0 oy
433 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
Selam kızlar.24 haftalık hamileyim.Yaklaşık 3 aydır panik atak geçiriyorum.1 anda başladı.244 kalp atışıyla.O gün bugündür artık her şeyden korkar oldum.Banyo yapamıyorum.Kalbim anında hızlanıyor.Dışarı çıkamaz oldum.Ağlamakdan 1 hal oldum.Nolursunuz bana destek olun.Fikirleriniz önemli.

6 Cevaplar

0 oy
(119,247 puan) tarafından
evde abdestli ol ve surekli rukye ayetleri dinle
(6 puan) tarafından
Namazı bırakmak zorunda kaldım.Zaten oturarak kılıyordum.Artık hiç kılamıyorum.Çünki banyo yapmam lazım ve ben asla yapamıyorum
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Psikolog yardımı almalısın hamilesin ciddi bir durum

Insirah suresi oku bol bol
(6 puan) tarafından
Evet almam lazım ama evden çıkamıyorumki.Kontrole bile gidemedim 2 aydır.Çok kötüyüm
(7,654 puan) tarafından
Gideceksin etrafinda sana en yakın kim varsa getirsinler sağlıksız bir hamilelik süreci bebeği de etkiler
(6 puan) tarafından
Etkilenmezmi.Bebeğimin yolunu o kadar gözledik.İlkini kaybettik bu 2 ci hamileliyim ve mutluluğum içimde kaldı.İlk 3 ay o kadar mutluydumki
tarafından
2 aydir nasıl dr gitmiyorsun 24 haftalik.hamilesin. bebeğinizin hiç bi durumunu  merak etmedin . Tahlilleri de vardı hepsinin günü ve zamanını gecirmissin:///
(6 puan) tarafından
Evet biliyorum ama malesef kapıdan adımımı attığım an kalbim hızlanıyor.Hastaneye çatana kadae kalp krizi geçiriyorum sanki.
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Öncelikle şöyle düşün panik atak öldürmüyor bu bir gerçek ama beyinde hep ölüm korkusu kalp çarpıntısı birsuru belirtisi var bol bol la havle cek dua et inşallah düzelirsin

Doktoruna da danis hamilelikte kullanılan ilacı olabilir onunla da rahatlarsın 
(6 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim.Dediyinizi yapıyorum ama 1 türlü geçmiyor.Bebeğimin sevincini yaşıyamıyorum
(4,853 puan) tarafından
Geçecek emin ol esin evdeyse gerekirse kapının önünde beklesin seni bi sekilde korkunu yenip gir banyonu yap canm hiç bisey olmaz korkma kendi kendine de yenersin
Hep kaçarsan bu hastalıktan yenemezsin
(6 puan) tarafından
Annem de gel ben yıkayayım seni diyor ama o banyoya girdiyim an kalbim yerinden çıkıyor.Bilmiyorum neden böyle oldu.Hatta tuvalete bile giremiyordum.Şimdi bile tuvalete girerken tutuyor çarpıntı.
(4,853 puan) tarafından
Canım nefes egzersizleri var onları uygula cok faydalı olur cami ac hava al derin derin nefes alıp ver
İzzet güllü nün videolarını izle çok faydası olur
(6 puan) tarafından
İzliyorum izzet güllüyü.Nefes alıyorum ama 1 türlü yenemedim korkularlmı.Heyecandan oluyor.
0 oy
(712 puan) tarafından
Canim bor piskiatristen yardım alabilirsin sen çok iyi anlıyorum panik atak hastasıyım olarak dus alırken eşin yanında olsun bence yada o yıkasın seni hep rahatlamış olursun biraz sakin olmaya çalış elinden geldikçe oyle kötü olursan hava al cami açıp ağzından nefes alıp burnundan yavaş yavaş bırakman iyi gelecektir..

Yok abdest yok kuran dinle yok yok namaz kıl diyenler çıkacaktır o anda onu düşünmüyorsun
(6 puan) tarafından
İlaçtan sonra peki geçiyormu?Yani dışarı çıka biliyormusun?
(712 puan) tarafından
En azindan suanlik o duyguyu bastırılarak cikiyorsun canim evden çıkmazdım ben hasta olcam diye simdi tek başıma gidiyorum
(6 puan) tarafından
Ne güzel çıka bilmek.
(712 puan) tarafından
Sende çıkarsın piskiatrist bul kendine hem terapili olanlar var kesinlikle gitmelisin gec kalma canim
(6 puan) tarafından
Evet az önce de 1 atak geçirdim
ÇOK kötüydü.5 dakka sürdü ama çok korktum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Aldigim bi ilac sknrasi bende 2018 de panik atak oldum canim cok zor günler gecirdim evde bende yalniz kalamıyordum herkes gülüp egleniyor ben nasil rahat bu insanlar diye düşünür olmustum 1 sene oanik atak icin ilac tedavisi gördüm  sonra biraktim hamileligimn basinda tekrar oldum ki hala daha ara ara oluyorum  oncelikle duş alırken kapıyı acik birak ve gerekirse bebek şampuanı kullan gozlerini acik tutmak istersin çünkü  bide cok sıcak su ile duş alma çünkü içeride ki buhar da seni korkutabilir nefes alamiyor gibi olursun.  Gelelim atak kısmına atak geldigi an balkona cik derin nefes al nefesini tutup icinden 10 a kadar say sakın  korkma 10 sn bile surmez bunu 3 veya 5 defa tekrarla aktardan papatya çayı  al gunde 1 bardak ic. Ve en kısa surede kendine bi meşgul edecek bisey bul ve mutlak bi doktora da görün.  Insallah bian once atlatirsin ben hâlâ atlatmis degilm ama cok şükür  daha iyiyim daha dün  yine oldu benim ama nasil başa cikacagimi ogrendigim icin beni en fazla yarim saat oyaliyor sonra geciyor
(6 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevabınız için.Ben hamilelikten dolayı kalbim zaten hızlı olduğu için her an panik atak zannediyorum.Ama ataklar hep tuvalette tutuyor.Banyo da zaten aynı.Sabah kahvaltı yapar yapmaz çarpıntı başlıyor.Biktim artık.Çok yoruldum gerçekten yaşayan bilir.Çok zor.
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Online psikologtan  randevu al görüş acil bence .hamilesin olumsuz etkileniyorsun sende bebekte asman gerekiyor .
(6 puan) tarafından
İnŞallah alıcam zaten.Başka çarem yok

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 131 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 123 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sevda2121 (868 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
25 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glhnmhmmd (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Patulya (0 puan) tarafından soruldu

379,183 soru

11,350,486 cevap

34,818 kullanıcı

...