanam başımızda bekliyo ben uyuyana kadar
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bu şekil soğukluk ömür boyunca gitmez ikinizede yazık olur.

Geçerli sebeplerin varsa oturup konuşmayı dene
(87 puan) tarafından
Oturup konuşamıyoruz. Hiç yalnız kalmıyoruz çünkü. Geceyi bekliyorum odaya gelmese de salonda konuşalım diye. Ben gelip uyumadan kaynanam gidip yatmıyo. Başımızda bekliyo
(2,165 puan) tarafından
Canm tabiki karar senin ama evinizi ayırmakta fayda var ev üstüne ev kurulmaz ki ne kadar çok seversen sev kaynanangil melek olsun isterse fark etmiyor ev üstüne ev kurulmuyor bu şekilde size yazık olur inşallah çözersiniz aranızdaki sorunu
(87 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(385 puan) tarafından
Ay yorumlarda okudum kaynanana sinir oldum ne diye başınızı bekliyo anlamadım. Kuzum bence ev ayırma işini şimdi deme öncelikle aranızdaki sorunları halletmeye çalış ve eşine başbaşa dışarı çıkmak istediğini ve kahve içmek istediğini söyle. Kabul ederse çıkın biraz kafanızı dinleyin sakince otur konuş ve neden böyle davrandığını anlamaya çalış kesinlikle yargılama ve üzerine fazla gitme belki oda bunalmıştır ama maddi durum elverişli olmadığından sesini çıkaramıyordur. Aksine kaynananın kaynatanın yanında eşinle daha iyi ol kendini odaya kapatıpta ekmeklerine yağ sürme anladığım kadarıyla onların istediği de bu Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah
(385 puan) tarafından
Tabiki anne annedir baba babadır sende onları atmasını istemiyorsun elbette ama susuyorsa var illaki birşey ama konuşmaması da ilginç böyle tek taraflı birşeyleri çözebilmek için çabalamakta zor. Dediğim gibi onların yanında daha çok eşine sahip çık güzel sözler söyle sen geri durma eşine dört elle sarıl. Birşeyi bahane et ve geceleri tekrar seninle yatmasını sağla ve sonrasında  Afedersin yatak odasında da cilveni fazlasıyla yap. Birde sürekli dua et canım bende senin için dua edicem. Inşallah herşey gönlünce olsun eğer aileside senin için kötü düşünüyorsa Rabbim ayaklarına dolandırsın.
(87 puan) tarafından
Gelsin diye çok uğraştım. Yalvardım resmen. Arwmıza şeytan girer gel yatağa gir arkanı dön önemli değil dedim bu sefer de çocuğu bahane etti uyanıyo diye. Ailesinin yanında dediklerini de hiç yapmadım yani bizde ayıptır öyle şeyler adını bile söylemem güzel sözü nasıl söyliyim yalnız da kalamıyoruz zaten
(385 puan) tarafından
Kuzum şunu bilir şunu söylerim aslında kadınlar daha çok ilgi manyağı gibi dururlar ama erkekler aslında daha çok ilgi düşkünüdürler. Evet bende ayıptır günahtır diye büyüdüm ama bazen maalesef bulunduğun kabın şeklini almak zorundasın. De bakalım önce adının sonuna cim cım ekle biraz dilini öyle alıştır sonra canım bi bakar mısın de öyle öyle ilerlet. Emin ol eşinin kafasına işlemişler bazı şeyleri sende geri durup trip attıkça eşin daha da uzaklaşıyor kimsenin eline koz verme derim.
(87 puan) tarafından
Yanaşma işini dr ben yapamıyorum. Eğer biz böyleyiz diye mutlu oluyolarsa zaten Allahlarından bulsunlar
(385 puan) tarafından
Kuzum tabularını kırman lazım tavrın küçük aşkta gurur olmaz mecbursun aminn inşallah
0 oy
(87 puan) tarafından
Böyle sıkıntı çekerek 5 sene oturup ev sahibi olup çıkmak mı? Yoksa kiraya gidip sıkıntı çekip evşnde huzurlu olmak mı? 
(385 puan) tarafından
Tabiki kiraya geçip evinde huzurlu olmak. Eşim bana da en başından annem yalnız babam yok bi müddet onunla beraber oturalım kendimizi toparlayınca ev alırız dedi. Bende gerekirse soğan ekmek yerim ama birlikte oturmam ev ev üstüne olmaz eğer kabul edeceksen böyle etmeyeceksen de ben istemiyorum dedim. 5yıldır kiradayız ha tabiki her evlilikte olduğu gibi ufak tefek anlaşmazlıklar oluyor ama yinede bugünümüze şükür napalım diyorum Rabbim bir şekilde kısmetimizi bi yerde tutuyor hayırlısıyla isteyen herkese verdiği gibi bizlerede içinde sağlıkla, huzurla, mutlulukla oturabileceğimiz ev versin Rabbim
(87 puan) tarafından
Aminnnn isteyen herkese inşallahh
0 oy
(13 puan) tarafından
Bence bu olanı bi süreliğine unutup eşine çok iyi davranıp arayı bi düzelt güzelleştir derim sonra ara ara canının sıkıldığı konular da uyar onu mesela de ki yılbaşında neden beni öperek girmedin hatta şakayla söyle senin eşin babam mı diyerek gül falan ama ters tepki vereceği şekilde söyleme anladığım  kadarı ile ailesi tam aklına işlemiş sizi umursamaz hale gelmiş. Sen de trip tavır alınca daha çok bağlanır onlara. Onlara bu fırsatı verme
(13 puan) tarafından
Kiminin kayınbabası ilgiyi çok seviyor. Kiminin kaynanasi. Bu durumu bu soruyu okuyan herkes az çok görmüş yaşamıştır ama biz aynı evlerin için de olmadığımız için senin kadar ağır olarak yaşamıyoruz çok şükür. Ama bazı anne babalar oglunun mutluluğunu düşünürken bazısı gelininini sevmediği için ayrılsınlar istiyor. Sen de kayınbaba travma olmuş resmen ama haklısın tabi. Senin icin empati kuramiyorum ama ben böyle durumlarla karşı karşıya gelsem olayı şakaya vurup eşime derim mesela ah ah baban da beni az kıskanmıyor:) derim yada resmen yılbaşında benim olmam gereken yer de baban vardı derim. Ama gülerek çünkü buna mecbursun aranız buz gibi olmuş anlattığın kadarı ile kendine çekmen sana düşkün olmasını sağlaman gerekiyor. Peki babasını öptükten  sonra 00.00 'dan sonra seninle bebeğin yanına da öpmeye geldi mi?
(87 puan) tarafından
Gelmedi. Yani geldi de malum şey için geldi işte bende lafımı söyledim geri gitti. Zaten bunun için gelecekse hiç gelmesin
(13 puan) tarafından
Doğru söylüyosun tabi. Peki gün içinde nasillar. Mesela seni alıp dışarı çıkmak yerine babası ile dışarıya çıkıyor mu yada evde olduğunda sürekli beraber mi vakit geçiriyor onunla yanlarında sana hiç canım cicim demiyor mu
(87 puan) tarafından
Asla demez. Dışarı çıkınca da bi ton laf ederler zaten. İşten geç geliyo zaten yemek yiyo ben bulaşığı falan toplar girer yatarım o annesi gille oturur sonra da salonda uyur zaten görmez beni
(13 puan) tarafından
Allah allah ya üzülme sen, kaç yıllık evlisiniz de, görücü usulü mu oldu
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Keşke en baştan birlik oturmayı kabul etmeseydin. Babası demiyor mu oğlum git karının yanına. Ailede suç ama 
(87 puan) tarafından
Niye desin adam utanmasa kucağına alıp oturacak
(5,557 puan) tarafından
Niye oğlunu evlendirir ki böyleleri
(87 puan) tarafından
Ailem sırf bu tutumları yüzünden vermek istemedi zaten. Çok direttim işte akılsız kafam. Evlenşnce değişir böyle öpmez dedim daha beter oldu
(5,557 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım zor
0 oy
(514 puan) tarafından
Bende yaşadım ev ev üstüne olmuyor gerçekten evini ayirsan daha iyi olur boşanmayı düşünme hemen yazık günah çocuğunu düşün 
(87 puan) tarafından
Ayıramıyo evi bi ara bi niyetlendik ev almaya altınlarımı falan bozdurdum babası taş koydu şimdi olmaz diye dolara yatırın dedi yapma dedim beni dinlemedi babasının sözüne gitti aştın param da hiçe gitti
0 oy
tarafından
İnşallah aranız düzelir eşinle konuş Bence evlilikte gurur olmaz
(87 puan) tarafından
Yanlız kalamıyoruz. Mesaj atıyım diyorum ne yazsam ki
0 oy
(249 puan) tarafından
Sabirli ol cnm bebegin için sabret o hatasını illaki anlıcaktır ayrılmak pekte çözüm değil çünkü ortada çocuğunuz var şart sun barışmak istediğinde ayrı eve geçmek istediğini söyle daha fazla tartışmayalım diye böyle ifade et kendini kişisel probleminiz yok 3 şahıslar üzerine var ayrilmaniz bence doğru değil sevindirmiş olursunuz tartışma kimler için yapiyosaniz allah yardımcınız olsun...
(87 puan) tarafından
Başka problemimiz zaten yok sadece babası gil yüzğnden kavga ediyoruz. Onun çabası olmayonca da insnaın sabrı tükeniyor
0 oy
(72 puan) tarafından
Bizde sürekli kaynana görümce yüzünden kavga ediyoruz biktim bende şuan kusum onlara bişey demiyor bnaa da demiyor ama artık bişey desin istiyorum onlara bişey demedigi için ben kötü oluyorum
0 oy
tarafından
Böyleleri kaybedince anlar kıymetini TV lere cikip ağlıyorlar zır zır karım bıraktı annesine gitti bilmem ne elindeyken kıymetini bilsen ama burada anlaşılan ailesi etkiliyor onarin yapıcı olması lazım sende yatağına geldiğinde yüz verme ama yerjnde olsam ailesi ile konsuurdum oğlunuz benimle konuşmuyor böyle evlilik mi olur 
(87 puan) tarafından
Kızım ilk doğduğu zamanlar bi gün uyutmuştum kaynatam görmedi diye az kalsın dövecekti beni çocuğu göstermiyosun diye. Kaynanama söyledim bende babam yüzünden böyle böyle oldu aynı evşn içindeyiz 1 gün görmez 10 gğn görür dedim hiç cevap bile vermedi böylelerine konuşmak olmuyo
tarafından
Canim benim ya annenin goz bebegi iken başkalarına ikinci sinif oluyorsun insallah duzelir
tarafından
Maalesef biz kizlar evlenirken evlenelim de nasil olursa olsun diyoruz bunlari biraz basta dusunmek getek zaten birlik gitmek baslica cok cok sıkıntı
(87 puan) tarafından
Maalesef annemşn gözbebeği de değildim. Annem babam ayrı babannem ve dedemle büyüdüm annem babam başkalarıyla evli
tarafından
Mesleğin vs var mi canım belki çalışır ev kurarsanız eşinle
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ah be neden en başta birlik kabul edersiniz ki
tarafından
Belki başka seçenek yoktur
(7,768 puan) tarafından
Seçenek yoksa o yuva kurulmasa daha iyi oluyoor şayet sonra böyle yuvalar yıkılıyor en güzeli kurulmadan yıkılması
0 oy
tarafından
Çocuğu al annene git evi ayirana kadar dönme bazen bundan anlıyorlar maalesef gözünü karartman gerek kendini de ezdirme sakin ezik oldun mu erkekler daha da nefret ediyor 
(87 puan) tarafından
Aynı şehirde değiliz maalesef hemde eşim kızıma çok aşırı düşkün ev ayırma falan beklemez asla kabul etmez
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kaynanam görmüyomu sana olan davranışlarını ya niye bişey yapmıyorlar kocanla konuşsunlar 
(87 puan) tarafından
Onların canına minnet böyle olmamız
0 oy
(566 puan) tarafından
Sinir oldum eşine ayrı yatmak nedir zaten aynı evin içinde yabancı gibi olur insan bide böyle yapıyorsa ayrıl konuş yâda burnunu sürt iyice
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Ailesi yüzünden se bnce evinii ayır Allah büyüktür braz zorlnırısn ilk bşta ama çabuk toplanırsnz çnkü yuva üstüne yuva olmuyor 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Son bı kez konuş eşini sen daha iyi tanırsın ev ayirmakla kararlı olduğunu göster canm istemiyosa da karar sana kalmış ayrıl yada ayrılma diyemem 
(87 puan) tarafından
Yalnız kalıp konuşamıyoruz mesaj atıyım diyorum ne yazsam ki
(1,785 puan) tarafından
Sorunlarını anlat ben evimi ayırmak istiyorum yuvamin bozulmasını seninle aramızın kötü olmasını istemiyorum de
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla gülüm kocan seninle aynı yastığa baş koymadiktan sonra ona koca demeye ne gerek var al çocuğunu git ailene bu zmana kadar kocasız durmussun bundan sonrada durursun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 879 göst.
2 Ocak 2022 Aile kategorisinde Buket Baykal (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 338 göst.
0 oy
5 cevap 388 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 529 göst.

379,465 soru