0 oy
581 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğlumun hediye gelen bı miktar parası var. Ben eşime dedim ona gelen onun olacak nasibine dursun kenarda ilerde eğitimine harcarız vs. Eşim diyor ki borsaya yaptıralım degerlensin. Bende dedim zarar edersen karışmam borç gibi veririz kaybedersen de oğlumun parasını ödersin geri. Sizce vereyim mi?

28 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kac para ki altin alsan?
tarafından
200 dolar 100 ü benim. Bide 1200 TL var
(7,791 puan) tarafından
Altin yap canim yada altin hesap acip yatir cunku para olarak kalirsa degeri illa düşüyor...
Malum bi yag alsan ocakta 60 lira oluyor arakikta 120 ile bitiyo en basitinden.
tarafından
Aynen canım malesef öyle. Aslında yazın buna verdim parayı altın al diye ihmal etti altın birden yükseldi. Çeyrek parasiydi şimdi oldu gram parası. Hep böyle erkekler bişey deyince de zeytinyag gibi üste cikiyo gidip alsaydın diyo halbuki bebekle ne kadar perişan olduğumu biliyo
(7,791 puan) tarafından
Yani yerinde olsam öyle kocaya vermem.
Borsa da batarsa vermeseydin der cikar sanki
-Reklam-
0 oy
(334 puan) tarafından
Verme derim altın al at köşeye giden geri gelmiyor 
tarafından
Aslında yazın altın yükselmeden verdim bı çeyrek parası ihmal etti bende bebekle çıkıp alamadım çeyrek parası oldu gram parası. Hep ohmalkar erkekler ya
(334 puan) tarafından
Kesinlikle verme canım kalsın köşede
tarafından
Bence de ya zaten risk almayı hiç sevmem. Kaybederse de üzerine yatar gibi geliyo
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Verme. Kumar oynamak gibi. Ya kaybederse?
tarafından
Bende hiç sevmem risk almayı ama uzun vadede kar ederim diyo bide güvenilir şirketlere yatiracakmis. Ben anlamıyorum borsa işinden
(1,154 puan) tarafından
Sakın verme canım borsa sakat iş hemde çok pişman olursun bak. Kaynım ***** gibi 200 bîne girdi hepsini kaybetti
0 oy
(51 puan) tarafından
bence vermeyin 1 sene önce 60 milyar yatırdık altınları bozup anca zarar şuan altinlarim kalsa daha değerli olacaktı  
tarafından
Yaa gerçekten mi? Bende anlamıyorum ki borsa işinden
(51 puan) tarafından
Bizimkiler anlıyorda nooluyo zararı göz göre göre kabullenip giriceksin kârı nasıl kabul ediliyorsa
tarafından
Hiç sevmem risk almayı vazgeçtim vermekten
0 oy
tarafından
Kiznne geldi öyle :)
tarafından
Canım abim 100 dolar taktı bide bana hediye etti 100 dolar. Bide ufak tefek 1200 kadar var. Yazın da gelenlere çeyrek altın almıştım. Aman aman değil işte 50-100 birikti
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Bence cocugunun parasina haram bulastrmayin
tarafından
Borsa haram mı? Şirkete katiliyorsun karından alıyorsun. Bankaya faize yatirmiyoz ki
(1,169 puan) tarafından
Borsa haram değildir. Şirketten hisse aliyorsun. Şirket kar ettikçe sende o kardan pay aliyorsun
(2,555 puan) tarafından
Bence caiz de degil ama ne oldugu belirsiz bisey saf parani neden bilinmedik biseye yatrmak istiyosun ki ben icimden geceni soyledim sana kalmis
tarafından
Yok canım caiz olmasa eniştem girmez. Diyanette müfettiş di kendisi.
0 oy
tarafından
Valla hepimiz kumarbaz oldu şu günlerde :))) kendi hesabina at niye eşine vercen ki
tarafından
Ya işte kâr edecekmiş sözde bilmiyom ki ben anlamiyom. Daha önce paralarının üzerine yatmisligi da var bunları da kaybederse öder mi bilmiyorum. Mantık zaten eksiklerinizi aliyom ya
tarafından
Canım yattiysa daha önceden sen onları muhafaza et sakin kanma derim bak yükseliyor keşke alsaydık falan yapar yeme :))
tarafından
Evet çok yatmisligi var bencede vermeyim dursun
0 oy
tarafından
hayır vermeyin bence. ben de vermiyorum=) para miktari az bendeki. ama annem ve abim altin getirdiler hediye olarak.  onlarla bi kolye almayi düşünüyorum  
tarafından
Ben altın olanları bozmadım zaten bu dediğim 50-100 birikenler bide 200 dolar
0 oy
(254 puan) tarafından
Verme verme benim oglaninkilerde borsada eridi gitti :Dyukselcek diye bekliyoruz
tarafından
Yaa bende vermeyin ya..ne bileyim değerlenir falan deyince anlamiyom da inandım :)
(254 puan) tarafından
Bak o zaman esim bana bi bilezik aldi oglumun parayi borsaya atti degerlensin diye bilezik 2 kati oldu borsadaki para 3000 zararda :D git altin al bnce
0 oy
(609 puan) tarafından
Bence de verme 
0 oy
tarafından
Verme sonucda oğlunun parası oğlunun adına banka da hesap aç oraya yatır eşin alır harcar geri de vermez 
0 oy
tarafından
Tabi ki borsa icin asla vermem.. borsaya giren para geri gelmiyor. 

Bankada hesap aç altın veya dolar olarak yatır. 

Esinin atiyorum.taksit borcu x bir borcu olur destek ol derim ama keyfi borsa için çocuğun parası yenmez
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Hiç senin paran benim param Kuzeyin parası konusu olmadı aramızda eğitim zamanı geldiğinde zaten en iyisini yaparız inşallah maalesef Türk paramız her geçen gün daha da değer kaybediyor
0 oy
(198 puan) tarafından
Desemki 50 60 bin neyse ama 3 5 bin bişeyi esirgemezdim yerinizde olsaö acil durumlarda eğer harcayabilcefimiz para varsa. Sonuçta bu çocugun eğitimi yada başka birşeyi 3 5 bine karşılanmıcak parayı esirgediginiz kişi babası o bakacak sonuçta çalışıp çocuğa
tarafından
Canım ihtiyacı var vemiyorum demedim ki. Borsaya yatırıp kar edecekmiş. Ya batirirsa parayi
(198 puan) tarafından
Tamam bnde ihtiyacı var vermiyorsunuz demedim parayı vermediğiniz adam kocanız ve miktar   3   yada 5  bin TL ve bu adamdan siz sürekli para alıcaksınız ihtiyaç için yani sizin kenarınızda 3 yada 5 bin kalsa nolucak olmasa nolucak kaz gelen yerden tavuk esirgemiş oluyosunuz bnce
(3,219 puan) tarafından
Şimdi 3 5 bin alsın altın veya altın hesabı açsın çocuk büyüyene kadar artar. Tabi ki eşi para kaçırmak değil amaç paranın zayi olacağına inandığı için vermek istemiyor. Sonuçta 3 5 bin de az para değil yani
(198 puan) tarafından
Paranın artması sağdan soldan gelen hediyelerle değil eş ile oluyor işte kaybettğinde bidaha isteyemez ama vermdiğinde sürekli söyleyebilir yani ben böyle düşünüyorum verirdim ben ama fikirler farklıdır bayan istedigini yapsın
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Maalesef giden gelmiyor....  egitiminde zaten esin harcama yapacak ama o da senjn guvencen olsun yarin bir gun hayat negetirecegi belli olmaz birikim yao hesap aç kendi adına yada altın yap
0 oy
(712 puan) tarafından

4000 tl borsayami yatircaksiniz :)

Kac para kar  yapacaksınız çocuğunun geleceği için istiyorsan altin yap kenara koy

tarafından
Ne bileyim canım ben anlamıyorum ki küçük küçük kar edecek aklınca
0 oy
(119,127 puan) tarafından
22 aydir cocuk parasinj ve takilanlari durduruyom ciddi bi birikimimiz oldu verme bence borsa falan iyi degil
tarafından
Tabi sizin orda çocuk parası var ciddi birikir :) bizim gelen giden kesildi artık. Bayramlarda harçlık toplarsak onları saklarım bi
(119,127 puan) tarafından
yaa cocuk parasi olmasada takilari paralari borsaya koydurmam ben yaa hani kazanmak kadar kaybetmekde var riski goze almam
0 oy
tarafından
odeyebilecekse ve bu islerden anliyorsa ver ama anlamiyorsa kaybeder..
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Altin yada dolar yap bence borsa dan gelen para ne bilim pek hayirli gelmiyor bana 
0 oy
(695 puan) tarafından
İhtiyac olsaydi destek olablrsn diecektm ama borsa faln hc gerek yok sen altin dolar falan al senele sonra katlanır zaten

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 365 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 853 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Merve0032 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 448 göst.
3 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 589 göst.